StereoHegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Berni
Poszukiwacz Audiolub

#16 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: Berni » czw 08 wrz 2022, 23:50

Zgadzam się, że streaming to przede wszystkim wygoda i nieograniczony materiał muzyczny . I tyle . Brzmi nieźle , ale czuć , że to ciągle jakiś półśrodek . Może za kilka lat jak dopracują go trochę różnice nie będą już tak oczywiste. Sam chętnie korzystam z powodów wymienionych powyżej , ale jeśli chodzi o brzmienie to ciągle nie to .
Wytrawni audiofile których poznałem , wszyscy , albo z winyla, albo z taśmy osiągają szczyty rozkoszy brzmieniowej . Coś w tym jest.
Tak naprawdę dobrze zrealizowanej muzyki nie ma aż tak dużo wbrew pozorom, żeby winyl był trudnym nośnikiem do gromadzenia kolekcji . Całą resztę " mniej wybitnych" realizacji ze swoich ulubionych gatunków muzycznych można ciągnąć z Tidala bo często im już nic nie pomoże .
Dopracowany gramofon to jednak też wydatek chyba porównywalny z CD lub topowym streamerem lub raczej większy . Odpada co prawda cała C/A zabawa , DAC itd ale dobry zewnętrzny phono stage też kosztuje i dylematy jakie wybrać podobne jak z DAC.
Mam Audio Technica At-LPW40 . Zmieniłem wkładkę na szlif shibata , dodałem zewnętrzny Phono Stage Musical Fidelity . Z każdym krokiem było lepiej , ale z gramofonu w tej półce cenowej więcej się nie wyciśnie ( może zasilanie lepsze coś by poprawiło ). I tu temat ten sam co w CD ...lepiej będzie na "starym" gramofonie , dopracowanym w detalach , ale wtedy też duuuużo drożej .

Awatar użytkownika

DiBatonio
Starszy Specjalista Audiolub
Kontakt:

#17 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: DiBatonio » pt 09 wrz 2022, 00:54

@Angel
Z tym najlepszym dźwiękiem z gramofonu i płyty winylowej to trochę takie myślenie życzeniowe.
Tak się składa, że nawet ludzie z branży (studia nagraniowe, tłocznie etc.) mają z tego typu opowieści niezly ubaw.
Wiem, że właśnie wbijam kij w mrowisko,ale niestety tak jest.
Zaś jeśli chodzi o dobry odtwarzacz, tak się składa, że gościłem u siebie taki za ok 18tys, chyba o tym pisałem.
Wtedy też porównałem kilka płyt z tymi samymi płytami zripowanymi puszczonymi przez DAC, czy też ze streamera za 1/10 wartości tego CDeka.
Różnice były w barwie i innych aspektach, ale wcale nie na korzyść CD playera, a na pewno popełniłbym najwiekszy błąd, gdybym zdecydował się na ten CD player.
Dziś mam jeszcze lepszy zestaw niż wtedy, więc myślę, że było by jedzcze ciekawiej.
Nie chcę się rozpisywać, ale zapodam opinie kogoś i z branży i kogoś kto z tą branża ma też styczność, jeden zza konsolety w studio, a drugi z innej strony. Nie mogę więcej powiedzieć.

"Ale czy analog jest faktycznie tą lepszą opcją? Na to pytanie najlepiej jak każdy sam sobie odpowie, ale nurtująca jest tu pewna kwestia. Jest jeszcze nie mała grupa osób, które pracowały przez dekady w branży studyjnej, masteringowej, producenckiej, nagłośnieniowej itd. To ludzie z ogromnym doświadczeniem, wiedzą, znający wszelkie analogowe sprzęty na wylot. Do tego mają łatwiejszy dostęp do takich sprzętów w dobrej cenie, do części zamiennych oraz wiedzy kolegów po fachu, gdyby coś się zepsuło. Tym samym powinni być fanami analogu i każdy z nich powinien być ubrany w różnej maści super gramofony czy magnetofony z dawnych lat. I co?

