StereoCo wybrać kolumny czy dac

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Autor tematu
Sorel123
Nowicjusz Audiolub

#16 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: Sorel123 » pt 25 wrz 2020, 15:20

Oki Dzięki za pomoc, poszukam jakiś "Monitorów", które by mnie zadowoliły :)

Autor tematu
Sorel123
Nowicjusz Audiolub

#17 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: Sorel123 » pt 25 wrz 2020, 15:22

Ciekawią mnie jeszcze produkty Harbeth, tyle że to chyba aktualnie za wysoka póła dla mnie

Autor tematu
Sorel123
Nowicjusz Audiolub

#18 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: Sorel123 » pt 25 wrz 2020, 16:10

Wątpliwości rozwiane temat myślę można uznać za zamknięty.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#19 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: DiBatonio » pt 25 wrz 2020, 17:56

Sorel123 pisze:
pt 25 wrz 2020, 16:10
Wątpliwości rozwiane temat myślę można uznać za zamknięty.
A co już, znalazłeś kolumny?
:D
Herbatniki są specyficzne, trzeba się z nimi polubić, ale to dobre paczki.
Nie sądzę, że to za wysoka półka dla Moona, cenowa może być dla niektórych, to fakt i z tym nie dyskutuję.

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#20 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: seb » pt 25 wrz 2020, 18:42

No nieźle. Zaczęło się od skromnych 2,5 tysia za wszystko, a jesteśmy już przy Harbeth. Sorel napisz nam, co wymyśliłeś? No i zaintrygowałeś mnie tym studiem.

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#21 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: Sofokles » sob 26 wrz 2020, 01:19

Do takiego wzmaka to 2,5 tysia to na RCA można dać. Zdecydowanie w kolumny trzeba iść. Tak jak @DiBatonio i @Simpson pisali. Kolumny to podstawa grania.
Wynużę się na dniach, bo właśnie kończę ważny projekt i nie mam czasu na przyjemności - niestety.

PS. Dla autora polecam opracowanie widoczne na zielono w mojej stopce tzw "wrózbici"
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Autor tematu
Sorel123
Nowicjusz Audiolub

#22 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: Sorel123 » sob 26 wrz 2020, 18:52

Nie kolumn jeszcze nie znalazłem, ale w tej chwili wiem już czego szukać a tego dotyczyła główna kwestia poszukam posłucham i wtedy będzie można dalej walczyć ;)

Autor tematu
Sorel123
Nowicjusz Audiolub

#23 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: Sorel123 » sob 26 wrz 2020, 18:53

seb pisze:
pt 25 wrz 2020, 18:42
No nieźle. Zaczęło się od skromnych 2,5 tysia za wszystko, a jesteśmy już przy Harbeth. Sorel napisz nam, co wymyśliłeś? No i zaintrygowałeś mnie tym studiem.
A Herby to po prostu ciekawostka, na którą mnie nie stać, ale mnie mega ciekawią.

Na ten moment wiem, że będę szukał kolumn podstawkowych, te ushery 1 znalazłem i proaci też, teraz musze ich posłuchać, jeszcze myślę nad czymś ze stajni monitor audio

Autor tematu
Sorel123
Nowicjusz Audiolub

#24 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: Sorel123 » sob 26 wrz 2020, 18:56

Sofokles pisze:
sob 26 wrz 2020, 01:19
Do takiego wzmaka to 2,5 tysia to na RCA można dać. Zdecydowanie w kolumny trzeba iść. Tak jak @DiBatonio i @Simpson pisali. Kolumny to podstawa grania.
Wynużę się na dniach, bo właśnie kończę ważny projekt i nie mam czasu na przyjemności - niestety.

