StereoWzmacniacz do Dali 850

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Cree84
Początkujący Audiolub

#1 Wzmacniacz do Dali 850

Post autor: Cree84 » czw 09 sty 2020, 08:06

Dzień dobry.
Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza dla Dali 850.
Posiadałem kiedyś Musical Fidelity e100 i chyba tym tropem jeśli chodzi o dźwięk chciałbym podążać.
Myślę o :
Marantz pm 75,78,80(czy w klasie A dadzą radę wysterować 4 Ohmowe Dali?)
Musical Fidelity e10
Pokój 20m2
muzyka :Blues ,Jazz,Rock
Budżet :2000
,,Gdy słowa już daremne, myśli daremne, a wyobraźni nie chce się już wyobrażać, jeszcze tylko muzyka. Jeszcze tylko muzyka na ten świat, na to życie. ''

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#2 Wzmacniacz do Dali 850

Post autor: Sofokles » pt 10 sty 2020, 21:57

A nie myślisz, że najlepszym wyjściem byłoby sprawdzenie wzmacniaczy w swoim systemie ? Każdego dostępnego i możliwego do sprawdzenia ?

Tak właśnie kupiony sprzęt starczy na lata, bo jak kogoś posłuchasz to niekoniecznie trafisz pod siebie. Kolejna sprawa, to to, że sprzęt w różnych pokojach może trochę inaczej grać.
Moje zdanie jest takie, że każdy komponent MUSI być odsłuchany u siebie bez znaczenia czy to kabel, czy to głośnik, czy to wzmacniacz.

Jeśli wiesz czego szukasz (a wiesz jak widzę) to innej opcji nie ma jak odsłuch u siebie. A jak nie wiesz czego szukasz to tym bardziej odsłuch u siebie, żeby poznać co się chce.

Chcesz radę a'la "wróżbita" ?? Mogę Ci podać z dwa trzy modele, ale to będzie wróżenie, a nie chcę bawić się we wróżbitę.
W stopce masz link do tematu o wróżbitach. Przeczytaj to będziesz wiedział dlaczego nie chcę wróżyć ;)
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

Autor tematu
Cree84
Początkujący Audiolub

#3 Wzmacniacz do Dali 850

Post autor: Cree84 » pt 10 sty 2020, 22:24

Rozumiem.
Chciałem potwierdzić ,czy dobrym tropem idę.
Jestem też otwarty na sugestię.
Niestety nie każdy używany model mam szansę odsłuchać u siebie.
Proszę więc o rade,która utwierdzi mnie na mojej drodze i zawęzi horyzont poszukiwań.
,,Gdy słowa już daremne, myśli daremne, a wyobraźni nie chce się już wyobrażać, jeszcze tylko muzyka. Jeszcze tylko muzyka na ten świat, na to życie. ''

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#4 Wzmacniacz do Dali 850

Post autor: Sofokles » sob 11 sty 2020, 11:19

Cree84 pisze:
pt 10 sty 2020, 22:24
Chciałem potwierdzić ,czy dobrym tropem idę.
Każdy trop jest dobry o ile urządzenie odsłuchasz u siebie.

Ja bym wszystkie dostępne cenowo wzmacniacze posłuchał u siebie, nawet te, które gdzieś na forach krytykują. Na pewno nie będziesz miał ich dużo w okolicy. Jeśli wiesz czego szukasz w dźwięku to tylko Ty sam jesteś w stanie to znaleźć.

Pożycz za kaucją po dwa, trzy urządzenia i dokonaj takich odsłuchów.

Musical Fidelity jak najbardziej należy sprawdzić, Roksany również. Każdy solidny w tej cenie wzmacniacz należy posłuchać u siebie. A nie można się ograniczać. Zobacz co masz "pod ręką" i staraj się przesłuchać jak najwięcej jesteś w stanie. Nikt gotowca Ci nie da, bo każdy ma inne wyobrażenie o dobrym graniu i różne walory w dźwięku ceni.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

ODPOWIEDZ