StereoPre / DAC do końcówki Arcam Alpha 9p/Dali 450.

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Autor tematu
Patrykowski
Nowicjusz Audiolub

#1 Pre / DAC do końcówki Arcam Alpha 9p/Dali 450.

Post autor: Patrykowski » ndz 22 mar 2020, 20:53

Cześć. Miałem ostatnio dość dobry DAC z pre do tego piecyka i kolumn z tematu (W4S DAC 2). Klasa i jakoś dźwięku świetne ale brakowało mi trochę przestrzenności dźwięku, powietrza, jego bliskości, namacalności. Myślę, ze to trochę wina kolumn ale na razie nie chcę ich zmieniać bo odpowiada mi ogólnie ich granie. Zastanawiam się albo nad DAC z pre, np. Topping d50/70 tylko jak to zagra, bo jeden na Sabre, drugi na AKM. Ewentualnie jakiś normalny DAC, np MF v90, irDac, Topping d30 itp + jakieś sensowne pre, ewentualnie pasywka. Słuchałem też XiangShenga po modzie i to na prawdę niezłe jest. Na testach miałem MF v90 i nieźle grał ale jak jeszcze miałem integrę Alpha 9. Jestem trochę w kropce, nie wiem w którym iść kierunku, Może ktoś zna. Mam do wydania 2000 peelenów, Na początek, mógłbym zaakceptować zwykłą pasywkę w pudełeczku, na jakiejś sensownej drabince, może być DIY. A może to za duży budżet na źródło do kolumn i piecyka w sumie wartych 2000? Transportem będzie Malina 4, na razie bez nakładki więc dobrze byłoby, żeby DAC miał niezłe wejście USB (USB w Malinie 4 jest ok bo grałem z tym W4S i było super jakościowo). Ewentualnie mogę dokupić jakieś Digione czy HiFiBerry Digi+pro, jakby było coś fajnego po coaxie z gorszym USB, w sensie DAC.
Doradzicie coś? Jakiś kierunek, a może ktoś już przerabiał to co ja teraz zaczynam? :)

Autor tematu
Patrykowski
Nowicjusz Audiolub

#2 Pre / DAC do końcówki Arcam Alpha 9p/Dali 450.

Post autor: Patrykowski » pn 23 mar 2020, 07:27

Załączniki
Arcam 9p spec.png

Autor tematu
Patrykowski
Nowicjusz Audiolub

#3 Pre / DAC do końcówki Arcam Alpha 9p/Dali 450.

Post autor: Patrykowski » wt 24 mar 2020, 19:05

Na prawdę nikt nic...? :|

ODPOWIEDZ