• Administrator
  •  
    Nowe logo na forum audiolub.pl. Ktoś ma pomysł ?????

Szczegóły tu: Nowe logo

Stereostreamer sieciowy Dune Duo HD

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.
Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#31 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Simpson » pn 12 lis 2018, 18:32

Jak zabrzmi dobrze to świetnie, zaś jeśli niezbyt dobrze to pozostaje zewnętrzny DAC i wykorzystanie wyjścia cyfrowego i wówczas będzie genialnie jako transport ;)

Awatar użytkownika

Mały 75
Junior Audiolub

#32 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Mały 75 » pn 12 lis 2018, 18:57

Masz racje, myślę, że sprzęcik rozwojowy.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#33 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Rega » pn 12 lis 2018, 19:33

Myślę, że jest trochę wejść cyfrowych. Choćby USB 2.0, lub HDMI. Jest też,o ile pamiętam gniazdko na kabel optyczny, ale czy to wejście czy wyjście to nie pamiętam. Jutro (dziś jestem u córki i świętujemy), po południu zrobię kilka dokładniejszych zdjęć. Z tego co zauważyłem to dyski nie 2.5 , a 3,5 cala. Może zdjęcia rozwieją wątpliwości. Postaram się zrobić dokładne zdjęcia ze wszystkich ciekawych stron. Szkoda że nie ma obiecanego opisu użytkownika. No, ale może też jaszcze świętuje i jeszcze będzie opis.
Ostatnio zmieniony pn 12 lis 2018, 19:45 przez Rega, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#34 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Simpson » pn 12 lis 2018, 19:36

Będzie, będzie (w co wierzę). Też na niego czekam ;)

Awatar użytkownika

Mały 75
Junior Audiolub

#35 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Mały 75 » pn 12 lis 2018, 19:44

Dyski 3,5 w kieszeniach, ja pisałem że te w środku to na 2,5 cala,a optyczne to wyjście.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#36 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Rega » pn 12 lis 2018, 19:52

A HDMI? Przy odpowiedniej konfiguracji może być zarówno wyjściowym jak i wejściowym. Może być ARC. Jaką funkcję pełnią USB to nie wiem. Są trzy. Jest jeszcze jakieś gniazdko przypominające gniazdko słuchawkowe, ale nie jest słuchawkowym.

Awatar użytkownika

Mały 75
Junior Audiolub

#37 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Mały 75 » pn 12 lis 2018, 20:27

Tu akurat nie ma ARC, kanał zwrotny audio zazwyczaj stosuje się pomiędzy tv a amplitunerem aby audio wróciło do ampli z tv pp hdmi a nie dodatkowym np optykiem. Usb do podłączenia np zewnętrznych dysków, albo napędu optycznego.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#38 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Rega » pn 12 lis 2018, 20:42

Wiem tylko, że USB są 2.0. Nie wiem czy wszystkie , czy tylko 2. No, nie ważne. A do czego sluży to małe gniazdko, podobne do sluchawkowego?
PS HDMI ARC używam w KD od ośmiu lat. ;) .

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#39 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Simpson » pn 12 lis 2018, 20:46

Kilka wieści znalezionych w necie (pomijałem kwestie video):

Wyjścia:
Coaxial, optyczne, HDMI 1.3, analogowe 7.1 (dźwięk 8-kanałowy), analogowe stereo
wejścia: 3x USB 2.0 (np. do podłączenia zewnętrznego dysku). Do portu USB można również podłączyć tuner telewizyjny DVB-T.

Do tego komunikacja sieciowa (także możliwość podłączenia dysków sieciowych), czyli można tyle terabajtów wpiąć, że głowa mała.

To złącze (niby słuchawkowe) to złącze I2C -uwaga – łatwo pomylić je z gniazdem słuchawkowym 3,5 mm, co może skończyć się uszkodzeniem słuchawek.
Złączem tym podłączyć będziemy mogli urządzenia zewnętrzne.

Te klapki z tyłu to (wg opisu): Na środku znalazły się dwie dodatkowe zatoki umożliwiające montaż opcjonalnych komponentów rozszerzających możliwości odtwarzacza.

