• Administrator
  •  
    Pomagamy Naszemu forumowemu koledze - 1% podatku można z pożytkiem przekazać pod właściwy adres.

Szczegóły tu: Pomagamy Audiolubowi

StereoModernizacja/nowy sprzęt pod metal w granicach 5-6k

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Autor tematu
Ragnus
Początkujący Audiolub

#46 Modernizacja/nowy sprzęt pod metal w granicach 5-6k

Post autor: Ragnus » wt 09 kwie 2019, 12:02

Pan Bogdan to strasznie miły człowiek. Nie robi żadnych problemów z wypożyczaniem. Oczywiście jeśli będę miał jakieś u siebie na dłużej to mogę zaprosić do siebie

Byłem na kolejnym odsłuchu. Tym razem poleciały znowu Diamond Monitory z Atollem 100, Denonem 1600 i Marantazem 8006. Ogólnie rzecz ujmując na testowej muzyce (5-6 utworów z płyt z różnego okresu, od lat 80 tych poprzez lata 90, coś z początku XXI wieku i z zeszłego roku). wszystkie zagrały bardzo podobnie. W pewnym momencie usłyszałem coś na Marantzu co mi nie podpasowało, ale wróciwszy do reszty sprzętu też to samo słyszałem. Marantz na pewno grał najciszej. By uzyskać taki sam poziom dźwięku musiałem go ustawiać na 11-12, gdzie Denon grał sobie na 9(pewnie trudniej z tego powodu ustawić go na określoną głośność w domu), Atoll jakoś 9-10. Atoll może był trochę bardziej dynamiczny, ale nie dam sobie za to głowy. Na pewno lekko trafo hałasowało (słyszalne tak do 30-40 cm od wzmacniacza). Nie słyszałem jakiś znaczących braków/przeszkód w pozostałych wzmacniaczach.

Dźwięk był przyjemny miło się tego słuchało. Dla odmiany podłączyliśmy jeszcze Klipsch RP-600M, bas zyskał, ale wysokie też zostały podbite i zrobiło się po prostu źle. 3 utwory po 40 sekund i miałem dość. (Tylko z Atollem był test).

Na sam koniec usłyszałem jeszcze Definitive Technology Demand 9 z CXA60 oraz Atollem i powiem, że jak na tak małe zabawki dźwięk był intrygujący z niezłą podbudową dołu i czytelną, nienachalną górą. Nie są to jakieś mocno popularne paczki, ale ładnie się rabatują. Ciekawe jak by wyszło z dłuższym odsłuchem w domu, bo chyba najwyższy czas na to. Klasycznie trochę budżet już mi urósł, myślę mocno o jakimś starszym denonie typu 1510/1520, bo są w lepszych cenach niż Atolle, Marantze czy inne rzeczy, których słuchałem, a nie słyszałem aż tak dużej różnicy w dźwięku. Co innego głośniki, one potrafią różnie zagrać Metal. Zaoszczędzoną kasę wtedy włożyć w Diamondy Monitory lub zastanowić się czy jest coś jeszcze godnego uwagi w cenie do 4000 po rabatach. Oczywiście nie mam jak przesłuchać takich starszych wzmacniaczy i zostaje tylko zakup i ewentualna odsprzedaże stratą.... Denon może też pasować do BMN...

Jackobtone
Początkujący Audiolub

#47 Modernizacja/nowy sprzęt pod metal w granicach 5-6k

Post autor: Jackobtone » śr 10 kwie 2019, 10:30

Dynaudio X14. Trwa wyprzedaż outletowa. Do zgarnięcia za 2800/2 sztuki. Ewentualnie Dynaudio X18. Z Atollem super się zgrywają.

Autor tematu
Ragnus
Początkujący Audiolub

#48 Modernizacja/nowy sprzęt pod metal w granicach 5-6k

Post autor: Ragnus » czw 11 kwie 2019, 11:53

X18 wyglądają nieźle. Impedancją 4 Ohm nie trzeba się przejmować?

