Stereomarantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Autor tematu
Sqter
Junior Audiolub

#1 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: Sqter » wt 02 mar 2021, 21:51

Witam wszystkich
Przyszedł czas aby zmienić swoje stereo na coś bardziej muzykalnego. Stary marantz, po 10 latach leżakowania w szafie, poszedł do naprawy. Potrzebne będzie coś przy czym pokaże swoje atuty.
Obecnie gra u mnie harman/kardon avr65 z tonsilami soundfinder 250 + aktywny sub
Źródło to głownie radio internetowe i cd
Zależy mi głownie na dobrej streofonii i wyraźnych detalicznych wysokich i średnich tonach.
Kolumny muszą być w miarę uniwersalne bo będą grały wszystko oprócz metalu :) w 60% muzyka elektroniczna (głownie house i pochodne)
Załączam rysunek poglądowy pomieszczenia
Obrazek

pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#2 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: DiBatonio » śr 03 mar 2021, 19:03

Hmmmm.
A jakie pomieszczenie i akustyka?
Chodzi mi, czy masz żywą akustykę, czy w miarę wytłumione pomieszczenie.
Musisz popatrzeć co jesteś w stanie dostać w tej cenie i sprawdzić u siebie.
Na odległość się nie da cokolwiek ocenić i podpowiedzieć.

Autor tematu
Sqter
Junior Audiolub

#3 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: Sqter » śr 03 mar 2021, 21:52

https://photos.app.goo.gl/8v7gzM2y3arZnmvP8
taki odręczny szkic pomieszczenia , raczej w miarę wytłumione pomieszczenie
Wiem że cieżko dogodzić ale może dacie jakies propozycje na czym sie skupic bardziej. Wzmacniacz 30 W czyli nie za mocny

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#4 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: Sofokles » czw 04 mar 2021, 07:43

DiBatonio pisze:
śr 03 mar 2021, 19:03
Musisz popatrzeć co jesteś w stanie dostać w tej cenie i sprawdzić u siebie.
Na odległość się nie da cokolwiek ocenić i podpowiedzieć.
Dokładnie tak. Na odległość nic Ci nikt nie podpowie. Popatrz jak robią świadomi. Patrzą co jest dostępnego w pobliżu i starają się odsłuchać wszystko co się da.
Sprzęty potrafią zabrzmieć zupełnie inaczej w różnych warunkach. Także nie ma sprawdzonej recepty na sprzęt, że to z tym zagra zawsze dobrze.
W stopce masz link do tekstu o wróżbitach. Polecam serdecznie.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#5 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: DiBatonio » czw 04 mar 2021, 18:52

Sqter pisze:
śr 03 mar 2021, 21:52
https://photos.app.goo.gl/8v7gzM2y3arZnmvP8
taki odręczny szkic pomieszczenia , raczej w miarę wytłumione pomieszczenie
Wiem że cieżko dogodzić ale może dacie jakies propozycje na czym sie skupic bardziej. Wzmacniacz 30 W czyli nie za mocny
Wzmacniacz może mieć 30W, może 50W byle był wydajny prądowo.
A nie możesz przenieść tego na lewą stronę?
20210304_185607.jpg
Druga opcja :
20210304_190010.jpg

Autor tematu
Sqter
Junior Audiolub

#6 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: Sqter » czw 04 mar 2021, 21:59

kolego DiBatonio dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi, ale niestety nie ma szans na przestawianie, w pierwszej konfiguracji w tym miejscu jest wejscie do salonu a w drugiej okno z firanką. Mój błąd że nie zaznaczyłem. Ogólnie pomieszczenie jest względnie wytłumione.

Odnośnie odsłuchu sprzętu nie mam możliwości żeby testować. Rozumiem też że takie porady to wróżenie, bo zawsze u kogoś gra lepiej:)
Jednak wydaje mi się, że po to jest forum ogólnodostępne żeby bardziej doświadczeni i zaawansowani w tym hobby użytkownicy, doradzali tym którzy nie mogą poświęcić tyle czasu i pieniędzy na poszukiwania.

