StereoKolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.
Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#76 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: Simpson » śr 28 sie 2019, 22:47

Bardzo dobrze to wygląda. Ciekawy jestem jak to brzmi....

Kamil84
Junior Audiolub

#77 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: Kamil84 » czw 29 sie 2019, 21:34

Fajne monitory te Harbeth 30.1 sam także od roku jestem ich właścicielem, trochę trzeba dać za nie ale jak one brzmią :). Mam podobne ustawienie u siebie w pokoju i jest spoko tylko absorbery mam Grandy z tyłu i u mnie zestaw gra w 17m2.

hasos
Nowicjusz Audiolub

#78 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: hasos » pt 18 paź 2019, 17:46

mario33lgw pisze:
śr 28 sie 2019, 21:01
Dawno mnie tu nie było... a sporo się zmieniło :) Pojawiła się wreszcie szafka, filtrowana listwa SinusAudio, kabel zasilający Gigawatt, no i absorbery Bad Wave wypełnione wełną mineralną Isover PT80.

Dla doprecyzowania dywagacji o odległościach:
- rozstaw kolumn 2,0m w osi,
- odległość kolumn od ściany z tyłu 40 cm, od powierzchni absorbera 30 cm;
- ramiona trójkąta odsłuchowego - 2,2m.

zestaw.jpg
Czy przy takim ustawieniu w takim metrażu 30.1 nie są zbyt basowe? Tzn. czy nie wzbudza się zbytnio bas?
Jak oceniasz Lumina d1 w tym zestawieniu?

Awatar użytkownika

Autor tematu
mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#79 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: mario33lgw » ndz 20 paź 2019, 20:57

hasos pisze:
pt 18 paź 2019, 17:46
Czy przy takim ustawieniu w takim metrażu 30.1 nie są zbyt basowe? Tzn. czy nie wzbudza się zbytnio bas?
Zdecydowanie nie. Nawet bym powiedział, że jeszcze tego basu bym troszeczkę chciał. Tak wyrównanych kolumn w całym paśmie nigdy nie miałem... Jestem więcej niż zadowolony z nich, najlepszy zakup z całego zestawu.
hasos pisze:
To mój pierwszy Lumin. Na razie 'bawię się' różnymi ustawieniami, sprawdzam np. przez natywną aplikację vs. przez Roon (miałem na trial'u 14 dni). Idealny chyba nie jest, czsami mam wrażenie, że zbyt 'analogowy' jak dla mnie. Przypominam, że dla mnie ma być 'pier...knięcie' rokowe, a nie flaki z olejem :) Z pamięci to Mytek mi bardziej pasował, bardziej był precyzyjny, ale to było w innych warunkach, w salonach... Na pewno nie jest docelowy, ew. trzeba by zainwestować w osobny DAC.
Stereo: Sansui Alpha AU-607XR + Harbeth Monitor M30.1
Streaming & DAC: Lumin D1
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

jazzzie
Nowicjusz Audiolub

#80 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: jazzzie » ndz 20 paź 2019, 21:08

Kamil84 pisze:
czw 29 sie 2019, 21:34
Fajne monitory te Harbeth 30.1 sam także od roku jestem ich właścicielem, trochę trzeba dać za nie ale jak one brzmią :).
Dość drogie, ale przynajmniej można kupić od ręki: https://allegro.pl/oferta/harbeth-monit ... 6440237108

Fajny sprzęt, powiem szczerze, ze nigdy nie słyszałem o tej firmie. DAC też niezły, tak trochę off-topicowo: skąd pozyskujecie pliki wysokiej rozdzielczości??

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#81 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: DiBatonio » ndz 20 paź 2019, 23:47

jazzzie pisze:
ndz 20 paź 2019, 21:08
skąd pozyskujecie pliki wysokiej rozdzielczości??
Z serwisow internetowych 😁😁😁

hasos
Nowicjusz Audiolub

#82 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: hasos » wt 22 paź 2019, 18:17

mario33lgw pisze:
ndz 20 paź 2019, 20:57
hasos pisze:
Zdecydowanie nie. Nawet bym powiedział, że jeszcze tego basu bym troszeczkę chciał. Tak wyrównanych kolumn w całym paśmie nigdy nie miałem... Jestem więcej niż zadowolony z nich, najlepszy zakup z całego zestawu.
hasos pisze:
To mój pierwszy Lumin. Na razie 'bawię się' różnymi ustawieniami, sprawdzam np. przez natywną aplikację vs. przez Roon (miałem na trial'u 14 dni). Idealny chyba nie jest, czsami mam wrażenie, że zbyt 'analogowy' jak dla mnie. Przypominam, że dla mnie ma być 'pier...knięcie' rokowe, a nie flaki z olejem :) Z pamięci to Mytek mi bardziej pasował, bardziej był precyzyjny, ale to było w innych warunkach, w salonach... Na pewno nie jest docelowy, ew. trzeba by zainwestować w osobny DAC.
Dzięki za odpowiedź. Niebawem będę porównywał P3ESR i 30.1, a mam podobną przestrzeń do słuchania, jak ty, więc zobaczę, które lepiej się u mnie sprawdzą.
Ja znowu słucham raczej spokojnej muzyki, więc na aż tak mocnym uderzeniu mi nie zależy.

