DIYStreamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Czyli zrób to sam. Dyskusje na temat własnych konstrukcji oraz modyfikacji, napraw sprzętu.

wormjazz
Junior Audiolub

#391 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: wormjazz » wt 04 maja 2021, 08:37

Lechu pisze:
wt 04 maja 2021, 08:27
Witam.
Czas malinkę wsadzić w jakąś obudowę, chciałbym przedtem wyposażyć ją w jakiś większy wyświetlacz. Ma spełniać role informacyjną i jako ,,ozdoba,, ,obsługa i sterowanie i tak będzie z telefonu. Sam streamer stał będzie w odległości ok 2-3m. Szukając czegoś tańszego trafiłem na aliexpress na coś takiego:
https://pl.aliexpress.com/item/32919184 ... 5613%23410

Cena zachęcająca, w porównaniu z innymi wyświetlaczami 7cali wyjątkowo niska. Stąd moje pytanie czy ten typ będzie działał z moode audio, i czy cena nie wynika np. z niskiej rozdzielczości? W specyfikacji praktycznie nie ma żadnych informacji.
Hej. To nie wyświetlacz tylko digitizer. Czyli nakładka na wyświetlacz umożliwiająca sterowanie dotykiem. Stąd niska cena. Musisz poszukać wyświetlacza.

Lechu
Początkujący Audiolub

#392 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Lechu » wt 04 maja 2021, 13:56

Dzięki.
Czyli z takim ,,bajerem ,, tanio nie będzie.

Lechu
Początkujący Audiolub

#393 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Lechu » czw 06 maja 2021, 10:20

Witam.
Po przemyśleniu sprawy , postanowiłem zamiast bawić się w ,,ozdobniki,, chcę zainwestować w oprzewodowanie i gniazdo zasilające. Co moglibyście polecić w granicach 150 zł. Zasilacz na LT1083. Muszę też pomyśleć o jakimś przełączniku wejść (jakaś podpowiedź), ostatnio dużo słucham na słuchawkach i ciągłe ręczne przełączanie jest uciążliwe.
Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Lechu
Początkujący Audiolub

#394 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Lechu » czw 06 maja 2021, 10:21

Witam.
Po przemyśleniu sprawy , postanowiłem zamiast bawić się w ,,ozdobniki,, chcę zainwestować w oprzewodowanie i gniazdo zasilające. Co moglibyście polecić w granicach 150 zł. Zasilacz na LT1083. Muszę też pomyśleć o jakimś przełączniku wejść (jakaś podpowiedź), ostatnio dużo słucham na słuchawkach i ciągłe ręczne przełączanie jest uciążliwe.
Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#395 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: DiBatonio » czw 06 maja 2021, 23:22

@Lechu
Jakie gniazdo zasilające, w malince?
Pisaliśmy tutaj o tym, nie wiem, czy w tym wątku, ale @Jackobtone zabierał się za temat, zresztą za moją namową 😁
Wszystko zależy od tego ile możesz przeznaczyć na ten cel, wtedy zaczyna się rozmowa.
Ja raczej nie lubię kompromisów w tym temacie, a jak już to coś po środku.

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#396 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » sob 08 maja 2021, 15:04

Zgadza się, @DiBatonio nakłonił mnie na mały upgrade zasilania malinki i zdecydowanie jestem mu za to wdzięczny. Założyłem gniazdo Furutech FI-03 (R) oraz wewnątrz obudowy pociągnąłem przewody zasilające Neotech SOCP-16. Nie wyszło specjalnie drogo, a moim zdaniem warto taki zabieg przeprowadzić, zwłaszcza w przejrzystych systemach.

Co masz na myśli @Lechu pisząc o przełączniku wejść? Jak sobie to wyobrażasz? Może wspólnymi siłami coś wymyślimy :)

Lechu
Początkujący Audiolub

#397 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Lechu » sob 08 maja 2021, 21:40

Witam.
@Jackobtone na gniazda i przewody chcę przeznaczyć ok 150zł , u Ciebie widzę że zastosowałeś przewód (durt) ja myślę o lince. Przewód wydaje mi się za sztywny przy dość delikatnych punktach lutowniczych na płytkach, nie miałeś z tym problemów? Teraz widzę że zastosowałeś złącza ARK , ja wolałbym połączenia lutowane.
Co do przełącznika wejść to źle napisałem, mam na myśli przełącznik wyjść. Ostatnio często słucham muzyki na słuchawkach, które podłączam bezpośrednio do wyjścia z DACa. Ręczne przełączanie wtyków jest mocno kłopotliwe. Zastanawiam się nad przełącznikiem wejść tylko odwrotnie podłączonym . Wyjście do wyjścia DACa wejścia przełącznika jedno na słuchawki drugie do wzmacniacza. Zadziała ?

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#398 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: DiBatonio » sob 08 maja 2021, 22:22

Jak linkę to też Neotecha Up OCC, najlepiej w teflonie, zwłaszcza, że chcesz lutować. Teflon się nie topi, jak izolacja PVC.
Ale obawiam się, że 150zl nie starczy.

