Słuchawki, przedwzmacniacze słuchawkowe„Rewiring” słuchawek

Co „włożyć” na uszy, porady, opinie.
Awatar użytkownika

Autor tematu
mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#1 „Rewiring” słuchawek

Post autor: mario33lgw » śr 21 lis 2018, 21:10

Na swoje potrzeby używam słuchawek Sennheiser HD650. W swojej klasie cenowej są świetne do muzyki, której słucham (rock/gothic/elektronika). Jedyny zarzut jaki miałem to delikatne, BARDZO delikatne zaciemnienia na niskich rejestrach - czyli kontrola i wybrzmienie. To było prawie niesłyszalne, gdzieś na granicy świadomego słuchania a czucia.

Zdecydowałem się na wymianę kabla słuchawkowego. Tak naprawdę to natchnął mnie kolega @Naczesany, swoim ogłoszeniem o sprzedaży takiego kabla (dawno wygasłym). Poczytałem trochę, stwierdziłem że 170 zł nie majątek (kabel 3m, najlepszy przewód jaki mieli, podobnie wtyki i sexy czerwony oplot).

Przyszedł dzisiaj, zasiadłem do odsłuchów... tradycyjnie najpierw na starym kablu, zmiana i ten sam utwór na nowym. A dokładnie to tylko raz zmieniłem kable, bo... już nie chciałem wracać. To NIESAMOWITE jak ta zmiana wpłynęła na dźwięk ! Wszystko jest teraz czystsze, kontrola wzorowa, szczegółowość nieporównywalna wprost... i to nie tylko na dole, ale w całym zakresie pasma.

Leci sobie teraz „Its no good” Depeche Mode i tylko z jednym się nie zgadzam - ITS GOOD ! :) chcecie fotkę ?

PS: dzięki @Naczesany, nawet jak pomoc była mimowolna 8-)
Stereo: Sansui Alpha AU-607XR + Harbeth Monitor M30.1
Streaming & DAC: Cambridge Audio CXNv2 (mod)
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#2 „Rewiring” słuchawek

Post autor: Simpson » śr 21 lis 2018, 21:42

mario33lgw pisze:
śr 21 lis 2018, 21:10
chcecie fotkę ?
Jasne, że wrzucaj.

Awatar użytkownika

Naczesany
Poszukiwacz Audiolub

#3 „Rewiring” słuchawek

Post autor: Naczesany » śr 21 lis 2018, 22:56

A to tylko Canare. Aż boję się myśleć jak zagrałyby na Cardas'ie. Ale cena zabija. Nawet przy samodzielnym wykonaniu.
Póki co jedzie do mnie z Holandii ViaBlue EPC-3 Silver.
Zobaczymy jak wypadnie porównanie.

Awatar użytkownika

Naczesany
Poszukiwacz Audiolub

#4 „Rewiring” słuchawek

Post autor: Naczesany » śr 19 gru 2018, 11:08

Wykonałem 2 metrowy kabelek do słuchawek AKG Q701 na przewodzie ViaBlue EPC-3 Silver.
Porównywałem z obecnym 3m dedykowanym do tych słuchawek a wykonanym przez Audeos, który jak podaje sprzedawca wykonany jest z miedzi OCC monokrystalicznej 7N. Ale jaki producent tego nie wiem ale z ciekawości wyślę zapytanie. Generalnie składa się z trzech przewodów miedzianych, grubszych niż te w Viablue.
Montaż kabla na wtykach Amphenol więc był w miarę szybki, dokładny (jak to na Amphenolach).
Na ViaBlue EPC-3 Silver przybyło szczegółów, które na przejrzystych i dosyć neutralnych AKG są i tak dobrze czytelne.
Na pewno przyjemność ze słuchania jest większa dla kogoś, kto lubi dzielić włos na czworo, doszukiwać się smaczków zawartych na płytach. Ja do takich należę dlatego polubiłem ten kabelek.
Natomiast zmiana w porównaniu do tego na miedzi nie jest tak spektakularna jakiej bym (byśmy) oczekiwali.
Ja lubię eksperymentować dlatego byłem ciekaw tego kabelka. Korci mnie jeszcze okablowanie Cardas'a ale myślę, że na jakiś czas dam sobie spokój (koszty niebagatelne w porównaniu do wartości i zalet brzmieniowych AKG).
Mam też Sennheiser HD600 i na nich też sprawdzę przewód.
Te słuchawki moim zdaniem nie są tak przejrzyste jak AKG dlatego być może w tym przypadku Viablue przyniesie większą zmianę, (poprawę?).
Patrząc na przewody, ich grubość (pomijając materiał z jakiego są wykonane miedź, srebro) to wg mnie ona również może być wyznacznikiem brzmienia. Takie odnoszę wrażenie po moich zabawach z rekablingiem.

ODPOWIEDZ