PS. Dla autora polecam opracowanie widoczne na zielono w mojej stopce tzw "wrózbici"
Dzięki za rade, no ja nie mam jobli na punkcie kabli, jest to dla mnie ostatni element układanki gram na dużo tańszych i sobie radzą. Kolumny na pierwszym planie obecnie :D A pytałem o taki budżet bo mój ojciec np fajne inifity dorwał za 3000 tyś gra na nich mocniejszym niż mój i wyższym modelowo moonem i fajnie grają wzmak dobrze je napędza.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#25 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: DiBatonio » sob 26 wrz 2020, 21:56

Mocniejszy wzmacniacz nie zawsze oznacza lepszy, Moony są wydajne prądowo, ja wcześniej miałem końcówkę Atolla AM100 2x100W, a Moon 250i ze swoimi 2x50W wciąga noskiem Atolla, ale to moje zdanie, chociaż jak mi wiadomo nie tylko moje. ;P

Kable to ważny element, czy to się komuś podoba, czy nie. To nie jest kwestia, że kabel , to kabel i ma przewodzić prąd, na brzmienie oprócz przewodnika mają wpływ inne elementy tego kabla, łącznie z wtykami.
Jak nie masz punktu odniesienia do czegoś lepszego, to tak naprawdę nie wiesz o czym mowa i nie jestem w tym momencie za grosz złośliwy .
Ja zatrzymałem się na Albedo Monolith i to nie tych monocrystal, tylko wcześniejszych. A było u mnie trochę sprzętu z różnych przedziałów cenowych za sztukę, nawet takie za 18tys, różne wzmacniacze i Monolithy sie sprawdzały, nie czułem niedostatku.
Ale nie o tym temat, jednak z takim wzmacniaczem nie pominąłbym zasilającego kabla, jest osobny wątek o tym, a jeden z kolegów z audioluba miał ode mnie pożyczony do maliny tani zasilający Elecaudio na dobrych wtykach Yarbo. Tez znajdziesz temat jak poszukasz.

Jeśli o głośniki podstawkowe chodzi, to warto posłuchać, trzeba później tylko zadbać o standy, mnie robił kolega z innego forum i takich nie dostaniesz nigdzie za cenę jaką musiałem zapłacić(tanio). Po zasypaniu 1 szt waży 34kg, ale nie namawiam :x
Co do ProAców, ja mam Response D2 do Moona 250i, popatrz na cenę i korelację ceny kolumn do wzmacniacza, a ty masz zacny wzmak i droższy. W Top Hifi najczęściej Moony sprzedawane są z ProAcami, bo to dobre połączenie.

A teraz ciekawostka mam, kolegę, który ProAci Response SC1 maleństwa, a grały w bardzo dużym pomieszczeniu wąskim i długim, co prawda stały bardzo blisko miejsca odsłuchu. Ale tylna ściana za nimi była dobre 2-3m , takiej sceny nie słyszałem nigdy później, całe wydarzenia były na przeciwległej ścianie, naturalnie rozmieszczone instrumenty, wokal, nie każdy ma takie możliwości, ja też nie, ale doświadczenie mega.
To dowodzi, że male wcale nie jest złe, oczywiście nie ma mowy o masowaniu jelit przez pomruki basu, ale z czasem człowiek dojrzewa brzmieniowo i woli bas dobrze zdefiniowany, rozdzielczy z informacją w tym zakresie, a nie wooferowe pomruki brrrr.

Gdybyś koniecznie chciał podłogowe, to zobacz również ProAci Response D15 lub D18, na rynku wtórnym można dostać w rązsadnej cenie.
Więcej o ProAcach przeczytasz w klubie na Audiostereo.
Ja dalej nie szukam głośników, może 3way, ale monitory, myślałem kiedyś o YB Audio, mają jedne takie, moze kiedyś przytulę nad odsłuchy :)

Pozdrawiam weekendowo.

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#26 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: seb » sob 26 wrz 2020, 23:32

@DiBatonio pozwolę sobie na powielanie Twojego zdania
Jak nie masz punktu odniesienia do czegoś lepszego, to tak naprawdę nie wiesz o czym mowa i nie jestem w tym momencie za grosz złośliwy .

