DIYModyfikacja karty AIM SC8000

Czyli zrób to sam. Dyskusje na temat własnych konstrukcji oraz modyfikacji, napraw sprzętu.

Autor tematu
nightrunner
Nowicjusz Audiolub
Kontakt:

#1 Modyfikacja karty AIM SC8000

Post autor: nightrunner » pt 02 mar 2018, 19:32

Wstyd się przyznać, ale to mój pierwszy post na audiolubie, wiec witam wszystkich :)
Niedawno skończyłem modyfikację budżetowej karty SC8000.
Modyfikacja wprowadziła duże zmiany i jak dla mnie sprawiła, że karta nareszcie zaczęła grać.
Po szczegółowe informacje zapraszam na moją stronę http://audiopurist.pl/mods-pl/audio-in-motion-sc8000/
Zachęcam wszystkich do modyfikacji karty, bo na prawdę warto oraz proszę o opinię i uwagi ;)

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#2 Modyfikacja karty AIM SC8000

Post autor: Simpson » ndz 11 mar 2018, 01:23

nightrunner pisze:
pt 02 mar 2018, 19:32
Wstyd się przyznać, ale to mój pierwszy post na audiolubie (...)
...oj wstyd, wstyd ;)

Przejrzałem tą modyfikację i starałem się pojąć dokładnie co i jak. Niestety poległem ;) To są dość skomplikowane sprawy dla kogoś, kto się na tym nie zna. Bardzo ciekawy jestem jak tego typu modyfikacje zmieniają brzmienie, wieżę na słowo, ale nie ma to jak samemu posłuchać ;)

Autor tematu
nightrunner
Nowicjusz Audiolub
Kontakt:

#3 Modyfikacja karty AIM SC8000

Post autor: nightrunner » czw 15 mar 2018, 13:49

Zawsze staram się pisać jak najprościej, ale niestety bez technicznego bełkotu się nie obejdzie :)
Niestety z dźwiękiem jest tak, że trudno jest go opisać słowami, a nawet jak to się w miarę uda i tak nie jest to jednoznaczne z tym co można usłyszeć samemu.
Wysyłanie karty do zainteresowanych to też logistyczny koszmar, bo karta więcej czasu spędzi na poczcie niż będzie słuchana.
Moda robiłem dla siebie, bo wykorzystuje tą kartę na co dzień w pracy i jestem z niego bardzo zadowolony.
Jeden z kolegów z forum.audio.com.pl argumentował, że "popsułem" kartę, bo jej brzmienie jest dostosowane do konkretnych słuchawek, które korzystają z jej "charakterystycznych cech". Słuchałem tą kartę już na wielu słuchawkach i po modzie dla każdych słuchawek zauważyłem poprawę, wiec nie wiem jakie słuchawki mogą ucierpieć po modzie :)
Mogę napisać, że po modzie karta w dużej mierze wykorzystuje możliwości zamontowanej w niej scalaków. W fabrycznej karcie deklarowane parametry może i są osiągalne w warunkach pomiarowych, ale w praktyce słychać zupełnie co innego.

ODPOWIEDZ