StereoJaka Audia Flight, Moon

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Autor tematu
Sofokles
Początkujący Audiolub

#1 Jaka Audia Flight, Moon

Post autor: Sofokles » sob 11 maja 2019, 09:51

Rozważania.
Niedługo odwiedzi mnie przyjaciel z zagranicy. Audiolub jak tu piszecie, zawodowo związany z branżą audiofilską. W Polsce jeszcze nie był, a korzystając z okazji, że ja tu z pół roku spędzę miło będzie. Może ze sobą przywieźć jeden wzmacniacz z uwagi na brak miejsca i wagę, zastanawiam się co to mogłoby być. Na początek biorę do rozmyślań dwa - pod kontem wybrania sobie. Dwa z zupełnie innych przedziałów ceny.
Pierwszy to Audia Flight FL Three S, którego mogę wyrwać za jakieś 10 tysia lub mniej, drugi to Audia Flight FLS-4 i cena trzykrotnie wyższa. Kurka, najlepiej by było wybrać dwa. Mogę też pożyczyć Moon 600 w drugiej wersji, który w Polsce kosztuje ze 40 tysia. Co dziwne, za granicą bez kłopotu można go kupić nawet poniżej 35 tysia, a ja może wyrwę go około 30 tysia.
Jak wybiorę to postaram się coś napisać o graniu. Audia za 10 tysia chyba będzie odstawiona, nie wiem czy nie jest zbyt słaba.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Awatar użytkownika

Mały 75
Poszukiwacz Audiolub

#2 Jaka Audia Flight, Moon

Post autor: Mały 75 » sob 11 maja 2019, 10:50

Mógłbyś darować już sobie te kwoty, bo wygląda to komicznie. Może naswietl nam ta firmę na początek i dlaczego akurat ta. Oczywiście to moja opinia, bo może znajdzie się tu kilku prawdziwych audiofilów jak to nazywasz i podejmą ten temat bez marudzenia jak ja. Pzdr

Autor tematu
Sofokles
Początkujący Audiolub

#3 Jaka Audia Flight, Moon

Post autor: Sofokles » sob 11 maja 2019, 11:08

Nie ma ukrytych złości jak pisze audiolub, tyleże to nie jest częste, ale nie mam nic przeciw temu żeby tak nazywać mnie. Ceny takie są, a czy są komiczne nie mi oceniać. W Polsce zestawy audio są droższe o około 20 -30% niż to samo za granicami i nie wiem z czego to wynika.
Marka Audia dlatego, bo znajomy akurat na stanie wolne ma te sztuki oraz Moona. Kiedyś słyszałem co sobą reprezentują dlatego zastanawiam się dla siebie. Popatrze co jeszcze może zaoferować. Te Audie miałbym w okolicy 70% ceny katalogowej - modele testowe z gwarancją.
Ostatnio zmieniony sob 11 maja 2019, 11:22 przez Sofokles, łącznie zmieniany 1 raz.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#4 Jaka Audia Flight, Moon

Post autor: Simpson » sob 11 maja 2019, 11:18

Ja osobiście zachęcam do testowania podzespołów przystępniejszych cenowo niż 40 tyś zł (przemawia przeze mnie egoizm ;) ). Wiadomo, że takie też ludzie kupują, ale z oczywistych względów jest ich znacznie mniej. Ale nawet jak pojawi się ciekawa opinia (ciekawie napisana mam na myśli) na temat tych droższych zestawów także z chęcią przeczytam.

Takie z wyższych półek, także z oczywistych względów - najczęściej oferują dużo lepszy dźwięk, to raczej dyskusji nie podlega. Napisz może coś o reszcie toru w jakim to zamierzasz testować od kabelków po pomieszczenie ?

Awatar użytkownika

Mały 75
Poszukiwacz Audiolub

#5 Jaka Audia Flight, Moon

Post autor: Mały 75 » sob 11 maja 2019, 11:39

Ja jestem otwarty na dyskusję, o markach, brzmieniu itp jednak jak się rozpoczyna dyskusje od pieniędzy w takim stylu, żongluje kwotami to nie do końca rozumiem po co, Chyba że jest rzucona kwota w jakiej chcemy się poruszać podczas kupna np. Cd, wzmacniacza czy przewodow.
Rozmowa o takich pieniądzach na sprzęt mi nie przeszkadza, choć dla mnie są duże, i pewnie dla większości, dlatego ciężko mi byłoby się odnieść bo nie poruszam się na tym poziomie.
I zgadzam się z @Simpson że też poczytam o takich (powiedzmy droższych) firmach i ich brzmieniu na dzień dzisiejszy poza moim zasięgiem 😋. Jednak w dobie internetu mogę sobie znaleźć ceny jeśli sprzęt dla mnie okaże się godny zainteresowania. Pzdr

