Stereojazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Autor tematu
jazzzie
Nowicjusz Audiolub

#1 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: jazzzie » śr 16 paź 2019, 23:34

Witam forum audiomaniaków!

Przejdę od razu do rzeczy.... Szukam bardzo budżetowych kolumn podłogowych stereo 2.0 do - UWAGA :) - ok. 1200-1350 zł.
Wiem, że to śmiesznie brzmi, ale coś tam chyba da się wybrać (poniżej dałem linki z Allegro z kilkunastoma propozycjami).
Dostałem w prezencie używane Onkyo 8250 i szukam do niego budżetowych, bardzo tanich kolumn na pokój 14 m. kw. (prostokąt w mieszkaniu, ściany - pustak).

Pokój niewielki, muzyka spokojna (jazz, chillout i podobne klimaty), a wzmacniacz mocny :) Więc wolałbym kolumny (raczej podłogowe), których amplituner nie rozniesie ;) Kolejna sprawa preferuję kolumny nowe, ew. powystawowe/ ze zwrotów, etc. Na liście propozycji poniżej dałem tylko jedne używki, "Wafle" ze względu na to że mi się podobały wizualnie. Ale wolę nówki, chyba że jest coś "extra" wśród używek.

Pomożecie?

Wharfedale Pacific Evo głośniki kevlarowe b&w 8576892400 - Allegro.pl
https://allegro.pl/oferta/wharfedale-pa ... 8576892400

Wharfedale AMBER 20.5 trójdrożne kolumny podłogowe 6969504084 - Allegro.pl
https://allegro.pl/oferta/wharfedale-am ... 6969504084

Wharfedale DIAMOND 11.3 Kolumna Podłogowa Rosewood 8540682573 - Allegro.pl
https://allegro.pl/oferta/wharfedale-di ... 8540682573

WHARFEDALE EVOLUTION 8 ~ WIŚNIA 6509992567 - Allegro.pl
https://allegro.pl/oferta/wharfedale-ev ... 6509992567

WHARFEDALE DIAMOND 220 WHITE PROMOCJA RATY 0% 7559735573 - Allegro.pl
https://allegro.pl/oferta/wharfedale-di ... 7559735573

Kolumny STX F-360 n czarne Polski producent 8114727584 - Allegro.pl
https://allegro.pl/oferta/kolumny-stx-f ... 8114727584

WILSON ESTRADA 2.0 - darmowe odsłuchy 7637168310 - Allegro.pl
https://allegro.pl/oferta/wilson-estrad ... 7637168310

GŁOŚNIKI KOLUMNY STX F 140 N + SUB S-200N 8522974973 - Allegro.pl
https://allegro.pl/oferta/glosniki-kolu ... 8522974973

Kolumny podłogowe Quadral Quintas 6650 8275739654 - Allegro.pl
https://allegro.pl/oferta/kolumny-podlo ... 8275739654

KOLUMNY PODŁOGOWE HECO VICTA PRIME 702 ESPRESSO FV 7906926580 - Allegro.pl
https://allegro.pl/oferta/kolumny-podlo ... 7906926580

PURE ACOUSTICS NOVA 8 BL PARA KOLUMN STEREO 8421572477 - Allegro.pl
https://allegro.pl/oferta/pure-acoustic ... 8421572477

KOLUMNA TANNOY MERCURY 7.4 WALNUT GLIWICE ODSŁUCH 7904810092 - Allegro.pl
https://allegro.pl/oferta/kolumna-tanno ... 7904810092

Heco Victa Prime 502 - Kolumny głośnikowe - PARA 7937848316 - Allegro.pl
https://allegro.pl/oferta/heco-victa-pr ... 7937848316

YAMAHA NS-F51 NOWA PARA KOLUMN STEREO GW 3LATA 5722442331 - Allegro.pl
https://allegro.pl/oferta/yamaha-ns-f51 ... 5722442331

KOLUMNA ACOUSTIC ENERGY AE 109 GLIWICE ODSŁUCH 7904804515 - Allegro.pl
https://allegro.pl/oferta/kolumna-acous ... 7904804515

Kolumny podłogowe Elac Debut F5 stereo + GRATIS!! 8438596031 - Allegro.pl
https://allegro.pl/oferta/kolumny-podlo ... 8438596031

Dziękuję bardzo!
jazzzie

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#2 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: DiBatonio » śr 16 paź 2019, 23:39

Do 14m nie ładuj się w podłogówki.
Poza tym jak już sam wybrałeś jakieś typy, to w miare mozliwosci posluchaj ich u siebie, żaden z nas nie ma pojęcia jak u Ciebie mogą zagrać dane kolumny.
Tylko Ty jesteś w stanie ocenić, które najbardziej Ci się spodobają.

