StereoKolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.
Awatar użytkownika

Revo
Czeladnik Audiolub

#46 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: Revo » śr 06 mar 2019, 07:07

@mario33lgw Akustyk to u nas wyłączny dystrybutor przetworników Scan Speaka. Poczytaj o konstruktorze i właścicielu. Firma robi dobra robotę, i to nie jest DIY stricte jakie myślisz. Prawdę mówiąc, opcja samodzielnego montażu jest tylko ukłonem, jedną z opcji. Podobnym trybem poszło dawno temu Dynaudio i okazało się to nadzwyczaj dobrym posunięciem, a właściwie osiągnęli niebywały sukces. Akustyk robi kolumny wysokiej próby, ale oczywiście to jest tylko jedna z dróg. Na pewno warto przesłuchać do czego zachęcam. W kwestii optymalizacji i doboru kolumn do metrażu, @DiBatonio jednak dobrze napisał, będzie to bardzo trudny zabieg. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Autor tematu
mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#47 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: mario33lgw » śr 06 mar 2019, 13:00

Tak, głos zdrowego rozsądku się przyda :)

Zdecydowanie przed zakupem test w pomieszczeniu odsłuchowym jest niezbędny. Natomiast nie da się wszystkiego odsłuchać. Na razie odfiltrowuję te propozycje, które mi się nie podobają. Sprawdzać na miejscu zamierzam pozycje z „krótkiej listy” (3-4 pary maks).
Stereo: Sansui Alpha AU-607XR + Harbeth Monitor M30.1
Streaming & DAC: Cambridge Audio CXNv2 (mod)
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

Awatar użytkownika

DiBatonio
Początkujący Audiolub

#48 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: DiBatonio » śr 06 mar 2019, 16:25

mario33lgw pisze:
śr 06 mar 2019, 13:00
Tak, głos zdrowego rozsądku się przyda :)

Zdecydowanie przed zakupem test w pomieszczeniu odsłuchowym jest niezbędny. Natomiast nie da się wszystkiego odsłuchać. Na razie odfiltrowuję te propozycje, które mi się nie podobają. Sprawdzać na miejscu zamierzam pozycje z „krótkiej listy” (3-4 pary maks).
I tego się trzymaj, nie mniej gwarantuje, że te same kolumienki, które usłyszysz w salonie audio bądź co bądź w większym metrażu zagrają zupełnie inaczej w twoich 12m, doświadczenie będzie takie, że ho ho, mam na myśli nie tyle ogólny charakter brzmienia, chociaż pewne podzakresy też, ale przede wszystkim właśnie umiejętność budowania sceny i lokalizacji.

Awatar użytkownika

Audio Autonomy
Analogowa Branża
Kontakt:

#49 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: Audio Autonomy » śr 06 mar 2019, 16:41

Revo pisze:
śr 06 mar 2019, 07:07
Firma robi dobra robotę, i to nie jest DIY stricte jakie myślisz.
Dokładnie, ta opcja to taki ukłon w stronę zapaleńców, którzy sami składają sobie kolumny. Akustyk zdecydowanie trzyma poziom i robi świetne kolumny. I to już od wielu lat.
Gorąco polecam :)
Pomagamy usłyszeć więcej
audioautonomy.com
Analogowo: produkcja i serwis wzmacniaczy lampowych - renowacja gramofonów - okablowanie na bazie drutów Neotech

Awatar użytkownika

Autor tematu
mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#50 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: mario33lgw » sob 09 mar 2019, 23:53

Kolejny weekend odsłuchów za mną. Właściwie zakończyłem przesłuchiwanie bieżącej oferty nowych kolumn podstawkowych, które z różnych stron polecano mi do odsłuchów.

Z różnych powodów odrzuciłem po przesłuchaniu propozycje Dynaudio Contour 20, Buchardt S400, Audio Academy Dione. Posłuchałem kolejnego Harbeth - SHL5, po to, żeby potwierdzić sobie, że ten dźwięk to pierwsza trójka najlepszych propozycji, ale rzeczywiście nie ten model (ten jest za duży). Dodatkowo słuchałem Klipsch Heresy III - co za rockowe kolumny, proszę Państwa :twisted:, przepięknie kontrolują niskie tony, wszystkie elementy w nich wydają się prawie dokładnie trafiać w mój subiektywny punkt, całościowo - jednak nieco gorsze od Harbethów chyba... szczególnie jak będę słuchał czegoś innego niż rocka. Trochę przeraża mnie też rozmiar- gdzie ja je postawię jakby co... :)

Kolumny podstawkowe... hmmm... wstawiłem do pokoju swoje niewielkie podłogówki od KD (Monitor Audio Bronze 5). To nie są jakieś niesamowite kolumy, ale rzeczywiście trochę za dużo "kopa z dołu" było na takie pomieszczenie. Z innymi kolumnami pewnie będzie inaczej, ale ostrzeżenie biorę sobie do serca.

Nie znalazłem ideału, każda z propozycji ma swoje zalety i kompromisy. Nie mogę mieć kilku par, trzeba więc podjąć racjonalny wybór.

Na tą chwilę będę wybierał pomiędzy Harbeth Monitor 30.1 a Spendor SP2/3R2 i to one zapewne wylądują u mnie w domu na odsłuchach w pierwszej kolejności. W rezerwie zostają Klipsch Heresy III oraz Danish Physic Zero Point 3 (podstawkowe). Może jeszcze się trafią używane podstawkowe Wilson Benesch albo KEF Reference do odsłuchu to ew. zobaczymy (jak będą budżetowo ogarnialne), ale to już raczej koniec rozważanych opcji.