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#27 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: DiBatonio » ndz 27 wrz 2020, 03:11

seb pisze:
sob 26 wrz 2020, 23:32
@DiBatonio pozwolę sobie na powielanie Twojego zdania
Dobrze, a w jakiej kwestii?
Ajjjj, rozpisałem się i mi tekst zżarło.
:oops:

To jeszcze raz:

Wiesz, jakiś punkt odniesienia mam.
Wiem, że to zabrzmiało, jakby moje było najmojsze i było najlepsze, ale tak nie jest.
Mam jednak świadomość, bo czasem slucham na systemach o wiele droższych, nawet takich z okablowaniem np. Nordosta za kilkanaście tysięcy za głośnikowy, nie wspomnę o reszcie okablowania, czy elementów. Co z tego, jak w słabych warunkach akustycznych, a wtedy wracam do siebie i włączam to samo, nawet z takiego Tidala i wraca banan na twarzy, po wcześniejszych "wrażeniach" nordostowskich :)

Oczywiście trzeba wspomnieć, że kłania się tutaj to, iż każdy z nas ma inne preferencje brzmieniowe. Nie mniej jednak z czasem człowiek jest osłuchany i łatwiej jest oceniać konkretny set audio i jego brzmienie.

Z drugiej strony mam kontakt z pierwszymi wydaniami Atolla z serii 200, które grają z 3way Vienna Acoustic na okablowaniu VDH, za to w świetnych warunkach akustycznych z utrojstwami wyliczonymi pod dane pomieszczenie. Pisałem o tym kiedyś tutaj, a osoba która tym dysponuje to dr fizyki, wie co robi w tej materii i takiej kontroli basu i namacalności brzmienia nie słyszałem z żadnego Atolla, a ta marka raczej ma opinie troszkę odmienne od powyższych. Zresztą niejednego Atollka gościłem u siebie, najwyższy model jaki miałem np.IN300.

Słuchalem już różności, choćby takie Magico M3, czy M5-kawał brzmienia, jednak wymaga też kawał dobrego źródła i kawał piecyka, bez Passa lub Gryphona najlepiej końcówek nie podchodź. Okablowanie też powinno być adekwatne niestety. Zresztą chyba na przemian z tymi piecami ich słuchałem.

W kontekście tego z czym już mialem do czynienia i mam, wiem że można lepiej, tylko po co i za ile?
Mnie już szkoda czasu szukać dalej, szkoda kasy, bo w co bym musiał teraz celować, żeby było znacząco lepiej? Znam ograniczenia swojego pokoju i jego przestrzeni, chociaż adaptacja akustyczna jest, może nie zapięta na maxa, ale dalej nie pójdę niż ponad to co mam.
Zresztą jestem już w takim wieku, że powoli charakterystyki z tabelek przestają mnie dotyczyć :D
Tak naprawdę zabrakłoby mi życia na kolejne przewalanie systemów audio i pięcia się wyżej, szkoda życia i kasy. Nie mam już 20, 30 lat niestety.
Poza tym mam kilka innych zainteresowań/hobby, szkoda by mi było wciąż marnować życia tylko na audio.

Przez kilka/kilkanaście lat złożyłem sobie stereo z głośnikami i drugi system słuchawkowy, pomijam sprzęty mobilne, tak sobie myślę, że chyba na tym poprzestanę, bo jakby to powiedzieć... patrz wyżej ;)

Natomiast koledze @Sorel123 proponuję coś, co jeszcze nie doprowadza do bankructwa, a może dać dużo przyjemnych chwil z muzyką, za w miarę rozsadne pieniądze, ale pod warunkiem zakupu na rynku wtórnym.

Pzdr

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#28 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: seb » ndz 27 wrz 2020, 08:53

Bo to dobre jest. Potraktujmy to jako taką uniwersalną mądrość. Np dla mnie, początkującego audiofila. Czytam sobie Di Batonio przed napisaniem posta i od razu zmniejsza się ilość bzdur, którą chciałem napisać na forum :lol:

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#29 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: seb » ndz 27 wrz 2020, 08:53

.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#30 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: DiBatonio » ndz 27 wrz 2020, 16:30

seb pisze:
ndz 27 wrz 2020, 08:53
Bo to dobre jest. Potraktujmy to jako taką uniwersalną mądrość. Np dla mnie, początkującego audiofila. Czytam sobie Di Batonio przed napisaniem posta i od razu zmniejsza się ilość bzdur, którą chciałem napisać na forum :lol:
:lol: :lol: :lol:

ODPOWIEDZ