Autor tematu
jazzzie
Nowicjusz Audiolub

#3 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: jazzzie » czw 17 paź 2019, 00:06

Liczę głównie na Wasze fachowe opinie! Przesłuchanie nie wchodzi raczej w grę (za dużo zamawiania / odsyłania, etc.).... Chce się oprzeć na Waszych sugestiach, najlepiej jakby się dało skrócić tę listę do kilku pozycji, wtedy będzie łatwiej wybrać (poczytam testy, itd.).

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#4 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: DiBatonio » czw 17 paź 2019, 00:32

Na wstępie celowałbym w podstawkowe, ja w ok.20m gram na monitorach, więc chyba rozumiesz.
Reszta jest wróżeniem z fusów, a ja wróżbitą nie jestem i za takiego nie chcę uchodzić 😁
Nie masz w pobliżu salonu?, wiem, że Q21 handluje marką Onkyo, podpytaj o jakiejś monitory do twojego modelu.

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#5 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: Sofokles » czw 17 paź 2019, 09:01

Ja wróżbitą też nie jestem, a każda kolumna naprawdę może zabrzmieć zupełnie inaczej niż można znaleźć opinie na ich temat. Są fora w sieci, gdzie takich wróżbitów znajdziesz, a wywróżony model .... to praktycznie jak strzał na oślep, także czy sam sobie coś ustrzelisz, czy przeczytasz coś na ich temat od wróżbitów, ubrane w wypasione słowa i tak wybierzesz - praktycznie jeden grzyb.

Jeśli nie chce Ci się samemu odsłuchać, wybrać, bo daleko, bo czasu nie masz, bo odsyłąnie i problemy to nikt za Ciebie tego nie zrobi. Powaga. Jeśli chęci Ty nie masz, to kto ma je mieć ?

A jak kupujesz samochód z salonu to z jazdy próbnej rezygnujesz ? Zapytasz na forum co kupić i polegasz na uznanych mechanikach, któzy powiedzą Ci czym się Tobie będzie dobrze jeździć ? Takim uwierzysz ? A łatwiej trafić w ciemno w samochód niż w brzmienie.

Tu wklejam Ci link o wróżbitach, przeczytaj uważnie, może wnioski jakieś uda Ci się wyciągnąć:

viewtopic.php?f=5&t=932#p12895
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#6 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: DiBatonio » czw 17 paź 2019, 12:22

@Sofokles
Teraz, to już kolega nic nie kupi i o nic nie zapyta na tym forum.
😁😁😁

Autor tematu
jazzzie
Nowicjusz Audiolub

#7 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: jazzzie » czw 17 paź 2019, 12:49

Wypowiedź Sofoklesa mnie przekonała!
DiBatonio pisze:
czw 17 paź 2019, 12:22
Przekonaliście mnie, ale jednocześnie utrudniliście życie :) ehhh :)

No nic, wypożyczę z 3-4 zestawy.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#8 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: DiBatonio » czw 17 paź 2019, 13:05

@jazzzie
Jeśli masz taką możliwość to naprawdę skorzystaj, docenisz takie podejście, a dzięki temu nie będziesz sobie pluł w brodę, jakby coś ci nie pasowało w brzmieniu, a musiałbyś z nim zostać na dłużej.
Nie porównuj tylko łeb w łeb, czyli jeden do jeden 😁
Lepszą metodą jest przez kilka dni, może nawet tydzień posłuchać jednych, możesz wtedy sobie zapisywać na kartce co Ci się w tym brzmieniu podoba, a co nie.
Później to samo z następnymi głośnikami itd.
A na końcu zapiski z tych trzech zestawów sobie porównaj i wybierz najlepszy dla Ciebie kompromis.
Onkyo 8250 to amplituner, a nie pełnoprawny wzmacniacz stereo, więc szału nie będzie, ale lepszy rydz niż nic 😁
Pzdr
Ostatnio zmieniony czw 17 paź 2019, 13:29 przez DiBatonio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#9 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: Sofokles » czw 17 paź 2019, 13:29

jazzzie pisze:
czw 17 paź 2019, 12:49
Wypowiedź Sofoklesa mnie przekonała!
DiBatonio pisze:
czw 17 paź 2019, 12:22
Przekonaliście mnie, ale jednocześnie utrudniliście życie :) ehhh :)

No nic, wypożyczę z 3-4 zestawy.
I bardzo dobrze !!!! To jest właśnie wzorowe podejście. Takie powinien mieć każdy.

@DiBatonio , właśnie nie wiem dlaczego większość na forum pyta o dobór sprzętu. Fora powinny służyć innym sprawom jak dobór sprzętu do siebie wzajemnie.

Nie znając pomieszczenia, gustów, tego jak kto słyszy- bo ubytki najróżniejsze ma każdy. Tylko osobiście i u siebie powinno się takie dobory robić. Na forach można rozmawiać technicznie, opisać jakieś swoje odczucia, spostrzeżenia. Podpytać o jakieś szczególiki, ale na pewno nie bawić się we wróżki i nie wróżyć na odległość jak co zagra .

