StereoCoś na początek, niskobudżetowo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Autor tematu
Fejton
Nowicjusz Audiolub

#1 Coś na początek, niskobudżetowo

Post autor: Fejton » śr 25 gru 2019, 13:00

Witam,

Noszę się z zamiarem zakupu jakiegoś zestawu audio do salonu. Nie jest to sprecyzowane czy kolumny i amplituner/wzmacniacz czy mini wieża. Salon połączony z kuchnią ok 32m2, otwarty na dosyć długi korytarz. Audiofilem nie jestem co potwierdza mój budżet, ok 1500-2000zł.Im mniej tym lepiej.

Do tej pory muzykę odtwarzałem z... głośnika bezprzewodowego JBL Charge 2 i słuchawek bezprzewodowych JBL BT460. Jak widać nie będzie trudno przebić takich konkurentów jednak mam parę potrzeb. Jak wiadomo JBL stawia na dosyć mocne podbicie basu, do czego się przywyczaiłem i w sumie mi odpowiada. Dlatego sprzęt jaki chciałbym wrzucić do salonu powinien mieć dosyć dużą moc i sensowne basy. Muzyka raczej elektroniczna, hip-hop, rock, trochę filmowej i coś dla dzieci ;)

Co do kolumn prawdopodobnie będą stały na stoliku pod TV, raczej nie będzie miejsca na duże kolumny. Co ważne - muzykę odtwarzam w 90% z Spotify premium oraz sporadycznie YouTube. Dlatego komunikacja bluetooth raczej wymagana, natomiast odtwarzacz CD niekoniecznie. Nie wiem czy jest jakaś różnica pomiędzy zwykłą komunikacją bluetooth a obsłudze Spotify bezpośrednio.

Zdaję sobie sprawę, że w tym budżecie nie ma szału, natomiast interesuje mnie nowy sprzęt - nie mam u siebie komisu ani sklepów muzycznych, jedynie markety RTV i nie wiem na co zwracać uwagę przy zakupie sprzętu używanego.

Myślałem o takim czymś
https://allegro.pl/oferta/yamaha-r-s202 ... 7511492975
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/ ... rny-czarny
ale nie jestem przekonany czy takie kolumny dadzą mi odpowiednio dużą moc.

Czy ktoś mógłby coś podpowiedzieć ? Od razu mówię, budżet raczej nie do ruszenia - nie ma sensu więcej wydawać bo nie będzie pracował codziennie, jedynie od czasu do czasu. Ewentualnie może być opcja późniejszej rozbudowy.

Awatar użytkownika

DamaDama
Junior Audiolub

#2 Coś na początek, niskobudżetowo

Post autor: DamaDama » śr 25 gru 2019, 21:02

Hej,

A jakiekolwiek używane sprzęty bierzesz pod uwagę? Jeśli tak to powtórzę się po raz kolejny - jak coś to poszukaj moje posty :)

Kolumny: Mission M71 https://allegro.pl/oferta/mission-m71-8769259263
Wzmak: Cambridge Audio A1 v.3 https://allegro.pl/oferta/rewelacyjny-w ... 7296299977
Transmiter BT: https://allegro.pl/oferta/transmiter-od ... 8727979125 - jakość dźwięku bardzo spoko, sprawdzane na zajebistym sprzęcie, na którym słychać jak coś jest słabe :) Zasięg 20m spokojnie

Wzmak z tymi Missionami spokojnie wypełni pomieszczenie 32m kw. Ja grałem tymi kolumnami na 25m kw. o wysokości 2,9m i było bardzo dobrze a nie przechodziłem za połowę skali wzmacniacza 40W - chyba Technicsa wtedy miałem.

250+430+180 + przesyłki i jesteś dalej poniżej tysiaka budżetu :) I dlatego kup jakieś nie najgorsze okablowanie i podstawki pod kolumny jakieś gumowe czy tam piankowe jak do monitorów studyjnych.

Mam nadzieję, że pomogłem :)
Ostatnio zmieniony śr 25 gru 2019, 21:04 przez DamaDama, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko ma znaczenie.

Awatar użytkownika

DamaDama
Junior Audiolub

#3 Coś na początek, niskobudżetowo

Post autor: DamaDama » śr 25 gru 2019, 21:03

coś mi się kliknęło
Wszystko ma znaczenie.

