StereoJakie używane kolumny i wzmacniacz do 1500 złotych?

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Autor tematu
jams231
Nowicjusz Audiolub

#1 Jakie używane kolumny i wzmacniacz do 1500 złotych?

Post autor: jams231 » ndz 10 paź 2021, 14:07

Witam. Jestem nowy na tym forum Chciałbym kupić kolumny i wzmacniacz stereo z wyjsciem na subwoofer aktywny. Sprzęt ma grać w pokoju około 15 m2. Więc raczej duże kolumny nie wchodzą w grę. Słucham różnej muzyki z przewagą elektronicznej, więc chciałbym żeby był dobry basik. Co możecie polecić mi do tej kwoty. Sprzęt może być używany.

Może ma ktoś z forum na sprzedaż jakieś fajny sprzęt?

Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#2 Jakie używane kolumny i wzmacniacz do 1500 złotych?

Post autor: Jackobtone » ndz 10 paź 2021, 14:27

Cześć.
Gdybyś dołożył jeszcze trochę (+1000zł) mógłbyś kupić naprawdę przyzwoity w swojej cenie zestaw, czyli Yamahę MCR-N670D. Widzę że wisi jedna na OLX. Miałbyś dzięki temu wzmacniacz i źródło za jednym zamachem. Odtwarzacz poza odtwarzaniem płyt CD ma też wbudowane funkcje sieciowe takie jak Spotify Connect itp. O ile dobrze pamiętam w odtwarzaczu jest też wejście optyczne, więc możesz wpiąć telewizor. Wzmacniacz ma wyjście na subwoofer na którym Ci zależy. W gruncie rzeczy w tych pieniądzach nic innego nie jestem w stanie polecić, tylko z tym zestawem miałem styczność.

Autor tematu
jams231
Nowicjusz Audiolub

#3 Jakie używane kolumny i wzmacniacz do 1500 złotych?

Post autor: jams231 » ndz 10 paź 2021, 17:06

No właśnie tylko ja chcem jeszcze kolumny kupić a nie chcem wydawać więcej pieniędzy. Ale dzięki za radę

Autor tematu
jams231
Nowicjusz Audiolub

#4 Jakie używane kolumny i wzmacniacz do 1500 złotych?

Post autor: jams231 » ndz 10 paź 2021, 17:24

No a jak gra ta Yamahę MCR-N670D. Chodzi mi o niskie tony. Czy do pokoju 15.m2 wystarczy. Bo czytałem trochę o niej i ma bardzo dobre opinie.

Autor tematu
jams231
Nowicjusz Audiolub

#5 Jakie używane kolumny i wzmacniacz do 1500 złotych?

Post autor: jams231 » ndz 10 paź 2021, 17:25

Jackobtone dałeś mi do myślenia z tą yamahą

Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#6 Jakie używane kolumny i wzmacniacz do 1500 złotych?

Post autor: Jackobtone » ndz 10 paź 2021, 18:10

W skład zestawu (przynajmniej sklepowego) wchodzą też kolumny.

Niskich jest dużo, zaskakująco dużo, nawet z załączonymi kolumnami. Gdyby chcieć lepiej - zawsze można je w przyszłości wymienić na coś innego, lepszego, więc jest jakieś tam pole manewru jeśli chodzi o "upgrade". Oczywiście w granicach rozsądku patrząc na zaplecze mocy wzmacniacza.

Do 15m2 moim zdaniem wystarczą, ale najlepiej będzie jak sam sprawdzisz. :) W moim przypadku zestaw grał na większym metrażu. Nie wiem jakie masz upodobania, czy wolisz jasną górę, czy ciemniejszą, czy cieplejszą barwę, czy chłodniejszą. Rzuciłem tą propozycją Yamahy właściwie w ciemno, ale jestem zdania że jest warta choćby sprawdzenia.

Awatar użytkownika

Angel
Administrator

#7 Jakie używane kolumny i wzmacniacz do 1500 złotych?

Post autor: Angel » wt 12 paź 2021, 20:47

@jams231, nie wiem, czy sprawa jest nadal aktualna?
Jeśli tak, to zastanawiam się, czy warto kupować jakieś nowe lo-fi w takiej cenie. Ani to nie zagra dobrze, ani nie będzie trwałe. Bo niestety tak się teraz robi sprzęt audio i nie tylko.
Po co Ci subwoofer? W dodatku w pokoju 15 m² ? Wiem, metraż nie zawsze jst wskazaniem, czy przeciwskazaniem do użycia subwoofera.
Ale po co sobie komplikować życie jego użyciem?
Bo prawda jest taka, że subwoofer rzadko dobrze się wpisuje w sprzęt audio. Trzeba dużego doświadczenia, pewnie pomiarów, by dobrze dobrać sub do zestawu stereo. I musi być to dobry subwoofer, najlepiej przeznaczony do użytku w stereo. Na pewno aktywny z płynną regulacją odcięcia. I takie urządzenie na ogół sporo kosztuje, często więcej niż wynosi Twój budżet.
Bo inaczej kolumny stereo będą grały sobie a subwoofer sobie.
Tak, że widzę, iż z kilku względów nie masz szans, by stworzyć taki poprawnie działający zestaw.

