StereoNasze systemy

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.
Awatar użytkownika

Mateusz
Początkujący Audiolub

#136 Nasze systemy

Post autor: Mateusz » sob 03 lis 2018, 22:19

Po przejrzeniu Waszych sprzętów nie wiem, czy pisać tu o swoim.

Na tą chwilę nie mam typowego sprzętu stereo, zaś poszedłem drogą kina domowego. Lubię oglądać koncerty i teledyski (filmów prawi nie oglądam), lubię ścieżki wielokanałowe, dlatego kupiłem sobie zestaw wielokanałowy. Myślę w przyszłości o dołożeniu sobie wzmacniacza, aby muzyka lepiej grała ta w stereo, ale teraz zadowalam się zestawem wielokanałowym, czyli:

Amplitumer MARANTZ NR1605 - który sobie z muzyką dobrze radzi (jak na amplitunery), ma wiele przydatnych funkcji, ale chyba nie korzystam z żadnej poza podłączeniem do komputera ;)

Kolumny to Dali Zensor 7 - zestaw pięciu głośników i do tego pozostałość po starym sprzęcie, czyli subwofer Jamo. Ale muzyki słucham bez subwofera.

Piszecie tu też o kablach różnych. Ja mam jakieś chyba zwykłe, które kupiłem razem z głośnikami. Nigdy o tym nie myślałem.

Teraz w najbliższym czasie chcę sobie kupić jakiś blu-ray, bo na razie słucham z komputera przez hdmi i często YT, choć mam płyty blu-ray, ale nie mam odtwarzacza. Tu chcę zaszaleć, bo wizja ma dla mnie duże znaczenie. W tym miesiącu chcę kupić dobry blu-ray.

Jak tylko zrobię zdjęcia sprzętu to je tu wkleję. Postaram się w przyszłym tygodniu.

PASJA-AUDIO
Nowicjusz Audiolub

#137 Nasze systemy

Post autor: PASJA-AUDIO » ndz 11 sie 2019, 23:46

DamaDama pisze:
wt 24 lip 2018, 20:19
@Audio Autonomy Projekt dostałem. Teoretycznie to wygląda jak TLka, port jest większy niż połowa powierzchni membrany - czyli nie jest to BR. OB bym tego nie nazwał.

Goodmans w projektach swoich obudów pod głośniki 12" zalecał użycie A.R.U. (Accoustic resistant unit), który powodował, że obudowa zmieniała się w aperiodyczną (przepraszam za spolszczenie "Aperiodic") czyli z otworem stratnym. Ja nie mam takowego wynalazku i gra to basem nadzwyczaj dobrze.

Jeśli chodzi o samo sklecenie obudów, to tym razem zleciłem to w zakładzie stolarskim bo po przeprowadzce nie miałem miejsca gdzie to złożyć. Poprzednie krowy (też według projektu Goodmansa) składałem sam bo miałem gdzie. Klejone Rakolem i skręcane na konfirmaty. Przed przeprowadzką i po wyjęciu konfirmat (recycling, a co!) próbowałem rozwalić obudowy (bo musiałem coś z nimi zrobić - w nowym miejscu nie miałbym gdzie ustawić) "Adasiem" gdy stwierdziłem, że muszę je jakoś zutylizować. Nie dało rady tego rozwalić, więc po 3 uderzeniach i praktycznie żadnych śladach po tychże, obudowy zostały po prostu schowane. I pewnie przerobię jedną na szafkę na sprzęt audio :D

Albo oddam komplet jakiemuś audiolubowi. Oczywiście okolice Łodzi wchodzą w rachubę bo ciężkie to cholerstwo, nawet nieuzbrojone.
Witam.Jestem zaintwresowany tą obudową,gdyż mam axiomy 301 luzem.Jakieś zdjęcia bym zobaczył i cene za nią.Jestem z Radomska.

Awatar użytkownika

DamaDama
Junior Audiolub

#138 Nasze systemy

Post autor: DamaDama » wt 20 sie 2019, 14:51

PASJA-AUDIO pisze:
ndz 11 sie 2019, 23:46
DamaDama pisze:
wt 24 lip 2018, 20:19
@Audio Autonomy Projekt dostałem. Teoretycznie to wygląda jak TLka, port jest większy niż połowa powierzchni membrany - czyli nie jest to BR. OB bym tego nie nazwał.

Goodmans w projektach swoich obudów pod głośniki 12" zalecał użycie A.R.U. (Accoustic resistant unit), który powodował, że obudowa zmieniała się w aperiodyczną (przepraszam za spolszczenie "Aperiodic") czyli z otworem stratnym. Ja nie mam takowego wynalazku i gra to basem nadzwyczaj dobrze.

Jeśli chodzi o samo sklecenie obudów, to tym razem zleciłem to w zakładzie stolarskim bo po przeprowadzce nie miałem miejsca gdzie to złożyć. Poprzednie krowy (też według projektu Goodmansa) składałem sam bo miałem gdzie. Klejone Rakolem i skręcane na konfirmaty. Przed przeprowadzką i po wyjęciu konfirmat (recycling, a co!) próbowałem rozwalić obudowy (bo musiałem coś z nimi zrobić - w nowym miejscu nie miałbym gdzie ustawić) "Adasiem" gdy stwierdziłem, że muszę je jakoś zutylizować. Nie dało rady tego rozwalić, więc po 3 uderzeniach i praktycznie żadnych śladach po tychże, obudowy zostały po prostu schowane. I pewnie przerobię jedną na szafkę na sprzęt audio :D

Albo oddam komplet jakiemuś audiolubowi. Oczywiście okolice Łodzi wchodzą w rachubę bo ciężkie to cholerstwo, nawet nieuzbrojone.
Witam.Jestem zaintwresowany tą obudową,gdyż mam axiomy 301 luzem.Jakieś zdjęcia bym zobaczył i cene za nią.Jestem z Radomska.
Jeśli chodzi o obudowy według projektu Goodmansa to już niestety nieaktualne.

Jeśli chodzi o te wyższe i węższe to postaram się odnaleźć rysunki z wymiarami. Nie pamiętam już ile płaciłem za zrobienie.

P.S. Jak coś, to poszukuję pojedynczego Axioma 301 15Ohm, żeby ważył prawie 8kg :)
Wszystko ma znaczenie.

ODPOWIEDZ