Wszyscy oni nawet nie chcą słyszeć o powrocie do analogu!!!
Wspominał o tym nawet tu kolega ....., pisząc że kto miał z tym zawodową styczność, to na pewno za tym nie tęskni. Tak samo uważają inni. Nawet gdyby im dopłacić do tego interesu, to nie chcą u siebie widzieć żadnych gramofonów, magnetofonów ani lampowych zwrotnic. Twierdzą, że przez kilka dekad, nasłuchali się tylu szumów i zniekształceń analogu, że już na samą myśl mają odruch wymiotny i że dzień w którym pojawiła się technologia cyfrowa i mogli porzucić analog, to był najszczęśliwszy dzień w ich życiu!! A akurat im nie można zarzucić, że nie wiedzą co mówią, że się nie znają, że głupi i głusi. Dziś prywatnie są uzbrojeni w cyfrowe sprzęty, najlepszej jakości, najczęściej pracujące w opcji 32 bity na 384khz. No cóż... na pewno daje to do myślenia!!

Druga wypowiedź

"Nie nadużywałbym kwantyfikatora "wszyscy", bo to niekoniecznie musi być prawda. Aczkolwiek praktycznie wszyscy, z którymi się zetknąłem. Oczywiście dotyczy to tych, którzy przez to przeszli, a nie tych, którzy odkryli technikę analogową w tym stuleciu, i dotyczy to realizacji. Medium konsumenckie to zupełnie inna sprawa i IMO jeszcze gorsza - nad tym, co wychodzi ze studia (nawet masteringowego) kontrola jest, nad tym, co schodzi z linii produkcyjnej winyli, kaset czy taśm kontroli nie ma żadnej. Nie ma i nie było, nikt przecież nie miał wątpliwości, że płyta winylowa brzmi gorzej niż taśma matka ze studia. To audiofilom wydaje się, że winyl jest jakiś magiczny, w rzeczywistości to bardzo ograniczone z każdej strony kompromisowe medium. Oczywiście, były podejmowane działania kompensujące braki i ułomności winylowej płyty, ale to się udawało albo nie. Z drugiej strony płyta cd ze sklepu jest identyczna z płytą cd (czy jej obrazem) wysłaną do tłoczni - a jak nie jest, to jest reklamacja, bo ktoś coś zepsuł. Tu kontrola jest stuprocentowa, decydenci/twórcy dostają do domu płyty CD i decydują, czy to jest OK i czy nadaje się do tłoczenia czy nie. Kopia na magnetofonie, nawet najlepszym, jest gorsza niż oryginał, nie sądzę, żeby ktoś twierdził inaczej. W dodatku każde kolejne odtworzenie pogarsza jakość, a jak czytam w innym wątku pytania "po co jest demagnetyzer" to stwierdzam, że nie pogarsza tylko niszczy 😉

@Berni
Dopracowany gramofon i jego tor, to raczej wydatek wielokrotnie większy niż dobry CD, czasem nawet w cenie naszych systemów.
Digitalizacja w "analogowych" płytach ma się dobrze już od lat 80/90, zatem raz, to szukać wcześniejszych wydań i to zadbanych oraz dobrych realizacji z tamtych lat.
Ostatnio zmieniony pt 09 wrz 2022, 02:02 przez DiBatonio, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#18 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: DiBatonio » pt 09 wrz 2022, 01:31

Wspomnę, że tor pod USB to takie same schody jak w każdym innym torze audio i też trzeba wiedzieć co i jak z czym połączyć, by było dobrze.
Ciekawe, czy jak zapodałbym tu utwór, czy odróżniłbyś w którym miejscu na scenie gra instrument sztabkowy z metalowymi sztabkami (jeśli wiesz o jaki instrument chodzi), a w którym również sztabkowy, ale z drewnianymi sztabkami (jesli wiesz o który chodzi), a nie jest to takie oczywiste na wielu systemach. Ba utwór jest chyba nawet na Tidalu i mowa o odtwarzaniu ze streamingu.
Co do Tidala uważam, że gra słabo i efekciarsko właśnie, jest zequalizowany i może się podobać, czasem w niektórych systemach wręcz może być wskazany.
Ale inna bajka jest z Qobuza, jeszcze co innego z Deezera ze wskazaniem jednak na Qobuza.

Jesteśmy w podobnym wieku, więc wiesz, że młodzieniaszkiem nie jestem, ale nie kupuje tych twoich opowieści o wyższości przestarzałej technologii nad dobrze dopracowanym systemem pod streaming, czy pliki.
Znaczenie ma tu i modem i router i switch i konfiguracja i kable LAN i zasilanie tychże urządzeń i izolacja sieci urządzeń od LAN do audio i jeszcze kilka rzeczy.

