Słuchawki, przedwzmacniacze słuchawkoweMobilny DAC

Co „włożyć” na uszy, porady, opinie.

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#16 Mobilny DAC

Post autor: Chyba Miro 84 » śr 01 sty 2020, 03:13

Cos poknocilem chyba i mi wcielo opis :?
Masz prawo zachować milczenie, wszystko co powiesz/napiszesz moze zostac użyte przeciwko Tobie...

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#17 Mobilny DAC

Post autor: Chyba Miro 84 » śr 01 sty 2020, 03:31

Dane techniczne tego dac-a sa dostepne wiec pozwole sobie przejsc do rzeczy czyli opisu brzmienia. Dac ten nie gra idealnie tylko z dziurki czyli bezposrednio z wyjscia sluchawkowego. Podejrzewam ze jest to spowodowane tym ze energie do grania bierze z usb. Dzwiek jest bardzo dobrze napowietrzony tworzac bardzo dobra scene tak po prostu... ale na basie nieco mulowato i misiowato... chociaz w porownaniu do np. Dragonfly wydaje sie ze moglby pracowac i napedzic dowolne sluchawki bez problemu to wlasnie problemem jest wzmacniacz, ktory wydaje mi sie niezbedny. Chodzi o dodatkowy wzmacniacz. I wtedy pokazuje na co go stac czyli bas dostaje pazura. Jest atak, uderzenie, kontrola i zejscie nieco nizej tak na ucho niz bez wzmacniacza zewnetrznego. Troche tego nie rozumiem bo wymiary tego urzadzenia sugeruja prace bez pomocy wzmacniacza. No ale coz... i tak go uzywam jako stacjonarne sluchanie sluchawkowe wiec problem nie istnieje. Co jest wzmacniaczem? Odpowiedz to stary zestaw onkyo "all in one". To wlasnie polaczenie sprawia ze moje koss porta pro ktore sa matowe i troche przebasowione ( no chyba ze ustawimy w nich system comfortzone na light) sprawiaje ze sa te aspekty basu ktore napisalem powyzej. Niby porta pro a takie czary. Dla porownania dodam ze poza domem uzywam re400 w wersji zbalansowanej razem z hm700 od hifiman-a. Zestaw hifiman gra bardzo podobnie do tamtej konfiguracji tyle ze ubozszy w niskich tonach. Kazdy kto mial stycznosc z hifimanem wie co pisze tu na forum.
Masz prawo zachować milczenie, wszystko co powiesz/napiszesz moze zostac użyte przeciwko Tobie...

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#18 Mobilny DAC

Post autor: Chyba Miro 84 » śr 01 sty 2020, 03:54

Acha. To porownanie do zestawu hifiman zachodzi przy wyzszych poziomach glosnosci w hifimanie z racji dual napedu Analog Devices AD8534 oraz AD8032. Przy nizszych poziomach glosnosci nie jest to juz tak oczywiste... pozdrawiam.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#19 Mobilny DAC

Post autor: DiBatonio » śr 01 sty 2020, 16:42

Koss Porta Pro to jedyne słuchawki jakie słuchasz stacjonarnie pomijam fakt, że to słuchawki mobilne.
A spróbuj jakiś DAP iBasso lub A&K.
😁

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#20 Mobilny DAC

Post autor: Chyba Miro 84 » śr 01 sty 2020, 17:28

Sluchawki stacjonarne to wlasnie koss porta pro. Mam jeszcze akg y50 ale to byl prezent. Graja podobnie do porta pro z tym ze na basie jest bardzo glebokie zejscie. Wiem o czym pisze bo takowe zejscie dostaje w samochodzie z subwofera jl audio napedzane wzmacniaczem jl audio. Kosy zna chyba kazdy a słuchawki akg to takie bardziej mlodziezowe "usmiechy dyskoteki" bo wysokie tez sa bardziej zaznaczone niz porta pro. Poluje na kilka sluchawek np. Akg 550 mk1, bayerdynamic dt150, i taka perełka ktora doslownie uciekła miedzy palcami z wloskiego ebaya w kwocie €65. Straszna okazja ale o tym to wole sie nie dzielic bo ktos moglby mnie "dojechac" ze szukam czegos z rodziny technics ;)
Ostatnio zmieniony śr 01 sty 2020, 17:47 przez Chyba Miro 84, łącznie zmieniany 1 raz.

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#21 Mobilny DAC

Post autor: Chyba Miro 84 » śr 01 sty 2020, 17:39

106 dB, częstotliwość od 2 -30000Hz i Podwójne przetworniki 50 i 30 mm...