Na razie poczekam na sprawnego marantza i posłucham na tonsilkach jak one zareagują, czego mi będzie brakować albo czego będzie za dużo.

Postaram się zrobić listę kolumn które są w moim kręgu zainteresowania. Może mieliście kontakt z niektórymi i wyrazicie opinie.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#7 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: DiBatonio » pt 05 mar 2021, 00:03

Sqter pisze:
czw 04 mar 2021, 21:59
Odnośnie odsłuchu sprzętu nie mam możliwości żeby testować. Rozumiem też że takie porady to wróżenie, bo zawsze u kogoś gra lepiej:)
Niekoniecznie lepiej, ale inaczej, stąd zawsze doradzamy odsłuch w swoich warunkach, bo to zgadywanie jak wróżenie z fusów.
Zobacz w linku takie Castle Chester, mieszczą się w 1000zl z linią transmisyjną, tylko ja nie wiem jak zagrają z Marantzem do tego w takim układzie jak u Ciebie, @Sofokles też nie będzie wiedział. Taki ktoś, kto jest w stanie Ci powiedzieć, że te lub tamte kolumny się sprawdzą i Tobie dogodzą, będzie zgadywać. Na innym forum audio jest mnóstwo takich wróżbitów, dużo szczekają jak im się napisze, że to tak nie działa (doradzanie na odleglość).
Kiedyś opisałem tutaj taki przypadek, chłopak posłuchał innych, a później na PW mnie przepraszał i zwrócił honor, bo wyszło jak wyszło i przyznał mi rację. Niestety musiał ponieść koszty zakupionych kolumn (za dużych) do jego pomieszczenia i został z ręką w nocniku.
Dlatego niestety, jedynie słuszna metoda, to rozejrzeć się wokół siebie w pobliżu zamieszkania może ktoś będzie miał sensowne głośniki i będzie mógł wpaść do Ciebie z nimi.
Kiedy ja szukałem monitorów po odsprzedaniu podłogówek, to nawet zapłaciłem gościowi za dojazd (ok 70km) i przyjechał do mnie z monitorami i standami, odsłuchaliśmy dostał za paliwo, no i zabrał je z powrotem. Były zacne, ale wyszło, że moje obecne jednak wypadły lepiej.
Tak to się robi, nie każdy się na to godzi, ale trzeba próbować.

Link
https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/05/397860.php

P.S.
Nigdy nie miałem Marantza i już raczej mieć nie chcę, Harmana Kardona też. 😉
Swoją drogą jak to naprawiany, może lepiej sprzedać i coś innego kupić, zwłaszcza wzmacniacz stereo?

P.S.2
Na allegro masz kilka propozycji, ja bym spróbował z Wharfedale, Tanoy, Mission, Pylon Audio, może coś z Monitor Audio.
Obczaj sobie, zawęź do 3 różnych, które by Tobie odpowiadały i spróbuj blisko siebie szukać.
https://allegro.pl/kategoria/kolumny-gl ... ce_to=1000

Autor tematu
Sqter
Junior Audiolub

#8 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: Sqter » pt 05 mar 2021, 23:07

Wydaje mi się że co byście mi nie polecili i co bym nie wybrał, i tak będzie poprawa. Harman to amplituner kina domowego po przejściach, wiec stereofonia kiepska, a tonsil ?! wiadomo to tonsil :)

Moje typy, może któreś słyszeliście , chodzi mi o detaliczny środek i znośną góre .. które olać a na których się skupić .
Castle acoustics severn mk1
Avance omega 530
Gale 3040
Dali Blue 5005
Tannoy mx3
Koda k5200f
Mission M33
Paradigm Monitor 5

i troche droższe ale może uda się stargować
T+A Criterion T100
Ruark Talisman II

pozdrawiam

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#9 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: DiBatonio » ndz 07 mar 2021, 01:01

Masz już kilka typów.
Pomyśl o wzmacniaczu stereo, a jak już chcesz koniecznie amplituner to weź, ale stereo, a nie 5.1
Działaj.

