• Administrator
  •  
    Nowe logo na forum audiolub.pl. Ktoś ma pomysł ?????

Szczegóły tu: Nowe logo

Stereostreamer sieciowy Dune Duo HD

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.
Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#46 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Audio Autonomy » wt 13 lis 2018, 14:00

Rega pisze:
pn 12 lis 2018, 21:36
odpowedni pre lampowy do tego wzmacniacza
Lampowy preamp gramofonowy miał powstać już dawno temu. Większość części leży już nawet u mnie na półce, ale póki co nie mam kiedy się tym zająć. Niewykluczone jednak, że w przyszłym roku wreszcie znajdę czas na złożenie wszystkiego i dopracowanie projektu. Zobaczymy... ;)
Simpson pisze:
pn 12 lis 2018, 22:01
ale ja jestem pierwszy ze swoją pasywką
Już wracam do Twojego wątku! :)
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#47 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Rega » wt 13 lis 2018, 17:29

Jeśli kogoś interesuje to poniżej obiecane kilka zdjęć. Przepraszam za jakość.
Załączniki
20181113_170733.jpg
20181113_170833.jpg
20181113_170902.jpg
20181113_170914.jpg

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#48 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Simpson » wt 13 lis 2018, 21:22

Stan wydaje się "zacny". Fajne urządzonko ;)

Awatar użytkownika

Frommert
Junior Audiolub

#49 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Frommert » ndz 18 lis 2018, 18:14

Zabawę zacząłem od dune HD smart D1 (192kHz/24bit dla FLAC) - nie wiem na jakiej elektronice) ,później było Mede8er MED800X3D (192kHz/24bit dla FLAC), teraz mam HiMedia Q10PRO (192Khz 24bit dźwięku wielokanałowego LPCM 5.1/7.1 FLAC. Testowane maksymalnie 96Khz multichannel oraz Stereo 192Khz 24bit). Zarówno Dune jak Mede8er to urządzenia wykone na Linkusie - co za tym idzie - nie zawieszają się, wszystko działa poprawnie i bez zakłóceń. Obu urządzeń używałem głównie do oglądania filmów i czasami do słuchania muzyki. Dune poległ ze względu na to, że za każdym razem musiałem poprawiać napisy, bo musiały mieć taką samą nazwę jak film, mała literka i napisy nie były odtwarzane. Mede8er mie miał tego problemu, ale lubił sobie "produkować" błędy na dysku i nie można było usuwać filmów. Dopiero po podłączeniu do komputera błędy można było to naprawić. Nie wiem jakie przetworniki tam były, ale Mede8er nie odtwarzał pewnych plików FLAC, które odtwarzał Dune. Dune wygrywa 2:1. Obecnie mam HiMedia Q10PRO i ten odtwarzacz jest na androidzie co pozwala mi na instalowania Tidala i Spotify - wyżej wymienione urządzenia na linuksie tej możliwości nie miały. Android w Himedia często się zawiesza, trzeba restartować, nie działają wszystkie aplikacje- ogólnie średnio jestem zadowolony, ale większego wyboru nie miałem. W Dune Duo HD są dwa dyski - w mojej ocenie zbytek łaski - jeden wystarczy, ale to moje zdanie bo nie chomikuję filmów. Wszystkie 3 dobrze działały w sieci, ale ja używałem tylko kabla, bo mieszkam w bloku żelbetonowym i mam duże zakłócenia po wifi.
Co do jakości dźwięku to Dune HD dawał mi więcej radości niż Mede8er, a HiMedia jest podobny do Dune. Najważniejsza różnica to system operacyjny - android jest słaby. Trzeba znaleźć odpowiednią wersję, niekoniecznie najnowszą, i się jej trzymać.
Co ciekawe w dostępny jest Dune HD Duo Base 4K z ESS SABRE32 (ES9018K2M), ale jak zapytałem dystrybutora o dostępność to poinformowano mnie, że nie sprowadzają bo jest bardzo awaryjny.. Je ze swoim Dune HD smart żadnych problemów nie miałem. Ten Base 4k ma możliwość wgrywania wtyczek, ale Tidala i Spotify chyba nie było na liście.
Osobiście przymierzam się do Zidoo X20 Pro z przetwornikiem ESS 9038Q2M.
@Rega jak masz jakieś pytania to pisz - jestem dostępny i chętnie odpowiem.
Abrahamsen V2.0 UP, Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Clear, głośnikowe Qed Genesis Silver Spiral. Zasilanie: Tomanek TAP8, Yarbo SP-8000PW +Viborg Alloy. Źródło dźwięku DAC HiMedia Q10PRO z Tidal HIFI.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#50 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Rega » ndz 18 lis 2018, 18:35