Zaś jeśli chodzi o CD, to całkiem niedawno zanabylem kilka płyt Macieja Stanieckiego i zrobiłem rip bestratny tych płyt i porównałem z takimi samymi na Tidalu i tu ewidentnie ripy z pliku zagrały lepiej przez DAC niż te same płyty z Tidala.
Ale powtarzam Tidal nie jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o serwis streamingowy.
Jedna z tych płyt jest na Qobuzie i już jest inna bajka.
Nie wiesz tego, bo dostepu do Qobuza pewno nie masz, podobnie jak ogarniętego toru pod takie medium
Chciałbym widzieć Twoją minę w ślepych testach u mnie plik vs streaming, czy CD vs streaming z Qobuza.
Jak by ten test skończył się dla Cjebie ja wiem, Ty możesz się tylko domyślać 🙂
Ostatnio zmieniony pt 09 wrz 2022, 02:04 przez DiBatonio, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#19 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: DiBatonio » pt 09 wrz 2022, 01:38

Berni pisze:
czw 08 wrz 2022, 23:50
Zgadzam się, że streaming to przede wszystkim wygoda i nieograniczony materiał muzyczny . I tyle . Brzmi nieźle , ale czuć , że to ciągle jakiś półśrodek . Może za kilka lat jak dopracują go trochę różnice nie będą już tak oczywiste. Sam chętnie korzystam z powodów wymienionych powyżej , ale jeśli chodzi o brzmienie to ciągle nie to .
To raczej Ty powinieneś dopracować swój system i tor LAN pod streaming.
Wyżej wspomniałem co ważne w tej materii.
Sorry, ale tak jest niestety.
Wystarczy rozejrzec się po tematach z tym związanych w innych miejscach niż to.
Berni pisze:
czw 08 wrz 2022, 23:50
Wytrawni audiofile których poznałem , wszyscy , albo z winyla, albo z taśmy osiągają szczyty rozkoszy brzmieniowej . Coś w tym jest.
Tak.
Umysł ma w tym obszarze wiele do powiedzenia.
Mózg ma nieodkryte pokłady i obszary odpowiedzialne za taki stan.
A po czym poznałeś, że to wytrawni audiofile?

Chociaż znam adresy sklepów z gotowymi płytami na taśmach i to za niemale pieniądze, czasem kopie taśm matek, czasem w światku można dostać taśmę matkę.
Niestety za miliony monet i nie są to taśmy ORWO. :D
Ostatnio zmieniony pt 09 wrz 2022, 03:15 przez DiBatonio, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#20 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: DiBatonio » pt 09 wrz 2022, 01:42

.

Berni
Poszukiwacz Audiolub

#21 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: Berni » pt 09 wrz 2022, 08:53

@DiBatonio Czyli tak dla "zwykłego" audiofila , jeśli przyjmiemy , że mamy tor dopracowany pod własne preferencje brzmieniowe od DAC/PRE -- Wzmocnienie kolumny plus okablowanie , zasilanie i teraz szukamy optymalnego źródła wybierając między winylem , CD a streamerem, mając podobny budżet powiedzmy do 15k ....to które źródło w tych samych pieniądzach jest w stanie być najlepszym pod względem brzmieniowym ???
Sam na co dzień korzystam z Tidala i nie wiem czy dużo więcej z niego wycisnę inwestując w tor LAN ? Quobuz poza trudnościami w dostępie ma z tego co wiem repertuar bardziej na klasykę i jazz .

Awatar użytkownika

Miles
Administrator

#22 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: Miles » pt 09 wrz 2022, 09:55

@Berni , ja od siebie na tą chwilę szybko napiszę (bo jestem w pracy i nie powinienem się obijać), że u mnie gramofon + wkładka + przedwzmacniacz gramofonowy kosztowały sumarycznie mniej niż mój odtwarzacz CD, bo szczerze mówiąc nie miałem tu ambicji szukania "referencji". Chciałem przede wszystkim mieć dostęp do starszych nagrań, które są niedostępne lub trudno dostępne na CD, bo nie opłaca się tego remasterować i wydawać reedycji, a na LP można je kupić za grosze. No i niestety ten średniej klasy tor gramofonowy miażdży - bardzo dobry skądinąd - odtwarzacz CD. Piszę "niestety", bo płyt CD mam kilka tysięcy, a płyt LP zaledwie kilkaset. W dodatku ze słuchaniem LP jest kupa zachodu, niewygody i gimnastyki, gdzie CD jest znacznie łatwiejsze w użyciu. W dodatku mój cedek doprawdy gra znakomicie. I mógłbym z tym brzmieniem CD żyć długo i szczęśliwie, żebym nie posłuchał jak brzmi muzyka z 50 letnich płyt LP. Detal, przestrzeń, oddech, dynamika, gładkość - niestety z CD mogę tylko o tym pomarzyć. Co gorsza, zacząłem rozglądać się za CD, które zagra blisko tego, co daje gramofon. Ty wiesz, jakie to pieniądze są? Jeżeli nie, to nie chciej wiedzieć! :mrgreen: :mrgreen:

P.S. Oczywiście liczę się z tym, iż zaraz zostanie mi wyjaśnione, że mylę się skoro podoba mi się dźwięk analogowy, bo to dźwięk nieprawidłowy i zniekształcony. Jednak powiem Ci szczerze, że zaliczam rocznie kilkadziesiąt koncertów (w pandemii oczywiście było to znacznie mniej), w tym większość akustycznych, nienagłaśnianych (filharmonia, opera, festiwale muzyki kameralnej) i dźwięk który tam słyszę bez pośrednictwa elektroniki też jest cholera jasna taki właśnie "nieprawidłowy", zapewne zniekształcony, zadziwiająco bliski felernemu brzmieniu analogu.
"Zero polityki. Zero reklam. Za to starannie wyselekcjonowana muzyka i towarzyszące jej mądre słowo." :

https://patronite.pl/rockserwisfm

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#23 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: Angel » pt 09 wrz 2022, 12:47

@Miles zgadzam się z Tobą. Można by napisać, że nic dodać, nic ująć. Ale ja swoim zwyczajem dodam trzy grosze. 8-)
Słucham muzyki zarówno na koncertach jak i tej granej przez kolegów muzyków. Piszę oczywiście o instrumentach nie nagłaśnianych.
Czy piszę głupoty o sprzęcie a raczej o muzyce, dźwięku, z których mogą śmiać się ludzie z branży?
Pewnie niektórzy sądzą, że tak.
Nie będę nic nikomu udowadniał.
Kto ma uszy niechaj słucha.
Dla mnie ludzie z branży nie są wyznacznikiem dobrego słyszenia, umiejętności oceniania dźwięku.
Przykład? Realizatorzy takich płyt jak np. nagrania zespołu U2. Przecież to powinni robić najlepsi fachowcy.
A jak to gra? Dla mnie jak z zajechanej kasety magnetofonowej marki Stilon Gorzów. Na wykresach pewnie wszystko wygląda świetnie. A całość nagrywana i miksowana była w najlepszych studiach nagraniowych.
Takich "realizatorów", nagłośnieniowców, inżynierów dźwięku znam całkiem sporo.
Znam też Reduktora szumu. Świetnego serwisanta i znawcę sprzętu. Uznającego jednak przewody zasilające i wiele innych elementów toru audio za voo-doo. Bez komentarza.
Wystawcy sprzętu audio na Audio Show też powinni słyszeć a często nie słyszą. Albo słyszą, ale... tu taka anegdota.
Pamiętasz Wojtek jak z Markiem, współzałożycielem tego forum odwiedziliśmy ekspozycję Holophony. Grały wówczas kolumny Numer 1. Siedzieliśmy tam dłuższy czas, bo dźwięk był wyborny. Wszystko niby świetnie, ale coś nas uwierało w niskich tonach i efektach przestrzennych. Podeszliśmy do wystawców i zasugerowaliśmy, aby ktoś ustawił kolumny inaczej, bo...
Okazało się, że człowiek posłuchał naszych rad przesunął kolumny i wówczas zagrało już tak, że nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń. Jemu też się podobało. Podziękował i zaprosił nas do odwiedzenia siedziby firmy.
Tak myślę co jest ważne. Sądzę, że można znać się na sprzęcie audio od strony technicznej, można podpierać się danymi jak protezą. Ale można nie mieć pojęcia o dźwięku. Słuchać i nie słyszeć. Co szwankuje? Nie wiem.
Może jakiś stopień wrażliwości?
A może to nieumiejętność słuchania.
Albo zwracanie uwagi nie na to co trzeba w dźwięku, nie na to co buduje prawdziwy, naturalny przekaz z odpowiednią aurą.
Każdemu życzę maksymalnej przyjemności ze słuchania muzyki.
Wydawało mi się, że czasy gdy sprzęt Technicsa był uznawany za najlepszy, bo miał najbardziej wyśrubowane parametry w danych technicznych już minęły. Okazuje się, że nie minęły.
Powtórzę komunał, że nasze hobby czy sposób na życie polega na słuchaniu a nie porównywaniu parametrów.
Słuchajcie radiowej Dwójki. Analogowo póki można.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#24 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: DiBatonio » pt 09 wrz 2022, 19:54

