StereoStereo do 3500zł.

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Jasny
Nowicjusz Audiolub

#16 Stereo do 3500zł.

Post autor: Jasny » sob 26 sty 2019, 10:24

Amator007 pisze:
pt 25 sty 2019, 22:51
Ogólnie przy jakimkolwiek sprzęcie jaki posiadam, staram się mieć nowy oprócz auta bo jest to nieosiągalne finansowo jak na ten czas. To jest oczywiście odpowiedz na 'chłodno' i nie zgłębiałem się jak na razie w szczegóły.
Jak najbardziej jesteś w stanie kupić nowy sprzęt, nawet nie najgorszy, ale niewiele tylko lepszy od takowego.
Używany sprzęt audio, zwłaszcza nie najtańszy wyróżnia się jednak tym spośród używanych rzeczy z innych bajek, że zazwyczaj właściciele o niego bardzo dbają.
Inna sprawą jest jakość tego sprzętu, która na przełomie wieków wydaje się stała na wyższym poziomie niż obecnie. Dlatego warto pomyśleć o sprzęcie używanym lub mieszanym, np. używane kolumny, może dobre kable, reszta nowa.
Wciąż jednak nie wiemy co ma być źródłem muzyki, a bez tego ciężko rozplanować budżet. Sam podałeś dwie propozycje zupełnie się od siebie różniące, więc nie wiem.

Dlaczego odwiedzenie salonu audio nie wchodzi w grę? To bardzo ważne doświadczenie wbrew pozorom.

Awatar użytkownika

DamaDama
Junior Audiolub

#17 Stereo do 3500zł.

Post autor: DamaDama » ndz 27 sty 2019, 11:10

Mały 75 pisze:
sob 26 sty 2019, 09:50
Poniosło mnie jak Kukiza sorry 😎, ale tytuł przyjmuje
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: sprzedam to po weekendzie w pracy. magnifique
Wszystko ma znaczenie.

Awatar użytkownika

Mały 75
Poszukiwacz Audiolub

#18 Stereo do 3500zł.

Post autor: Mały 75 » ndz 27 sty 2019, 11:12

Widzę że się dobrze bawisz 😁.

Autor tematu
Amator007
Nowicjusz Audiolub

#19 Stereo do 3500zł.

Post autor: Amator007 » wt 29 sty 2019, 21:31

Miałem już wam nie zawracać głowy bo trochę słabo rozpocząłem przygodę z tym forum ale nieco emocje opadły i wracam. Żeby nie tracić waszego czasu:
1. Mój zestaw (Który podawałem) z amplitunerem właśnie zdrożał z 3500 na ponad 4k wiec lipa.
2. Mieszkam 80 km od Lublina a zdążyłem 'wyguglować' 3 a normalne 2 sklepy z Audio w których moich i waszych propozycji ze świeca szukać.
4.Wybaczcie mi z tym nowym sprzętem, po prostu tak wole, a po drugie boje sie kupować sprzęt za taką kase z niepewnych źródeł jak i z drugiej ręki.
5. Postaram się w tym tygodniu pojawić w którymś z tych dwóch sklepów w Lublinie.
6.Wiadomo , mam gramofon oraz stos płyt i CHCIAŁBYM wzmacniacz oraz cd lecz możne się zdarzyć tak ze chciałbym po prostu na luzie podłączyć sobie cos z pendrive/tel/lub głupie radio.

Z moich propozycji zostało już tylko to:
https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produk ... E___SP_706
Szukam alternatywy w postaci Amplitunera.

Sklepy Audio stricte do którym mam możliwość:
1.https://www.tophifi.pl/
2.https://mp3store.pl/
3.http://www.meloman.lublin.pl/ W tym sklepie jest Onkyo TX-8270 który podawał @Simpson on lecz tych kolumn co w zestawie już brak.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#20 Stereo do 3500zł.

Post autor: Simpson » wt 29 sty 2019, 22:21

No szkoda, że do Rawy Mazowieckiej nie chcesz się przejechać posłuchać AudioSolutions, niespełna 200 km (kwestia jeszcze z której strony mieszkasz), pieniądze do wydania spore, a okazja wydaje się być zacna. Ja bym pocisną. Nie ma się co bać używanych kolumn, które kosztowały blisko 4000 zł. Tacy użytkownicy raczej dbają o sprzęt. Na miejscu sprawdziłbyś stan. Do Twojego metrażu były by dobre. Cena także świetna wg mnie.

Nakład energii niewielki, a może to być wyjście bardzo ciekawe. Znam produkty AudioSolutions (sam posiadam model Overture 202B). Litwin naprawdę ciekawie te kolumny robi (oczywiście mówię o brzmieniu). Te kolumny posłuchałbyś u właściciela. Oczywiście sprzęty różnie brzmią w różnych pomieszczeniach, ale trop mógłbyś obrać. Sądzę, że szybko byś usłyszał czy to "Twoja Bajka". Ja kiedyś także kupowałem tylko nówki. Obecnie większość mojego systemu to sprzęt używany. W pewnej klasie sprzętowej właściciele dbają bardziej o sprzęt, niż samochody, które posiadają.