@Frommert Dzięki za opis. Na razie nie używam, bo nie mam jak. Sprzęt w Polsce, a ja i Dune w Danii. W grudniu odeśle Dune na testy do Simpsona. Przetestuje, sprawdzi,oceni. Ja i tak, na razie nie mam jak i kiedy. Więcej czasu będe miał dopiero na wiosnę i wtedy przetestuję. W razie pytań, na pewno zwróce się do Ciebie. Dochodzi sprawa brakującego pilota. A sterowanie chyba tylko z pilota. Muszę się rozejrzeć za jakimś. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Frommert
Junior Audiolub

#51 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Frommert » ndz 18 lis 2018, 18:39

@Rega @Simpson mam tego Duna Hd Smart (z pilotem) i Mede8er więc jak będziecie chcieli przetestować to mogę udostępnić.
Abrahamsen V2.0 UP, Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Clear, głośnikowe Qed Genesis Silver Spiral. Zasilanie: Tomanek TAP8, Yarbo SP-8000PW +Viborg Alloy. Źródło dźwięku DAC HiMedia Q10PRO z Tidal HIFI.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#52 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Simpson » ndz 18 lis 2018, 22:48

@Frommert, a może jak @Rega podeśle na testy swoją zabaweczkę, to Ty wziąłbyś pod pachę swoje i wspólnie przetestujemy u mnie ? Przy okazji spróbujesz ślimaków i "nausznie" porównasz jak działają "Grand Absorbery" (nie ma tygodnia żebym ich nie nosił i prezentował ;) )???

...to może być łącznie bardzo ciekawe doświadczenie ;)

Awatar użytkownika

Frommert
Junior Audiolub

#53 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Frommert » ndz 18 lis 2018, 23:57

@Simpson namówiony! Wezmę też tego Himedia i możemy porównać. Jak będziesz miał tego Diuna to daj znać i się umówimy.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#54 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Simpson » pn 19 lis 2018, 20:07

I git ;) Także zbroimy się w cierpliwość.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#55 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Rega » śr 21 lis 2018, 09:52

No,jeszcze trochę musicie poczekać. Postaram się wyslać najszybciej, jak tylko będę mógł. Sam jestem ciekaw jak zadziała. Możliwe, że uda mi sie wysłać przed świętami. A dodatkowo do przesyłki wlożę jeszcze jedną niespodziankę do przetestowania :)

Awatar użytkownika

Frommert
Junior Audiolub

#56 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Frommert » śr 21 lis 2018, 13:07

Rega pisze:
śr 21 lis 2018, 09:52
... A dodatkowo do przesyłki wlożę jeszcze jedną niespodziankę do przetestowania :)
Litra?

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#57 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Simpson » śr 21 lis 2018, 13:12

Frommert pisze:
śr 21 lis 2018, 13:07
Litra?
:lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rega
Czeladnik Audiolub

#58 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Rega » śr 21 lis 2018, 15:07

@Frommert - chcesz wyglądać jak na zdjeciu w swoim avatarze? Alkohol psuje wzrok. Chodzi o niespodziankę AUDIO !!! :lol: Bardzo mi przykro, że zawiodłem Wasze nadzieje :lol:
O litrze porozmawiamy po testach. Nie slyszalem o sytuacji, aby to udostępniający sprzęt, stawiał. Na ogół jest odwrotnie. Ja nie zamierzam wchodzić na rynek z nowym sprzętem i nie zależy mi na większej sprzedaży ;) A poza tym, gdyby to miało być coś tego rodzaju to wolałbym spotkanie osobiste w małym gronie, a nie wysyłkę. Bylaby też okazja do spróbowania ślimaków. Może kiedyś się uda, ale jeśli już to prawdopodobnie niezbyt prędko. Tak, więc proponuję czekać cierpliwie, choć niewątpliwie chciałoby się żeby to było już jutro, a nie dopiero za miesiąc.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#59 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Simpson » śr 21 lis 2018, 17:45

Rega pisze:
śr 21 lis 2018, 15:07
A poza tym, gdyby to miało być coś tego rodzaju to wolałbym spotkanie osobiste w małym gronie, a nie wysyłkę. Byłaby też okazja do spróbowania ślimaków. Może kiedyś się uda
Jak najbardziej jestem za ;) Kilka dni wcześniej info i żaden problem ;) ...dla samych ślimaków warto, nie wspominając o prezentacji (przy okazji) możliwości "Grand Absorbera". Testy oczywiście także. Ja akurat lubię testować, przeróżne rzeczy :D (nie mylić z zabronionymi używkami rzecz jasna).

Awatar użytkownika

Frommert
Junior Audiolub

#60 streamer sieciowy Dune Duo HD

Post autor: Frommert » śr 21 lis 2018, 22:39

Ok, ok.. To ja tego litra wezmę.. :twisted:

ODPOWIEDZ