• Administrator
  •  
    Nowe logo na forum audiolub.pl. Ktoś ma pomysł ?????

Szczegóły tu: Nowe logo

StereoW poszukiwaniu analogowego brzmienia

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Aro1991
Czeladnik Audiolub

#1 W poszukiwaniu analogowego brzmienia

Post autor: Aro1991 » sob 11 lis 2017, 21:22

Witam wszystkich od jakiegoś czasu mam coraz większą chęć poszerzyć wiedzę poszukiwaniu bogatej średnicy pasma.
Jestem w stanie wymienić moje obecne klocki które najbardziej wpływają na zmianę dźwięku czyli wzmacniacz i kolumny na inne tej samej klasy.
Mój sprzęt
kolumny- Dynaudio excite X12
wzmacniacz- Sony F570ES
źródło- Aune S16 i laptop
kable- excellent i RCA master
kolumny możliwie najlepiej rozstawione jak na moje warunki- 60cm od ściany tylnej i bocznych
rozważę każdą propozycję- w obecnym zestawie podoba mi się czystość, rytmika, głębia, separacja, precyzja i dociążenie jedynie co bym zmienił to średnice na bardziej analogową oraz bardziej wyrafinowane wysokie tony.
Myślałem nad zmianą kolumn na jakieś inne Dynaudio lub inną markę, nie wiem co gra podobnie do starszych Audience, być może jestem w błędzie :mrgreen:
Po ewentualnej sprzedaży zestawu miał bym max 2000-2200zł na kolumny i wzmacniacz
Doświadczenie jest bezcenne 8-)

Angel

#2 W poszukiwaniu analogowego brzmienia

Post autor: Angel » sob 11 lis 2017, 22:25

Analogowe, pełne i soczyste brzmienie najlepiej uzyskać ze źródła analogowego i chyba wzmacniacza lampowego.
Ewentualnie ze wzmacniacza tranzystorowego, najlepiej w czystej klasie A.

Co do kolumn Dynaudio Excite, rzeczywiście ja też pomyślałem, że można by zamienić na inne. Może i Dynaudio. Choć jak wiesz one są kapryśne i wymagające. Pytasz co gra podobnie do starszych Audience? A dlaczego ma grać podobnie a nie mogą to być właśnie Audience?
Mógłby być i jakiś starszy, wyższy model Dynaudio. Miałbyś lepszą jakość, większe wyrafinowanie dźwięku. Ale raczej nie za te pieniądze.
Owszem następcą Audience są bardziej dopracowane Focus. Ale ich cena będzie raczej wysoka z tego względu, że są sporo nowsze. Grają też cieplej.
W budżecie, który proponujesz widzę jedynie możliwość zmiany charakteru dźwięku a nie jego zdecydowaną poprawę.
No może poprawa by była, ale zdajesz sobie sprawę, że nie będzie duża. Chyba nie ma sensu robić kroku w bok.

Oczywiście wzmacniacz też widziałbym inny. Pisałem o wzmacniaczu lampowym. Trudna sprawa. Może jakby się jakiś trafił w naprawdę dobrej cenie.
Z tranzystorowych Advance Acoustic MAP-105, Densen B-100, Thule IA 60 a lepiej 100,

Niełatwa sprawa w takim budżecie. Chyba lepiej zacząć od wymiany jednego elementu na zdecydowanie lepszy. W tym wypadku wolałbym uskładać maksymalnie dużo na dobry wzmacniacz, który by udowodnił ile jeszcze mogą pokazać Dynaudio Excite X12.

Awatar użytkownika

mario100007
Junior Audiolub

#3 W poszukiwaniu analogowego brzmienia

Post autor: mario100007 » sob 11 lis 2017, 23:36

@Aro1991 brzmienie analogowe wiąże się głównie właśnie ze średnicą i górą. Trudno mi sobie wyobrazić samą średnicę analogową z jazgotliwą górą. Żeby coś takiego zrobić to trzeba było się porządnie postarać. Zatem analogowe brzmienie, w czystej postaci, posiada w sobie wyjątkowe i cenne cechy dla każdego melomana. Wniosek z tego że nie może być to tanie ani łatwe do kupienia. Dlatego na używany wzmacniacz analogowy trzeba by przeznaczyć wszystkie pieniądze które wymieniłeś albo na źródło jak Angel napisał. Możesz rozglądnąć się za jakąś hybrydą albo tranzystorem strojonym pod lampę.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Aro1991
Czeladnik Audiolub

#4 W poszukiwaniu analogowego brzmienia

Post autor: Aro1991 » ndz 12 lis 2017, 00:01

@Angel
Dzięki za cenne informacje i wiem że mam mały budżet by iść w typowe analogowe brzmienie.
Mogłem również lepiej sprecyzować moją wypowiedź tak jak teraz opiszę
Może być zwykły wzmacniacz tranzystorowy mający już barwę przypominającą te z hybrydy czy lampowca czyli taki tańszy środek.
Dziś myślałem nad Dynaudio Audience 40 lub 42 (niedawno widziałem 40 w bardzo ciekawej cenie 1000zł) jak widać przy niewielkiej okazji dało by radę mieć tak samo dobrze grające kolumny bardziej przyjemne w odbiorze i zostało by trochę na lepszy wzmacniacz?
To takie moje przemyślenia bo mogę oczywiście błądzić w niewiedzy, również miałem chęć sprawdzić jak grają mniej wybredne DM2/7 przy obecnym wzmacniaczu lub dobrać nieco inny.
Podobna sytuacja jest z MAP105 który można nabyć za około 1000zł wtedy mimo wszystko by starczyło na odpowiednie kolumny by barwa była bliższa mojej wizji :)
pozdrawiam

