• Administrator
  •  
    Pomagamy Naszemu forumowemu koledze - 1% podatku można z pożytkiem przekazać pod właściwy adres.

Szczegóły tu: Pomagamy Audiolubowi

StereoNaim Mu-so Qb

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Autor tematu
Deffc0n
Nowicjusz Audiolub

#1 Naim Mu-so Qb

Post autor: Deffc0n » śr 26 gru 2018, 21:04

Witam

Czy ktoś używa Naim Mu-so Qb ?
Jestem zainteresowany kupnem do firmy potrzebuje aby system był prosty zajmował mało miejsca no i miał nowe technologie.
Czy warty jest zakupu ?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#2 Naim Mu-so Qb

Post autor: Simpson » czw 27 gru 2018, 09:10

W mojej opinii nie jest to warte kupna z podstawowego powodu. To co w muzyce ma wielkie znaczenie, a raczej w prezencji muzyki to stereofonia. Z głośnika bezprzewodowego - tego typu systemów bezprzewodowych prawidłowego przekazu stereofonicznego na pewno nie uświadczysz.

Wiele młodych osób ceni takie systemy, tym bardziej gdy są efekciarskie, efektownie brzmiące, z możliwością podłączania praktycznie wszystkiego. To takie nowe trendy młodzieżowe, czyli "wszystko w jednym".

Czy jest to wygodne ? Na pewno tak, czy jest to nowoczesne ? Na pewno tak. Czy jest to efekciarskie ? Zapewne też, ale czy w tym wszystkim nie zatraca się tego co jest najważniejsze, czyli prawidłowości przekazu ?

Najprostszym wyjściem byłoby posłuchać w sklepie takiego systemu oraz systemu stereofonicznego zbudowanym np na kolumnach podstawkowych w zbliżonym budżecie i dokładnie wsłuchać się w oba przekazy.

Szczególnie trzeba by było zwrócić uwagę na to, aby nie dać się złapać na "efekciarstwo", bo efekciarstwo jest dobre tylko na chwilę i tak jak szybko zaatakuje po uszach, tak też szybko znudzi.

Polecam osobiście przekonać się co sobą reprezentuje taki system oraz klasyczny system zbudowany na kolumnach i wzmacniaczu. Przy tym należy bardzo uważać na nie poddanie się pierwszemu wrażeniu. Sądzę, że taki odsłuch każdy sklep Tobie zapewni, a wydając takie pieniądze osobiście nie widzę lepszego wyjścia, jak to aby samemu posłuchać jak to wypada "na żywo".

Awatar użytkownika

mario33lgw
Poszukiwacz Audiolub

#3 Naim Mu-so Qb

Post autor: mario33lgw » czw 27 gru 2018, 11:29

A ja bym się tak od razu nie zarzekał... Nie zapytaliśmy po co koledze taki sprzęt. Ja np bardzo sobie chwałę przenośny głośnik (w moim przypadku Denon HEOS) przydatny np. jako muzyka w tle przy spotkaniach towarzystkich. I efekt jest naprawdę znośny.

Podsumowując, sprzęt ma być dostosowany do celu jego użycia. Jakie ma być to użycie ?
Stereo: Sansui Alpha AU-607XR + Monitor Audio Bronze 2
Streaming & multi-room: Cambridge Audio CXNv2 (mod) + Denon HEOS I
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20 + DJ ArtPre II
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#4 Naim Mu-so Qb

Post autor: Simpson » czw 27 gru 2018, 11:55

W sumie i racja. Może zbyt wcześnie założyłem, że ma być to główny zestaw audio w domu.

Awatar użytkownika

Frommert
Poszukiwacz Audiolub

#5 Naim Mu-so Qb

Post autor: Frommert » czw 27 gru 2018, 14:43

Dla córki do jej niewielkiego pokoju - idealne. Tylko ta cena... Ciekawe jak to gra?
Abrahamsen V2.0 UP, Chario Constellation Delphinus, głośnikowe Qed Genesis Silver Spiral. DAC: Abrahamsen V6. Interkonekt: Albedo Flat Gold XLR. Transport: HiMedia Q10pro android z Tidal HIFI. Zasilanie: Tomanek TAP8, Yarbo SP-8000PW +Viborg Alloy.

Autor tematu
Deffc0n
Nowicjusz Audiolub

#6 Naim Mu-so Qb

Post autor: Deffc0n » ndz 13 sty 2019, 22:47

Tak jak napisałem chcę używać tego sprzętu w firmie gdzie nie zależy mi na typowej stereofonii tylko na muzyce szczególnie z streamu.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#7 Naim Mu-so Qb

Post autor: Simpson » pn 14 sty 2019, 08:16

Szczerze mówiąc to czymś takim sam bym w miejscu pracy nie pogardził. Na Twoim miejscu, aby uprawdopodobnić się w wyborze to udałbym się do większego sklepu z audio (tam gdzie mają tego Naim) i spróbowałbym go porównać z podobnymi systemami w założonym budżecie. Są także bezprzewodowe systemy YAMAHA MUSICCAST 50, Bose.

Niemniej jednak ten, który wskazałeś, jeśli filozofia i barwa Tobie odpowiada to śmiało kupuj. Warto przed kupnem odsłuchać, ale jeśli chodzi o to, aby w firmie umilić sobie pracę to wg mnie rewela. Sam w pracy mam zestaw Elta Germany (taki kombajn z gramofonem), ale działa tylko radio ;) Do tego wpięte dwudziestokilkuletnie kolumny Sony, które przeżyły także upadek z drugiego piętra w akademiku- na szczęście na trawę. Także jakoś radzić sobie trzeba, takim Naim na pewno bym nie pogardził ;)

Awatar użytkownika

mario33lgw
Poszukiwacz Audiolub

#8 Naim Mu-so Qb

Post autor: mario33lgw » czw 17 sty 2019, 15:55

Szczerze ? Ja bym wolał kupić ładny przenośny głośnik i streamować serwis typu Tidal/Spotify z urządzenia mobilnego. Jak chcesz wydać dobre pieniążki to Sonos plus abonament Tidal HIFI da Ci to co potrzebujesz.
Stereo: Sansui Alpha AU-607XR + Monitor Audio Bronze 2
Streaming & multi-room: Cambridge Audio CXNv2 (mod) + Denon HEOS I
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20 + DJ ArtPre II
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

ODPOWIEDZ