StereoMocne i dobre integry

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Audio-Pan
Początkujący Audiolub

#31 Mocne i dobre integry

Post autor: Audio-Pan » pn 29 lip 2019, 07:53

Między C370, a C372 wielkich różnic dźwiękowych nie będzie. Jeśli się pojawią, to raczej w swerze kosmetycznej, ale zawsze mogą się pojawić. To też zależy od warunków i z czym to gra. Małą bolączką C370 jest przedwzmacniacz, ale ogólnie jest ok i jeśłi odstaje od C372 to minimalnie. Oba te modele są podobne, ale jak bym miał kupować to kupiłbym nowszy model, czyli c372.

A jak chodzi o C375 to tu już słychać większe zmiany od tych dwóch wyżej opisanych. To już inna konstrukcja,ale czy warto dopłacić to trzeba sprawdzić samemu. Tak to Ci nikt nie powie. Najpierw przesłuchaj c370 i sprawdź, czy to Ci pasuje, bo tu z basem mogą być kłopoty, przynajmniej często tak sie zdarza.

Awatar użytkownika

Autor tematu
hellios
Nowicjusz Audiolub

#32 Mocne i dobre integry

Post autor: hellios » wt 27 sie 2019, 19:56

Witam ponownie. Trochę czasu upłynęło, ale był to czas dobrze spożytkowany. Po kilku próbach kupiłem w końcu naprawdę fajny wzmacniacz NAD 319. Piękny to on nie jest, ale ma mnóstwo innych zalet. 1. Moc, wydajność prądowa 2. Dynamika i kontrola całego pasma 3. Dobre, dociążone brzmienie 4. Obsługa z pilota 5. Pancerne wykonanie (ten model jeszcze jest w dużej mierze metalowy) 6. Świetnie zgrał się z moimi Dali 850 7. No i ten BASSSSSS Są też minusy 1. Mocno się grzeje nic na nim nie powinno stać, 2. Wnętrze to mieszanka porządnych komponentów z mocno średnim wykonaniem. Trzeba się przygotować na usuwanie zimnych lutów itp.3. Od początku skali gra głośno, jeżeli ktoś nie ma regulacji głośności źródła to może być irytujące 4. Nie wiadomo po co ma diodę w gałce głośności skoro nie widać jej nawet po ciemku (a wiem że świeci po zdjęciu gałki) Nigdy nie miałem NADa i nie wiedziałem za bardzo czego się spodziewać. U sprzedającego grał z JBL vintage L seria i oprócz dużego basu niczym nie zachwycił. Z moimi Dali to inna historia. Zarówno 850 tki jak i 450 tki grają teraz pełną gębą :)

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#33 Mocne i dobre integry

Post autor: Simpson » śr 28 sie 2019, 15:17

No Nad'y mają to do siebie, że wyglądem nie czarują ;) Choć znam takich, którzy uważają je za piękne. Z gustami się nie dyskutuje. Najważniejsze jest jednak to, że znalazłeś to co Ci odpowiada i z czego jesteś zadowolony, bo to jest najważniejsze.

Nad'y grzeją się mocno, ale to taki urok. Zimą docenisz tą przypadłość, grzejniki skręcisz (czyli wygenerujesz oszczędności) ;)

Nie wiem jak sprawy akustyczne u Ciebie. Sądzę, że warto pomyśleć też o tym, o ile domownicy zaakceptują plan. Niedrogim kosztem brzmienie można jeszcze bardziej poprawić (ułożyć). Warto eksperymentować w temacie. W dziale akustyka jest wiele tematów poświęconych tej tematyce, warto zajrzeć.

ODPOWIEDZ