• Administrator
  •  
    Pomagamy Naszemu forumowemu koledze - 1% podatku można z pożytkiem przekazać pod właściwy adres.

Szczegóły tu: Pomagamy Audiolubowi

Wzmacniacze, przedwzmacniacze lampowe, końcówki mocy.Wzmacniacz lampowy poszukiwany

Marcin B.

#46 Wzmacniacz lampowy poszukiwany

Post autor: Marcin B. » sob 21 lip 2018, 00:25

@Naczesany według mnie ten Cayin A-55TP, to bardzo dobry wzmacniacz lampowy. W swojej cenie wśród nowych urządzeń jest świetny. Rzeczywiście, tak jak piszesz można go po trochu przyrównać w kwestii prezentacji dźwięku do tranzystora (ze względu na bardzo dobre niskie rejestry), ale oczywiście posiada on również wszystkie zalety wzmacniacza lampowego (piękna średnica, dynamika, powietrze i ładne wysokie tony). Osobiście odsłuchiwałem go w salonie audio w następującej konfiguracji:
Chario Constellation Delphinus, Marantz CD6004, IC: Vovox Vocalis 0,75m, Głośnikowy: Audio Note AN-Ba Large Crystal (w nieoryginalnej konfekcji), zwykły kabel zasilający do CD, do wzmacniacza chyba coś o nazwie "Jak Black".

Marantz CD6004 jest też jasnym źródłem a pomimo tego dźwięk z ww. toru miał zachowaną równowagę tonalną. Dodatkowo piszesz, że wzmacniacz jest czuły na zasilanie, więc może powinieneś jednak poeksperymentować z okablowaniem? Według mnie to nic nie kosztuje, a zawsze możesz zbliżyć się do prawdy co jest powodem różnicy między tym co usłyszałeś w salonie, a tym co słyszysz u siebie w domu. Jeśli chcesz, to mogę Ci pożyczyć IC Vovox Vocalis 0,75m, który sprawdził się w zestawieniu z tym wzmacniaczem.

Kolejna sprawa, to kwestia akustyki, którą u Ciebie nazwałbym dość sterylną. Dla porównania u mnie jest sporo więcej "ustrojów mieszkalnych" w pokoju odsłuchowym i można powiedzieć, że kłopoty z najniższymi rejestrami (kontrolą), występują jedynie przy dość dużych poziomach głośności. Dlatego spróbuj ją poprawić.

Kwestia modyfikacji przez Ciebie kolumn została już poruszona i znasz już zdanie paru osób. Dla mnie osobiście te kolumny są rewelacyjne bez modyfikacji, tylko trzeba umiejętnie, przy dużej dozie cierpliwości wykorzystać ich potencjał.

Być może się mylę, ale odnoszę wrażenie, że za bardzo się spieszysz z tym wszystkim... Osobiście zastosowałbym zasadę małych kroczków.

Serdecznie pozdrawiam.

Autor tematu
Chili
Czeladnik Audiolub

#47 Wzmacniacz lampowy poszukiwany

Post autor: Chili » pn 23 lip 2018, 21:52

Dorzucę trzy grosze od siebie, nie będę negował Twoich modyfikacji, jednak dla potomnych poproszę o rozwagę, by zanim cokolwiek zaczniemy zmieniać pomyślmy, poczytajmy, czy aby napewno jesteśmy mądrzejsi od konstruktorów. Oczywiście możemy być niezadowoleni z ich produktu i szukajmy innych rozwiązań, jednak mając ciągle z tylu głowy czego potrzebujemy i by można było nieudane zmiany odwrócić. Nie wiem, czy Twoje problemy to rezultat modyfikacji, może pozwoliliby Ci odsłuchać ten wzmacniacz z Twoimi kolumnami w pomieszczeniu w którym byłeś z niego zadowolony.

Awatar użytkownika

Naczesany
Poszukiwacz Audiolub

#48 Wzmacniacz lampowy poszukiwany

Post autor: Naczesany » sob 28 lip 2018, 16:25

Moje problemy to zła akustyka w pokoju. Odsunięte na 120 cm od ściany grają dobrze. Dodatkowo na nowym Tellurium Q Black II to zupełnie inna bajka.

Marcin B.

#49 Wzmacniacz lampowy poszukiwany

Post autor: Marcin B. » ndz 29 lip 2018, 20:40

Gratuluję tak szybkiej diagnozy. Teraz wiesz dlaczego Cayin A-55T u Ciebie tak słabo się zaprezentował.

Pozdrawiam.

Angel

#50 Wzmacniacz lampowy poszukiwany

Post autor: Angel » ndz 29 lip 2018, 21:35

@Naczesany, może opisałbyś jak odbierasz swoje przewody Tellurium w wątku "Test przewodów głośnikowych Tellurium Q Black II vs Van den Hul The Wind I"?
viewtopic.php?f=5&t=461
Bardzo byłbym ciekaw również Twojej opinii na ich temat. Porównania do poprzednich.

Awatar użytkownika

Naczesany
Poszukiwacz Audiolub

#51 Wzmacniacz lampowy poszukiwany

Post autor: Naczesany » ndz 29 lip 2018, 22:44

Opiszę. Pozbieram myśli i opiszę.

ODPOWIEDZ