Autor tematu
Sofokles
Początkujący Audiolub

#6 Jaka Audia Flight, Moon

Post autor: Sofokles » sob 11 maja 2019, 12:11

Bo już myślałem, że tak jak są fora sponsorowane przez różne marki tak tu poruszamy się w kwotach do kilku tysi.
Na stałe mieszkam za granicą i kwoty ponad dychę nie robią wrażenia żadnego, nawet są stosunkowo małe. Mój luksus polega na tym, że do pracy potrzebuję jedynie bardzo dobrego laptopa oraz dobre łącze z netem. Tak pracować mogę z każdego zakątka świata.
O reszcie toru nie będę pisał, bo zaraz ktoś np Mały zarzuci, że się chwalę. zestaw kolumn mam zdecydowanie za dobry do wzmacniacza jakiego szukam. Mam za granicą dzianych kumpli. Jeśli audiofil tam wymienia sprzęt to nie liczy na zarobek gdy pozbywa się swojego. Jak ktoś go sam zabierze a on nie musi w tym uczestniczyć, szukać klienta, pisać ogłoszenia to można porządny sprzęt kupić znacznie taniej. Tak stałem się posiadaczem kolumn, które mają kilka lat, ja za nie dałem jakieś 25% ich ceny katalogowej, a brałem i tak na koleżeńskie raty, bo kwota duża nawet na warunki zagraniczne. A na wzmacniacze ich nawet z takią promocją nie uzbieram.
Reszta toru jest dopracowana odpowiednio.

Kabelki to przede wszstkim VdH Cliffy 3T, głośnikowe Nordost Heimdall, kupione za mniej niż połowa ich wartości, zasilające zdają się być standardem w postaci Cardas Clear, oczywiście Nordost Frey. Lubię Nordosty. Akustyka profesjonalna także kupiona za małe pieniądze ze studia nagraniowego (wymieniali wszystko). Mam na sprzedaż kilka elementów, które u mnie są zbędne, więc jak są chętni to dawać.

Awatar użytkownika

Mały 75
Poszukiwacz Audiolub

#7 Jaka Audia Flight, Moon

Post autor: Mały 75 » sob 11 maja 2019, 12:28

@Sofokles dalej źle dobierasz slowa, i przekrecasz 😉, no ale każdy ma swój styl, mam go i ja 😄
Nie muszę przypominać że to forum audio, nie biznes i finanse. Pzdr
PS. A to że nie mam tak drogiego sprzętu nie znaczy że takich pieniędzy nie mam, może mam inne priorytety np rodzina 😎

Autor tematu
Sofokles
Początkujący Audiolub

#8 Jaka Audia Flight, Moon

Post autor: Sofokles » sob 11 maja 2019, 12:56

Płaciłem dużo mniej niż kosztuje to co mam. Nie chcę teraz obniżać lotów i jestem zmuszony kupić lepszy wzmak. Nie dopasuje go do kolumn bo nie mam tyle kasy wolnej. Spieszyć się też nie będę, ale do końca roku coś bym chciał.

Awatar użytkownika

Mały 75
Poszukiwacz Audiolub

#9 Jaka Audia Flight, Moon

Post autor: Mały 75 » sob 11 maja 2019, 13:07

Tu się zgadzam ja też kupuje od jakiegoś czasu używany sprzęt w cenie ok 50% katalogu. I to na tyle.A no i oczywiście czekam na relacje z poszukiwań 😉. Pzdr

Autor tematu
Sofokles
Początkujący Audiolub

#10 Jaka Audia Flight, Moon

Post autor: Sofokles » sob 11 maja 2019, 16:42

Z relacją to może być kłopot, bo słabo piszę o tym. Jak miałem 5 lat rodzice wywieźli mnie za granicę i tak się tułam. Na szczęście po Polsku w domu rozmawialiśmy i Polskiego się dodatkowo uczyłem. Często też tu przyjeżdżam. Gdyby nie słownik to bym błędy robił duże. Ale nieważne.

Miesiąc temu przyjaciel przyjaciela- Japończyk miał sprzedać Focale Utopię trójeczki Diablo, takie podstawkowe głośniki do mniejszych pokojów. Sprzedawał, bo jak przenosił jakieś meble to zrobił dużą rysę na pięknym forniże i ukruszył się róg, bo kolumna urerzyła w ścianę. Rysa duża, bo widać ją i ukruszona, ale wszystko poza tym jest dobrze. A Japończyki to dziwni ludzie, tam są firmy które wstawiają Twoje zdjęcia że jesteś np na wycieczce i odpoczywasz zamiast pracować. Japończyk jakby nie trzeba było spać to też by pracował. Temu Japończykowi już muzyka nie grała bo widział tą rysę. Zestaw tych Focali musiał sprzedać, bo jak to taki bubel porysowany mieć w domu. Zestaw w Polsce kosztuje coś z 45-50 tysia, a japoniec mi powiedział, że jak mu dam w przeliczeniu wyszło około 15 tysia to od razu mogę je brać. Sobie myślę, że naprawię fornir za 2 tysia i je sprzedam z zyskiem, ale nie lubię bujać się, a Focal jest bardzo średnią marką w dźwięku. A jak chcesz tanio to się każdy boi że zepsute, a drożej to woli kupić nowe, bo w tych cenach to już okazji nikt nie szuka. Kolejna firma, która sprzedaje dużo za drogo. Ale 15 tysia to cena bardzo dobra.