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#399 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » pn 10 maja 2021, 11:27

Ta izolacja w SOCP-16 nie jest zła jeśli chodzi o lutowanie, choć oczywiście trzeba uważać. Faktycznie jest dość sztywny i bywały problemy z lutowaniem, ale nie zdarzyło mi się żeby drut odpadł od którejś z płytek. Złącze ARK w przypadku Neotecha zastosowałem tylko jedno, chociaż w gruncie rzeczy mogłoby go tam równie dobrze nie być i prawdopodobnie przerobię trochę moją "stację dokującą". W przypadku połączenia Neotech - Audiophonics zastosowałem złącze goldpin, w razie gdyby zaistniała potrzeba odseparowania płytek od siebie, bez konieczności użycia lutownicy.

@Lechu - co do przełącznika, jaki masz DAC? Mógłbyś proszę zrobić jakieś zdjęcie Twojego streamera dla lepszej wizualizacji? :)

Lechu
Początkujący Audiolub

#400 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Lechu » wt 11 maja 2021, 18:19

Witam.
Dwa dni temu rozjechało mi się moode, od tak samo z siebie, nic nie zmieniałem w ustawieniach. Najpierw przestał grać Tidal, łączył się poprzez mconnect, było go widać , utwory można wybierać, ale play nie działa. Podobna sytuacja jest z spotifi ikonka conect nie łączy z moode.
@Jackobtone mam dwie nakładki ES9038Q2m i HIFIberry dac+, zmieniłem w malince dac z ES na HIFIberry i po zainstalowaniu hifiberryos wszystko śmiga. Spotifi gra, Tidal przez mconect również, jednak dźwięk z ES bardziej mi odpowiada, moim zdaniem jest przynajmniej o klasę lepszy.
Pomysły na obudowę są , gorzej z realizacją. Wieczorem wrzucę zdjęcie .

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#401 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » wt 11 maja 2021, 19:44

Ha! Co za zbieg okoliczności. U mnie też Moode padło z nieznanych przyczyn jakoś dwa dni temu. a streamer długo stał nieużywany. Mam sporo na głowie, także tak już od kilku dni biedaczyna stoi i nie mam czasu naprawić. Może dzisiaj, późniejszą porą, się tym zajmę.

Nie przejmuj się obecną formą streamera, każdy z nas od czegoś zaczyna. Bardziej chodziło mi o wizualizację co, gdzie i jak przełączasz przy zmianie z RCA na słuchawki. Przyznam szczerze, że nie podłączałem słuchawek pod malinkę i nie wiem jak to wygląda. Co musisz przełączyć gdy przesiadasz się ze słuchawek na RCA i odwrotnie?

Lechu
Początkujący Audiolub

#402 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Lechu » wt 11 maja 2021, 20:41

@Jackobtone zrobiłem taką przejściówka :
Załączniki
20210511_201301.jpg

Lechu
Początkujący Audiolub

#403 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Lechu » wt 11 maja 2021, 20:43

A tak jest podłączona w tej chwili do malinki.
Załączniki
20210511_202338.jpg

Autor tematu
Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#404 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: Jackobtone » wt 11 maja 2021, 22:04

Ach już rozumiem! Wszystko jasne :) Chyba najprościej byłoby połączyć dwa kable w jeden, czyli rozebrać przejściówkę RCA-jack i wlutować końce (od Strony RCA) w kable RCA. Tylko po pierwsze, nie wiem jakie masz kable RCA i może ich być po prostu szkoda, a po drugie może to ciut pokracznie wyglądać. Gdybyś miał obudowę, wtedy można by to ładniej zorganizować. Żadnego przełącznika bym nie dawał między wyjściami RCA, a wtyczkami RCA kabli ze wzmacniacza / przejściówki. Może to negatywnie wpłynąć na jakość odtwarzanej muzyki, chociaż kto wie. Być może trzeba by odpowiednio dużo zapłacić, żeby nie zauważyć wpływu takowego przełącznika, który de facto będzie wtedy bezpośrednio w torze audio. Tak właściwie czemu wychodzisz słuchawkami bezpośrednio ze streamera? Nie lepiej wpiąć się we wzmacniacz? Słuchawki na pewno dostałyby więcej prądu. Oczywiście o ile posiada gniazdo słuchawkowe.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#405 Streamer oparty o RPi - czyli z czym się malinę je

Post autor: DiBatonio » śr 12 maja 2021, 03:27

Jackobtone pisze:
wt 11 maja 2021, 22:04
Nie lepiej wpiąć się we wzmacniacz? Słuchawki na pewno dostałyby więcej prądu. Oczywiście o ile posiada gniazdo słuchawkowe.
W słuchawkowy owszem lepiej.
Zależy jaki, ale dziurka w zestawie pełnowymiarowym jak wzmacniacz, CD, to dodatek, fajnie, że jest...ale tylko jest.
Miewałem klocki po 10tys i więcej, niektóre miały ową dziurkę, zawsze w takim porównaniu lepszy był wzmacniacz słuchawkowy, tudzież DAC/ AMP z wyjściem słuchawkowym.
Obojętnie, czy słuchawki były wysokoomowe, czy niskoomowe, jesz że zależy ja,i mają SPL.
;)

ODPOWIEDZ