StereoStereo do pokoju za 1500 zł

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.
Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#136 Stereo do pokoju za 1500 zł

Post autor: Sofokles » czw 30 maja 2019, 20:46

Gościu, co ty za brednie piszesz ? Nie znasz znaczenia słów jakie używasz. Śmierdzisz na odległość nieudolnym i nieudanym marketingiem. Żal tyłek ściska.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Kamil84
Junior Audiolub

#137 Stereo do pokoju za 1500 zł

Post autor: Kamil84 » pt 31 maja 2019, 13:13

Witam, robiłem ostatnio modernizację mojego systemu i mam do zaoferowania zestaw stereo Creek Evolution2 - wzmacniacz + monitory Epos m12,2i.
Zestaw grał u mnie przez 9 lat wzmacniacz nabyłem bezpośrednio z salonu Audio zaś Eposy z drugiej ręki. Zestaw wyceniam na 1500 zł, jest możliwość posłuchania sprzętu u mnie jeżeli nie masz daleko, jestem z woj Lubelskiego jakbyś był zainteresowany zapraszam :).

MINT1986
Nowicjusz Audiolub

#138 Stereo do pokoju za 1500 zł

Post autor: MINT1986 » sob 11 sty 2020, 16:16

Witam. Jestem nowicjuszem i interesuje mnie zakup stereo chyba w formie mini ponieważ pokój jest w wymiarach 25 na ok 3 metry. Będzie 2 nim łóżko drewniane oraz szafa, jedno okno oraz drzwi wejściowe. Rozwiązałem soundbar ale jedna poszedłbym w stronę stereo. Dodam że głośniki będą stały na widzą ej szafce pod telewizorem...... Czy mogę liczyć na jakieś pomysły? Interesuje mnie oczywiście zestaw. Nowy bądź używany...... Dziękuję za pomoc z góry......

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#139 Stereo do pokoju za 1500 zł

Post autor: DiBatonio » sob 11 sty 2020, 19:29

https://www.mediaexpert.pl/wieze-male/w ... =kampania1

Dalej bym nie brnął na 7m kwadratowych, w zasadzie to lepiej fajny zestaw słuchawkowy złożyć.

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#140 Stereo do pokoju za 1500 zł

Post autor: Sofokles » sob 11 sty 2020, 22:39

Ja bym szedł w to:

https://www.mediaexpert.pl/wieze-male/w ... lsrc=aw.ds

W tego typu "pierdzikrajków" to jest sprzęt ok ;)
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

jawor735
Nowicjusz Audiolub

#141 Stereo do pokoju za 1500 zł

Post autor: jawor735 » pn 13 sty 2020, 09:16

Witajcie!

Do wątku trafiłem, ponieważ jego tytuł idealnie trafia w moje kryterium.

Otóż poszukuję kolumn stereo do pokoju o powierzchni 18 m2, poniżej załączam rysunek ( zapożyczony z innego tematu gdyż trafia idealnie w moje ustawienie ). Otwarcie informuję, że jest to mój początek drogi, więc nie będę w stanie doprecyzować jakiego dźwięku oczekuję... muzyka jakiej słucham w domu jest totalnie zmixowana, Obecnie posiadam kino domowe HKTS 7, którego źródłem jest yamaha rx-v465. Myślę, że będę trafiać w przedział miękkich i ciepłych barw, nie nazbyt napompowanych ale to się okaże :D Chciałem zacząć przygodę od zakupu kolumn stereo, oczywiście w planie później rozbudowa o lepszy wzmacniacz/amplituner oraz jakieś sensowne CD/DVD z wyjściem optycznym. Dotychczas moje poszukiwania oparły się na poniżej przedstawionych kolumnach:
1. Tannoy M3/M4
2. Dali 6006
3. B&W P5
4. B&W 602,5 S3
5. B&W P4
6. Canton 490.2
7. Canton Ergo 72 DC

Jak zauważycie, wszystkie przedstawione kolumny posiadają BF z przodu, niestety nie będę w stanie odsunąć kolumn 50 cm od ściany.

Proszę o opinię, oraz ewentualne porady dotyczące innych kolumn we wskazanym przedziale cenowym - wiem, że jest to bardzo mały budżet, ale od takiego chcę zacząć i jestem przekonany, że pomożecie mi złożyć coś co ładnie zagra.

