DIYListwa zasilająca

Czyli zrób to sam. Dyskusje na temat własnych konstrukcji oraz modyfikacji, napraw sprzętu.

Wątpiący
Nowicjusz Audiolub

#91 Listwa zasilająca

Post autor: Wątpiący » wt 08 sty 2019, 21:31

Oj faktycznie cena tej Furutech e-TP60ER to już koło 2000 zł.
Teraz jadę na jakimś przedłużaczu (chyba 3x1,5mm2) z listwą 6 gniazd + rozdzielacze i ani to wygląda ani spokoju nie daje. Myślę że sklecenie listwy z solidnym przewodem na gniazdach Mocacora to mój max. Tylko jak to obudować bezboleśnie - ktoś widział jakieś profile czy coś pod ten tablicowy format?

Awatar użytkownika

Frommert
Poszukiwacz Audiolub

#92 Listwa zasilająca

Post autor: Frommert » wt 08 sty 2019, 22:03

Gdybym miał teraz bawić się jeszcze raz w listwy, to poszedłbym w kondycjoner sieciowy i listwę przemysłową na solidnych kablach.
Abrahamsen V2.0 UP, Chario Constellation Delphinus, głośnikowe Qed Genesis Silver Spiral. DAC: Abrahamsen V6. Interkonekt: Albedo Flat Gold XLR. Transport: HiMedia Q10pro android z Tidal HIFI. Zasilanie: Tomanek TAP8, Yarbo SP-8000PW +Viborg Alloy.

Wątpiący
Nowicjusz Audiolub

#93 Listwa zasilająca

Post autor: Wątpiący » wt 08 sty 2019, 22:16

Frommert pisze:
wt 08 sty 2019, 22:03
Gdybym miał teraz bawić się jeszcze raz w listwy, to poszedłbym w kondycjoner sieciowy i listwę przemysłową na solidnych kablach.
Czyli jaką tą listwę przemysłową?

Panowie a ta listwa jest OK? Gniazda dobre? Troche dla mnie bez sensu układ - leci ten prąd w kółko: Gniazdo - kabelkiem na drugi koniec - wyłącznik - filtry - wraca do gniazd i do gniazda wejściowego
https://allegro.pl/oferta/listwa-zasila ... 7084441113

A listwy by Tomanek są ok? Co prawda tu już cena trochę wysoka...

Awatar użytkownika

Frommert
Poszukiwacz Audiolub

#94 Listwa zasilająca

Post autor: Frommert » wt 08 sty 2019, 22:40

Mam nadzieję, że nikt mi głowy nie urwie za to, ale poniżej masz link, gdzie opisane jest dokładnie co i jak z prądem. Zanim dokonasz zakupów - warto zapoznać się z materiałem. http://wpszoniak.pl/portfolio/zasilanie ... u-audio-2/
Abrahamsen V2.0 UP, Chario Constellation Delphinus, głośnikowe Qed Genesis Silver Spiral. DAC: Abrahamsen V6. Interkonekt: Albedo Flat Gold XLR. Transport: HiMedia Q10pro android z Tidal HIFI. Zasilanie: Tomanek TAP8, Yarbo SP-8000PW +Viborg Alloy.

Awatar użytkownika

Naczesany
Czeladnik Audiolub

#95 Listwa zasilająca

Post autor: Naczesany » wt 08 sty 2019, 23:05

Wcześniej miałem tylko kondycjoner Helion 1700 kupiony z 20 lat temu. Grało to, spełniało swoją funkcję, sprzęt nie brumił, nie było przydźwięku, żadnych zakłóceń od pralek i innych domowych urządzeń. Teraz mam do niego podł. TV, nc+, BlueRay'a i też mi się wydaje spełnia swoją rolę.
Furutech zasila wzm. CD, DAC'a ale to inna bajka, temat na osobną dyskusję co lepsze czy dobra, goła listwa czy kondycjoner z filtrami.
Zdania na ten temat podzielone. Wydaje mi się, że jeśli zaczynasz zabawę to ta Taga będzie dobra.
Jeśli będziesz chciał zgłębić wiedzę to rzeczywiście blog WojtkaP jest ciekawy, w odczuciu niektórych kontrowersyjny ale pomocny.
I albo w te zagadnienia wejdziesz albo po prostu kupisz listwę bądź kondycjoner.
A jak wejdziesz to - he he - czeka Cię długa droga, dylematy itd. Dokładanie kolejnej stówki do lepszego. Któż z nas tego nie przechodził.

