StereoPomoc w kupnie sprzętu

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Autor tematu
Nieznajomek
Nowicjusz Audiolub

#16 Pomoc w kupnie sprzętu

Post autor: Nieznajomek » czw 10 paź 2019, 14:27

Rozumiem, dzięki wielkie za pomoc! ;)

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#17 Pomoc w kupnie sprzętu

Post autor: Mały 75 » czw 10 paź 2019, 15:12

Nieznajomek pisze:
czw 10 paź 2019, 13:59
Rozumiem Was, ale ja też nie jestem aż tak chyba wymagający jak Wy. Ja po prostu chce żeby to zagrało lepiej od tego co mam bo to co mam to mi nie wystarcza już.
A widzisz!!! 😉 My też chcemy by lepiej zagrało, zaczynałem wiele lat temu,jak Ty teraz, apetyt rośnie w miarę jedzenia jak zapłaciłem kiedyś za kolumny 1000pln to myślałem że Boga za nogi złapałem i zostaną u mnie do końca życia 😁 a teraz ledwo pamiętam że u mnie stały.Nie mam bardzo drogich gratów jednak trochę wyżej niż półka w której teraz szukasz.
Na pewno coś znajdziesz. Pzdr

Autor tematu
Nieznajomek
Nowicjusz Audiolub

#18 Pomoc w kupnie sprzętu

Post autor: Nieznajomek » czw 10 paź 2019, 15:50

No właśnie wiem, i trochę tego się obawiam :D Myślę, że ucho/słuch też się bardziej wyrabia w miarę słuchania i chce się więcej. Zacznę od dobrego wzmaczniacza, dokupię jakieś gorsze lub zostawię te kolumny i pewno będę się powoli rozglądał za kolumnami. Dzięki!

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#19 Pomoc w kupnie sprzętu

Post autor: Mały 75 » czw 10 paź 2019, 15:52

I się zaczeło :mrgreen:. Powodzenia

Awatar użytkownika

DiBatonio
Poszukiwacz Audiolub
Kontakt:

#20 Pomoc w kupnie sprzętu

Post autor: DiBatonio » czw 10 paź 2019, 17:32

Nieznajomek pisze:
czw 10 paź 2019, 15:50
No właśnie wiem, i trochę tego się obawiam :D Myślę, że ucho/słuch też się bardziej wyrabia w miarę słuchania i chce się więcej. Zacznę od dobrego wzmaczniacza, dokupię jakieś gorsze lub zostawię te kolumny i pewno będę się powoli rozglądał za kolumnami. Dzięki!
Wystaw twój sprzęt na OLX, jak sprzedasz to dołożysz te 800pln i masz już prawie 2 tyś 😁
Wtedy, możesz coś ciekawszego wyrwać, chyba, że te 800 liczysz ze sprzedaży swoich sprzętów.
😁

Autor tematu
Nieznajomek
Nowicjusz Audiolub

#21 Pomoc w kupnie sprzętu

Post autor: Nieznajomek » czw 10 paź 2019, 21:23

Myślę, że za to co mam to mogę dostać z 200-300 zł. Niestety głośniki niestety grają już tak dobrze, a wzmacniacz kupiłem kiedyś za 80 zł więc też nie jest jakiś dobry. Więc tutaj akurat dużo nie ugram.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Poszukiwacz Audiolub
Kontakt:

#22 Pomoc w kupnie sprzętu

Post autor: DiBatonio » czw 10 paź 2019, 22:37

Powiadasz, że Altony grają dobrze?
Masz jakiś salon audio w pobliżu, jak masz, to wybierz się i zobacz jakiś budżetowy zestaw do powiedzmy 3-5 tys niech Ci wlączą.
Tak na marginesie...
Jest kilka polskich firm, które w przerwie śniadaniowej potrafią zrobić lepsze kolumny niż Tonsil przez całe swoje najlepsze lata na rynku audio.

