Okablowanie systemu audioMity w audio cz1. -kabelki

Przewody Audioluba- głośnikowe, RCA, XLR, USB, coaxial, toslink oraz inne.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Poszukiwacz Audiolub

#1 Mity w audio cz1. -kabelki

Post autor: Sofokles » śr 29 maja 2019, 22:33

A sobie przeglądałem internet i ubawiłem się czytając opisy jak to osóbki wyłapują różnice dźwięków w przypadku kabli cyfrowych, dajmy na to USB.

Pewna grupa osób gdy czyta takie brednie to mają niezły ubaw. Pozostali wieżą w te głpoty. Kabel cyfrowy nie zmieni brzmienia, nic nie doda i nic nie zabierze. Pomijam przypadek, gdy kabel jest podle wykonany czy popsuty.

Chyba zbyt wielu wieży samozwańczym ekspertom z dziedziny cyfryzacji jak sądzą, że cosik usłyszą. Jestem informatykiem z zawodu i wykształcenia, także mógłbym temat rowalić na czynniki pierwsze ale to bez sensu.

Sam robiłem testy na drogich zestawach i drogich kablach ..i guzik, chyba że sobie zaczniesz różnice wmawiać. Raz koledze podmieniłm jego cyfrowe Nordosty za które dał coś ponad 1500 euro na jakieś za kilkadziesiąt euro. Co za ubaw miałem, gdy po dwóch tygodniach sam musiałem mu o tym powiedzieć, bo nic nie łapał w dźwięku, że coś się pogorszyło, a sprzęt ma wyjątkowo dobrze zestawiony. Nawet się nie bronił, powiedział szczerze, że kasę ma, to po co ma kupować coś taniego i brzydkiego jak go stać, nawet jeśli to bezsensowny wydatek.

Pozdrawiam wróżbitów wróżących z fusów to co tam niby słyszą w kabelkach cyfrowych. Kolejna gromada paziów robiących za gończych dla producentów. Ale jak widać są też tacy co je kupują mimo bezsensowności.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

seb
Junior Audiolub

#2 Mity w audio cz1. -kabelki

Post autor: seb » czw 30 maja 2019, 20:23

Po prostu dla każdego coś miłego. Niektórym wystarczy coś porządnego i taniego, a inni kolekcjonują metki. Ważne, że biznes się kręci.

ODPOWIEDZ