Autor tematu
Sqter
Junior Audiolub

#10 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: Sqter » śr 10 mar 2021, 22:21

no będzie amplituner stereo marantz 2230 z lat 70
pojawiły się w okolicy kolumny DRIADE ciekawie wygladaja i niby maja przetworniki vifa i seas czy macie jakąś opinie na ich temat
https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-dri ... 5cfce32f7b

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#11 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: DiBatonio » czw 11 mar 2021, 07:56

Coś się tak uparł na ten sprzęt VINTAGE?
Ten Marantz nie grzeszy parametrami, duże zniekształcenia, niski współczynnik tłumienia, niewielka moc.
Za wiele nie zaszalejesz kolumnami, żeby to dobrze grało.

Autor tematu
Sqter
Junior Audiolub

#12 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: Sqter » czw 11 mar 2021, 23:37

w sumie dopiero zaczynam się w to bawić, pewnie z czasem zrobię tak jak piszesz, ale na razie posłucham tego co mam, bo mam ciagły deficyt w budżecie

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#13 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: DiBatonio » pt 12 mar 2021, 02:31

Tylko, że w ten sposób możesz w kółko coś zmieniać.
Może by zacząć od tego, ile możesz przeznaczyć na ten cel, a wtedy można gadać dalej.
Kolumn nie kupuj na odległość, ani na podstawie opinii na forach, naprawdę.
To jest loteria, może być tak, że akurat trafisz i będziesz zadowolony, ale licz się z tym, że będzie zupełnie odwrotnie.
Bywa też tak i od dawna to zauważam, że jak już ktoś kupi na "pamięć" bez odsłuchów, to później, albo sobie wmawia i wszystkim dookoła, że gra super, albo z czasem dojrzewa do tego, że jednak coś jest nie tak.
Później zakłada wątek jakie kable poprawią mu bas, albo średnicę, a jakie uspokoją wysokie tony.
Powiem szczerze, że lata temu też tak robiłem, chyba większość z początkujących pewno tak czyniło, ale szybko się otrząsnąłem, przestałem czytać tabliczki znamionowe, patrzeć na waty i inne duperele na obudowach sprzętu.
Czytałem recenzje, jak opis brzmienia pasował do moich upodobań szedłem do sklepu, ale pożyczałem sprzęt do domu i słuchałem u siebie, czasem te opinie z recenzji się potwierdzały, a czasem nie. Z czasem też, chociaż muszę powiedzieć, że dość szybko pojąłem, że warunki akustyczne mają ogromne znaczenie, powiem tak: największe w tych wszystkich pierdołach polepszających brzmienie systemu.
Kiedy ja zaczynałem, były tylko czasopisma, bo internetu nie było, trzeba było do wielu rzeczy samemu dochodzić, wiele to kosztowało czasu i pieniędzy, dziś mamy internety, fora, youtube i można zawsze coś dla siebie znaleźć.
Tylko trzeba pamiętać, to są tylko pomoce dydaktyczne, a sprzęt i tak trzeba sprawdzić samemu i w swoim docelowym pomieszczeniu.
Koniec kropka.
😉

Autor tematu
Sqter
Junior Audiolub

#14 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: Sqter » śr 17 mar 2021, 22:30

Kupiłem te kolumny Driade, nic nie ma w polskim internecie na temat tej firmy, w sumie w tej cenie bez dużego ryzyka.
2 przetworniki Vifa + port Bi-amp + ciekawy wyglad + mocowania na kolce, myślę że w budżetowych zestawach calkiem dobrze by wypadły, jestem zaskoczony ile basu może wydać z siebie 14 cm głosniczek nie ma go zbyt dużo ale jest miękki i dość głęboki, vokal jest jakby na pierwszym planie
Zmieniłem tez amplituner na wzmacniacz Pionieer Sa-520 i pojawiła się scena i instrumenty
Także jak na razie jest całkiem przyjemnie. Zobaczymy czy Marantz doda coś od siebie.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#15 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: DiBatonio » śr 17 mar 2021, 23:34

👍

ODPOWIEDZ