Japończycy to dziwni ludzie i dziwni audiofile. Bogaty Japończyk zaprosił mnie kiedyś na prezentacje sprzętu i zamiast zacząć od włączenia muzyki to godzinę opowiadał i pokazywał co ma w domu. Wszystko z bardzo wysokiej półki, bardzo drogie, ale brak dopasowania. Oni nie mają słuchu, kupują żeby kolega zobaczył że jest sprzęt drogi, a nie że ładnie gra muzyka. Ze wszystkim tak mają.

Wzmacniacza szukam od dwóch miesięcy i czekam na Japońskie okazje, ale łatwiej o kolumny niż elektronikę. Elektronika to problemy prądowe, bo tam jest trochę inaczej. A w Europie w porównaniu z Japonią jest bardzo drogo. W Japoni Japoński sprzęt kosztuje około 1/4 mniej ( a i czasami jeszcze mniej) niż to samo w Europie. A po znajomości można bardzo tanio kupić podzespoły przede wszystkim używane. Japończyk uważa, że jak coś już mu się nie podoba to się wyrzuca a nie sprzedaje.

Jasny
Nowicjusz Audiolub

#11 Jaka Audia Flight, Moon

Post autor: Jasny » sob 11 maja 2019, 16:55

Sofokles pisze:
sob 11 maja 2019, 11:08
Ceny takie są, a czy są komiczne nie mi oceniać.
Komiczne nie są ceny, ale sposób w jaki nimi rzucasz i niby od niechcenia w co trzecim zdaniu umieszczasz odwołania do nich:
Sofokles pisze:
sob 11 maja 2019, 12:11
Mam za granicą dzianych kumpli.
Sofokles pisze:
Na stałe mieszkam za granicą i kwoty ponad dychę nie robią wrażenia żadnego, nawet są stosunkowo małe.
Sofokles pisze:
sob 11 maja 2019, 16:42
Zestaw w Polsce kosztuje coś z 45-50 tysia, a japoniec mi powiedział, że jak mu dam w przeliczeniu wyszło około 15 tysia to od razu mogę je brać

I te małe złośliwości, również od niechcenia. Jaki masz cel uczestnictwa w takim czy podobnych forach?
Sofokles pisze:
Bo już myślałem, że tak jak są fora sponsorowane przez różne marki tak tu poruszamy się w kwotach do kilku tysi.

Do tego słownictwo rodem z gimnazjum:
Sofokles pisze:
[...] którego mogę wyrwać za jakieś 10 tysia albo mniej
Sofokles pisze:
Sobie myślę, że naprawię fornir za 2 tysia i je sprzedam z zyskiem, ale nie lubię bujać się
Sofokles pisze:
a japoniec mi powiedział

Autor tematu
Sofokles
Początkujący Audiolub

#12 Jaka Audia Flight, Moon

Post autor: Sofokles » sob 11 maja 2019, 18:00

Jestem bo mam urlop, który spędzam w Polsce. Odskakuje sobie od pracy. Nikogo tu prawie nie znam to sobie jestem w internecie i nie tylko tu na forum. Co się czepiasz bo ceny podaję ? Zabronisz mi? Zapomniałem, że na forum w Polsce nie można używać kwot większych niż 10 tysia bo każdy choruje. A jak ktoś takich używa to musi się wysławiać jak dyrektor, bo bogaty.
Jestem prostym człowiekiem, całe życie na obczyźnie, ciężko robię prawie cały rok, to na luksus i hobby mogę sobie pozwolić i sobie mówię jak chcę i jak potrafię. A ty to od nauczania języka Polskiego jesteś? Jak tak to idź na forum o języku Polskim.

Awatar użytkownika

Mały 75
Poszukiwacz Audiolub

#13 Jaka Audia Flight, Moon

Post autor: Mały 75 » sob 11 maja 2019, 19:41

Bez nerwów, po prostu rozmawiamy tu o sprzęcie nie co ile i za ile.
Bo to ile się wyda czesto nie odzwierciedla zamiłowania, wiedzy i czasy poświęconego na to hobby. Pzdr

Autor tematu
Sofokles
Początkujący Audiolub

#14 Jaka Audia Flight, Moon

Post autor: Sofokles » sob 11 maja 2019, 20:08

Zła wiadomość sprzed chwili. Audia Flight FLS-4 nie dojedzie, Moon także - waga zbyt duża na podróż. No to szukam dalej...

ODPOWIEDZ