Angel

#5 W poszukiwaniu analogowego brzmienia

Post autor: Angel » ndz 12 lis 2017, 00:22

Rzeczywiście niełatwa sprawa. Ale coś można zasymulować i to całkiem udanie.
Dynaudio Audience 42 słuchałem i bardzo mi się podobały. Audience 40 też nie powinny jakościowo odstawać. Dynaudio to przecież porządna firma.
Co do wzmacniacza, to nie wiem, czy nie byłoby z AA MAP-105 za ciemno. Ale na pewno byłoby bardzo "przyjemno" :D
Rozjaśnić górę można by jakimś niedrogim sreberkiem. Albo najtaniej interkonektami Nameless. Nie niżej jednak niż takimi z linii Black Classic Series.
Ale ogólnie wolałbym do Audience 4x wzmacniacz Densen B-100. Posiada równie dużą muzykalność jak MAP-105, jest za to bardziej rozdzielczy, ma precyzyjniejszą górę, nie wpadającą w żadnym wypadku w ostrość, czy choćby jasność. I ma lepszy oddech/powietrze.
Ja na zestawie Sonus Faber Minuetto (nieco podobna szkoła grania co Dynaudio Audience) i Densen B-100 grałem prawie 10 lat. I naprawdę poszedłem dalej tylko z ciekawości a nie dlatego, że dźwięk mi nie odpowiadał. Ale do podobnego poziomu zadowolenia z prezentacji muzyki, muzykalności, przyjemności słuchania, musiałem niestety długo dochodzić. O tym ile pieniędzy wydałem po drodze tylko wspomnę (dużo). :roll:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Aro1991
Czeladnik Audiolub

#6 W poszukiwaniu analogowego brzmienia

Post autor: Aro1991 » ndz 12 lis 2017, 21:59

@Angel
Dawniej na innym forum wspomniałeś również o kolumnach Mistral BOW-III
Masz jakąś wiedzę na ich temat oraz jakieś porównanie do chwalonych Dynaudio Audience 42?
Obecnie są w sprzedaży Mistral BOW za 1200zl
Z góry dziękuję za cenne rady

Angel

#7 W poszukiwaniu analogowego brzmienia

Post autor: Angel » pn 13 lis 2017, 19:01

O kolumnach BOW chyba wspominał kolega od Tytusa i A'Tomka. :D
Ja wówczas stwierdziłem, że nie lubię takich bezczelnych podróbek jeśli chodzi o wzornictwo.
Co do dźwięku, to kiedyś tam słuchałem dwa modele (nawet nie pamiętam symboli), ale jakoś mnie nie urzekły.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Aro1991
Czeladnik Audiolub

#8 W poszukiwaniu analogowego brzmienia

Post autor: Aro1991 » pn 27 lis 2017, 20:57

Dziś kolega sanwing przytoczył mi takie kolumny by je bardzo poważnie rozważyć

http://allegro.pl/nht-1-5-hi-end-usa-i7061816456.html

Warto wymienić excite na takie NHT idąc w stronę anologowych dźwięków?
Cena bardzo niska jezeli wszystko by bylo sprawne oraz bez zadnych uszkodzeń co o tym myślicie?

Sanwing

#9 W poszukiwaniu analogowego brzmienia

Post autor: Sanwing » pn 27 lis 2017, 21:00

Nie tam od razu bardzo poważnie, ale z tego co pisali nasi znawcy:) warto brać je pod uwagę w niższym budżecie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Aro1991
Czeladnik Audiolub

#10 W poszukiwaniu analogowego brzmienia

Post autor: Aro1991 » czw 14 gru 2017, 21:15

Sytuacja na dzień dzisiejszy ...
:roll:
Bardzo cenione tu kolumny AudioSolutions euphony 40 byly na sprzedaż ale sprzedający nie ma w co je zapakować oraz brak maskownic i strach by cos sie nie stało głośnikom przy wysyłce z jego strony.
NHT 1.5 mnie ciekawią cały czas aby cena 1850zl mnie nie satysfakcjonuje glownie ze względu na trudności w przyszłej sprzedaży.
Audience 52SE jest jedna oferta lecz sprzedawca twierdzi że sa dużo lepsze niz DM2/7 i nie sprzeda ich za 1800zl.
Audience 50 pisalem z sprzedawcą za 1800zl by sprzedał ciekawe bo opinie maja gorsze niz 42/52se
Puki co zostaje bez kolumn i chyba tak bedzie w święta :roll:

Marcin B.