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#22 Mobilny DAC

Post autor: Chyba Miro 84 » śr 01 sty 2020, 17:45

A&k troche poza zasiegiem chociaz nie powiem... swego czasu chorowałem na astelka . Obecnie na przenosny zestaw hifiman-a troche wydalem ale jestem zadowolony, bo ciagle mnie zaskakuje faktora dzwieku i na razie wystarczy.

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#23 Mobilny DAC

Post autor: Mały 75 » śr 01 sty 2020, 19:29

A mógłbyś Kolego edytować swoje posty ewentualnie przemyślanie je pisał? Pzdr

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#24 Mobilny DAC

Post autor: DiBatonio » śr 01 sty 2020, 20:32

Chyba Miro 84 pisze:
śr 01 sty 2020, 17:28
Sluchawki stacjonarne to wlasnie koss porta pro. Mam jeszcze akg y50 ale to byl prezent. Graja podobnie do porta pro z tym ze na basie jest bardzo glebokie zejscie. Wiem o czym pisze bo takowe zejscie dostaje w samochodzie z subwofera jl audio napedzane wzmacniaczem jl audio. Kosy zna chyba kazdy a słuchawki akg to takie bardziej mlodziezowe "usmiechy dyskoteki" bo wysokie tez sa bardziej zaznaczone niz porta pro. Poluje na kilka sluchawek np. Akg 550 mk1, bayerdynamic dt150, i taka perełka ktora doslownie uciekła miedzy palcami z wloskiego ebaya w kwocie €65. Straszna okazja ale o tym to wole sie nie dzielic bo ktos moglby mnie "dojechac" ze szukam czegos z rodziny technics ;)
To tak naprawdę nie miałeś do czynienia z dobrymi słuchawkami, mam tu na myśli kultowe Sennheiser HD600, albo Hifimany HE400, o Audeze nie wspomnę.
Tabelkami i zakresami częstotliwości już od bardzo dawna sie nie podniecam, bo pomiary i liczby nie grają, chociaż jedyny parametr jaki mnie interesuje to SPL, ewentualnie impedancja.
A&K K70 na ten przykład gra i napędza takie HE400i, ale wbrew opinii spokojnie też daje radę z Audeze LCD X, jest też świetnym rozwiązaniem jako DAC do laptopa, ale to traktuje jako ciekawostkę, wystarczy mi posiadanie 3 wzmacniaczy słuchawkowych z czego dwa z DAC na pokładzie 😁

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#25 Mobilny DAC

Post autor: Chyba Miro 84 » śr 01 sty 2020, 23:59

Tak wiem ze porta pro to nic rewelacyjnego w swiecie sluchawek. A co do hd 600 lub hd650 to sa to niewatpliwie sluchawki jak dla highend. Hmm.. Moze kiedys... pozdrawiam

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#26 Mobilny DAC

Post autor: DiBatonio » czw 02 sty 2020, 00:10

Obok DT150, które często są polecane, bardzo O.K są DT880 jak na Beyery grają całkiem równo i audiofilsko, miałem kiedyś DT990 Pro, ale nie zawitały u mnie zbyt długo, bo grały charakterystyczną Vką, niektórzy lubią taka specyfikę grania, ja wolę równiejsze.
DT880 można wyrwać w całkiem przyzwoitej cenie na rynku wtórnym, warto wtedy poprosić o zdjęcia, zbliżenia na pady, na muszle, przewód i wtyk po tym można ocenić, czy były zmęczone, czy ktoś dbał o sprzęt.
Kiedy ja sprzedawałem swoje Senki HD600 do W-wy, chłopak był święcie przekonany, że są nowe, a one miały dobre 3 lata 😁

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#27 Mobilny DAC

Post autor: Chyba Miro 84 » czw 02 sty 2020, 00:14

W miare mozliwosci postaram sie odsluchac zaproponowane sluchawki. Byc moze trafia na liste "zachcianek" audiofilskich 8-)

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#28 Mobilny DAC

Post autor: DiBatonio » czw 02 sty 2020, 00:25

Chyba Miro 84 pisze:
czw 02 sty 2020, 00:14
W miare mozliwosci postaram sie odsluchac zaproponowane sluchawki. Byc moze trafia na liste "zachcianek" audiofilskich 8-)
Warto im zapewnić dedykowany wzmacniacz słuchawkowy, a nie dziurkę z jakiegoś kombajnu, czy innego wzmacniacza lub CD stereo.

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#29 Mobilny DAC

Post autor: Chyba Miro 84 » czw 02 sty 2020, 00:43

Wiem wiem ale narazie wszystko rozbija sie o koszta.

Chyba Miro 84
Poszukiwacz Audiolub

#30 Mobilny DAC

Post autor: Chyba Miro 84 » czw 02 sty 2020, 00:46

Ale mimo wszystko dziekuje za porady. Wiem mniej wiecej juz jak to ma wygladac i z czym sie to wiaze. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