• Administrator
  •  
    Nowe logo na forum audiolub.pl. Ktoś ma pomysł ?????

Szczegóły tu: Nowe logo

Stereostreamer sieciowy Dune Duo HD

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#1 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Rega » sob 10 lis 2018, 13:49

Niedawno otrzymałem streamer sieciowy Dune Duo HD. Czy i w jaki sposób mógłbym go wykorzystać w audio? Pytam bo nigdy nie mialem do czynienia z podobnymi rzeczami. Może któryś z Kolegów używa czegoś takiego i móglby się podzielić wiadomościami? Byłbym wdzięczny.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#2 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Simpson » sob 10 lis 2018, 13:58

4 K ???

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#3 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Rega » sob 10 lis 2018, 13:58

Chyba nie. Myśle że zwyczjne HD. Ma szuflady na dwa dyski. Sprawdzałem - wlącza się normalnie. Działa. Nie mam zamiaru wykorzystywac go do jakiegoś odtwarzania wideo. I tak bywam w domu raz na kilka miesięcy, a w Danii nie mam czasu. Wiec jeśli nie będzie go można wykorzystać do audio to będzie na zbyciu (lub do wyrzucenia) To ten

http://dunehd.pl/dune_hd_duo.html

No i nie mam pilota.

Awatar użytkownika

Mały 75
Junior Audiolub

#4 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Mały 75 » sob 10 lis 2018, 13:59

Kiedys o takim marzyłem ;-)
Co do uzywania w audio mozesz go wykorzystac jako odtwarzacz plikow ,bezposrednio tylko nie wiem jakiej jakosci ma wyjscie rca,albo cyfrowo pod DAC -a lub jesli masz sprzet z wejsciami cyfrowymi to tez.Jest fajna podstawa do zabawy.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#5 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Rega » sob 10 lis 2018, 14:01

Cześć!
Dzięki, że się odezwales w tej sprawie. Ale dalej dla mnie to niezbyt jasne. Ja, niestety, pochdzę jeszcze z czasów kiedy w szkole zamiast informatyki uczono języka rosyjskiego. I teraz po rosyjsku mogę sobie porozmawiać, ale informatyka i komputery to dla mnie ,,chińszczyzna,,. Napisane jest w specyfikacji tego urządzenia że odtwarza wszystkie formaty płyt cd, dvd i blu-ray. Ale jak skoro nie ma napędu i szuflady na płyty? A z tym odtwarzaniem plików to też nie wiem jak. To że trzeba polączyć z internetem to wiadomo i co dalej? Czy wszystkim można sterować ze ściany czołowej manualnie czy koniecznie trzeba postarać się o pilota? Wyczytałem że odtwarza dużo róznych formatow audio oraz rózne rodzaje plików. Chyba ma wbudowany DAC, ale pewny nie jestem. Skoro pobiera informacje z sieci, a ma też (oprócz cyfrowych) wyjścia analogowe. Mam, co prawda amplituner KD 7.1 z wejściami cyfrowymi, ale do audio go nie używam, gdyż uważam że spełnia sie tylko w KD, natomiast w audio niekoniecznie. No ale pocieszyleś mnie że jednak moge go w jakiś sposób użyć. Może znajdę kogoś, kto mi ,,ręcznie,, wytłumaczy jak użyć tego odtwarzacza.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#6 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Simpson » sob 10 lis 2018, 14:02

Tak jak pisze @Mały 75 . Wykorzystasz go w kinie domowym i do muzyki. Piszą, że ma kieszenie na dyski. Na dysk wrzucasz pliki np FLAC i tak można odtwarzać, ale właśnie nie wiadomo jakiej jakości ma wwbudowany przetwornik (DAC) także wyjściem cyfrowym do zewnętrznego DAC (dobrego) i powinno być bardzo dobrze. Ale te wyjścia (RCA audio) także warto sprawdzić, może będą ok i wystarczające. Brak pilota to utrudnienie, może jakiś zastępczy trzeba poszukać.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#7 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Simpson » sob 10 lis 2018, 14:02

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#8 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Rega » sob 10 lis 2018, 14:02

