StereoKolumny podstawkowe do Yaqin ms-30l

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Cree84
Początkujący Audiolub

#1 Kolumny podstawkowe do Yaqin ms-30l

Post autor: Cree84 » śr 21 sie 2019, 20:47

Witam.
Proszę o pomoc w doborze drugiego zestawu kolumn do Janka.
Do tej pory grał z Kefami Calinda.
Źródło to Cd Philips 350 i gramofon Sony Ps-x 50 z Ortofon 2m Bronze.
Zależy mi na drugim zestawie kolumn podstawkowych-używanych,które łatwiej będzie ustawić w pokoju.
Budżet do 800 zł
muzyka :blues,jazz,rock
Metraż 18m2
,,Gdy słowa już daremne, myśli daremne, a wyobraźni nie chce się już wyobrażać, jeszcze tylko muzyka. Jeszcze tylko muzyka na ten świat, na to życie. ''

Awatar użytkownika

Sofokles
Poszukiwacz Audiolub

#2 Kolumny podstawkowe do Yaqin ms-30l

Post autor: Sofokles » czw 22 sie 2019, 07:37

Ja wszystkim radzę tak samo w takich sprawach. Koniecznością jest rozejrzeć się w okolicy co do używek do wskazanego budżetu i pożyczyć je i odsłuchać u siebie w pokoju gdzie to będzie grać. Innej pewnej drogi nie ma.

Nie ma innej opcji, nikt nie wywróży sukcesu, bo każdy głośnik inaczej może zagrać w różnych pokojach. Popatrz co napisałem w innym temacie. Tam masz dwa identyczne systemy w różnych pokojach i mega różnice brzmieniowe. Jeden konfig wpasował się w pokój, gdzie do drugiego pokoju już nie.

viewtopic.php?f=7&t=960#p13153

Aby dopasować głośniki należycie, odsłuchanie jest konieczne i bezwzględne. Sprawdź okolicę, zobacz co masz do wyboru i staraj się pożyczać na odsłuchanie. Warto słuchać wszystkiego dostępnego.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

Autor tematu
Cree84
Początkujący Audiolub

#3 Kolumny podstawkowe do Yaqin ms-30l

Post autor: Cree84 » czw 22 sie 2019, 13:30

Witaj!
,,Pod nosem ''mam
Castle Warwick 3
ARCUS AS 5
Warte uwagi?
,,Gdy słowa już daremne, myśli daremne, a wyobraźni nie chce się już wyobrażać, jeszcze tylko muzyka. Jeszcze tylko muzyka na ten świat, na to życie. ''

Awatar użytkownika

Sofokles
Poszukiwacz Audiolub

#4 Kolumny podstawkowe do Yaqin ms-30l

Post autor: Sofokles » czw 22 sie 2019, 15:28

No jasne, że warte. Każde warte są odsłuchania jak są dostępne. Nie powiedziane jest, że niby niedanające się nie spełnią Twojego oczekiwania lub nie wpasują się do pokoju. Castle nowe swoje kosztowały. Na pewno warto posłuchać.

Żadna wróżka nie jest w stanie przewidzieć jak dany głośnik zagra w pokoju. Kilka odsłuchów u siebie powie Ci więcej niż miesiące wertowania opinii i słuchanie "wróżek w audio". Żadna wróżka tego nie przewidzi (można wskazywać kierunki, ale nigdy tak radzić)

Tu napisałem o tym całym wróżeniu w audio, polecam:

viewtopic.php?f=5&t=932#p12895
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

ODPOWIEDZ