#11 W poszukiwaniu analogowego brzmienia

Post autor: Marcin B. » pt 15 gru 2017, 09:55

@Aro1991 nie chcę cię zniechęcać do kupna innych kolumn, ale czy Ty sprawdzałeś inne źródła dźwięku w Twoim torze audio? Mam na myśli np. gramofon? Może Twój DAC ma osuszone i słabo nasycone średnie tony, i jak napisałeś na wstępie brak wyrafinowania w prezentacji wysokich rejestrów, to zasługa właśnie DAC'a?
Ja na Twoim miejscu zaczął bym od poeksperymentowania ze źródłem, niekoniecznie od razu je kupując, ale np. biorąc za kaucją do siebie na odsłuch lub pożyczając od kolegi.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Revo
Czeladnik Audiolub

#12 W poszukiwaniu analogowego brzmienia

Post autor: Revo » pt 15 gru 2017, 11:12

Aro1991 pisze:
czw 14 gru 2017, 21:15
Sytuacja na dzień dzisiejszy ...

Audience 52SE jest jedna oferta lecz sprzedawca twierdzi że sa dużo lepsze niz DM2/7 i nie sprzeda ich za 1800zl.
Audience 50 pisalem z sprzedawcą za 1800zl by sprzedał ciekawe bo opinie maja gorsze niz 42/52se
To, że Audience 52SE grają zdecydowanie lepiej od 50-tek, to mnie nie dziwi, ale 42? Przecież tam siedzi D28/2 co w papierach sugeruje pozycję niższą niż D260. I to się przeważnie słyszy też na podpiętych kolumnach. Z tymi opiniami to ja bym się tak nie przejmował, bardziej bym się przygotował na sam odsłuch u potencjalnego sprzedającego. To, w którą stronę się pójdzie, to inna sprawa, jednym leży Audience z "2", innym z "0". Osobiście te drugie uważam za ciekawsze. Obydwa są jednak bardzo dobrymi kolumnami. 52SE to jeszcze lepsze kolumny i tu nie ma nad czym za bardzo się rozwodzić.

Co do ceny za 50-tki, to jest ona do zaakceptowania. Za swoje płaciłem podobnie a i znajomemu chyba 4-5 miesięcy temu znalazłem za taką kwotę. Z Audience jest trochę tak, że przeważnie sprzedający nie chcą się ich pozbywać tanio. Hmm, to chyba kwestia realnie wypracowanego autorytetu wśród kolumn, ale też nie można wykluczyć okazji cenowej.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Aro1991
Czeladnik Audiolub

#13 W poszukiwaniu analogowego brzmienia

Post autor: Aro1991 » pt 15 gru 2017, 17:04

@Marcin B.
Ten Aune S16 jest dobry pod względem środka pama mialem porównania do dużo gorszych np. dac magic bez modów czy prodigy cube i tam dopiero średnica mogła wydawać się sucha.
Jestem w przekonaniu że mój wzmak i kolumny (juz sprzedane) grały zbyt liniowo jak na moje gusta ale doświadczenie mam bezcenne.
@Revo
Aby wspomnę jak na innym forum byly takie wypowiedzi nielicznych osób że 42 mają lepszy woofer (gra szybciej) niż większe 50 czy 52, lecz wysokie za to gorsze bo jak wspomniałeś to D28 nie bedzie takiego efektu zanikania kolumn z tego co wyczytałem.

Ale jak najbardziej rozumiem że takie opinie z innych forum można brać na jakiś dystans

52SE chodzą gdzieś powyżej 2000zl a zawsze myliłem specjal edition z tym zwykłym modelem.

Sanwing

#14 W poszukiwaniu analogowego brzmienia

Post autor: Sanwing » pt 15 gru 2017, 17:20

Arku tak jak podczas naszych rozmów prywatnych ja uważam nadal, że podstawą jest sprawdzenie dobrego DAT lub MD jako przetwornika cyfrowo-analogowego. Uważam, że mimo pewnych ograniczeń grają one często piękną średnicą, a i detalu im nie brakuje. Kolejna sprawa okablowanie interkonektory i głośnikowe trzeba koniecznie się tą sprawą zająć zaraz po kolumnach. Co do samych kolumn nie jest prosta sprawa niestety, a może i dobrze;).

Awatar użytkownika

Autor tematu
Aro1991
Czeladnik Audiolub

#15 W poszukiwaniu analogowego brzmienia

Post autor: Aro1991 » pt 15 gru 2017, 17:57

@Sanwing
Tak dobrze piszesz jak się uda skompletować zestaw na koniec dopasuje jakieś lepsze okablowanie
Interkonekt na 100% jak sie uda może i głośnikowe wymienię również
Na ten moment nie mam pojęcia jak mój złożony zestaw zagra
Dodam jako ciekawostkę opinię kupca na moje excite X12
Jak odsłuchał parę utworów mój zestaw (excite X12, Sony F570es i DAC Aune s16) grał jak bym nałożył koc na kolumny tak mało wyraziście plus średnia dynamika jego zdaniem...
Zaś jego Kefy plus Amplituner Onkyo grały ostro na wysokich tonach, bardziej dynamicznie i efekciarsko.

ODPOWIEDZ