Berni pisze:
pt 09 wrz 2022, 08:53
@DiBatonio Czyli tak dla "zwykłego" audiofila , jeśli przyjmiemy , że mamy tor dopracowany pod własne preferencje brzmieniowe od DAC/PRE -- Wzmocnienie kolumny plus okablowanie , zasilanie i teraz szukamy optymalnego źródła wybierając między winylem , CD a streamerem, mając podobny budżet powiedzmy do 15k ....to które źródło w tych samych pieniądzach jest w stanie być najlepszym pod względem brzmieniowym ???
Sam na co dzień korzystam z Tidala i nie wiem czy dużo więcej z niego wycisnę inwestując w tor LAN ? Quobuz poza trudnościami w dostępie ma z tego co wiem repertuar bardziej na klasykę i jazz .
A skąd wiesz, że nie wyciśniesz z toru LAN?
Na Qobuzie jest dużo więcej niż tylko jazz i klasyka.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#25 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: DiBatonio » pt 09 wrz 2022, 20:17

@Angel
Nikt tu nie mówi o wykresach, daleko mi do nawiedzonych pomiarówców, którym wszystkie kable np. cyfrowe,głośnikowe etc. mierzy się tak samo, a jak wypadają w rzeczywistości podczas odsłuchu to już inna bajka.
W swoim tekście sugerujesz brak osłuchania, nie wiem, czy to aluzja do mnie.
Ale założę się, że kiedy ja żonglowałem bezpiecznikami audio, Ty jeszcze o nich ni miałeś pojęcia, nie wspomnę o kierunkowości.
Wojtek Pszoniak kiedy wypłynął ze swoimi doświadczeniami na bezpiecznikach ja już od kilku lat miałem za sobą takie doświadczenia, zatem nie próbuj imputować mi braku osłuchania.
Tak się składa, że już w czasach Technicsa ja bawiłem się okablowaniem zasilającym i niemal każdy element Technicsa miał u mnie gniazdo IEC lub przejściówkę z 8ki na IEC. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.

Na pewnym forum zrobiono lata temu eksperyment, otóż zgrano do pliku płyty winylowe, spece zrobiły to jak trzeba z wykorzystaniem dostępnych środków, pliki były bezstratne.
Później przeprowadzono ślepy test z udziałem "winylowców"...
Zgodnie z Twoją teorią o plikach i streamingu, ripy z płyt winylowych słuchane bądź co bądź jednak z cyfrowego DACa powinny zagrać znacznie gorzej.
Otóż wyszło tak, że żaden z winylowców nie potrafił odróżnić jednego od drugiego, wiem, że dostali co poniektórzy białej gorączki i opuścili spotkanie zagotowani do czerwoności.
Z tego co chyba miało miejsce pomysł zrodził się między innymi w głowach winylowców, którzy byli świecie przekonani iż wyjdą z tego testu z podniesionaą głową i dumą.
A wyszło jak wyszło, to tyle w temacie cyfra vs "analog".
Żeby była jasność, nie neguję tego medium wśród jego miłośników, ale nie zgodzę się, że dobrze zestawiony system pod streaming, pliki hires ustąpi zawsze winylowi.
Ostatnio zmieniony pt 09 wrz 2022, 20:38 przez DiBatonio, łącznie zmieniany 3 razy.

Berni
Poszukiwacz Audiolub

#26 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: Berni » pt 09 wrz 2022, 20:26

@DiBatonio
Szczerze to chętnie sprawdzę Quobuz , cena abonamentu nie jest problemem , tylko jest problem z rejestracją z polskiej lokalizacji . Wiem że są sposoby ... wg Ciebie jaki jest najmniej skomplikowany ?

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#27 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: DiBatonio » pt 09 wrz 2022, 20:36

Berni pisze:
pt 09 wrz 2022, 20:26
@DiBatonio
Szczerze to chętnie sprawdzę Quobuz , cena abonamentu nie jest problemem , tylko jest problem z rejestracją z polskiej lokalizacji . Wiem że są sposoby ... wg Ciebie jaki jest najmniej skomplikowany ?
Ja jestem podpięty do Qobuza Family, czy jakoś tak dzięki uprzejmości kolegi z Niemiec.
Mam swoje odrębne konto z przypisanym emaliem.
Wychodzi mnie ok 20 kilka złotych na miesiąc.
A co tam masz w torze LAN, modem router, zasilacze, okablowanie?
Berni pisze:
pt 09 wrz 2022, 08:53
Wiesz co, im więcej czytam różne wątki, tym coraz mniej chcę się utożsamiać z "audiofilem", naprawdę.