Autor tematu
Fejton
Nowicjusz Audiolub

#4 Coś na początek, niskobudżetowo

Post autor: Fejton » czw 26 gru 2019, 08:46

Dziękuje za propozycje, używany zestaw jest dla mnie ryzykowny. Nie będę w stanie ogarnąć czy coś nie działa z mojej winy czy po prostu jest uszkodzone.

Jeżeli jest opcja stawiałbym raczej na coś nowego już z obsługa Spotify/Bluetooth bez zewnetrznego dodatkowego odbiornika.

Mam jakieś szanse w tym budżecie ?

Awatar użytkownika

DamaDama
Junior Audiolub

#5 Coś na początek, niskobudżetowo

Post autor: DamaDama » czw 26 gru 2019, 11:46

Wydaje mi się, że zestaw Yamaha z Magnatami będzie bardziej odpowiedni.

Niestety ale obecnie elektronika starzeje się niesamowicie szybko i większość populacji co chwilę zmienia telefon, który zazwyczaj służy do sterowania Spotify. Na pewno częściej niż domowe stereo. U mnie, jak i zapewne u sporej części społeczności tego forum, jest raczej odwrotnie :)

Moja filozofia przy tworzeniu domowego sound-systemu jest taka, że po ustaleniu i zaakceptowaniu tego co będzie trzonem - tutaj mam na myśli wzmacniacz oraz kolumny z okablowaniem - trzeba dokupywać elementy zestawu w zależności od preferencji co do źródła.
Co prawda mam już swój potencjalnie docelowy zestaw - nie zamierzam go zmieniać - ale od czasu do czasu trzeba ogarnąć jakiś łącznik pomiędzy trzonem zestawu i nowoczesnymi technologiami, będącymi źródłem dźwięku.

No i jak mantrę, powtórzoną przez większość forum, powielę oczywistą oczywistość - przed zakupem koniecznie odsłuchaj w warunkach jak najbliższych do tego co będzie w domu.
Wszystko ma znaczenie.

Autor tematu
Fejton
Nowicjusz Audiolub

#6 Coś na początek, niskobudżetowo

Post autor: Fejton » czw 26 gru 2019, 13:40

No i teraz problem bo niestety w moim 100tysiecznym mieście jedyne miejsca gdzie można odpalić sprzęt i coś usłyszeć to... MediaMarkt, EuroRtvAgd lub MediaExpert :/

Mam ok 100km do Karkowa czy Rzeszowa. Problemem bardziej jest wolny czas niż dystans. Dlatego staram się dopytać o możliwe opcje tutaj gdyż mało pardopodobne, ze uda mi się przesłuchać sprzęt, no poza tym zestawem ale na ogromnej hali sprzedaży marketu. Raczej średnio zbliżone warunki...

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#7 Coś na początek, niskobudżetowo

Post autor: Sofokles » sob 28 gru 2019, 12:48

DamaDama pisze:
czw 26 gru 2019, 11:46
No i jak mantrę, powtórzoną przez większość forum, powielę oczywistą oczywistość - przed zakupem koniecznie odsłuchaj w warunkach jak najbliższych do tego co będzie w domu.
albo i w domu.

Budżet masz taki jaki masz, także cudów nie będzie. Ja też wolę ogólnie kupować nowy sprzęt, bo używki to zawsze ryzyko. Ale to inny temat.

Co ja bym zrobił na Twoim miejscu bez zastanowienia ?
Pożyczył za kaucją te zestawy- a w takiej kasie co chcesz wydać to nie wstydź brać się z Media ekspert, MM itp sklepów. W salonach audio tak tanich komponentow może nie być.

Ja na Twoim miejscu w sklepie odsłuchał bym każdy z kompletów (wcale tak dużo ich nie będzie) i wstępnie kilka odrzucił. Dwa- trzy starałbym się odsłuchać u siebie w domu, co jest koniecznością. Koniecznie musisz to zrobić. W stopce (poniżej) masz link do artykułu o wróżbitach w audio, poczytaj.

Koniecznie sprzęt musisz odsłuchać w domu, a sprawdzić trzeba wszysto co możliwe w każdym sklepie. Zmarnujesz pół dnia, albo i cały, ale wybierzesz najlepiej jak można na lata i wg swoich upodobań !
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

ODPOWIEDZ