StereoHegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.
Awatar użytkownika

DiBatonio
Starszy Specjalista Audiolub
Kontakt:

#46 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: DiBatonio » pn 12 wrz 2022, 19:14

Berni pisze:
pn 12 wrz 2022, 16:15
@DiBatonio
O iFi niektórzy piszą , że działa jak chińska ładowarka do telefonu, ale nie wiem, nie sprawdzałem
Z tym routerem między modemem , a streamerem to taka wielka różnica ??
Poprawa LAN wniosła u Ciebie tyle co wymiana sieciówki na lepszą ?
Na AS widziałem , że duzo osób polecłao podłaczanie Dysku przez USB do routera a nie bezpośrednio do streamera/ transportu plików. Jeśli tak jest to FRITz byłby idealny.
Najgorsze , że ci którzy testowali dCS Network Bridge w wypasionych konfiguracjach najpierw dochodzili do wniosku , że gra to lepiej ( oczywiście z plików , a nie z Tidala) noi ,że CD typu Jay'S CDT - 3 , a później jednak zmieniali zdanie.....no a na końcu ... że winyl lub taśma i tak lepsze . Nie dogodzisz....
Ja nie narzekam, mam modem spięty z routerem wireworldem wcześniej żółtek, a od routera po LAN żółtkiem idzie do Moona.
Poprawa na poziomie zmiany kabla zasilającego, głośnikowego, czy interkonektu. Nawet okablowanie zasilajace zasilacza i od zasilacza słychać, ale to u mnie w podobno mało rozdzielczym systemie :D :D :D
Na tę chwilę mam wpięty w router USB pendrive z plikami i na systemie słuchawkowym wychwyciłem różnicę między streamingiem z tych plików, a tej samej płyty np. z Tidala. Jest to u mnie świeża sprawa, bo dopiero co konfigurowałem router w ustawieniach FTP serwer, żeby móc sprawdzić i zobaczyć jak z plikami po LAN do streamera.
W głównym systemie jeszcze tego nie obczajałem, ale niebawem to zrobię, a w nim najłatwiej jest mi wychwycić jakiekolwiek zmiany, bardziej niż na słuchawkowym. Czyli myślę, że bez problemu będzie do wychwycenia w moich warunkach, jak nie, to napiszę, że nie.
W zasadzie z tymi DAC/streamerami jest, że nie grają równie dobrze po LAN jak np po USB Audio, albo coaxialu bez względu na cenę. Bo jeden producent bardziej dopracuje USB Audio, inny LAN, a jeszcze inny wej coaxialne.
Moon ma jeszcze AES/EBU wejścia cyfrowe, dlatego korci mnie jakiś transport, żeby to wykorzystać, bo wiem, że jest petarda.
Hegle też grają trochę lepiej po coaxialu niż po USB Audio, tu inny układ i tu, więc nie ma co się dziwić.
Generalnie co gadam z kimś, kto u mnie bywa, odżegnują mnie od wracania do CD.
Jeszcze w przyszłości chce spróbować NUCa, chyba, że pójdę po bandzie i kolega skroi mi bezkomproisowego kompa do audio na pasywkach i takich tam (ale to do rozważenia)
Tak, żeby chociaż Roon Core sobie postawić, reszta na JRiver, zresztą którego i tak w pełni nie wykorzystuję, a ma w cholere profesjonalnych możliwości, łącznie z DSP itp.
Na co dzień i tak słucham radio internetowe ze Stanów z apki Moona, albo Qobuz, Tidal lub Deezer, tezazwyczaj przy poważniejszych odsluchach.