Do takiego pokoju kupiłbym raczej klasyczny wzmacniacz zintegrowany stereo i dwie kolumny. Mogą być to większe monitory, albo mniejsze kolumny podłogowe. I zaręczam, że takie powinny dać dobre niskie tony. Będą one scalone z resztą pasma i wystarczająco szybkie, by grać muzykę.
Takie z marnego subwoofera mogą się snuć jak smród po gaciach.
Oczywiście, by Ci polecić jakiś sprzęt audio (w takim budżecie zdecydowanie polecam używany), trzeba by widzieć na rysunku gdzie i jak zamierzasz ustawić kolumny. Jak daleko od ścian tylnej, bocznych i miejsca odsłuchowego, A to miejsce jak daleko od ściany za nim. Również rozstaw kolumn jest ważny. Jaka by to była odległość. Rysunek z wymiarami pokoju, pokazaniem ustawienia mebli, ich gabarytów i pokazaniem gdzie staną kolumny (plus wszystkie odległości), byłby przyczynkiem do tego, by móc spróbować coś Ci rzeczowo polecić. Oczywiście opisz jak umeblowany jest pokój, czy są gołe ściany, podłoga, czy też Przy ścianach jest dużo (najlepiej) otwartych mebli, obrazów, półek, kwiatów, przed oknami zasłony a na podłodze dywan. Czy też nie.
Jak poprawnie ustawić kolumny, poczytaj tu:
https://www.rms.pl/aktualnosci/sprzet/7 ... pomieszcze
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Na zdjęcia w pierwszym linku nie patrz, bo są tylko poglądowe. Jedynie na tekst i rysunki.
Co do mini Yamaha MCR-N670D, to może być. Ale rozglądałbym się za samą jednostką centralną, czyli elektroniką bez kolumn. Ponieważ są one takie sobie. Dopiero do tego dokupiłbym jakieś porządne monitory albo niewielkie kolumny podłogowe.

Awatar użytkownika

Sqter
Poszukiwacz Audiolub

#8 Jakie używane kolumny i wzmacniacz do 1500 złotych?

Post autor: Sqter » śr 20 paź 2021, 21:59

Hej w tej cenie można by coś znaleźć z używek, tylko to długa droga i trzeba mieć trochę doświadczenia ze sprzętami.
Jak pisali koledzy, taki zestawik stereo to niegłupie rozwiązanie, możesz jeszcze poszukać zestawu komputerowego z subem, przy elektronice powinien sie sprawdzić. I napisz z czego będziesz odtwarzał muzykę.
Zostaje jeszcze kwestia pokoju w którym zamieszka sprzęt, jakie wymiary umeblowanie itp

Awatar użytkownika

Ender
Junior Audiolub

#9 Jakie używane kolumny i wzmacniacz do 1500 złotych?

Post autor: Ender » czw 21 paź 2021, 16:31

Temat, chyba umarł. Kolega, nie aktywny od niedzieli 10 października.
Pozdrawiam

Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#10 Jakie używane kolumny i wzmacniacz do 1500 złotych?

Post autor: Jackobtone » czw 21 paź 2021, 23:34

Być może kupił Yamahę i zapomniał o świecie 😃
Tak czy inaczej wychodzi na to, że problem rozwiązany

Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#11 Jakie używane kolumny i wzmacniacz do 1500 złotych?

Post autor: Jackobtone » czw 21 paź 2021, 23:51

Tak teraz z ciekawości zerknąłem… w kwestii mojej wcześniejszej wypowiedzi odnośnie mocy wzmacniacza. Na stronach różnych sklepów można znaleźć informację, że moc wzmacniacza wynosi 130W. Szeroko otworzyłem oczy, bo w moim odczuciu nie zbliża się nawet do 70W (na kanał) mojego Naima Naita XS2. No i jak się poszpera bardziej, to okazuje się że niektóre sklepy podają „całkowitą moc wzmacniacza” bądź „całkowitą moc zestawu” 😂, brzmi to absurdalnie i może wprowadzić w błąd. Moc wzmacniacza, według bardziej wiarygodnych źródeł, w tej Yamaszce to 65W/kanał, choć i do tej wartości podchodziłbym z dużym dystansem.
Nie zmienia to faktu, że zestaw jest moim zdaniem rozsądnie wyceniony, choć jak wcześniej wspomniał Angel, „pudełkowe” kolumny to raczej taki dodatek do zestawu. Nie mniej jednak całość gra efektownie i zapewne większości melomanów to w zupełności wystarczy.

ODPOWIEDZ