• Administrator
  •  
    Szanowne Koleżanki i Koledzy, mamy przyjemność poinformować, że dnia 12 sierpnia 2018 roku zaistnieliśmy w serwisie społecznościowym Facebook.

https://www.facebook.com/Audiolubpl-126642174647955/

Zapraszamy serdecznie do polubienia i obserwowania.

Kino domoweOPPO UDP-203 vs 205 na HDMI

Amplitunery, wzmacniacze wielokanałowe, wszelkie urządzenia odtwarzające dźwięk i obraz.

Autor tematu
KaviteR
Początkujący Audiolub

#1 OPPO UDP-203 vs 205 na HDMI

Post autor: KaviteR » czw 15 mar 2018, 10:49

W większości opinii w internecie na temat tych odtwarzaczy dominuje pogląd że zakładając korzystanie ze złącza HDMI nie ma sensu kupować znacznie droższego modelu 205. Jeżeli poczytamy opis na stronie producenta dojdziemy do wniosku że włożył on w nim sporo wysiłku w jakość wyjść HDMI (https://www.oppodigital.com/blu-ray-udp-205/). Lepsze liniowe zasilanie solidniejsza konstrukcja oraz zegar o niższym jitter dla dedykowanego wyjścia audio HDMI odróżniają 205 od 203, stojąc przed zakupem nowego odtwarzacza postanowiłem to sprawdzić samemu.
203205.jpg
Moim zdaniem różnica na korzyść 205 jest znacząca. Wdawałem się w różne dyskusje na temat jakości obrazu (szczególnie wpływu zasilania na jakość obrazu) więc pisząc tutaj chciałbym podkreślić że jest to jedynie moja opinia i niczego żadnym mikroskopem nie mierzyłem, moim zdaniem obraz na 205 jest wyraźnie lepszy - kolory bardziej plastyczne, obraz jest płynniejszy (szczególnie w scenach z dużymi przeskokami bitrate na 203 występują mikro przycięcia). O ile dla samej różnicy jakości obrazu można dyskutować nad sensem wydania pieniędzy na 205, różnica w jakości audio (po HDMI oczywiście) jest ogromna 205 w każdym aspekcie bije na głowę 203.

Kierując się opiniami z internetu miałem zamiar kupić 203 i po przeprowadzonych porównaniach zdecydowałem się na 205 mimo że nie mam zamiaru używać jej wyjść analogowych. Jeżeli ktoś przymierza się do zakupu tego odtwarzacza to zachęcam do pożyczenia również większego brata i wyrobienia sobie własnej opinii przed podjęciem decyzji o zakupie.

guzolek
Nowicjusz Audiolub

#2 OPPO UDP-203 vs 205 na HDMI

Post autor: guzolek » wt 03 lip 2018, 20:32

Mam pytanie: Jeśli po sześciu latach odtwarzania UDP-205 ulegnie awarii np. laser bądź urządzenie wsuwające (wysuwające) szufladę na płyty, czy będzie jakakolwiek możliwość naprawy sprzętu? Krzysztof

Awatar użytkownika

Angel
Administrator - Niewidoczni Akademicy

#3 OPPO UDP-203 vs 205 na HDMI

Post autor: Angel » wt 03 lip 2018, 21:45

Cześć. Sądzę, że to raczej pytanie do serwisu OPPO. Jeśli laser/mechanizm jest jeszcze dostępny, to nie widzę problemu.
Inaczej będziesz musiał szukać na własną rękę.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#4 OPPO UDP-203 vs 205 na HDMI

Post autor: Simpson » wt 03 lip 2018, 22:08

Faktycznie najlepiej podpytać serwis.

Jednak z drugiej strony należy wspomnieć, że marka ta słynie z bardzo przyzwoitych i bardzo dobrych urządzeń (szczególnie odtwarzacze Blu-ray). Można je określić mianem referencyjnych. Oczywiście zawsze wszystko może się popsuć, ale w przypadku tej klasy urządzeń ryzyko sądzę, że jest naprawdę niewielkie.

Poniżej masz namiary na serwis:
https://www.oppodigital.pl/kontakt.html

...i co istotne:

"Nie świadczy się napraw ani serwisu produktom OPPO zakupionych poza granicami Polski, bądź produktom nie pochodzących z Polskiej dystrybucji, co wynika z odgórnej polityki producenta".

guzolek
Nowicjusz Audiolub

#5 OPPO UDP-203 vs 205 na HDMI

Post autor: guzolek » śr 04 lip 2018, 19:43

Dziękuję za informację, napisałem już do serwisu, pozdrawiam-Krzysztof.

ODPOWIEDZ