Awatar użytkownika

mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#96 Listwa zasilająca

Post autor: mario33lgw » wt 02 kwie 2019, 10:24

Podepnę się. Od jakiegoś czasu myślę nad wprowadzeniem dobrego elementu zasilającego. Czytam te wszystkie wojenki „listwa” vs „kondycjoner” i się kompletnie zgubiłem :?

Czy tak czy siak, potrzebuję coś z filtrem i w miarę dobrej jakości. W pierwszej kolejności popatrzyłem na Xindak 1000es. Wszystko było ok, do czasu aż zobaczyłem wymiary - wysokość 12 cm, a ja mam 20 cm między półkami, gdzie tam miejsce na jakieś porządne wtyki z kablami od góry... :? Położenie obok szafki nie wchodzi w grę bo WAF zaprotestował na maksa, a jego kocham bardziej niż sprzęt audio 8-) w ogóle najlepszy byłby format kondycjonera (pudełko, wyjścia z tylu) - wszyscy zadowoleni, wygląda świetnie, wskaźnik napięcia, fazy etc. Nawet sobie wybrałem - Xindak 2000b, ale już nigdzie nie ma...

Zostaje mi wybór taki:
- Taga Pf2000 - formatem idealna, aż 7 gniazd, 2 niefiltrowane, ale w środku jakaś bida na moje oko; może da się trochę „podrasować” w miarę używania ? @Audio Autonomy ?
- Gigawatt Pf1e - świetna relacja cena/jakość, ale nigdzie nie widziałem choćby fotki ze środka, wszyscy piszą że tańsze komponenty, ale jakość ta sama jak droższe wersje - to mi się jakos nie składa na logiczny wywód :lol:
- Furutech tp80e - ktoś widział używkę ? Bo cena zaporowa za nową.

Jakieś inne opcje zgubiłem ?
Stereo: Sansui Alpha AU-607XR + Harbeth Monitor M30.1
Streaming & DAC: Cambridge Audio CXNv2 (mod)
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

Awatar użytkownika

DiBatonio
Początkujący Audiolub

#97 Listwa zasilająca

Post autor: DiBatonio » wt 02 kwie 2019, 14:50

Szedł bym w stronę Gigawatta lub Enerra, listwa wnosi tak są o zmiany jak kondycjoner, jedne robią to lepiej inne gorzej.
Xindak i Taga mają takie se opinie użytkowników
Zależy jak złożyłeś system, czy jest transparentny i podatny na wszelkie akcesoria poprawiające brzmienie.
Kwestia ile możesz wydać na zasilanie, które nota bene jest sprawą najważniejszą obok adaptacji akustycznej.
Jak masz komfort wypożyczenia to weź listwy od dwóch różnych producentów, ja miałem Enerra Power Point, kondycjoner Enerr Acpoint One i Isol 8 mini sub Axis, został ten ostatni.
Droga jest taka, że wchodząc w dobre zasilanie idziesz dalej łącznie z kablami zasilajacymi, a kończąc na bezpieczniku w sprzęcie.
Ze zbytnią filtracją w zasilaniu bym nie przesadzał, filtry schaffnera itd.itp., trzeba pamiętać, że niejeden sprzęt ma te filtry w gnieździe IEC, np Hegel i pewno kilku innych producentów by się znalazło.
W każdym bądź razie do tego tematu trzeba podejść jak do kolumn, czy innego elementu systemu, pożyczyć i zobaczyć u siebie.

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#98 Listwa zasilająca

Post autor: Audio Autonomy » wt 02 kwie 2019, 17:08

Ja tam specem od zasilania nie jestem, ale ze swojego skromnego doświadczenia wiem, że nie zawsze dodatkowe filtry to dobre wyjście. Preferuję proste listwy - porządne gniazda, dobre okablowanie, prosta i masywna obudowa. Tyle. Do tego oczywiście kable zasilające, które same z siebie działają jak filtry.
Nic tak nie poprawia brzmienia, jak dobrze skrojony kabel sieciowy :)
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie na bazie drutów Neotech

ODPOWIEDZ