StereoKolumny stereo, pod ONKYO 8250, Chillout, Duze pomieszczenie

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Autor tematu
Tweeter
Nowicjusz Audiolub

#1 Kolumny stereo, pod ONKYO 8250, Chillout, Duze pomieszczenie

Post autor: Tweeter » wt 09 kwie 2019, 12:10

Witam forum!

Wlasnie zakupilem amplituner Onkyo 8250. Szukam kolumn stereo pod ten amplituner. Slucham muzyki glownie (bo 80%) chillout, troche jazz, pop i podobne. Pomieszczenie jest spore (strych, z dachem czterospadzistym (koperta)) o powierzchni podlogi jakies 60 m.kw, uzyteczna 40 m.kw.

Lokalny sprzedawca (Warszawa) proponuje mi Dali zensor 7 za 2500 zl. Czy znajde cos lepszego za 2700-3300 zl???

Wstepnie wybralem takie kolumny:

HECO AURORA 700
oraz
KLIPSCH RP 260F

Co bedzie lepsze z tych dwoch? A moze jest cos jeszcze ciekawszego?

Dziekuje za wszelkie propozycje! (tylko interesuja mnie nowe, z gwarancja i tylko w podanej kwocie).

Pozdr. T.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#2 Kolumny stereo, pod ONKYO 8250, Chillout, Duze pomieszczenie

Post autor: Simpson » wt 09 kwie 2019, 16:48

Cześć ;)

Pomieszczenie masz dość duże, więc w grę powinny wchodzić konstrukcje większe. Ja osobiście kieruję się zasadą, że kolumny przed kupnem koniecznie trzeba odsłuchać u siebie w pomieszczeniu, gdyż dwa identyczne zestawy w zależności od pomieszczeń mogą zupełnie inaczej brzmieć i często tak jest.

Bardzo istotna jest akustyka pomieszczenia, może czytałeś coś na ten temat ? U Nas na forum jest trochę tego (dział "Akustyka") można poczytać w wolnym czasie. Osobiście uważam, że akustyka to ponad 50% sukcesu w uzyskaniu dobrego brzmienia.

Co do konkretnych kolumn napiszę tak: Na Twoim miejscu odsłuchałbym tyle ile się uda w założonym budżecie. Słuchałbym konstrukcji nowych w salonie, ale także używanych (nawet u kogoś). Wówczas najlepiej można ocenić co będzie najlepsze, co się Tobie najbardziej spodoba. Uważam, że ogólny przekaz można poznać bardzo szybko i nie trzeba godzinami słuchać zestawów. Tym bardziej, że amplituner już masz kupiony. Sytuację masz dość komfortową, gdyż w Stolicy dużo się sprzętu używanego wystawia, sporo jest też salonów audio.

W pierwszej kolejności polecam zabrać amplituner pod pachę i pojeździć z nim po salonach, kolumnach używanych (w miarę możliwości), zaś najlepsze ze dwa, trzy komplety kolumn docelowo odsłuchać u siebie. Osłuchać się w miarę dobrze i tak decyzję podjąć.

Oczywiście jest to absorbujące, czasochłonne, ale z drugiej strony im lepiej się do tego przyłożymy, tym więcej radości ze słuchania będzie. Wszak sprzęt zapewne kupujesz na lata i nie chcesz go zmieniać po kilku miesiącach. Warto czas na to poświęcić.

Dobrze jest nagrać w miarę różnorodną płytę z utworami, które się bardzo dobrze zna i słuchać tych nagrań na wybieranych kolumnach.

Twoje propozycje podane w poście także konieczne do odsłuchania, ale także inne kolumny w budżecie warto odsłuchać. 20 min słuchania więcej Ci powie, niż godziny czytania o kolumnach.

pitkus
Nowicjusz Audiolub

#3 Kolumny stereo, pod ONKYO 8250, Chillout, Duze pomieszczenie

Post autor: pitkus » wt 30 kwie 2019, 14:39

Cześć wszystkich audiolubom,
jestem także w fazie poszukiwań właściwego dźwięku dla siebie i w kręgu moich zainteresowań są Dali Zensory 7. Pytanie mam do kol. Tweeter
jeśli możesz to napisz mi kto ma te kolumny za taką cenę?

ODPOWIEDZ