StereoMark Levinson ML 2 - klon

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Ho-Lec
Poszukiwacz Audiolub

#1 Mark Levinson ML 2 - klon

Post autor: Ho-Lec » śr 09 sty 2019, 11:30

Witam wszystkich serdecznie po chwili nieobecności :lol:
Zastanawiałem się gdzie ten post umieścić i postanowiłem że tu będzie ok, jeżeli administratorzy zdecydują inaczej proszę o przeniesienie.
Ostatnio sprawy zawodowe oraz budowa domu zabierały za dużo czasu na cieszenie się muzyką, jednak teraz wracam :) no może na 70%
ale do brzegu, znalazłem ostatnio na pewnym portalu ogłoszeniowym ofertę sprzedaży klona końcówki Mark Levinson ML2, no może nie jest to 100 % klon bo orginał to monoblok a tu mamy poprostu dualmono ale cena 1500 zł i odległość 27 km wygrały :) pojechałem i kupiłem bez odsłuchu, i powiem wam że nie żałuję ani jednej złotówki wytanej na tą końcówkę powiem więcej nie wyobrażam sobie że coś może zagrać lepiej w tej cenie.
Końcówka pracuje w klasie A wg. producenta 2x25 W przy 8 ohm wg polskiego dystrybutora zmierzone to 50 W przy 8 ohm i 91 przy 4 ohm pewnie już w A/B, klocek jest bardzo dobrze wykonany front to szczotkowane aluminium boki stal. foto w załączniku wnętrze ze strony producenta (przepraszam za izolację przwodów :) )

Co do dźwięku to jeszce za wcześnie słucham go 2 dzień, ale już widzę że ma wielki potencjał potworna dynamika i szeczgółowość, dźwięk analityczny pięknie wybrzmiewa. Wspaniale napędza Dynaudio BM6 ale już wiem że to dla niego za mało.
Na chwilę obecną jako pre służy mój stary poczciwy QX 9900 i czuć wyrażnie jak ogranicza końcówkę, ML 2 klon, pokazuje pazur jak jest połączony bez pre do dac-a a dac do kompa, jestem strasznie ciekawy co pokaże z dobrym pre, poprzedni właściciel polecał mi abym użył przedwzmacniacza pasywnego.

Na chwilę obecną wiem że będę budował wokł niego swój główny system :)
Pozdrawiam
Załączniki
d8c8cd924643ae37c33d78510275.jpg
20190109_101520.jpg
20190109_101513.jpg
20190109_101501.jpg
Tam gdzie dziś piętrzą się góry, będą kiedyś morza tam gdzie dziś wełnią się morza, będą kiedyś pustynie. A głupota pozostanie głupotą.
Andrzej Sapkowski – Krew elfów

Awatar użytkownika

Autor tematu
Ho-Lec
Poszukiwacz Audiolub

#2 Mark Levinson ML 2 - klon

Post autor: Ho-Lec » śr 09 sty 2019, 12:09

Przepraszam ale nie wiem jak edytować :(
jeszcze jedna fotka ze strony producenta lub dystrybutora :)
Ps. na froncie jest jeszcze jeden napis którego nie widać na moim zdjęciu
Załączniki
924e373c4859ac10c91bbe65fc04.jpg
Tam gdzie dziś piętrzą się góry, będą kiedyś morza tam gdzie dziś wełnią się morza, będą kiedyś pustynie. A głupota pozostanie głupotą.

Awatar użytkownika

Naczesany
Czeladnik Audiolub

#3 Mark Levinson ML 2 - klon

Post autor: Naczesany » śr 09 sty 2019, 12:16

Ładny klocek. Ale ten zasilający? Fuj :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Ho-Lec
Poszukiwacz Audiolub

#4 Mark Levinson ML 2 - klon

Post autor: Ho-Lec » śr 09 sty 2019, 12:19

Pewnie że fuj to kabel od plotera HP Designjet 111 :) pasuje, jak pisałem to początek drogi z tym Klockiem :)

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#5 Mark Levinson ML 2 - klon

Post autor: Simpson » śr 09 sty 2019, 13:44

Naprawdę bardzo dobrze to wygląda. Najważniejsze, że "w ciemno" udało się osiągnąć sukces, niemniej jednak gratuluję odwagi :shock:

Koniecznie po osłuchaniu się opisz wrażenia. Może uda się Tobie ten "klocek" zestawić w porównaniu z jakimkolwiek innym, albo odnieść cechy do wzmocnienia posiadanego wcześniej ?

ODPOWIEDZ