StereoJakie kolumny pod Technics A700 MK3

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Autor tematu
Emperor
Nowicjusz Audiolub

#1 Jakie kolumny pod Technics A700 MK3

Post autor: Emperor » sob 21 gru 2019, 21:33

Cześć.
Dostałem praktycznie nieużywany sprzęt Technics'a. Całość składa się z pięciu segmentów w tym:
odtwarzacz CD - SL-PG590
korektor SH-GE90
wzmacniacz A700 MK3
U poprzedniego właściciela zestaw grał z kolumnami Technics SB-G500 ale chciał za nie prawie 3000 PLN więc spasowałem.
W związku z tym szukam głośników, które nadają się pod ten wzmacniacz (wiem, że nie jest to hit) ale darowanemu się nie zagląda.
Sprzęt będzie grał w pokoju 4x4 metra, słucham głównie metalu. Pogadałem z paroma osobami i przewijała się nazwa Tannoy M2, ALR Jordan Entry 2M
a także sprzęt rodzimy STX.
Niestety ale budżet ograniczony do max. 1500 PLN.
Da się coś fajnego kupić ?

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#2 Jakie kolumny pod Technics A700 MK3

Post autor: Simpson » wt 24 gru 2019, 00:43

JA bym Kolego proponował posłuchać możliwych modeli u siebie. Ja niebawem będę zmieniał pomieszczenie odsłuchowe (tak około rok mi to zajmie), a już szukam w mniejszym co prawda pomieszczeniu, ale z wnioskami ku większemu.
Żadne rady, żadne czytanie nie powie Tobie o brzmieniu tyle co odsłuch. A najlepiej u siebie we własnych warunkach akustycznych. Podobnie jak @Sofokles uważam rady typu "Weź to" albo "Weź tamto" za strzelanie na oślep. byt dużo masz zmiennych w pomieszczeniu i nikt tego nie jest w stanie przewidzieć.

Dodam może od siebie, że wg mnie akustyka + dobrane odpowiednio kolumny to jakieś 70 % - 80 % świetnego brzmienia dopasowanego do własnych preferencji.

ODPOWIEDZ