Opcja wizyty w salonie audio jak najbardziej trafna (we wszystkich ja bym był). Odsłuch to konieczność. Wypożyczenie do siebie także. Opcja amplitunera Onkyo także wg mnie warta uwagi biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania pod względem uniwersalności. Opcja także do przesłuchania. Mimo wszystko namawiam do wizyty w sprawie AudioSolutions.

Tu jest świetna oferta dobrego i taniego wzmacniacza (no nie amplituner):

Advance Acoustics Map105

https://www.olx.pl/oferta/advance-acous ... y4qf2.html

Tu trochę szerzej o nim pisałem:

viewtopic.php?f=5&t=449#p7233

viewtopic.php?f=5&t=463#p7415

Poczytaj powyższe linki. Opcja bardzo ciekawa.
Do wzmacniacza zawsze można dokupić DAC, który zestaw na pewno urozmaici. Jeśli stan jest ok, to propozycja za niego dobra.

PS.
Dopiero zauważyłem, że sprzedawca wkleił link z testem do Naszego forum ;)

foto44.jpg
AA Map 105

Jasny
Nowicjusz Audiolub

#21 Stereo do 3500zł.

Post autor: Jasny » śr 30 sty 2019, 07:13

Amator007 pisze:
wt 29 sty 2019, 21:31
1. Mój zestaw (Który podawałem) z amplitunerem właśnie zdrożał z 3500 na ponad 4k wiec lipa.
Ja tam widzę 3599 zł. https://www.tophifi.pl/yamaha-r-n602-el ... m=referral

Amator007 pisze:
4.Wybaczcie mi z tym nowym sprzętem, po prostu tak wole, a po drugie boje sie kupować sprzęt za taką kase z niepewnych źródeł jak i z drugiej ręki.
W przypadku zakupu zestawu jak wyżej przekraczasz już budżet. CD przyjdzie kupić później, a nieco wcześniej standy pod kolumny, bo one muszą na czymś stać. Prawdopodobnie "zestaw" oznacza też tylko amplituner i kolumny, a kabli głośnikowych w nim nie uwzględniono.

Amator007 pisze:
5. Postaram się w tym tygodniu pojawić w którymś z tych dwóch sklepów w Lublinie.
To w zasadzie konieczne. Przesłuchaj dwa, trzy zestawy w twoim zasięgu i dla porównania coś dwukrotnie droższego, co używane również będzie w zasięgu.
W przypadku sprzętu z wyższej półki tylko wzmacniacze, bo żaden amplituner na niej nie stoi.

Amator007 pisze:
6.Wiadomo , mam gramofon oraz stos płyt i CHCIAŁBYM wzmacniacz oraz cd lecz możne się zdarzyć tak ze chciałbym po prostu na luzie podłączyć sobie cos z pendrive/tel/lub głupie radio.
A może kupić porządny wzmacniacz, porządne kolumny i podłączyć dziś tylko gramofon, a kwestie dodatkowe załatwić w przyszłości przystawką typu Yamaha WXAD-10 (https://www.tophifi.pl/multiroom/musicc ... ad-10.html)?

Amator007 pisze:
3.http://www.meloman.lublin.pl/ W tym sklepie jest Onkyo TX-8270 który podawał @Simpson on lecz tych kolumn co w zestawie już brak.
Onnyo TX-8270 to wg mnie słaby klocek jak na cenę, za którą jest oferowany. Ma gniazda HDMI, które podnoszą jego koszt, a nie podnoszą wartości w zasadzie. Poprzednikiem jest TX-8150 lub bliźniacza marka Pioneer SX-N30AE (https://www.tophifi.pl/multiroom/musicc ... ad-10.html).

Podsumowując, wybrałbym wzmacniacz + kolumny za całość twojego budżetu, bo źródło już masz, potem dokupił odtwarzacz sieciowy lub CD lub oba te urządzenia.
Będziesz w TopHifi, posłuchaj tego: NAD C338 i Indiana Nota 550X (https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-s ... -550x.html).

Rozumiem też chęć zakupu sprzętu nowego jednak naprawdę rozważ przynajmniej kolumny używane. Masz szanse kupić takie jeszcze na gwarancji za połowę ceny, a będą one grały i wyglądały jak nowe i posłużą na pewno wiele lat. To chyba najmniej awaryjny sprzęt.

Autor tematu
Amator007
Nowicjusz Audiolub

#22 Stereo do 3500zł.

Post autor: Amator007 » śr 30 sty 2019, 11:47

Zgadza się ale wcześniej była podana cena 3599 z Kolumnami Elac F5 a tu masz B6
https://www.skapiec.pl/site/cat/3355/co ... techniczne
No właśnie o kablach w ogóle nie myślałem, duży jest to koszt ?
Gdy "coś" w ogóle odsłucham będę mógł więcej powiedzieć. Sprawdzę wasze typy.