Odtwarzacz umożliwia słuchanie radia internetowego

Urządzenie pozwala korzystać z zewnętrznego odtwarzacza Blu-ray lub DVD,

Awatar użytkownika

Mały 75
Junior Audiolub

#40 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Mały 75 » pn 12 lis 2018, 20:58

A potrzebujesz 3.0? A arc masz w odtwarzaczu? bo w nim jest chyba nie potrzebne. Te małe wejście to I2C czytałem, ale to zagmatwane jest, na pewno żaden standard.
Wcześniej zamieściłem link do tabel i tam jest wszystko ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#41 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Rega » pn 12 lis 2018, 21:13

Nie mam pojęcia jakie to HDMI. Wiem tylko że 1.3. To czy ma ARC to tylko takie luźne gdybania :) . Nie sądzę aby bylo mi do czegoś potrzebne. Oglądałem Twój link i opisy. Dziękuję. Z tym, ze jak doczytalem na jakiś forum to byly przypadki, że te urządzenia miały opcjonalne wyposażenia w zależności od kraju dla którego były produkowane i opisy w sieci mogą się nieznacznie róznić od stanu faktycznego. To też nie ważne. Najlepiej, gdyby @Frommert chcial napisać kilka zdan na temat samego użytkowania i jak mu się sprawdza w codziennym użyciu. Bo jak do tej pory to czytamy jedynie suche opisy wyposażenia. To tak jakby w ocenie przydatności opierać się jedynie na ulotkach reklamowych producentów. Bez wysluchania użytkownikow. A to przecież najważniejsze. Pozdrawiam.
PS W moim odtwarzaczu Blu-ray JEST HDMI ARC.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#42 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Simpson » pn 12 lis 2018, 21:18

Tak, jest w tabelach. Ale to niektórym też może wiele nie mówić, temu troszkę opisałem ;) . @Rega to już dość stare urządzenie przeznaczone chyba głównie pod video, ale z pewnością można je wykorzystać w audio (obawiam się, że jednak dobry DAC będzie potrzebny, aby jakość audio była zacna).

Wiem jaki będziesz miał wzmacniacz od Naszego inżyniera Audioluba, toteż sądzę, że jakość "gołego" Dune'a może okazać się zbyt słaba (w sprzęcie bardziej budżetowym może być ok). Ale jeśli podłączysz zewnętrzny DAC, wówczas całą robotę odnośnie konwersji sygnału cyfrowego na analogowy (aby podać do wzmacniacza) weźmie na siebie ten DAC. Oczywiście czym lepszy, tym lepiej. Ceny DAC to też nie mało, gdyż poniżej 2000 zł ciężko coś zacnego wybrać.

HDMI 1.3 to max rozdzielczość Ful Hd (czyli 1920 × 1080)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#43 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Rega » pn 12 lis 2018, 21:36

@Simpson - wiem, ze nikt nie oddaje nowych i wypasionych streamerów za darmo. A ja tak dostalem. Zdaję sobie też sprawe z tego, że w video to ,,tylko,, HD. Jednak uważam, że jeśli ktoś nie ogląda tv z odleglości poniżej 2 metry to nie ma to większego znaczenia czy to HD czy 4K. Ja oglądam z odleglości ponad 4 metry. Zdaję sobie też sprawę z tego, że najczęściej jakość DAC-ów montowanych fabrycznie w urządzeniach nie jest zbyt wysokich lotów. No ale jeśli nie ma się wcale i chciałoby się posłuchać muzyki z sieci to i ten będzie lepszy niż nic. Co do wzmacniacza lampowego to jego głownym ,,źródłem,, zasilenia będzie jednak CD lub gramofon. I tu też mam mały problem bo mój pre (Yamaha C2A) też odmówił posłuszeństwa. I teraz myślę o tym, że może w przyszłym roku nasz Forumowy Inżynier, zechcialby skonstruować jakiś odpowedni pre lampowy do tego wzmacniacza. Może znajdzie trochę czasu. Już wstępnie z Nim rozmawiałem na ten temat i powiedział, że to niewykluczone.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#44 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Simpson » pn 12 lis 2018, 22:01

No proszę, brzmi to bardzo ciekawie (nowa konstrukcja inżyniera audioluba @Audio Autonomy, ale ja jestem pierwszy ze swoją pasywką ;) ). Także musisz poczekać ;)

Jasne, że lepsze to niż nic. A ja jestem optymistycznie nastawiony i tak. Sądzę, że się Tobie to przyda. Jeśli teraz jesteś zajęty to jeśli masz możliwość przesłać mi na testy to urządzonko, to mogę Ci je przetestować po analogu i z zewnętrznym DAC. Dyski twarde też mam, mogę sprawdzić urządzenie na wskroś, po różnych łączach itp. Oczywiście opinie zamieścić tu, więc zawsze będziesz miał jakiś osąd (poza własnym uchem). Ale sądzę, że z przesyłką może być problem i być może opcja totalnie nieekonomiczna.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#45 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Rega » wt 13 lis 2018, 13:23

Ok. Odpisałem w wiadomości prywatnej.

ODPOWIEDZ