Berni
Poszukiwacz Audiolub

#47 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: Berni » pn 12 wrz 2022, 21:02

No właśnie i niektórzy twierdzą , że kupowanie streamera klasy dCS'a do streamingu z Tidala i tym podobnych nie ma sensu , jedynie pliki gęste i ripy CD . Jak miałbym kupić taki Streamer i później kupować płyty CD i je ripowac żeby z dysku grać to już wolę transport / odtwarzacz CD za te pieniądze chyba .
Zaryzykuję i wejdę w oddzielny dla audio modem i router z zasilaniem i kablami o , których pisałeś . Muszę tylko zaplanować to wszystko lokalnie , pomierzyć odległości itd
Nawet gdyby miała zostać moja zMUdyfikowana Yamaha chce sprawdzić efekt .
Ostatnio zmieniony pn 12 wrz 2022, 21:02 przez Berni, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
Leman67
Nowicjusz Audiolub

#48 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: Leman67 » pn 12 wrz 2022, 21:02

DiBatonio

Piszę jako totalny laik więc...
Kabel Lan i wtyki, które mi wskazałaś mam podmienić w miejsce kabla Lan łączącego router z iniektorem? Przypomnę tylko, że sygnał idzie u mnie z wifi, a tor wygląda następująco :

-antena zewnętrzna(internet radiowy)
- iniektor Poe KME-PSI348
- Router ASUS RT-AC1300G Plus V2
- stramer Sonos Port
- wzmacniacz

Opis iniektora:
Cechy :
* Złącze wejścia / wyjścia RJ45 Cat.5
* Wspólna masa wejścia / wyjścia
* Mikser zasilania / danych
* Przełączniki Ethernet rozszerzają się do bezprzewodowego AP
* Gniazdo RJ45 Cat5 dla bardziej niezawodnych szybkich połączeń danych (10/100 MB)

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#49 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: DiBatonio » pn 12 wrz 2022, 22:21

@Berni
Na spokojnie, po mału małymi krokami. Najpierw kabel i na tych wtykach.
Mam tylko nadzieję, że wiesz na ci zwracać uwagę w muzyce, czy znanych kawałkach ;)
Jak obczaisz i będzie progres, to zasilanie liniowe.
(A jak z akustyką?)

Żółtka mam nierozpakowanego ok 3m, bo miał być pocięty na 1,5m, ale wjechał Wireworld Starlight 8 i lapp kabel leży bezużytecznie.

@Leman67
Żółtek jako ostatni łańcuch od Routera do streamera, jeśli ten ma wej LAN na RJ45, ale jak jest gdzieś po drodze połączenie kablem LAN, to tam też.
Ten Iniektor jest nieodzowny do połączenia z anteną zewnętrzną, masz link do takiego?
Sprawdzałeś, czy są takie iniektory spełniające standard Cat.7?
Zacznij od żółtka na końcu łańcucha do streamera.
Sonosa też warto zasilić liniowym zasilaczem, nie wiem jaki tam jest w zestawie, ale najpierw to Sonosa nakarmilbym liniowym zasilaniem.
Później Router Asusa, jeśli będzie taka potrzeba.

Mam pytanie do Was, skoro realizujecie dostęp do internetu przez LTE, czy drogą radiową.
Jak u Was z transferem, przepustowością, czy sieć LTE/komórkowa nie wplywa na jakość Waszego internetu?
W szczycie z dostępem w sieciach komórkowych, czy radiowych może być problem, nic nie krzaczy, nic nie laguje etc. bez względu na porę dnia?
Ostatnio zmieniony pn 12 wrz 2022, 22:30 przez DiBatonio, łącznie zmieniany 1 raz.

Berni
Poszukiwacz Audiolub

#50 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: Berni » pn 12 wrz 2022, 22:30