Zapytałem o Lumina, bo z jednej strony kusi funkcjonalnością, np. mqa, a z drugiej jednak jak porównywałem D2 z Qutestem w salonie, to od razu dało się zauważyć właśnie to, o czym piszesz - Chord wprowadził powietrze, dynamikę, porządek na scenie. Lumin przez swą analogowość jednak był bardziej płynny i trochę zamazany. Wtedy uznałem, że mimo mniejszej ilości basu i dociążenia, to jednak Qutest sprawił mi więcej przyjemności. Polecam sprawdzić.

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#83 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: Miles » śr 23 paź 2019, 09:35

hasos pisze:
wt 22 paź 2019, 18:17
Niebawem będę porównywał P3ESR i 30.1, a mam podobną przestrzeń do słuchania, jak ty, więc zobaczę, które lepiej się u mnie sprawdzą.
@hasos , bardzo jestem ciekaw, które Ci się bardziej spodobają. Mnie bardzo podoba się polityka firmy Harbeth polegająca na tym, że tak na prawdę nie ma u nich pozycjonowania produktów z uwagi na jakość. Nie ma podziału na linię budżetową, średnią i topową. Do użytku domowego mają w ofercie 5 zestawów monitorów i zasadniczo o wyborze ma decydować wielkość pomieszczenia. P3ESR są najtańsze dlatego, że są najmniejsze, a nie najgorsze. Znam przypadki osób, które mają u siebie SHL5, choć trochę bardziej odpowiada im rys brzmieniowy P3, ale niestety kubatura ich pomieszczenia jest dla "trójeczek" zbyt duża.
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

hasos
Nowicjusz Audiolub

#84 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: hasos » śr 23 paź 2019, 13:53

Miles pisze:
śr 23 paź 2019, 09:35
hasos pisze:
wt 22 paź 2019, 18:17
Niebawem będę porównywał P3ESR i 30.1, a mam podobną przestrzeń do słuchania, jak ty, więc zobaczę, które lepiej się u mnie sprawdzą.
@hasos , bardzo jestem ciekaw, które Ci się bardziej spodobają. Mnie bardzo podoba się polityka firmy Harbeth polegająca na tym, że tak na prawdę nie ma u nich pozycjonowania produktów z uwagi na jakość. Nie ma podziału na linię budżetową, średnią i topową. Do użytku domowego mają w ofercie 5 zestawów monitorów i zasadniczo o wyborze ma decydować wielkość pomieszczenia. P3ESR są najtańsze dlatego, że są najmniejsze, a nie najgorsze. Znam przypadki osób, które mają u siebie SHL5, choć trochę bardziej odpowiada im rys brzmieniowy P3, ale niestety kubatura ich pomieszczenia jest dla "trójeczek" zbyt duża.
Zgadza się. W salonie tego porównania już słuchałem. P3 naprawdę przy 30.1 wypadają bardzo dobrze. Powiedziałbym nawet, że spodziewałem się większej różnicy. Jest zauważalna na basie. Jakby z 30.1 odjąć trochę basowego puchu, to mamy ten z P3. Byłem zaskoczony i już po chwili po zmianie z 30.1 na P3 trudno było mi wskazać różnice poza basem. Oczywiście w ciągu godziny trudno dokładnie porównać głośniki, ale to pokazuje, że różnice nie są duże. Przynajmniej w takim repertuarze, jak mój: jazz, klasyka, spokojny rock czy blues, wokale. Jestem też ciekaw, jak poradzi sobie z nimi Leben 300f, bo jedni chwalą, inni odradzają. Słuchał będę na niskich i średnich poziomach, więc głośne granie ma dla mnie mniejsze znaczenie, ale już np. scena w głąb tak i tu się boję problemu. Może Qutest w tym zestawieniu dołoży ją od siebie, bo pod tym względem jest świetny. Zobaczymy.

Awatar użytkownika

Autor tematu
mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#85 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: mario33lgw » czw 31 paź 2019, 19:01

EPILOG.