Miałem nadzieje, ze wykorzystam go wlaśnie jako DAC, którego w tej chwili nie mam. W opiniach wyczytalem właśnie, ze może nie najwyższej jakości, ale daje radę. Jeśli się nie ma wcale to na początek może wystarczy ten wbudowany. No ale proby dopiero w przyszłym roku na wiosnę. Wcześniej nie dam rady, pomimo, ze bedę w domu na święta, ale zaledwie kilka dni i nie będzie czasu.
PS.@Simpson - dzięki za film. Szkoda, ze bez dubbingu lub lektora ;) . Jednak z grubsza można się domyślić . Jak widzę możliwości ma sporo, ale chyba pilot niezbędny. Dyskow też nie mam. Zastanawiam sie czy warto inwestować w brakujące rzeczy.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#9 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Simpson » sob 10 lis 2018, 14:03

Myślę, że warto. Ale najpierw sprawdź jak jakość dźwięku z wbudowanego DAC (dyski nie są drogie). Dobre pliki trzeba zgrać na dysk i spróbować. W przyszłości zawsze jakiś DAC dokupić można, zaś jako transport naprawdę powinien dać radę. To naprawdę dużo.

Trzeba by napisać do nich, pilot wydaje się ok, ale trzeba to sprawdzić:

https://remotes-world.com/pl/products/d ... gKV2_D_BwE

Poczytaj jeszcze to:

http://dunehd.pl/dune_aplikacje_RC.html

Można to sprawdzić i może będzie bardzo przyzwoicie. Sterowanie aplikacjami.

Poniżej test:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... d-duo.html

Awatar użytkownika

Mały 75
Junior Audiolub

#10 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Mały 75 » sob 10 lis 2018, 14:04

Oj tam dyski tanie, pilot trza dokupić trochę pieniążków pójdzie, jak będę miał czas, to się zagłębie w ten model. Jeśli ma daca to pewnie marnego, a Koledze zależny raczej na dobrym audio. Powiedz Simpson jak u mnie wygląda takie małe ustrojstwo Pipo x8 do tego dac można przyzwoity używany zamiast tych dysków kupić, a Dune sprzedać, a kupi ktoś kto lubi grzebanie i zależy mu na wszystkich możliwościach, a i zbytnio nie patrzy ile trzeba dołożyć do interesu .Bo z tego co wiem to napęd można było tam zainstalować w tym Dune. Pzdr

Kolego Rega podyskutujemy i pewnie coś z tego wyjdzie.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#11 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Simpson » sob 10 lis 2018, 14:21

@Mały 75 , Pipo x8 jest świetne. Jak najbardziej przecież sobie radzi.

@Rega transport też ma świetny (za darmo), dysk to 150 zł i mamy świetny transport pod DAC. Wydając 200 zł (dysk + pilot) źródło jest idealne i za darmo ;)

Ja bym w to wszedł. Sprawdził jak daje radę wbudowany DAC i jeśli jest faktycznie słaby to pomyślałbym o DAC i mamy wszystko co potrzeba.

Awatar użytkownika

Mały 75
Junior Audiolub

#12 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Mały 75 » sob 10 lis 2018, 15:00

Oj wydaje mi sie ze typowej kosci D/A tam nie ma chyba ze sie myle ;-).

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#13 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Rega » sob 10 lis 2018, 15:51

Panowie, tu nie chodzi o te 200 zł. To drobnostka. Tylko czy Dune spełni swoje zadanie tak jak powinno być. Zewntrznie nie wyglada źle. Ktoś , kiedys na Tym forum stwierdzil, że wygląd też jest ważny. Zobaczymy. W ostateczności będzie do sprzedania za niewielkie pieniądze ( dlatego nie za darmo, że ktoś już mi kiedyś wytknął, że udaję wielkiego filantropa w związku z powtarzaną kilka razy akcją ,,Płyty,, ale sam chętnie przyjął płyty. No cóż - życie. ). Zobaczymy jak sobie poradzę z tym streamerem. Na razie dziękuję za wszystkie dotychczasowe informacje i jeśli ktoś ma jeszcze jakieś to chętnie przeczytam.
Ostatnio zmieniony sob 10 lis 2018, 16:11 przez Rega, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#14 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Simpson » sob 10 lis 2018, 16:03

W razie gdyby szło na sprzedaż, to pierwszy ustawiam się w kolejce ;) Rezerwuję ;)

A poważnie to coś z tym się da zrobić. Też się przyjrzę urządzonku i zobaczę co tam siedzi- napiszę, ale najwcześniej to dopiero jutro z wieczora.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#15 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Rega » sob 10 lis 2018, 16:13

Nie ma pośpiechu. I tak najwczesniejsze próby dopiero w grudniu, a możliwe że dopiero na wiosnę. Tak to, niestety, bywa jak człowiek na emigracji.

ODPOWIEDZ