Kamil84
Junior Audiolub

#51 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: Kamil84 » ndz 10 mar 2019, 09:21

Miałem i ja robić odsłuch Spendorów ale ostatecznie Harbethy tak mnie zachwyciły że wylądowały u mnie, jak Spendor gra w porównaniu z Herbatnikami?

Awatar użytkownika

Autor tematu
mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#52 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: mario33lgw » ndz 10 mar 2019, 22:20

Kamil84 pisze:
ndz 10 mar 2019, 09:21
jak Spendor gra w porównaniu z Herbatnikami?
Na moje ucho to Spendor schodzi niżej i w niskich tonach jest pełniejszy. Natomiast na górze jest mniej napowietrzony niż Harbeth. Spendor jest też ciut ciut bardziej analityczny, a Harbeth - muzykalny. Do rocka może być lepiej dopasowany Spendor I gdybym tylko tego słuchał to byłby pierwszym wyborem... ale Harbethy zachwyciły mnie w takim stopniu, że trudno się otrząsnąć... Będę chciał postawić oba obok siebie w jednym czasie i miejscu jak się uda...

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#53 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: Simpson » pn 11 mar 2019, 07:39

Kolumny Harbeth pamiętam z ubiegłorocznego Audio Video Show. Śmiało można przyznać, że są to konstrukcje wyrafinowane i świetnie brzmiące. Zrobiły na mnie duże wrażenie i oczywiście pozytywne. Trochę trzeba za nie zapłacić, ale na pewno nie jest to budżet zaporowy.

Awatar użytkownika

Autor tematu
mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#54 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: mario33lgw » pn 18 mar 2019, 23:18

No cóż... nieoczekiwany zwrot wydarzeń... jako, że okazalo się, że znajomy znajomego postanowił odsprzedać swoje Harbethy, w świetnym stanie, w kolorze, który mi się najbardziej podobał, za cenę...no... wyjątkowo korzystną, to nie mogłem tego odpuścić.

I oto są 8-) I jest prze-. prze-, prze-, no.. pięknie :D Dire Straits "Communique" leci teraz...

Dałbym fotkę, ale nie pozwala dodawać załączników :roll:

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#55 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: Mały 75 » wt 19 mar 2019, 11:07

@mario33lgw, gratulacje i niech Ci służą. I to chyba tyle 😁 z mojej strony na temat Harbet-ów, nie moja liga i zakres cenowy😂. U mnie główna sprawa do ogarnięcia wprzy monitorach to muszą być przykrecone do standa, albo będą codziennie na podłodze 😥. No cóż jeszcze raz gratki mam nadzieję że warto i jest super, bo nie znam brzmienia. Pzdr

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#56 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: Simpson » wt 19 mar 2019, 11:25

@mario33lgw , zmniejsz fotografię do 2 MB i wejdzie załącznik, możesz to zrobić w dowolnym darmowym programie. W razie kłopotów podeślij mi foty na maila to Ci je zmniejszę. Zamieścić fotki musisz koniecznie ;)

Gratuluję także zakupu. Będą latami zapewne cieszyły ucho. Napisz coś więcej o brzmieniu, jak dają radę w 12m2. Koniecznie dodaj zdjęcia.

Kamil84
Junior Audiolub

#57 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: Kamil84 » wt 19 mar 2019, 11:31

Po dwóch miesiącach z Harbeth Monitor 30 mogę śmiało powiedzieć że prędko się z nimi nie rozstanę i że do ich brzmienia człowiek się przyzwyczaja i jak już się wsiąknie to chyba na amen. Kolumny jak na swoje rozmiary fenomenalnie oddają wielkość instrumentów, mam porównanie z moimi epos m12.2 które są niesamowicie dynamiczne, szybkie,żywe . Z początku wydawało mi się że Harbethy trochę z tą dynamiką odstają ale tak posłuchałem porównałem wcale tak nie jest że odstają, one po prostu oddają dźwięk lepiej nasycony tonalnie - większy że tak to ujmę i dlatego człowiekowi się wydaje z początku że nie jest on tak detaliczny - nic z tych rzeczy detale są na swoim miejscu. Czekam na Twoje zdanie po osłuchaniu się z Harbeth, gratuluję fajnych kolumn :D

Awatar użytkownika

Autor tematu
mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#58 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: mario33lgw » wt 19 mar 2019, 13:35

Proszę. Niie patrzcie na bałagan i tymczasówkę. Standy i szafka w trakcie.

Pierwsze wrażenia słuchowe. XR robi robotę w tym zestawieniu, dociążyła niskie, podniosła je do poziomu może nie boskich średnich Harbetha, ale do poziomu co najmniej bardzo bardzo akceptowalnego. Na razie myślę, że udane połączenie do klasyki rocka... słucham sobie...

Obrazek

Awatar użytkownika

DiBatonio
Początkujący Audiolub

#59 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: DiBatonio » pt 22 mar 2019, 13:58

Pogratulować !
Grunt, żeby tobie się podobało nikomu innemu nie musi, każdy ma swoje preferencje brzmieniowe.
Gdzie takie ładne standy do Herbatników dostałeś ?
:lol:

P.S.
A teraz poważnie, postaraj się o jakieś naprawdę dobre standy, chyba są nawet dedykowane do herbatników.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#60 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: Simpson » pt 22 mar 2019, 20:00

DiBatonio pisze:
pt 22 mar 2019, 13:58
Gdzie takie ładne standy do Herbatników dostałeś ?
:D

Właśnie przyłączam się do Twojej rady. Standy to bardzo ważna rzecz, ale sądzę, że @mario33lgw już coś w zanadrzu kombinuje ;)

ODPOWIEDZ