Jackobtone
Początkujący Audiolub

#49 Modernizacja/nowy sprzęt pod metal w granicach 5-6k

Post autor: Jackobtone » czw 11 kwie 2019, 19:04

4 Ohm generalnie są trudniejsze do napędzenia. Zależy z czym by grały chociaż niejednokrotnie się przekonałem, że nie potrzeba nie wiadomo jak mocnego wzmacniacza żeby sprzęt poprawnie zagrał.

Autor tematu
Ragnus
Początkujący Audiolub

#50 Modernizacja/nowy sprzęt pod metal w granicach 5-6k

Post autor: Ragnus » pn 15 kwie 2019, 22:38

No to testy w domu
Dynaudio E18 napędzane przez Denon PMA- 1510AE i DCD 1510EA.głośnikowe Melodika 2,5mm, która ma na celu wygrażanie kolumn później trafi do PC. IC to Van Det Hul MCD 102
Pierwsze wrażenia pozytywne. Jest więcej dołu niż w PianoCrafcie. Łatwiej rozróżnić poszczególne partie gitar. Góra nie kłuje w uszy. Póki co dość cichy odsłuch. Syn trochę chory i na opiece dzisiaj byłem także bez szaleństw.
Lecą te same kawałki które wałkowałem w salonach.

Denon wygląda trochę na potwora obok tych kolumn. E18 w odpowiednim kolorze, komponujàcym się z meblami. Póki co bez podstawek.

Awatar użytkownika

Mały 75
Poszukiwacz Audiolub

#51 Modernizacja/nowy sprzęt pod metal w granicach 5-6k

Post autor: Mały 75 » wt 16 kwie 2019, 00:41

Ma się rozumiec że ten denon z dynkami nie miażdży pianocrafta? Pzdr

Autor tematu
Ragnus
Początkujący Audiolub

#52 Modernizacja/nowy sprzęt pod metal w granicach 5-6k

Post autor: Ragnus » wt 16 kwie 2019, 11:10

Pytanie co rozumiesz miażdży :). Dźwięk jest znacznie lepszy, poprawki nie są kosmetyczne, ale od razu słychać, że go sprzęt wyższej klasy.

PianoCraft przez 11 lat towarzyszył mi zarówno w słuchaniu muzyki jak i muzyce do książki/kompa (nie jako podłączenie, po prostu skuchałem muzyki grając albo pracując) czy tam innych czynności. Przesłuchałem wczoraj jedną z moich ulubionych płyt. Kilkaset przesłuchań na pewno już było, muzyka która leciała nie pozwalała chwycić komórki na chwilę, te zestaw krzyczał wraz z woklasitą: masz słuchać a nie rozpraszać się. Ta muzyka nie zagrała tak pięknie jak jazz na BMN, ale nie do końca taka rola metalu.

Znalazłem w domu jakaś Norę Jones, którą żona dostała kiedyś od kogoś. Bardzo ładna scena, czytelniść poszczególnych dźwięków na wysokim poziomie, BMN jednak do takiej muzy bym postawił wyższej. Tam dochodziła też znacznie lepsza akustyka, także werdykt nie jest do końca obiektywny.

Jednak w Metalu te Dyńki z Denonem pokazują niezłą moc. Barwa super, czytelność odpowiednia dla mnie w tym momencie (raz czy dwa usłyszałem trochę za dużo ostrości, ale łagodząc ją ta muzyka by za dużo straciła).Podbudowa basowa w końcu jest mocna, a przy tym pozbawiona dudnienia(głośniki skierowane centralnie do mnie zgodnie z instrukcją, do ściany maja około 15-20 cm). Czy można lepiej w tych 8k złotych? Pewnie tak, ale chyba szkoda czasu na dalsze poszukiwania. Jutro z Allegro przyjeżdża kolejne 15 płyt: trzeba słuchać :).

ODPOWIEDZ