StereoAudiosolutions overture 202b vs Heco celan gt302

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Mały 75
Czeladnik Audiolub

#1 Audiosolutions overture 202b vs Heco celan gt302

Post autor: Mały 75 » śr 11 gru 2019, 11:21

No i udało sie wreszcie przytargac do mojego Saloniku ten zestaw głośników dzięki uprzejmości Kolegi @Simpson za co mu bardzo dziękuję.
Po krótce.
Różnice w budowie, odwrócona kolejność głośników, mniejsza obodowa jak i waga na oko 😉 25%, mniejszy port bassreflex. Wykonanie na wysokim poziomie, lepiej prezentują się z dodatkowymi maskownica i typu stealth od firmy Audiosolutions.
Ogólnie pozytywne wrażenie, znam je jednak w domu mogłem bardziej się im przyjrzeć.
Brzmienie
Granie tego zestawu w porównaniu do moich heco określam na bardziej ułożone i przejrzyste, choć wydaje mi się że balans tonalny jest przesunięty lekko w dół jednak przez nie dużych rozmiarów niskosredniotonowiec problemów z niskimi częstotliwością nie miałem jak w Heco.
Niskie częstotliwości są w punkt, i mnie pasują.
Średnica i tu się dzieje, delikatnie lepsza stereofonia jak i scena dźwięki odseparowane jak należy, poukładane jest to w taki sposób że mam kilka nagrań na których odsłuchuje i w Heco jest fajnie, ale Overture dodaje jeszcze to coś ze chce się tego słuchać bardziej, kultura grania ponadprzecietna. Wybrzmienia trwają dłużej i pojawia się sporo smaczków które w porównywany zestawie są lekko rozmyte, przez to utwór wydaje się jak w troszkę zmienionej wersji. Nie wiem czy mam dobre odczucia ale Overture gra bardziej do przodu niż Heco w których średnica nie jest tak uprzywilejowana a co za tym idzie lekko wycofana. Może mam mylne odczucia ale obstaje przy tym iż ta firma kładzie właśnie nacisk na to pasmo. Wysokie nie agresywne napewno nie dominują, w moim pomieszczeniu są na miejscu, jednak nic nie umyka jak trzeba to jest ich ile trzeba.
Z minusów
Mogły by być trochę bardziej dynamiczne, wysokich też bym trochę dodał, no i troszkę niższego zejścia choć to monitor i nie ma co za dużo wymagać.
Maja mniejsza efektywność bo troszkę bardziej trzeba je kręcić w porównaniu z Heco.
Jednak przychodzi mi taka myśl że jak byśmy zastosowali moje korekty ten zestaw już by tak niegral HAHA :mrgreen:
Mam tylko nadzieję że moje Heco się trochę ułóżą jak pograją bo narazie grały może 10-12 godzin.
Ważne. Z racji tego że zrobiliśmy przy okazji podmianke Kolega @Simpson zawinął mi absorbery Spektrum więc odczucia z odsłuchu mogą być inne jednak nie przewiduje że na minus.
Wniosków ma kilka, przykro trochę że stanęły u mnie w salonie bo widzę że można lepiej niż Heco a jest firm od diabła 😐 do przesłuchania.
Uważam że dołożenie różnicy w cenie jest w tym przypadku zasadne, i otrzymanie procentowej różnicy w dźwięku, tu nie mam wątpliwości.
Więc jeśli macie możliwość odsłuchania Audiosolutions polecam.
Oczywiście można lepiej, bo to nie jest jeszcze na 100% moje granie ale depcze mu po piętach ostro 😁 i mogłyby na dłuższy czas zostać przyklejone rzepami do moich standow, z racji że moje pociechy strasznie grandzą i taka instalacja jest wymuszona.
Przykro będzie się rozstawać no ale coz😎.

Pisać o takich rzeczach szczególnie nie potrafię, to napisałem bez korekt i jako takiego przygotowania. Mam tylko nadzieję że zrozumieliscie to co chciałem przekazać.
Jestem w gorącej wodzie kompany nie jak właściciel Audiosolutions 😁 który skrupulatnie wszystko testuje, trzymajmy się tego że Ja poprostu potrzebuje mniej czasu HAHA 🤣 i tego się trzymam. Pozdrawiam
IMG_20191211_081428.jpg
1
IMG_20191211_101220.jpg
IMG_20191211_101245.jpg
IMG_20191211_101254.jpg
IMG_20191211_081818.jpg

Awatar użytkownika

seb
Poszukiwacz Audiolub

#2 Audiosolutions overture 202b vs Heco celan gt302

Post autor: seb » śr 11 gru 2019, 11:58

Czyli Heco się obroniły? Myślałem, że bas będzie bezwarunkowo lepszy/większy, bo w Solutionach trochę szczupły. Celany zapamiętałem jako bardziej "mięsiste".