Za każdym razem jak siadam i słucham „Hotel California (Live)”, czy to streaming czy winyl, tak jak teraz, gęba mi się śmieje do decyzji o zakupie kolumn Harbeth... i wiem dlaczego to zrobiłem. Zawsze można coś poprawić.. ale to paczki dla mnie na lata.

Kiedyś obok staną jeszcze Wilson Benesch...
Stereo: Sansui Alpha AU-607XR + Harbeth Monitor M30.1
Streaming & DAC: Lumin D1
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

pajto
Początkujący Audiolub

#86 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: pajto » pn 19 paź 2020, 00:57

Simpson pisze:
czw 01 lis 2018, 01:50
Moim zdaniem koniecznością jest je przesłuchać. Oczywiście warto przesłuchać każdą kolumnę dostępną do takiego budżetu.
Ale jak? Pytam serio - jak je przesłuchać?. Powinno się przesłuchać w miejscu docelowym, a nie w salonie czy Media Markt ;)

Jak do tego podchodźcie? Wiem, że Q21, Top-Hifi i od niedawna Nautilus wysyłają do domu kurierem...
Tylko mam kilka pytań:
- na jakich zasadach?
- to są demówki za kaucją?
- na jak długo wypożyczają?

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#87 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: Simpson » pn 19 paź 2020, 09:54

Uważam, że sens odsłuchać jest tylko u siebie. U każdego warunki są inne, tym bardziej w sklepach. Ten sam system może zabrzmieć różnie w różnych pomieszczeniach, czego sam wielokrotnie doświadczyłem.

Zaś co do zasad, pożyczania to każdy sklep ma indywidualne podejście do tej kwestii. Najprościej to podzwonić i dopytać o szczegóły, a na pewno uzyskasz odpowiedzi na każde pytanie. Jednak kaucję to chyba każdy salon wymaga.

Zadzwoń do wymienionych sklepów, zapytaj jak to wygląda. Znajdź też namiar na sopocki "Premiumsound". Mają bardzo ciekawą ofertę i chyba też ślą sprzęcik.
Oczywiście skontaktuj się też ze sklepami, które wymieniłeś. Czym więcej tym lepiej ;)

A do samego odsłuchu jak podejść ? Należy słuchać dobrze znanych przez siebie "kawałków", różnych pod względem muzycznym, nie podpalać się pierwszymi wrażeniami.
Pamiętaj, że to Tobie ma się podobać, także unikaj pytań w stylu "co lepiej zagra". Patrz na siebie i tylko siebie pytaj pod tym kontem.

pajto
Początkujący Audiolub

#88 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: pajto » pn 19 paź 2020, 12:57

Zaś co do zasad, pożyczania to każdy sklep ma indywidualne podejście do tej kwestii. Najprościej to podzwonić i dopytać o szczegóły, a na pewno uzyskasz odpowiedzi na każde pytanie. Jednak kaucję to chyba każdy salon wymaga.
To że jest kaucja to oczywista oczywistość ;) Tylko się zastanawiam czy mają demówki każdego modelu? Jest tego sporu. Trochę nie wyobrażam sobie, że ktoś weźmie na odsłuch np. 5-6 nowych zestawów, a później odeśle je i zostawi sobie np. jeden zestaw kolumn... A co z pozostałymi? Na outlet idą? A też myślę, że większość z Was nie chciałaby dostać kolumn, które były na testach u kogoś :)

No nic, pozostaje podzwonić :) Do Sopotu też zadzwonię.

--

Jeszcze w temacie P3, jak ktoś jest zainteresowany tu są powystawówki za 7500 ; https://allegro.pl/oferta/harbeth-p3esr ... 9768476012

Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#89 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: Jackobtone » pn 19 paź 2020, 18:37

A i owszem taki sprzęt ze zwrotu jest sprawdzany i sprzedawany jako nowy. Kupiłem kiedyś w jednym ze znanych sklepów audio Yamahę WXC-50. Jakie było moje zaskoczenie, gdy po otwarciu pudełka w środku znalazłem suche igliwie, a jedna krawędź metalowej obudowy urządzenia była podrdzewiała :) Oczywiście z wymianą nie było najmniejszego problemu, przeprosili mnie. Zachowali się po prostu fair. Nie mniej jednak uświadomiło mnie to, że produkty ze zwrotów wracają do obiegu jako "nowe" urządzenia.

pajto
Początkujący Audiolub

#90 Kolumny podstawkowe na 12 m.kw.

Post autor: pajto » pn 19 paź 2020, 18:43

No właśnie tego się cholera bałem :) Czyli zamiast pożyczać wystarczy kupić i oddać w regulaminowym czasie 14 dni (zwrot konsumencki) i na jedno wyjdzie :)

ODPOWIEDZ