• Administrator
  •  
    Pomagamy Naszemu forumowemu koledze - 1% podatku można z pożytkiem przekazać pod właściwy adres.

Szczegóły tu: Pomagamy Audiolubowi

Kluby sprzętoweAudioSolutions - Świeży i mocny zawodnik.

Czyli bractwa – kluby zrzeszające miłośników określonej marki sprzętu.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#1 AudioSolutions - Świeży i mocny zawodnik.

Post autor: Simpson » pn 07 sty 2019, 22:02

Jako kilkuletni użytkownik kolumn AudioSolutions Overture 202B pozwolę sobie założyć klub tej marki na Naszym forum.

Marka AudioSolutions jest dość świeżą marką, która wielkim krokiem wkroczyła w branżę audio. Audio Solutions to manufaktura audio, założona w 2011 roku w Wilnie, przez konstruktora, inżyniera Gediminasa Gaidelisa.

Cytat ze strony producenta:

"Rozwój tych wspaniałych kolumn to prawdziwe wyzwanie. Łączymy prawa fizyki z projektowaniem, stabilnością produkcji i potrzebami klientów, aby stworzyć idealne głośniki. Każda najmniejsza część jest ręcznie robiona i sprawdzana pod kątem wszelkich wad".

AudioSolutions.jpg
AudioSolutions

Oferta marki jest bardzo szeroka, zaś firma rozwija się bardzo prężnie.

Kilka lat temu, po około półrocznych poszukiwaniach kolumn dla siebie i wielu odsłuchach kolumn w dostępnym budżecie, zdecydowałem się bardzo szybko na kolumny podstawkowe serii OVERTURE 202B, które to kolumny moim subiektywnym zdaniem, okazały się najlepsze spośród odsłuchiwanych, renomowanych i znanych marek.

Co prawda branżowe recenzje pism audio nie często do mnie przemawiają, ale wyjątkowo muszę się zgodzić z pewnym opisem recenzji dostępnym w Internecie

Cyt:
"Wraz ze słowem „elegancja” dochodzimy do momentu chyba dla tych głośników najważniejszego, z tym, że powinniśmy je uzupełnić słowem „piękno”. Nie bójmy się tego słowa, chociaż brzmi górnolotnie (...)
Piękno jest szczytową wartością w katalogu przymiotów muzycznych, a dla słuchającego obok emocjonalnego rozbudzenia a potem wyżycia, tonięcia w marzeniach, przywoływania wspomnień i ogólnego wzmożenia estetycznego – najważniejszą. A przy tym piękno jest namacalne. Ono jawi się wprost, bezpośrednio. Jeżeli tylko trochę na tym się skupisz i trochę się zastanowisz oraz dokonasz pod tym kątem przeglądu, słuchając różnych płyt i aparatur, szybko nauczysz się wyłapywać piękno, niczym jakiś szczególny aromat przesycające muzykę. Ale powiedzmy brutalnie – ono rzadko się zjawia. W przypadku większości torów jest najwyżej śladowe, albo całkiem schowane za pikanterią sopranów i brakiem harmonii średnicy. Za poczuciem nienaturalnej, nie mającej własnego powabu dziwności i za prymitywizmem budowania dźwięków oraz brakiem odpowiednio skomponowanej sceny (...)

Przywołałem to wszystko, ponieważ te niedrogie monitorki napędzane drogim torem po niedrogim kablu głośnikowym i drogich interkonektach zagrały z wyraźną nutą piękna. I to od płyty do płyty, od utworu do utworu. Raz po raz stawało się pięknie, a poszczególne nagrania, nawet te najtrudniejsze dla piękna, właśnie je przejawiały(...)

Takie przymioty i aż takie chwalenie powinienem był zostawić na opis kolumn za mnogie dziesiątki tysięcy, w odniesieniu do których powinien mniej dziwić. Ale niezależnie od nieziemskości piękna w jego formie ogólnej i nadrealności samego zjawiska poezji, musimy trzymać się faktów. A fakty są takie, że to z tymi Overture 202B piękno w dużych dawkach się pojawiało i że słuchając ich dziwiłem się, jak to możliwe."
Cały artykuł znajduje się na stronie:
https://hifiphilosophy.com/recenzja-aud ... -artykul=1

...i takie właśnie są kolumienki AudioSolutions Overture 202B.

AS.jpg
AudioSolutions

W następnych wpisach przedstawię także kolejne modele, a z kilkoma modelami tej marki się już spotkałem, zaś każde spotkanie jak dotąd jest niesamowicie ciekawe.

Moje kolumienki tak się prezentują:

AudioSolutions Overture 202B.jpg
AudioSolutions Overture 202B

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#2 AudioSolutions - Świeży i mocny zawodnik.

Post autor: Simpson » czw 10 sty 2019, 12:50

W grupie muzycznej na portalu FB znalazłem listę nagród, które padły łupem AudioSolutions. Osobiście do nagród podejście mam bardzo różne, niemniej jednak sądzę, że taka lista znaleźć się jak najbardziej może:

Figaro L awarded "Best Sound" - AVS Warszawa 2018
Figaro S awarded "best buy" by "the Ear" magazine - 2018
Figaro M awarded "Best Buy 2018" Mono&Stereo - 2018
Figaro awarder "Best of High-End 2018" Soundstage HiFi - 2018
O204F review and an award from Mono and Stereo - 2018
Rhapsody 200 awarded in Shanghai audio show - 2017
Vantage Classic GrandPrix 2017 Shanghai - 2017
Vantage awarded "Outstanding" in Elite class Chiny - 2016
Overture awarded Outstanding Excellence Chiny - 2016
Vantage awarded BEST SPEAKER DESIGN. Chiny - 2015
Flagship Vantage awarded "best of highend" SoundStage HiFi - 2015
Euphony 140 awarded product of the year! - 2014

Marka obecna na wszystkich ważnych wystawach na świecie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Simpson
Administrator

#3 AudioSolutions - Świeży i mocny zawodnik.

Post autor: Simpson » czw 17 sty 2019, 20:08

Zajawka dotycząca kolumn Hi End AudioSolutions Vantage Anniversary

Koniecznie trzeba to obejrzeć z podłączonym zestawem audio ;)

ODPOWIEDZ