Autor tematu
Nieznajomek
Nowicjusz Audiolub

#23 Pomoc w kupnie sprzętu

Post autor: Nieznajomek » czw 10 paź 2019, 23:27

Wybacz! Błąd mi się wkradł. Miało być nie grają już tak dobrze. Czytaj, jeden głośnik zaczął charczeć, możliwe, że to z mojej winy, za wysoko wkręcałem wzmacniacz ;)

Awatar użytkownika

Sofokles
Poszukiwacz Audiolub

#24 Pomoc w kupnie sprzętu

Post autor: Sofokles » pt 11 paź 2019, 07:33

@Nieznajomek , chyba nie możesz się zdecydować. Na 3-4 forach zadałeś to samo pytanie.

Ja od siebie podpowiem Ci jak należy szukać sprzętu jakiegokolwiek do siebie. Niżej masz jeden link. Jak go uważnie przeczytasz to dużo Ci rozjaśni:

viewtopic.php?f=7&t=998#p13687

A na dole masz jeszcze jeden link, który powinien Ci wyjaśnić już wszystko. Jest to link z tekstem o wróżeniu, czyli tego, czego oczekujesz na forach. Jeszcze bardziej warto go przeczytać:

viewtopic.php?f=5&t=932#p12895
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

DiBatonio
Poszukiwacz Audiolub
Kontakt:

#25 Pomoc w kupnie sprzętu

Post autor: DiBatonio » pt 11 paź 2019, 09:34

@@Sofokles
Nie nazywaj mnie (w domyśle) wróżbitą dobrrrrrraaaa!!! 😁😁😁😁😁😁
A tak już na serio, kolega nie ma jakiś wygórowanych wymagań, przy tym jeszcze budżet w cenie wtyczek w moich kablach zasilających 😁😁😁🤑🤑
Nie oczekuj od niego lub od sprzedających w tym przedziale cenowym wzmacniacz+kolumny, żeby ktoś najpierw wypożyczył do odsłuchu, a później czekał, czy @Nieznajomek się zdecyduje na zakup lub nie.
Była by inna mowa, gdyby to był jakiś budżet w okolicach 3-5tysi lub więcej, wtedy wysłalibyśmy kolegę do salonu po sprzęt, żeby posłuchał u siebie i tylko u siebie.
Na ten czas niech wybierze w ciemno, bo chyba innej drogi w tym wypadku nie ma, tak sądzę.

Autor tematu
Nieznajomek
Nowicjusz Audiolub

#26 Pomoc w kupnie sprzętu

Post autor: Nieznajomek » pt 11 paź 2019, 10:31

@Sofokles
To nie jest tak, że nie mogę się zdecydować, tylko zadałem pytanie na różnych forach bo po pierwsze nie widziałem czy ktoś mi odpisze, a po drugie, na każdym można się czegoś innego dowiedzieć ;)
Dzięki za teksty :) Poczytam

Awatar użytkownika

Sofokles
Poszukiwacz Audiolub

#27 Pomoc w kupnie sprzętu

Post autor: Sofokles » pt 11 paź 2019, 10:32

Ale w życiu Ciebie @DiBatonio wróżbitą nie nazywam ;) . Z jednej strony trochę racji masz, że taka kasa, to nie ma się co spuszczać. Ale ja i tak bym się spuszczał. Czy coś jest tanie lub drogie tak samo do tego podejdę.

Także nawet w takim budżecie tak bym zrobił, bo jak taki budżet ma kolega to znaczy, że to są duże pieniądze, które chce wydać jak najlepiej można, a lepiej niż posłuchać to się nie dobierze.

Może warto przejechać się do jakiegoś większego komisu audio i tam kilka zestawów posłuchać ? Jeden wyjazd i można z czymś wrócić.
Nieznajomek pisze:
pt 11 paź 2019, 10:31
Dzięki za teksty :) Poczytam
No ja myślę ;) A serio- to uważam, że warto.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

DiBatonio
Poszukiwacz Audiolub
Kontakt:

#28 Pomoc w kupnie sprzętu

Post autor: DiBatonio » pt 11 paź 2019, 11:01

Sofokles pisze:
pt 11 paź 2019, 10:32
Ale w życiu Ciebie @DiBatonio wróżbitą nie nazywam ;) .
Przecie jaja se robię 😛

ODPOWIEDZ