Stereomarantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Autor tematu
Sqter
Junior Audiolub

#16 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: Sqter » pt 26 mar 2021, 16:46

Kolego DiBatonio gdzie byś wstawił subwoofer , tak na Twoje ucho.
Obecnie stoi z prawej strony między kanapą a komoda

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#17 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: DiBatonio » pn 29 mar 2021, 01:09

Spróbuj nim jeździć po pokoju wzdłuż ścian (zazwyczaj przednią), możesz spróbować narożniki.
Pamiętaj, że wibroakustyka jest już znana fizyce, świetną robotę w tej materii robi sklejka liściasta grubości ok 30mm.

Autor tematu
Sqter
Junior Audiolub

#18 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: Sqter » pn 29 mar 2021, 21:21

No wiedziałem że będzie coś o akustyce :) ale przyznam że wibroakustyka to pierwszo słyszę.
W miedzyczasie wstepnie ustawiłem za komodą głośnikiem skierowanym w kąt, w kącie kwiaty i firanka i to by było TO ! ale WAŻ mam bardzo niski praktycznie bliski zeru i chwilowo temat zawieszony :(

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#19 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: DiBatonio » wt 30 mar 2021, 00:27

No szkoda.
Wibroakustyka (wygooglaj) to już znana dziedzina nawet w audio, niwelowanie drgań mający wpływ na brzmienie, hałas, pogłos etc.
Mógłbym podać kilka przykładów lub nawet do wykonania prosty eksperyment w dobrze zestrojonym systemie to słychać.
Swoją drogą kawałek deski niewiele kosztuje, a czasem daje efekty, można się zdziwić.

Autor tematu
Sqter
Junior Audiolub

#20 marantz 2230 jakie kolumny podlogowe używane do 1000zł

Post autor: Sqter » pn 03 maja 2021, 19:17

Takie małe podsumowanie.
Udało się złożyć z pomocą forumowiczów, zestaw który chwilowo zaspokaja moje muzyczne potrzeby.
Kolumny Driade ,wzmacniacz Pioneer Sa520 do tego nieduży subwoofer Tangent Millennium i wisienka na torcie DAC Meridian Explorer 2, który dał najbardziej zauważalną różnicę w dźwieku.
Całość gra jak dla mnie rewelacyjnie, chociaż zdaje sobie sprawę, że nie bardzo mam z czym porównać ten zestaw, i chyba dlatego jestem tak zadowolony :lol:
Obecnie jestem na etapie zerowania regulacji barwy.
Przesłuchuje swoje stare ulubione utwory i słysze je na nowo. Zmieniły mi się tez preferencje muzyczne, więcej uciechy mam przy słuchaniu muzyki instrumentalnej niż elektroniki.
Pozdrawiam wszystkich

ODPOWIEDZ