Obrazek

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#142 Stereo do pokoju za 1500 zł

Post autor: DiBatonio » pn 13 sty 2020, 13:35

jawor735 pisze:
pn 13 sty 2020, 09:16
Witajcie!
Jak zauważycie, wszystkie przedstawione kolumny posiadają BF z przodu, niestety nie będę w stanie odsunąć kolumn 50 cm od ściany.
A to niby dlaczego?
50cm to niewiele, a i tak za mało, z rysunku nic nie wymyślimy, a na pewno ie to jak uciebje zagraja takie kolumny.
Temat milion razy wałkowany, jedynie można coś sobie zalożyć, ale trzeba te głośniki odsłuchać u siebie.

jawor735
Nowicjusz Audiolub

#143 Stereo do pokoju za 1500 zł

Post autor: jawor735 » pn 13 sty 2020, 14:45

[/quote]

...jedynie można coś sobie zalożyć, ale trzeba te głośniki odsłuchać u siebie.
[/quote]

Hej. Dzięki za odpowiedz. Czyli mam rozumieć, ze najlepiej bedzie jak kupie wszystkie z wymienionych wyżej pozycji, odsłucham każde kolejno, dokonam wyboru, a reszte sprzedam ?
Nie ma mozliwosci, aby doświadczeni stażem dali mi rade, ktore z wyżej wymienionych kolumn mogą zagrać lepiej a ktore gorzej ?

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#144 Stereo do pokoju za 1500 zł

Post autor: DiBatonio » pn 13 sty 2020, 20:35

Ty nie masz ich wszystkich kupować, tylko wypożyczyć najpierw jedne, później drugie itd.
Po odsłuchaniu pierwszych, oddajesz i idziesz po następne.
Masz jeszcze opcję iść do salonu że swoim wzmacniaczem i odsłuchać kilka par kolumn, ale musisz wiedzieć, że przyniesione do domu i ustawione tak jak piszesz blisko ściany zagrają inaczej znicz w salonie audio.

jawor735
Nowicjusz Audiolub

#145 Stereo do pokoju za 1500 zł

Post autor: jawor735 » pn 13 sty 2020, 20:39

Z tym ze, poszukuje kolumn używanych, wiec nie mam mozliwosci ich wcześniejszego odsłuchu. Poza tym wszystkie wymienione nie sa juz produkowane.
Mam świadomość ze przy moim ustawieniu zagra to inaczej, oczekuje jedynie porady, ktore z nich według forumowiczów sa lepsze.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#146 Stereo do pokoju za 1500 zł

Post autor: DiBatonio » pn 13 sty 2020, 21:17

jawor735 pisze:
pn 13 sty 2020, 20:39
Mam świadomość ze przy moim ustawieniu zagra to inaczej, oczekuje jedynie porady, ktore z nich według forumowiczów sa lepsze.
Dla jednego będą to Bowersy, a dla kogoś innego Tannoye, albo Dali.
To tak jak by postawić pytanie jaki system audio jest najlepszy na świecie, nie ma czegoś takiego.
Może co do brzmienia bardziej pomogą Ci recenzje wymienionych kolumn.
A jak chcesz celować w miękkie brzmienie i ciepłe barwy, to raczej nie B&W, zależy zresztą z czym zestawisz, ale mnie się nie zdażyło słyszeć takiego z Bowersów, może nie mialem szczęścia 😁😁😁

Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#147 Stereo do pokoju za 1500 zł

Post autor: Jackobtone » pn 13 sty 2020, 21:27

Nie sądzę żeby znalazła się tu osoba która słuchała wszystkich tych kolumn. Ja dla przykładu nie słuchałem ani jednej z wymienionych przez Ciebie opcji. Jakichś Tanoyów słuchałem u kupca, któremu sprzedawałem Yamahę A-S501. Te Tanoye hmm, to był jeden wielki jazgot. Z Dali miałem Zenosry 7. O nich powiedzieć mogę więcej, ale też na pewno grają inaczej od 6006. W każdym razie prezentowały jasne brzmienie, dużo miękkiego basu z tendencją do podbijania średniego zakresu, ciepła barwa, szerokość sceny jak na tak tanie kolumny całkiem ładna. Ogółem gdy je kupowałem jakieś 6 lat temu usłyszałem od sprzedawcy że to najchętniej kupowane kolumny do kina domowego. :D Grały u mnie z wcześniej wspomnianą Yamahą A-S501 i właściwie był to mój taki pierwszy nieco poważniejszy system stereo. Cantonów nie słuchałem. B&W słuchałem tylko nowych konstrukcji, przelotnie i nie jestem w stanie nic o nich powiedzieć. :D Tyle mogę dać od siebie. Nie wiem jak stare są konstrukcje które wymieniłeś ale zakup starych kolumn (starych nie w sensie że używanych, tylko leciwych i niekiedy mocno wyeksploatowanych) to dosyć ryzykowna gra. Nie wiadomo co przeszły i ile jeszcze posłużą. Może zamiast nich warto byłoby spojrzeć na obecnie produkowane modele? Dorzucić kilka groszy ale mieć za to spokój ducha.

