Kino domoweampituner + zestaw kolumn jakie ?

Amplitunery, wzmacniacze wielokanałowe, wszelkie urządzenia odtwarzające dźwięk i obraz.

Autor tematu
kendoPL
Nowicjusz Audiolub

#1 ampituner + zestaw kolumn jakie ?

Post autor: kendoPL » ndz 02 lut 2020, 11:35

Witam. Chcę zaznaczyć że nie jestem znawcą tematu. Jestem zwykłym człowiekiem który lubi posłuchać muzyki.

Aktualnie jestem posiadaczem zestawu Yamaha RX V681 i zestawu 5.1 STX Electrino 250.
Sprzęt gra poprawnie, ale niedługo wyprowadzam się i sprzęt zostaje w sprzedanym mieszkaniu.

Potrzebuję porady jaki wybrać amplituner i kolumny z uwzględnieniem tego co lubię.
- mieszkam w bloku więc bass nie może być dudniący żeby sąsiedzi walili mi w ściany
- słucham muzyki ( od klasycznej po hip-hop - w rodzinie każdy ma inne preferencje) , oglądam filmy ( netflix, hbo go ) i Xbox One
- bardzo lubię cykanie w kolumnach ( w STX tego kompletnie nie ma)
- wolę amplituner obsługiwać smartfonem niż pilotem

Budżet około 12 tyś , ale za coś dobrego jestem w stanie coś tam jeszcze wyskrobać
Pokój 28 m.kw.

Bardzo proszę o porady

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#2 ampituner + zestaw kolumn jakie ?

Post autor: Sofokles » pn 03 lut 2020, 08:46

Idę do sklepu po bułkę słodką.

Powiesz mi, którą mam kupić i ile sztuk ????

To tak szyderczo na temat Twojego pytania. Skoro wiesz czego chcesz, to dlaczego pytasz o oczywiste sprawy ? Chcesz, żeby ktoś Ci powiedział co Tobie ma się podobać i coś wywróżył bez sprawdzenia ?

Polecam tekst o wróżbitach, który znajdziesz w stopce przy tym wpisie (na dole mojego profilu).

Jedna i tylko jedna logiczna rzecz jaką możesz zrobić to wstępny odsłuch w salonie, następnie kilka wybranych komponentów koniecznie musisz posłuchać u siebie, bo każde pomieszczenie jest inne i różnie dany sprzęt może zabrzmieć w zależności od wielu czynników.

Jeśli masz daleko do salonów, albo nie chce Ci się szukać, wówczas możesz kliknąć na stronie cokolwiek, bo będzie to miało zbliżony skutek do tego, co jakiś "wróżbita" Ci wywróży.

Nie da się przewidzieć tego jak sprzęt się zachowa u Ciebie, jak sam nie sprawdzisz, to nikt Ci tego nie przewidzi. Choć niektórzy wolą, aby ktoś coś powróżył, jakoś wtedy ludzie nabierają przekonania, choć to głupie podejście.

A jak kupujesz samochód to też na forach pytasz jaki ???? Czy może oglądasz go, koniecznie musisz się nim przejechać ????

Tak samo podejdź do sprzętu "przejedź" się na nim u siebie w pokoju. Nic łatwiejszego, wiary w siebie !
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#3 ampituner + zestaw kolumn jakie ?

Post autor: Mały 75 » pn 03 lut 2020, 10:07

To nie takie proste.
Jednak Kolego udaj sie do sklepu na rekonesans kwota nie mała więc szkoda wydać i nie być zadowolonym.
Ja jednak zaproponuje byś na tapetę wrzucił Klipsch i Monitor Audio oraz Yamahę i Onkyo naturalnie inne sprzęty wchodzą w grę jednak na pierwszy ogień patrząc na Twoje preferencje tu bym uderzył.
Daleki jestem od żąglowania modelami więc ode mnie tyle 😄
Powodzenia w poszukiwaniach i trzymam kciuki 👍. Pzdr
PS z jakiej części Polski jesteś @kendoPL?

Autor tematu
kendoPL
Nowicjusz Audiolub

#4 ampituner + zestaw kolumn jakie ?

Post autor: kendoPL » pn 03 lut 2020, 11:01

Dzięki.

Jestem z Łodzi.

Wymyśliłem sobie taki zestaw i oczywiście umówię się na odsłuch.
Post miał miał na celu zapoznanie się z opiniami ludzi bardziej doświadczonych w temacie.
Nie spodziewałem się odpowiedzi w stylu Sofoklesa który zamiast pomóc w jakiejkolwiek formie podnosi swoje ego.
Wydaje mi się że siedzenie na stronach testów nie ma zbytniego sensu bo z nich wynika że każdy jest najlepszy.

