StereoWzmacniacz do 2000 - Aelite2

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Autor tematu
HormoNMormoN
Nowicjusz Audiolub

#1 Wzmacniacz do 2000 - Aelite2

Post autor: HormoNMormoN » pt 09 paź 2020, 14:56

WItam
Jak w temacie, chciałem prosić o pomoc przy wyborze wzmacniacza do kolumn AE Aelite2. Grają one u mnie obecnie z wysłużonym Grundig'iem v3(napędza to komputer z AIM808, wiem, że to niezbyt dobre źródło. Myślę też nad dac, ale to w przyszłości), który jakoś sobie radzi. Jednak wiem, że nie wykorzystuje całego ich potencjału. Z tego co wiem grunding jest wzmacniaczem neutralnym, ja chyba chciałbym iść w stronę ocieplenia dźwięku. Zależy mi na lepszej kontroli basu, fajnie też gdyby gdyby było go ciut więcej. W tak zwanych nowoczesnych trapach brzmi to niezbyt interesująco, chyba chodzi o kontrolę, lub brakuje niższego zejścia. Niestety nie znam się na tym tak dobrze. Wysokich jest dużo, ale to też za sprawką AIMa, AE też należą do jasnych, więc fajnie jakby się to trochę utemperowało i poprawiło brzmienie np talerzy. Ważna jest dla mnie też scena i separacja instrumentów. Zakres muzyki, której słucham jest szeroki. Od downtempo, poprzez, rap, pop, reggae do cięższego rock'a i metalu, jazzowe i bluesowe nagrania też się u mnie przewijają. Kwota do 2000 złotych ,jednak fajnie gdyby udało się wytypować coś poniżej tej kwoty, oczywiście sprzęt używany.
Z polecanych wzmacniaczy, którymi się interesowałem:
Audiolab 8200a
Cyrus One
Yaqin MS-30L
Primare I21
Atoll IN100SE
Densen Beat B100 (Brak pilot to duży minus dla mnie)
Znalazłem jeszcze takie urządzenie, którym się zainteresowałem, jak Peachtree Audio Decco2 z wbudowanym DAC, tylko czy wzmacniacz nie usępuje jakościowo osobnym urządzeniom..
Podobno NADy też by dobry jednak jakoś nie jestem przekonany co do niego
Z samych opisów najbardziej skłaniałbym się ku Cyrus One, lub Yaqin'owi, . Może padną jakieś całkiem inne typy

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi, propozycje :)
Pozdrawiam

Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#2 Wzmacniacz do 2000 - Aelite2

Post autor: Jackobtone » pt 09 paź 2020, 15:53

Atoll In100se nie kontroluje za dobrze basu. Ociepla przekaz, ale ten jego bas to raczej dosyć wolny, misiowaty :)
Cyrus One powinien zapewnić kontrolowany bas, ale z tego co wiem gra bardziej po neutralnej stronie. Nie mniej jednak sprawdziłbym go zdecydowanie.

Z NADa słuchałem tylko C356BEE i tu podobnie jak w Atollu, ciepły przekaz i misiowaty bas z taką sobie kontrolą.

W kwestii pozostałych się nie wypowiem, nie słuchałem ich.

Podkreślę jednak że to moje subiektywne opinie i nie słuchałem kolumn które masz.

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#3 Wzmacniacz do 2000 - Aelite2

Post autor: Sofokles » pt 09 paź 2020, 16:20

Ja standardowo zachęcę do posłuchania każdego dostępnego sprzętu na miejscu i koniecznie u siebie.
Każdy z wymienionych i każdy najdziwniejszy nawet, który jest dostępny.

Pamiętaj, że takie same urządzenia w dwóch różnych pomieszczeniach zagrać mogą totalnie inaczej. Jeśli u kogoś wzmak kontroluje dobrze bas, nie znaczy że ten bas w innym pokoju odsłuchowym się nie rozejdzie i odwrotnie.
Najwiekszy wpływ ma pomieszczenie, jego akustyka.
Wiele razy słyszałem te same zestawy w różnych pokojach i czasami sprzęty te same grały tak dużo inaczej, że nigdy nikt by nie pomyślał, że to ten sam sprzęt.
Tylko i wyłącznie odsłuch u Ciebie prawdę Ci powie.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Autor tematu
HormoNMormoN
Nowicjusz Audiolub

#4 Wzmacniacz do 2000 - Aelite2

Post autor: HormoNMormoN » pt 09 paź 2020, 16:26

Dzięki za szybką odpowiedź @Jackobtone :), sęk w tym, że nie mam możliwości przejażdżek na odsłuchy .. więc nie mam jak sprawdzić np. tego Cyrus'a widziałem w tabelce , że ma, jakby to ująć, ukrócone najwyższe rejestry. Aelite należą do kolumn jaśniejszych to na pewno, reszty nie jestem pewien :roll:, więc chyba pasowało, jeżeli chodzi o utemperowanie wysokich. Z tymi trapami to może chodzić o kontrolę czy po prostu niższe zejscia ? Brzmieniowo, jestem przekonany, że wszystkie
wymienione wzmacniacze będąąparę klas wyżej, od v3jki.
Jeszcze co do brzmienia i pierwszego postu lubię brzmienie pełne, żywe, jeśli można tak to ująć, z dobrą ilością szczegółów, detali..

Autor tematu
HormoNMormoN
Nowicjusz Audiolub

#5 Wzmacniacz do 2000 - Aelite2

Post autor: HormoNMormoN » pt 09 paź 2020, 16:35

@Sofokles Zdaję sobie sprawę, że to faktycznie najlepsze rozwiązanie, ale nie każdy sprzedający też na to pójdzie. Zresztą u mnie z akustyką też jest trochę na bakier ( to element nad którym też powoli pracuję, dopiero od niedawna posiadam też standy, wcześniej nie było raczej sensu się tym bawić).

Autor tematu
HormoNMormoN
Nowicjusz Audiolub

#6 Wzmacniacz do 2000 - Aelite2

Post autor: HormoNMormoN » pt 09 paź 2020, 16:37

@Sofokles Zdaję sobie sprawę, że to faktycznie najlepsze rozwiązanie, ale nie każdy sprzedający też na to pójdzie. Zresztą u mnie z akustyką też jest trochę na bakier ( to element nad którym też powoli pracuję, dopiero od niedawna posiadam też standy, wcześniej nie było raczej sensu się tym bawić).

Edit: Sorki za double'a :geek:

Autor tematu
HormoNMormoN
Nowicjusz Audiolub

#7 Wzmacniacz do 2000 - Aelite2

Post autor: HormoNMormoN » sob 10 paź 2020, 08:00

Z tą akustyką troszeczkę poleciałem :oops: , nieważne..
Sprawa wygląda następująco - ogłoszenie nieaktualne, Cyrus'a nie ma, przynajmniej jak na razie w moim pułapie cenowym i wątpię, że coś się szybko pojawi. Szukałem jeszcze trochę w sieci i wytypowałem kolejnego kandydata, mianowicie Hegel H70. Możliwe żeby zagrał mniej szczegółowo od Grundig'a? Tego bym chciał uniknąć, jeśli byłoby przeciwnie to chyba bym się zdecydował, bo może się okazać, że nastepny mi czmychnie..

ODPOWIEDZ