Awatar użytkownika

Autor tematu
Mały 75
Czeladnik Audiolub

#3 Audiosolutions overture 202b vs Heco celan gt302

Post autor: Mały 75 » śr 11 gru 2019, 12:05

Masz rację @seb mogłem dopisać że Heco maja więcej masy w kg też :mrgreen:. Pomogło im trochę pomieszczenie i brak absorberow.
Ale obroniły się jeśli patrzeć na różnice w cenie. Pzdr
Posłuchaj sobie Elektro Kardiogramm Kraftwerk 3d the catalogue

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#4 Audiosolutions overture 202b vs Heco celan gt302

Post autor: Simpson » śr 11 gru 2019, 20:38

Właśnie nie mogę znaleźć na forum, ale pisałem jakiś czas temu o tym, może w teście kabli Tellurium ? Nie pamiętam gdzie, a pisałem, że wpięcie Tellurium Q Black II - nie wiem jakim cudem, ale "dociążyło" bardzo zauważalnie niskie tony. Jak dla mnie różnica w zejściu basu z Tellurium QBlack II jest największą zmianą w różnicach brzmienia spowodowaną kablami jaką doświadczyłem. Na innych testowanych kablach głośnikowych tak bas nie schodził jak z Tellurium, dlatego od razu po jego teście już go nie zwróciłem ;)

Sądzę, że próba z głośnikowym Tellurium mogłaby wpłynąć nad wyraz korzystnie.

Zdecydowanie zgodzę się z tym twierdzeniem:
Mały 75 pisze:
śr 11 gru 2019, 11:21
ale Overture dodaje jeszcze to coś ze chce się tego słuchać bardziej, kultura grania ponadprzecietna.
Sam nie wiem co to właśnie jest, ale coś takiego wychwyciłem przy testach kolumn gdy szukałem podstawkowych dla siebie. Ja to nazywam "muzykalnością" ;) Nie wiem, czy właściwie, ale tak to nazywam.

Generalnie jak najbardziej zgodzę się z opiniami. Nie można też zapominać o akustyce, gdzie u mnie jest dość dobrze (tak sądzę ;) ) wykonana, także przekaz ma prawo też się różnić. AudioSolutions Overture są dość wrażliwe na akustykę (w sumie chyba to nie odkrycie, gdyż zdecydowana większość kolumn taką wrażliwość ma).
A akustyka to ponad 50% sukcesu w dobrym brzmieniu.

Awatar użytkownika

seb
Poszukiwacz Audiolub

#5 Audiosolutions overture 202b vs Heco celan gt302

Post autor: seb » pn 23 gru 2019, 10:42

Mały jeśli dobrze pamiętam , to miałeś niedawno jakieś inne, tańsze Heco. Podłogowe? Czy Celany są wyraźnie lepsze?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Mały 75
Czeladnik Audiolub

#6 Audiosolutions overture 202b vs Heco celan gt302

Post autor: Mały 75 » pn 23 gru 2019, 17:24

Tak miałem music style 500
Sa różnice reprodukcji wysokich na +
Średnie nie do końca mogę określić w MS 500 są 2,5 drogi i wydaje mi się ten zakres lekko wycofany co mi lekko doskwiera, bas też schodzi nisko, 4 miesiące temu sprzedałem ms 500 i lepiej jak by bezpośrednio porównał. Jedne co mogę powiedzieć jak miałem z niskimi problem to pozostał 😥 nawet jeśli to monitor jednak średnica głośnika identyczna.
Z audiosolutions problemu nie miałem żadnego i sprawdziły się idealnie w tym zakresie w moim pomieszczeniu.
Więc heco to takie przejściowe kolumny i zmiana prędzej czy później nastąpi jak nazbieram kasy.
U Ciebie @seb może by zagrały lepiej masz wyższe pomieszczenie i akustycznie z tego co mówiłeś nie kuleje. Pzdr

Awatar użytkownika

seb
Poszukiwacz Audiolub

#7 Audiosolutions overture 202b vs Heco celan gt302

Post autor: seb » pn 23 gru 2019, 20:19

Możemy sprawdzić po nowym roku 🍻

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#8 Audiosolutions overture 202b vs Heco celan gt302

Post autor: Simpson » wt 24 gru 2019, 00:37

Pewnie, że sprawdzimy. Sądzę, że będzie ok, tylko oczywiście konstrukcja podstawkowa na basie tak nie zejdzie jak podłogówki. Ja tam ciekawy jestem basu u @Mały 75 w połączeniu z moimi Tellurium Q Black II, gdyż test był na jakiś Twoich ? One (Tellurium) niesamowicie otwierają niskie rejestry. Może i do Małego uda się zalecieć ?
U Ciebie @seb bez zrobionej akustyki idealnie na pewno nie będzie, ale ciekawe jak ?

ODPOWIEDZ