• Administrator
  •  
    Pomagamy Naszemu forumowemu koledze - 1% podatku można z pożytkiem przekazać pod właściwy adres.

Szczegóły tu: Pomagamy Audiolubowi

Vademecum AudiolubaZapowiedź testu ampitunera wyższej klasy w zetknięciu ze wzmacniaczem Atoll IN200

Artykuły, recenzje, opisy, poradniki
Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#1 Zapowiedź testu ampitunera wyższej klasy w zetknięciu ze wzmacniaczem Atoll IN200

Post autor: Simpson » sob 16 mar 2019, 22:04

Niebawem odwiedzi mnie kolega - posiadacz amplitunera wyższej klasy niż powiedzmy standard, który jako nowy kosztuje w granicy blisko 4000 zł.

Mam sentyment do Denona z racji takiej, iż kilka modeli tego zacnego producenta sam posiadałem.

Test może i trochę niesprawiedliwy (różnica cenowa mimo wszystko spora), ale każda okazja jest dobra, aby wyłapać wielość, rodzaj i poziom różnic brzmieniowych. A może zbyt wcześnie przekreślam jakość Denona, może pozytywnie zaskoczy ? W przeciągu 2-3 tygodni się okaże.

Jackobtone
Początkujący Audiolub

#2 Zapowiedź testu ampitunera wyższej klasy w zetknięciu ze wzmacniaczem Atoll IN200

Post autor: Jackobtone » ndz 17 mar 2019, 09:10

Moim zdaniem ampli przegra :) Posiadam Denona AVR-3808. Kupiony został stosunkowo niedługo po premierze i kosztował wtedy nieco ponad 6k. Nie gra lepiej ani od Atolla IN200 Sig ani Yamahy A-S2000. To po prostu sprzęt do innych zadań. Nie mniej jednak mój model ma już parę ładnych lat, postęp technologiczny jak wszyscy wiemy jest ogromny i może coś się pod tym względem zmieniło. Ciekaw jestem wyniku testu i czekam na relację.

Awatar użytkownika

Frommert
Poszukiwacz Audiolub

#3 Zapowiedź testu ampitunera wyższej klasy w zetknięciu ze wzmacniaczem Atoll IN200

Post autor: Frommert » ndz 17 mar 2019, 16:00

Mam Onkyo TX-RZ810, w sumie jeden z wyższych modeli. Abrahamsenowi do pięt nie dorasta.
Abrahamsen V2.0 UP, Chario Constellation Delphinus, głośnikowe Qed Genesis Silver Spiral. DAC: Abrahamsen V6. Interkonekt: Albedo Flat Gold XLR. Transport: HiMedia Q10pro android z Tidal HIFI. Zasilanie: Tomanek TAP8, Yarbo SP-8000PW +Viborg Alloy.

Awatar użytkownika

Mały 75
Poszukiwacz Audiolub

#4 Zapowiedź testu ampitunera wyższej klasy w zetknięciu ze wzmacniaczem Atoll IN200

Post autor: Mały 75 » ndz 17 mar 2019, 17:03

No tak ok 4 tyś amplituner, a in200 nowy ile kosztuje 😋.

Jackobtone
Początkujący Audiolub

#5 Zapowiedź testu ampitunera wyższej klasy w zetknięciu ze wzmacniaczem Atoll IN200

Post autor: Jackobtone » ndz 17 mar 2019, 19:08

IN200 Sig po negocjacji kosztował niewiele więcej od ampli Denona o którym wspomniałem.
Słuchałem natomiast dzisiaj Vincenta SV-500. W „internetach” stoi po prawie 4k (chociaż pewnie po rozmowie ze sprzedawcą do zgarnięcia za trochę mniej). Bardzo fajny klocek. Nie sądzę by ampli za 4k chociaż zbliżyło się do tego poziomu gry. Wciąż jednak jestem ciekaw spostrzeżeń wynikających z testu :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#6 Zapowiedź testu ampitunera wyższej klasy w zetknięciu ze wzmacniaczem Atoll IN200

Post autor: Simpson » ndz 17 mar 2019, 21:02

No u mnie na chwilkę zagości model Denona 2xxx, muszę dopytać co to za model dokładnie. W sumie po Waszych wypowiedziach nie spodziewam się cudu, ale skoro jest okazja kolejny "klocek" porównać, to czemu nie, nawet gdy z góry skazany jest na pożarcie. A może czymś zaskoczy ? ;)

Klasyczne wzmacniacze, do tego uznane przeważnie na takich produktach jak amplitunery nitki suchej nie zostawią, ale i tak ciekawość zżera.

ODPOWIEDZ