@DiBatonio
U mnie po założeniu anteny zewnętrznej speed test pokazuje ok 25-35 Mbps download i ok ,20-25 upload . W centrum miasta jest dwa razy tyle ale ja do nadajnika mam kawałek. Czyli prawie symetryczne łącze . Jest jeszcze lepiej np w niedzielę rano jak mało ludzi siedzi w sieci , ale nigdy nie było tak żeby odczuć problemy z transferem . Ping od kilku do 20. Nic nie przycina . Syn w sieciowki na swoich platformach gra i nie narzeka.
Najbardziej wkurza mnie to że INEA pociągnęła światłowód 100m od mojego domu , nie mogę się podłączyć a wiem że śmiga 20 razy szybciej niż LTE, bo szwagier się podłączył .
W streamingu to może i te moje prędkości w zupełności wystarczają , pytanie co się dzieje z jakością z Tidala po drodze przez wiele serwerów , kabla itd .
Z akustyka nieźle . Kilka miesięcy temu dałem trochę ustrojów po konsultacji z akustykiem z MegaAcoustic i to wniosło chyba największą poprawę ze wszystkich kroków , no może poza kolumnami .
Załączniki
Screenshot_2022-09-12-22-38-29-301_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
Test po wifi z tel komórkowego w trakcie obciążenia sieci gra na platformie gamingowyej
Ostatnio zmieniony pn 12 wrz 2022, 22:41 przez Berni, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#51 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: DiBatonio » pn 12 wrz 2022, 22:35

Berni pisze:
pn 12 wrz 2022, 22:30
@DiBatonio
W streamingu to może i te moje prędkości w zupełności wystarczają , pytanie co się dzieje z jakością z Tidala po drodze przez wiele serwerów , kabla itd .
Do streamingu taka prędkość powinna wystarczyć, niestety nie mam pojęcia jak na jakość może wpływać sieć LTE, a dziś każdy posiada telefony, które współdzielą Twoją stacje bazową LTE operatora sieci komórkowej. Tutaj nie wiem, czy ma to wpływ.
U mnie 200Mbps, więc tego, ale szału nie robi, można lepiej :D

Berni
Poszukiwacz Audiolub

#52 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: Berni » pn 12 wrz 2022, 22:51

Dopóki nie podciągną ma światłowodu muszę się opierać na LTE niestety, ale nie narzekam . Mam nie wykorzystywaną kartę SIM internetowa i ja chcę wsadzić do oddzielnego modemu LTE tylko dla audio .

....a playlista fajna ...niektóre kawałki gitarowe i perkusyjne robią wrażenie ... przy okazji przetestowałem różnice między dwoma DACami :D

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#53 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: DiBatonio » pn 12 wrz 2022, 22:59

Jest fajny router kablowy rekomendowany przez JCat, słyszałeś pewno o kartach JCat.
Kurde na tym jest progres z normalnego routera WiFi, znaczy zastępując nim router WiFi.
https://www.cyberbajt.pl/produkt/7769/u ... x-sfp.html

Wej. SFP światłowodowe, ale można wejść kablem LAN przez wkładkę SFP i masz izolację od reszty wpiętych pierdół do modemu, czy routera WiFi.
Wychodzi taniej niz wcześniej proponowany przez MuzgAudio Mikrotik, ale też uboższy troszkę o jeden port SFP ;)
Sam nie wiem, czy nie zaryzykować
:D
Berni pisze:
pn 12 wrz 2022, 22:51
....a playlista fajna ...niektóre kawałki gitarowe i perkusyjne robią wrażenie ... przy okazji przetestowałem różnice między dwoma DACami :D
Właśnie miałem pytać już kilka postów wcześniej, czy słuchałeś :D
Ta lista cały czas puchnie, ostatnio też coś dodawałem.
Ja mam kilka swoich wybranych kawałków.
Znajdź na niej, Zamajobe, Melanie De Biasio, Chlara, Allison Krauss, Sophie Zelmani, Manu Katche, Minnesota Orchestra (pięknie pokazana przestrzeń kotły, blachy), jest w czym wybierać ;)

Autor tematu
Leman67
Nowicjusz Audiolub

#54 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: Leman67 » pn 12 wrz 2022, 23:24

Poniżej link do iniektora
https://www.aerial.net/shop/product/22_ ... ector.html

Rozejrzę się za wersją z Cat 7. Żółtka to z 17 m musiałbym ciągnąć, ale chyba warto. W ostatni weekend transfer spadł z 30 mbs do 2 Mbs. U mnie światłowód jest po drugiej stronie drogi wewnętrznej, 10 m od domu. Koszty podłączenia 25 k.... Akustyka poprawiona domowymi sposobami- nie jest źle.

