StereoNasze systemy

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.
Awatar użytkownika

Mateusz
Początkujący Audiolub

#136 Nasze systemy

Post autor: Mateusz » sob 03 lis 2018, 22:19

Po przejrzeniu Waszych sprzętów nie wiem, czy pisać tu o swoim.

Na tą chwilę nie mam typowego sprzętu stereo, zaś poszedłem drogą kina domowego. Lubię oglądać koncerty i teledyski (filmów prawi nie oglądam), lubię ścieżki wielokanałowe, dlatego kupiłem sobie zestaw wielokanałowy. Myślę w przyszłości o dołożeniu sobie wzmacniacza, aby muzyka lepiej grała ta w stereo, ale teraz zadowalam się zestawem wielokanałowym, czyli:

Amplitumer MARANTZ NR1605 - który sobie z muzyką dobrze radzi (jak na amplitunery), ma wiele przydatnych funkcji, ale chyba nie korzystam z żadnej poza podłączeniem do komputera ;)

Kolumny to Dali Zensor 7 - zestaw pięciu głośników i do tego pozostałość po starym sprzęcie, czyli subwofer Jamo. Ale muzyki słucham bez subwofera.

Piszecie tu też o kablach różnych. Ja mam jakieś chyba zwykłe, które kupiłem razem z głośnikami. Nigdy o tym nie myślałem.

Teraz w najbliższym czasie chcę sobie kupić jakiś blu-ray, bo na razie słucham z komputera przez hdmi i często YT, choć mam płyty blu-ray, ale nie mam odtwarzacza. Tu chcę zaszaleć, bo wizja ma dla mnie duże znaczenie. W tym miesiącu chcę kupić dobry blu-ray.

Jak tylko zrobię zdjęcia sprzętu to je tu wkleję. Postaram się w przyszłym tygodniu.

PASJA-AUDIO
Nowicjusz Audiolub

#137 Nasze systemy

Post autor: PASJA-AUDIO » ndz 11 sie 2019, 23:46

DamaDama pisze:
wt 24 lip 2018, 20:19
@Audio Autonomy Projekt dostałem. Teoretycznie to wygląda jak TLka, port jest większy niż połowa powierzchni membrany - czyli nie jest to BR. OB bym tego nie nazwał.

Goodmans w projektach swoich obudów pod głośniki 12" zalecał użycie A.R.U. (Accoustic resistant unit), który powodował, że obudowa zmieniała się w aperiodyczną (przepraszam za spolszczenie "Aperiodic") czyli z otworem stratnym. Ja nie mam takowego wynalazku i gra to basem nadzwyczaj dobrze.

Jeśli chodzi o samo sklecenie obudów, to tym razem zleciłem to w zakładzie stolarskim bo po przeprowadzce nie miałem miejsca gdzie to złożyć. Poprzednie krowy (też według projektu Goodmansa) składałem sam bo miałem gdzie. Klejone Rakolem i skręcane na konfirmaty. Przed przeprowadzką i po wyjęciu konfirmat (recycling, a co!) próbowałem rozwalić obudowy (bo musiałem coś z nimi zrobić - w nowym miejscu nie miałbym gdzie ustawić) "Adasiem" gdy stwierdziłem, że muszę je jakoś zutylizować. Nie dało rady tego rozwalić, więc po 3 uderzeniach i praktycznie żadnych śladach po tychże, obudowy zostały po prostu schowane. I pewnie przerobię jedną na szafkę na sprzęt audio :D

Albo oddam komplet jakiemuś audiolubowi. Oczywiście okolice Łodzi wchodzą w rachubę bo ciężkie to cholerstwo, nawet nieuzbrojone.
Witam.Jestem zaintwresowany tą obudową,gdyż mam axiomy 301 luzem.Jakieś zdjęcia bym zobaczył i cene za nią.Jestem z Radomska.

Awatar użytkownika

DamaDama
Junior Audiolub

#138 Nasze systemy

Post autor: DamaDama » wt 20 sie 2019, 14:51

PASJA-AUDIO pisze:
ndz 11 sie 2019, 23:46
DamaDama pisze:
wt 24 lip 2018, 20:19
@Audio Autonomy Projekt dostałem. Teoretycznie to wygląda jak TLka, port jest większy niż połowa powierzchni membrany - czyli nie jest to BR. OB bym tego nie nazwał.

Goodmans w projektach swoich obudów pod głośniki 12" zalecał użycie A.R.U. (Accoustic resistant unit), który powodował, że obudowa zmieniała się w aperiodyczną (przepraszam za spolszczenie "Aperiodic") czyli z otworem stratnym. Ja nie mam takowego wynalazku i gra to basem nadzwyczaj dobrze.