Co mam Tobie napisać, powiem tak, w tej cenie nie znajdziesz "najlepszego" dla mnie to pojęcie jest bardzo pejoratywne.
Każde z tych źródeł zagra pewno inaczej, a czy któreś najlepiej?
Wszystkie będą miały jakieś wady i zalety, wybierasz to w którym przeważają cechy najlepsze i tyle.

Sam mam jako źródło Moon 380 D DSD i o zgrozo na kości Sabre, a do tego ES9016, czyli stary jak świat na dzisiejsze standardy.
Czyta się wiele opinii, że Sabre jest takie, czy owakie. Najczęściej, że suche i techniczne, a ja się z tego śmieję i nie szukam dalej, nie wiem o co ludziom chodzi, bo u mnie jest zupełnie inaczej.
Mam brać Moona 390 D DSD, bo ma nowszą kość, bo moduł mind 2 do streameramingu, bo ladniejszy wyświetlacz, czy co? :D
Ja mam system zamknięty, od dawna nie chce mi się szukać, nie widzę potrzeby.
Uważam i tak że najwięcej do powiedzenia ma akustyka, ja daje jej 80% wplywu na brzmienie, można się zdziwić jak diametralnie odmiennie może zagrać ten sam zestaw w różnej adaptacji akustycznej.
Ostatnio zmieniony pt 09 wrz 2022, 21:23 przez DiBatonio, łącznie zmieniany 2 razy.

Berni
Poszukiwacz Audiolub

#28 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: Berni » pt 09 wrz 2022, 21:00

Za tor LAN nie zabrałem się do tej pory . Niestety mam tylko internet z T-Mobile . Modem /router Huawei z zewnętrzna anteną na balkonie domu , dalej do routera D-Link DWR ... Standardowe zasilacze pewnie impulsowe , żadne tam liniowe .Streamer po wi-fi dostaje sygnał z D Linka tak, że lipa i szczerze to nie przywiązywałem dużej wagi do tego. Oczywiście wi-fi staram się unikać jak ognia bo to jakości nie pomaga na pewno , ale warunki mam takie że akurat do pomieszczenia odsłuchowego mam trudniej dojść z kablem ethernet, ale da się , a mogę też zacząć od zera w tym pomieszczeniu czyli nowy router / modem ale będzie to znów sieć telefonii komórkowej ... Światłowód blisko ale jeszcze nie teraz . To i tak o dziwo nieźle brzmi , nic się nie przycina.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Kontakt:

#29 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: DiBatonio » pt 09 wrz 2022, 21:20

Sorry, ale szału nie ma.
Czekaj na światłowód i wtedy zadzialaj, chyba, że już po drodze zmienisz urządzenia.
Huawei? D Link?
Nieeeeeee....
Na tą chwilę, chociaż jak możesz sprawdź zasilanie liniowe jak wpłynie na te urządzenia.
Pomyśl o LAN.
Może już nie zaśmiecać wątku LANami i internetami? ;)

Berni
Poszukiwacz Audiolub

#30 Hegel i Chario - odtwarzacz cd do zestawu

Post autor: Berni » pt 09 wrz 2022, 21:33

@DiBatonio "najlepsze " źródło to tylko taki skrót myślowy . U mnie gra Yamaha np-S303 która wymiotła z domu nowego Denona ,a po modyfikacji Mu..44 z AS i dołożeniu Oyaide Tunami V2 na białych wtykach praktycznie nie ustępuje CD ( jest niewielka różnica , ale czasem trudno mi powiedzieć co lepsze ). Tyle że to ciągle jednak dość budżetowy sprzęt , myślę że z wieloma streamerami do kilku tys PLN sobie poradzi , a gdybym miał pójść dalej to pytanie na jaki progres można liczyć ...wiadomo ,że im dalej tym mniej proporcjonalny do nakładów . A co do Sabre...mam DAC na 2 kościach 9038pro i byłem zadowolony ,( wiele negatywnych opinii jest wyssanych z palca i dużo zależy od towarzystwa w jakim jest zaimplementowana kość
zasilania itd , ) dopóki nie posłuchałem 2,5 razy tańszego starego DAC na PCM63K.

ODPOWIEDZ