Vademecum AudiolubaZapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych DYNAUDIO Excite X14

Artykuły, recenzje, opisy, poradniki
Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#1 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych DYNAUDIO Excite X14

Post autor: Simpson » czw 22 sie 2019, 20:19

Dzięki uprzejmości @Mały 75 mam możliwość dobrze zapoznać się z brzmieniem kolumn DYNAUDIO Excite X14

Kolumny postaram się bardzo obiektywnie opisać odnośnie ich brzmienia, a także postaram się porównać je bezpośrednio z kolumnami bardzo podobnej półki cenowej, czyli z AudioSolutions Overture 202B.

Dzisiaj miał miejsce już wstęp i pierwsze wrażenia - odsłuch niedługi z forumowiczami @Mały 75 oraz @seb . Jednakże repertuar odsłuchowy krótki, czasu też niewiele.

Kolumny na pewno zasługują na "przeczołganie" ich po przeróżnych gatunkach muzycznych. Tym bardziej, że marka zacna ;)

Jackobtone
Junior Audiolub

#2 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych DYNAUDIO Excite X14

Post autor: Jackobtone » pt 23 sie 2019, 02:45

Jestem bardzo ciekaw wyniku testu, zwłaszcza że mamy właściwie ten sam wzmacniacz! Mam je u siebie już prawie pół roku i planuję zmianę. Nasłuchałem się ich, znam ich mocne i słabe strony. Zobaczymy jak wypadną na Twoje ucho i w kontekście AS 202b, które przyznam szczerze bardzo mi się podobają i chętnie bym ich posłuchał.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#3 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych DYNAUDIO Excite X14

Post autor: Simpson » pt 23 sie 2019, 08:23

@Jackobtone co do AudioSolutions Overture - jeśli będziesz w rejonie Olsztyna daj wcześniej znać, czas się znajdzie na prezentację ;)

Dzisiaj planuję kilka godzin poświęcić na dokładne odsłuchanie, w weekend na pewno czasu też będę musiał zagospodarować.

Audio-Pan
Początkujący Audiolub

#4 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych DYNAUDIO Excite X14

Post autor: Audio-Pan » pt 23 sie 2019, 16:48

Dawno @Simpson nie robiłeś testu, ja też z ciekawością sobie przeczytam i liczę na szczerość, bo testy pisane w pismach i necie zawsze wszystko zachwalają i sporadycznie piszą o słabych stronach, albo nie piszą wcale.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#5 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych DYNAUDIO Excite X14

Post autor: Simpson » sob 24 sie 2019, 21:26

Test kolumn - nocny wykonany ;) Późne godziny wieczorne, wiele godzin odsłuchu, ale wrażenia są, nawet dość sporo. Także w nowym wątku postaram się szybko naskrobać kilka zdań. Jutro niestety znowu poza domem, ale na dniach ukaże się (mam nadzieję) zgrabny opis wrażeń z odsłuchu tych maleństw.

Awatar użytkownika

Sofokles
Poszukiwacz Audiolub

#6 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych DYNAUDIO Excite X14

Post autor: Sofokles » sob 24 sie 2019, 22:51

Ciekawym, ciekawym wrażeń. Znam te kolumienki bardzo dobrze (niegdyśniejszy zestaw sypialniany, dawny). Też znam ich wady i zalety. Z chęcią skomfrontuje swoje wrażenia z Twoimi.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

DiBatonio
Junior Audiolub
Kontakt:

#7 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych DYNAUDIO Excite X14

Post autor: DiBatonio » ndz 25 sie 2019, 02:07

To ja czekam na ta konfrontację, jestem w posiadaniu innych i zmieniać tego nie będę.
Ale słyszałem wiele dobrego o tych maleństwach 😁

Audio-Pan
Początkujący Audiolub

#8 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych DYNAUDIO Excite X14

Post autor: Audio-Pan » wt 27 sie 2019, 14:18

Jak z testem wyszło ?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#9 Zapowiedź recenzji z odsłuchu kolumn podstawkowych DYNAUDIO Excite X14

Post autor: Simpson » wt 27 sie 2019, 18:18

Od soboty opracowuję tekst (po kilka minut dziennie ;) ). Nie że bardzo długi, a temu, że posiadam chroniczny brak czasu. Recka praktycznie gotowa, jak znajdę dzisiaj ze 20 minut to postaram się ją zamieścić. Muszę jeszcze zgrać szybko zdjęcia. Mam nadzieję, że będzie ciekawie.

EDIT:
Link do testu:
viewtopic.php?f=5&t=983#p13477

ODPOWIEDZ