Awatar użytkownika

Profi
Początkujący Audiolub

#148 Stereo do pokoju za 1500 zł

Post autor: Profi » pt 17 sty 2020, 17:17

Kolego @jawor735
moim zdaniem, jeżeli słuchasz wielu gatunków muzyki, najlepiej sprawdzą się kolumny o charakterze neutralnym, natomiast ocieplenie czy tam dosłodzenie dźwięku zrealizujesz poprzez dobór źródła i wzmacniacza.

Ustawienie kolumn przy ścianie jest niekorzystne. Zostaje zaburzona stereofonia i przestrzenność, trudno, o ile nie niemożliwe będzie uzyskanie odpowiedniej głębi sceny i lokalizacji źródeł pozornych. Innymi słowy, będziesz mieć płaski dźwięk między kolumnami, bez wrażenia, że kolumny znikają z pokoju i zostaje sama muzyka. Zapomnij o efektach słyszanych jakby z tyłu głowy. Zazwyczaj występuje też niepotrzebne podbicie niskich tonów, a takie przebasowane brzmienie raczej Ci nie posłuży.
Naprawdę nie masz możliwości wysunąć kolumn do przodu przynajmniej na czas poważniejszego odsłuchu?

W kwocie do 1500 zł mogę Ci polecić świetne kolumny Canton Ergo SC-S lub RC-S, jeśli zakup nie jest palący, poczekaj, poszukaj, prędzej czy później coś się pojawi. Tylko kolumny muszą mieć w komplecie tzw. kontroler (control unit).
Grałem takimi przez wiele lat u siebie na 17m, uzyskałem świetną holografię, no ale wysunięte były na 110 cm licząc od frontu do ściany, a ustawiałem je w sumie kilka godzin z dokładnością do 5mm.
Kolejna propozycja - kolumny Audio Physic Tempo I, w Polsce do 1500 zł możesz ich nie dostać, ale jeśli masz możliwość sprowadzić takie z zagranicy, idź na całość :twisted: .
I trzecia propozycja - Infinity Kappa 6.2i (chyba są też 6.1i)
Wszystkie powyższe kolumny znam i śmiało polecam.

Do napędzenia kolumn proponuję wzmacniacze Luxman serii L-4xx, jeśli faktycznie zależy Ci na brzmieniu ciepłym. A jak nie musi być taki ciepły, to poluj na Myryad mi 120 8-) .

Na koniec powtórzę, co już sygnalizowali Ci przedmówcy - nie ma gwarancji, że powyższe modele trafią w Twój gust. Ile ludzi, tyle opinii. Jakby nie było, z moich propozycji na różnych forach sporo ludzi już skorzystało. Zęby jeszcze mam wszystkie :mrgreen:

Wspomniane kolumny są bardzo popularne i chodliwe, gdyby Ci nie podeszły, bez problemu odsprzedasz.

Awatar użytkownika

DamaDama
Junior Audiolub

#149 Stereo do pokoju za 1500 zł

Post autor: DamaDama » sob 18 sty 2020, 11:33

@jawor735 jak byś miał okazję albo możliwość to odsłuchaj sobie ELAC DB62. Autoryzowani dealerzy są w Łodzi i Wawie.
Wszystko ma znaczenie.

jawor735
Nowicjusz Audiolub

#150 Stereo do pokoju za 1500 zł

Post autor: jawor735 » pt 24 sty 2020, 19:27

Dziekuję Wam bardzo za odpowiedzi. Naturalnym jest, że nie oczekuję po napisaniu posta porad od Was co dokładnie trafia w moje gusta. Problem jest w tym, że na dzień dzisiejszy sam nie jestem doprecyzowany. Forum traktuję, jako poradę od osób bardziej doświadczonych w temacie, ale ostateczna decyzja jest zawsze moja.

Otóż wybór padł na kolumny podłogowe Klipsch F10. Miały być RF620, ale ostatecznie wstrzymałem się z droższym zakupem, żeby nabyć własnych nawyków w tej materii.

Źródłem będzie yamaha RXV 465 - jestem świadomy, że źródło będzie do zmiany i tu pojawia się moje kolejne pytanie. Z czym wg Was kolumny klipsch będą zgrywać się najlepiej ? Za porządne kable będę się zabierać po wymianie wzmacniacza/amplitunera. Z tego co czytałem, to ciężko jest opanować w tych kolumnach wysokie tony... Podłączę je dopiero jutro, więc będę w stanie ocenić jakość dźwięku.

ODPOWIEDZ