Jeśli chodzi o samo sklecenie obudów, to tym razem zleciłem to w zakładzie stolarskim bo po przeprowadzce nie miałem miejsca gdzie to złożyć. Poprzednie krowy (też według projektu Goodmansa) składałem sam bo miałem gdzie. Klejone Rakolem i skręcane na konfirmaty. Przed przeprowadzką i po wyjęciu konfirmat (recycling, a co!) próbowałem rozwalić obudowy (bo musiałem coś z nimi zrobić - w nowym miejscu nie miałbym gdzie ustawić) "Adasiem" gdy stwierdziłem, że muszę je jakoś zutylizować. Nie dało rady tego rozwalić, więc po 3 uderzeniach i praktycznie żadnych śladach po tychże, obudowy zostały po prostu schowane. I pewnie przerobię jedną na szafkę na sprzęt audio :D

Albo oddam komplet jakiemuś audiolubowi. Oczywiście okolice Łodzi wchodzą w rachubę bo ciężkie to cholerstwo, nawet nieuzbrojone.
Witam.Jestem zaintwresowany tą obudową,gdyż mam axiomy 301 luzem.Jakieś zdjęcia bym zobaczył i cene za nią.Jestem z Radomska.
Jeśli chodzi o obudowy według projektu Goodmansa to już niestety nieaktualne.

Jeśli chodzi o te wyższe i węższe to postaram się odnaleźć rysunki z wymiarami. Nie pamiętam już ile płaciłem za zrobienie.

P.S. Jak coś, to poszukuję pojedynczego Axioma 301 15Ohm, żeby ważył prawie 8kg :)
Wszystko ma znaczenie.

Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#139 Nasze systemy

Post autor: Jackobtone » sob 31 sie 2019, 13:04

Mam pytanie. Sprzedałem prawie cały system, kupiłem wzmacniacz Naim XS-2 i szukam kolumn do niego. Z tego co zdążyłem się zorientować świetnie zgrywa się PMC, Harbeth, Kudos, a także z Neat. No i właśnie co do tego ostatniego mam pytanie. Znalazłem na OLX niewielkie kolumny podłgowe (naprawdę niewielkie) Neat Motive SX2. Bardzo chętnie sprawdziłbym je u siebie w systemie, zwłaszcza że mocno zapunktowały na rynku brytyjskim, w szczególności sparowane ze wzmacniaczami Naim. Ktoś może słuchał tych kolumn, byłby w stanie napisać o nich chociaż kilka zdań? :) Wiem, że to nieduża manufaktura i niezbyt popularna w Polsce, ale może ktoś się zetknął z nimi?

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#140 Nasze systemy

Post autor: Sofokles » ndz 01 wrz 2019, 15:28

Każde kolumny mogą grać w różnych pokojach zupełnie inaczej. Jeden może napisać, że bajeczka gra, inny że to padaka. Nie sugerowałbym się żadnymi opiniami, bo one też mogą być bardzo inne. Ja nie wiedzę innej możliwości, aby to posłuchać w pokoju u siebie. Każde kolumny w zasięgu ceny i możliwości trzeba posłuchać. Ty doświadczenie w dźwiękach masz, nic lepszego nie można zrobić jak wszystkiego możliwego posłuchać ze swoim wzmacniaczem u siebie.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#141 Nasze systemy

Post autor: DiBatonio » pn 02 wrz 2019, 15:41

To co napisał sofokles, to prawda.
A wniosek jest taki, że każdy z nas ma inne warunki akustyczne, o elektronice nie wspomnę.
Jedynie słuszna droga, to wziąć wypożyczyć i posłuchać w swoich warunkach i ze swoją elektroniką, tylko tak możesz ocenić, czy to "twoje" brzmienie czy nie.

Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#142 Nasze systemy

Post autor: Jackobtone » pn 02 wrz 2019, 19:31

To prawda. Naim XS-2 będzie prawdopodobnie jutro, natomiast Neat Motive SX2 w środę bądź czwartek. Ciekaw jestem jak to będzie grało. Oczywiście podzielę się opinią i nawiążę do poprzedniego systemu czyli Atoll IN200 Signature + Dynaudio X14.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#143 Nasze systemy

Post autor: Simpson » pn 02 wrz 2019, 20:39

I ja wspomnę, że Koledzy powyżej mają rację. Nawet przykładem niech będą kolumny Chario Delphinus, które gościłem u siebie i które słyszałem u @Frommert . Zupełnie dwa diametralnie się różniące brzmienia (a zmienną były tylko kolumny).
Jackobtone pisze:
pn 02 wrz 2019, 19:31
Oczywiście podzielę się opinią i nawiążę do poprzedniego systemu czyli Atoll IN200 Signature + Dynaudio X14.
Koniecznie ! Załóż nowy wątek np w "Vademecum Audioluba" i czekam niecierpliwie na relację.

Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#144 Nasze systemy

Post autor: Jackobtone » czw 05 wrz 2019, 09:12

Neaty już grają z Naimem. Wciąż zbieram szczękę z podłogi... W chwili wolnego coś o tym zestawieniu skrobnę (ale prawdopodobnie to dopiero pod koniec września, czasu mam teraz mało, a i sprzęt się trochę „podgrzeje” do tego czasu).

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#145 Nasze systemy

Post autor: Simpson » czw 05 wrz 2019, 16:36

Patrzyłem co to za kolumny. Wyglądają zacnie, tak coś w stylu @seb , także Seba rzuć na nie okiem ;)
Ja i tak czekam na wrażenia i relację po ułożeniu się całości. Przeskok cenowy jest, ciekaw jestem także jak proporcjonalnie odnosi się to do poprzednika.

Awatar użytkownika

seb
Poszukiwacz Audiolub

#146 Nasze systemy

Post autor: seb » czw 05 wrz 2019, 20:56

Rzuciłem... Nie mój rozmiar, chociaż posłuchałbym chętnie. Czekamy na recenzję.

ODPOWIEDZ