DIYStreamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Czyli zrób to sam. Dyskusje na temat własnych konstrukcji oraz modyfikacji, napraw sprzętu.

Autor tematu
Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#106 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » czw 21 maja 2020, 09:58

Audiophonics pi-spc v2 zainstalowany. Wszystko działa jak należy :)

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#107 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: seb » czw 21 maja 2020, 21:19

Rozumiem, że napisali Ci co potrzeba. Czy sam wyrzeźbiłeś?

Autor tematu
Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#108 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » czw 21 maja 2020, 21:34

Jak się okazało Audiophonics sam nie wie z czym ten moduł jest kompatybilny a z czym nie. Na stronie w opisie produktu widnieją tylko dwa linki, z instalacją dla Volumio i dla RuneAudio. Ktoś to kupił ten moduł i dodał nawet opinię na 1 gwiazdkę na 5, tłumacząc się że moduł jest bezużyteczny bo nie ma skryptu dla Moode. Linki na stronie do instalacji na Volumio i RuneAudio (chciałem podejrzeć jak się instaluje i pokombinować z adaptacją na Moode) były nieaktywne bo forum Audiophonics padło/mieli problem techniczny, wiec napisałem do nich maila i w odpowiedzi przesłali mi po pierwsze link z gotowym obrazem instalacyjnym Moode (nieco starsza wersja z końca 2019r) z zaaplikowanymi skryptami pod ten moduł i pod lirc (program do obsługi pilota IR) oraz link do instalacji skryptów między innymi pod Moode :) Skorzystałem z tego drugiego i bez problemu poszło.

Szelest
Nowicjusz Audiolub

#109 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Szelest » ndz 24 maja 2020, 13:17

Jackobtone pisze:
śr 04 gru 2019, 11:23
Obiecane zdjęcia
Moje gratulacje, w sumie nie znam się na tych "malinach" itp. Ponoć to fajnie gra, ale nie ogarniam tego wszystkiego i moje źródło to cedek.

Autor tematu
Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#110 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » ndz 24 maja 2020, 19:41

Szelest pisze:
ndz 24 maja 2020, 13:17
Jackobtone pisze:
śr 04 gru 2019, 11:23
Obiecane zdjęcia
Moje gratulacje, w sumie nie znam się na tych "malinach" itp. Ponoć to fajnie gra, ale nie ogarniam tego wszystkiego i moje źródło to cedek.
Bardzo dziękuję :) Zdjęcia już są nieco nieaktualne. Co prawda z zewnątrz poza większym (i prostym!) logo nic się nie zmieniło, ale za to sporo pozmieniało się w środku streamera. Popoprawiałem luty, dodałem kilka rzeczy, urządziłem przemalowanie i ogarnąłem pewien chaos, który się tam wkradł. Gdy wszystkie części dojdą i znajdę czas na lutowanie pochwalę się udoskonaloną i wydaje mi się, że już ostateczną wersją.

To wszystko nie jest tak skomplikowane, na jakie wygląda. Zbudowanie najprostszego streamera na podstawie malinki to kwestia nałożenia na siebie dwóch płytek, wśród których jedną stanowi sama malinka, a drugą DAC, wpięcia zasilacza w postaci choćby ładowarki od telefonu i wgranie systemu na kartę pamięci MicroSD / pendrive`a przy czym proces instalacji jest prosty i opisany krok po kroku w tutorialach. Chętnie pomogę gdyby pojawiła się chęć spróbowania malinki ;) W przypadku cedeka wnioskuję, że masz pokaźną bibliotekę płyt CD. Gdyby okazało się, że malinka gra całkiem nieźle można by się pokusić o zgranie tej biblioteki do nieskompresowanych flaców i malinka by sobie z tego źródła czerpała. Ja tak zrobiłem zgrywając koło 500 płyt CD na serwer NAS, a i teraz przyznam szczerze, że mimo wszechobecnych serwisów streamingowych częściej sięgam właśnie po zgrane pliki i co więcej po kilku latach przerwy znów zacząłem kupować płyty CD.

Szelest
Nowicjusz Audiolub

#111 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Szelest » ndz 24 maja 2020, 21:54

Dziękuję za chęć pomocy. Osobiście uwielbiam płyty za dodatkowe wrażenia, opakowanie, książeczka, często ladna okładka. Dochodzą do tego emocje przy licytowaniu płyt.
Kiedyś miałem płyty analogowe i tak mi chyba pozostało 😉
Mam wrażenie, że to co stoi na półce ma inny wymiar niż muzyka z kabelka. To moja subiektywna ocena, ale tak lubię, wybieram kilka płyt, kładę je przed fotelem i po kolei słucham.
To zacna technologia i sam przez Spotyfi słucham próbek płyt przed zakupem..

Autor tematu
Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#112 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » pn 25 maja 2020, 10:23

@Szelest Doskonale rozumiem i rzecz jasna szanuję to :)

ODPOWIEDZ