Berni
Poszukiwacz Audiolub

#55 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: Berni » pn 12 wrz 2022, 23:25

DiBatonio pisze:
pn 12 wrz 2022, 22:59

Ta lista cały czas puchnie, ostatnio też coś dodawałem.
Ja mam kilka swoich wybranych kawałków.
Znajdź na niej, Zamajobe, Melanie De Biasio, Chlara, Allison Krauss, Sophie Zelmani, Manu Katche, Minnesota Orchestra (pięknie pokazana przestrzeń kotły, blachy), jest w czym wybierać ;)
To nie moje klimaty , ale do przetestowania sprzętu i na relaks ok.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#56 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: DiBatonio » wt 13 wrz 2022, 07:49

Leman67 pisze:
pn 12 wrz 2022, 23:24
Poniżej link do iniektora
https://www.aerial.net/shop/product/22_ ... ector.html

Rozejrzę się za wersją z Cat 7. Żółtka to z 17 m musiałbym ciągnąć, ale chyba warto. W ostatni weekend transfer spadł z 30 mbs do 2 Mbs. U mnie światłowód jest po drugiej stronie drogi wewnętrznej, 10 m od domu. Koszty podłączenia 25 k.... Akustyka poprawiona domowymi sposobami- nie jest źle.
Taki iniektor można chyba zastąpić switchem lub routerem kablowym i myślę, że bedzie lepiej https://www.cyberbajt.pl/produkt/7161/u ... ter-x.html
Można też prościej, czyli jakiś switch niezarządzalny plug&play, ale warto wtedy szukać takiego z autonegocjacją
Aż 17m potrzebujesz, żeby podpiąć streamer do urządzenia? Myślę, że tym bardziej żółtek Cat.7 jest ekranowany plus każda para też w ekranie.
Pomyśl o zasilaniu liniowym Sonosa.

Berni
Poszukiwacz Audiolub

#57 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: Berni » śr 14 wrz 2022, 12:04

Czekam na modem 5G z T-Mobile . W weekend zainstaluje i przetestuje jak będzie znaczny progres , wchodzę w temat LAN . Niestety modem już z góry narzucony ale nie ma co przesadzać.
Tylko switcha dokupię. Między modem 5G a switch dam żółtka , a do streamera może coś cat8 na tych samych wtykach ??( Jakiś pomysł ?).
Boli mnie tylko że Quobuz nie da rady spróbować

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#58 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: DiBatonio » czw 15 wrz 2022, 07:52

@Berni
Jeśli od switcha do streamera masz małą odległość i starczy metrowy lub1,5 metra kabelka LAN, to możesz zaszaleć z WW Starlight 8 dorobisz tej samej długości żółtka i będziesz mógł oba sobie porównać.
Spokojnie z tym Qobuzem na Tidalu też się da wychwycić różnice.
Pamiętaj, że niemałe znaczenie ma liniowe zasilanie dla switcha, czy routera/modemu.

Berni
Poszukiwacz Audiolub

#59 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: Berni » czw 15 wrz 2022, 12:40

@DiBatonio ktoś mi polecił też Nuprime NW8 . Z opisu zacna sprawa , ale droga jak... I ma też dedykowane zasilanie liniowe .
Na Quobuz można kupować i pobierać na własny dysk pliki ??

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#60 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: DiBatonio » czw 15 wrz 2022, 21:57

Tak na Qobuz można kupować pliki, pojedyncze utwory jak i całe płyty.
Tego Nuprime nie znam, więc nie oceniam. Ja zamawiam płyty Hi-res najczęściej na HD Tracks.
Ale mając Qobuza robię to coraz rzadziej.
Mnie korci upTone Ether Regen, znam opinie kolegów z innego forum, ale też jest drogim interesem.
https://www.theabsolutesound.com/articl ... et-switch/
Pliki z lokalnej sieci domowej przez router grają lepiej niż z Tidala, a te Hi-Res tym bardziej, trzeba tylko ustawić FTP serwer w ustawieniach routera, zarządzalne switche też pewno mają takie opcje.

ODPOWIEDZ