Po paru nocach poszukiwań ( oczywiście razie w internecie) wybrałem coś takiego i będę się starał umówić na odsłuch.

Yamaha
RX-A1080 (Tytan)

Klipsch
R-820F

Klipsch
R-52C

Klipsch
R-41M

Klipsch
R-41SA

Moja wiedza na ten temat jest żadna więc pisałem w celu otrzymania jakichś sugestii.

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#5 ampituner + zestaw kolumn jakie ?

Post autor: Mały 75 » pn 03 lut 2020, 11:05

Mam nadzieję że nie zamkniesz się tylko na ten zestaw. Sprawdź też onkyo i MA
Ja może wejdę w Onkyo kiedyś jak mój Harman padnie i jeśli nie zlikwiduje kina. Pzdr

Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#6 ampituner + zestaw kolumn jakie ?

Post autor: Jackobtone » pn 03 lut 2020, 11:46

Też jestem z Łodzi. Na całe szczęście mamy tu sklepów pod dostatkiem. Umow się na odsłuch do RTV-Max, Q21 w Pabianicach, albo w Top-HiFi. Posłuchaj różnych zestawów, także tych z wyższych i najwyższych półek też tak żebyś wiedział do jakiego brzmienia dążysz. Tak jak napisali koledzy nie zamykaj się wyłącznie na te składowe toru które wymieniłeś. Rynek audio jest bardzo rozległy.

Yamaha to z reguły jasne i przejrzyste brzmienie. Nie wiem czy te kolumny Klipsh w połączeniu z nią to najlepsze rozwiązanie. Nie mniej jednak dokładnie posprawdzaj :)
Sprawdź Dali (Zensor 7 które miałem swego czasu w systemie stereo były ponoć najchętniej kupowanymi kolumnami do kina domowego :D ) Dynaudio, Heco, KEFy, Audio Academy, B&W.

W kwestii kina domowego etc może warto rozważyć i wzmacniacz i amplituner kina? Kiedy chcesz posłuchać muzyki włączasz tylko wzmacniacz który napędza kolumny w systemie stereo. Do kina domowego wpinasz kolumny surround, centralny i subwoofer. No a z kolei amplituner kina domowego wpinasz po bypass do wzmacniacza który służy w tej konfiguracji za końcówkę mocy.
U mnie tak działa od wielu lat Denon AVR-3808 ze wzmacniaczem Yamaha A-S2000.

Budżet 12k zł to już całkiem fajna sumka, dzięki której można kombinować i wybierać. Tym bardziej sugeruje posłuchać różnych konfiguracji, różnych producentów, różnych modeli.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#7 ampituner + zestaw kolumn jakie ?

Post autor: DiBatonio » wt 04 lut 2020, 19:38

Jackobtone pisze:
pn 03 lut 2020, 11:46
Budżet 12k zł to już całkiem fajna sumka, dzięki której można kombinować i wybierać. Tym bardziej sugeruje posłuchać różnych konfiguracji, różnych producentów, różnych modeli.
@kendoPL
Czytaj czytaj, bo 12tys ulicą nie chodzi, dlatego obowiązkowo w salonie, a później u siebie ze wskazaniem na to drugie.
Żebyś później nie żałował i zakładał kolejnych wątków, bo coś wyjdzie nie tak jak kupisz w ciemno.
Znam jedno forum słynące z takich propozycji, a chłopacy którzy "wróżbitów" biorą za wyrocznie później żałują.
Wymaga to trochę wysiłku, ale odłożenie tych 12tys na pewno też Ciebie kosztowało troche wyrzeczeczeń, szkoda by było dać ciała.

Awatar użytkownika

seb
Poszukiwacz Audiolub

#8 ampituner + zestaw kolumn jakie ?

Post autor: seb » ndz 09 lut 2020, 01:00

Sugerowałbym najpierw odsłuchy. W sklepie. U kolegów, albo forumowiczów. Wydaje mi się, że nie do końca wiesz, czego szukasz. Posłuchaj trochę przed zakupem, to Ci się wyklaruje co i jak. Nie spiesz się. Masz sporo do wydania i luksus mieszkania w dużej aglomeracji. Wykorzystaj to przed zakupem.
Sprzęt używany jest sporo tańszy od nowego. Zamiast klipszów poszukaj np polskich Bmn, Yb, Wigg Art, Audio Academy, Studio 16 hz.
Generalnie nie spiesz się. Poczytaj, a przede wszystkim posłuchaj wszystkiego, co możesz. Niezła przygoda.

ODPOWIEDZ