Jackobtone
Początkujący Audiolub

#23 Stereo do 3500zł.

Post autor: Jackobtone » śr 30 sty 2019, 12:43

Same kable mogą cenowo spokojnie przekraczać cały założony przez Ciebie budżet i to kilkukrotnie :)
Zależy tak naprawdę. Zabawa kablami to ostatni szlif brzmienia. W zależności od tego jaki kabel podepniesz możesz uzyskać niższy bas, jaśniejszą górę, ocieplić brzmienie, ochłodzić. No w każdą stronę to działa. Ale tak jak napisałem - po zakupie sprzętu (w przypadku nowego) najlepiej wygrzać sprzęt i wtedy kablami starać się poprawiać to co przeszkadza o ile kabel w ogóle będzie w stanie coś zdziałać.
Dostałeś propozycje wielu wzmacniaczy i kolumn ale tak naprawdę co wzmacniacz to inna szkoła grania. Temat nie jest tak prosty jak by to się mogło wydawać. Jeśli chcesz się delektować muzyką czeka Cię długa droga doboru odpowiedniego sprzętu. Jeśli ma to być granie imprezowe to tak naprawdę wszystko jest w stanie głośno zagrać jakkolwiek by nie grało.
Oczywiście dobór kabli zależy od wyboru kolumn, od wyboru wzmacniacza, od tego jak zagra sprzęt u Ciebie (akustyka gra ogromną rolę) i czy będziesz czuł taką potrzebę bo może się okazać że uzyskane brzmienie przy zwykłych kabelkach jest w pełni satysfakcjonujące

Jasny
Nowicjusz Audiolub

#24 Stereo do 3500zł.

Post autor: Jasny » czw 31 sty 2019, 08:58

Amator007 pisze:
śr 30 sty 2019, 11:47
Zgadza się ale wcześniej była podana cena 3599 z Kolumnami Elac F5 a tu masz B6
Mój błąd, nie dostrzegłem. Przepraszam.

Amator007 pisze:
śr 30 sty 2019, 11:47
No właśnie o kablach w ogóle nie myślałem, duży jest to koszt ?
Od 50 zł do nieskończoności chyba, jednak ciebie interesują raczej podstawowe. Dobór kabli jest zależny od tego na jaką klasę i jaki konkretny sprzęt się zdecydujesz.
Zakup audio zwłaszcza nowego powinien być przemyślany, bo błąd równa się odsprzedaży za pół ceny. Musisz podjąć decyzję przede wszystkim jaki to ma być sprzęt i z czego będzie się składał. Wizyta w salonie to doświadczenie, którego nie da się zdobyć inaczej.

Jackobtone
Początkujący Audiolub

#25 Stereo do 3500zł.

Post autor: Jackobtone » czw 31 sty 2019, 11:18

Zawsze można wypożyczyć sprzęt na odległość. Niektóre sklepy oferują tego typu usługi. No i jeszcze jedna istotna kwestia - negocjacja ceny. Zawsze sklep jest w stanie zejść z ceny. Może nie od razu do połowy wartości rynkowej ale nakładają takie marże że mogą sobie pozwolić na obniżenie ceny. Warto na przykład zadzwonić, powiedzieć że taki i taki sklep zaproponował tyle i tyle i jaką cenę mogliby oni zrobić. Uwierz mi - działa. Oczywiście nie mówię tu o wielkich sieciówkach, ale o mniejszych sklepach prężenie walczących o miejsce na rynku.

Wiesioo
Nowicjusz Audiolub

#26 Stereo do 3500zł.

Post autor: Wiesioo » czw 07 mar 2019, 11:13

A ja Wam polecam sklepy salonydenon.pl Mają ogromny wybór sprzętu i bardzo fajne ceny. Na pewno pomogą Wam przy wyborze odpowiedniego sprzętu ;)
Profesjonalny sprzęt stereo i audi. Zestawy kina domowego najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z szczegółami.
https://www.salonydenon.pl

Jasny
Nowicjusz Audiolub

#27 Stereo do 3500zł.

Post autor: Jasny » czw 07 mar 2019, 19:09

Wiesioo pisze:
czw 07 mar 2019, 11:13
A ja Wam polecam sklepy salonydenon.pl Mają ogromny wybór sprzętu i bardzo fajne ceny. Na pewno pomogą Wam przy wyborze odpowiedniego sprzętu ;)
A ja myślę, że jesteś obrzydliwym spamerem. ;)

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#28 Stereo do 3500zł.

Post autor: Simpson » pt 08 mar 2019, 09:02

Sądzę, że @Jasny trafnie ocenił poprzedni wpis. Dodam może od siebie, że tego typu "naganianie" działa na mnie wyjątkowo odstraszająco i zamiast zachęcać, skutecznie mnie zniechęca nawet do tego, aby zainteresować się ofertą danej firmy.

ODPOWIEDZ