@jazzzie , wspomnisz te słowa i po doborze przez siebie i u siebie przyznasz, że to była jedyna i słuszna droga. Ci co zawierzyli wróżkom dochodzą do tego po kilku zmarnowanych latach.
Wiary w siebie i w swój odbiór. Nie patrz jak to gra, czy równo, czy jakoś tam. Patrz tylko na to co Ci się podoba i nie wnikaj zbytnio. Ale też tak jak pisze @DiBatonio . Na to trzeba trochę czasu, aby nie ulec pierwszemu wrażeniu i efekciarstwu. Dobrać tak, aby dźwięk nie męczył na dłuższą metę i będzie pełen sukces.
Tak właśnie trzeba na forach. Przekonać do jedynej właściwej drogi- osobistego odsłuchu (przede wszystkim tych, co wkraczają w ten świat). Zdaj relację jak już coś odsłuchasz. Zobaczysz, że to też sprawia przyjemność.

Wróżbitów się wyrzekaj. Kiedyś ich palili na stosach. Czy słusznie ? :mrgreen:
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#10 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: DiBatonio » czw 17 paź 2019, 13:33

@Sofokles
Kolega jazzzie już zapytał na forum obok, tym samym co ostatnio miałem wątpliwą przyjemność, z pewnością polecą konkretne propozycje wróżbitów, właśnie padły Dali Zensor 3.
Dobrze, że chociaż ktoś na trzeźwo zaproponował monitory 😁

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#11 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: Sofokles » czw 17 paź 2019, 14:53

@DiBatonio , a już miałem nadzieję, że w końcu ktoś zakumał o co tak naprawdę chodzi. No co poradzę, staram się tych wkraczających jakoś odpowiednio kierować, a jak ktoś nie chce słuchać to cóż tam. To nie ja ryzykuję. To jest smutne, a jak częste jak widać.
Także Kolega niech zaufa wróżbitom. Potem się będzie cieszył z czegokolwiek, bo nie będzie wiedział co mógł osiągnąć próbując samemu.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#12 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: DiBatonio » czw 17 paź 2019, 15:23

Kurczę, ale tak zawsze jest na początku z wchodzeniem w hi-fi stereo.
Może niech poczyta propozycje kolegów z audio.com.pl, ale zawęzi do 3-4 par kolumn i te niech posłucha u siebie.
Można podeprzeć się recenzjami jak ktoś chce, sam tak robiłem, a i teraz bywa, że czasem poczytam zanim się zdecyduje, czy w ogóle warto. Tylko, że robię sito tych recenzji, a w rezultacie i tak muszę przynieść do domu i posluchać u siebie, a nie w salonie.
Nawet druciki muszę sprawdzić w swoim systemie i w moich warunkach akustycznych sprawdzić, nie wierzę recenzjom do końca, ani temu co mówią panowie sprzedający.

Autor tematu
jazzzie
Nowicjusz Audiolub

#13 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: jazzzie » czw 17 paź 2019, 18:06

Witam ponownie :)
@DiBatonio , a już miałem nadzieję, że w końcu ktoś zakumał o co tak naprawdę chodzi.
Zakumałem, zakumałem.

Zakup sprzętu audio i chyba szczególnie kolumn to trudna rzecz. Ale nawet gdybym przesłuchał 10 zestawów kolumn w domu, w mojej klitce, co jest prawie niemożliwe (trzeba je kupić lub zamówić demo i odesłać - 10 razy!) to tak za pół roku bym wybrał najlepsze z 10, ale nie znając innych ofert czy wybrałbym najlepsze??? Pewnie też nie. Więc jest to trudna rzecz, wybrać i kupić odpowiednie kolumny :).

Tu dostałem dobre rady, ale z Wami to ja kolumn nie wybiorę :) Tam u "wróżbitów" na audio.com.pl jest trochę inny problem, część ludzi się zna na kolumnach - jedni średnio, inni dobrze, jeszcze inni bardzo dobrze. Ale tam jest więcej handlowców niż wróżbitów, a handlowcy polecają to co im zalega w magazynie, a nie to co jest najlepsze dla klienta. To jest podstawowy problem, a dalej to o czym piszecie, że nie wiadomo jak dane kolumny będą się spisywały w danym pomieszczeniu, itd.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#14 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: DiBatonio » czw 17 paź 2019, 18:27

Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem po Sofoklesie.

Możesz ich(wróżbitów) posłuchać jak chcesz, możesz poszukać opinie w necie w recenzjach, jak z opisu stwierdzisz , że może ci pasować weź i tak do domu, bo u Ciebie może być inaczej niż tam gdzie ci napiszą, że jest O.K.
Skup się na 3 może 4 zestawach, które mogą Ci odpowiadać i spróbuj je gdzieś wypożyczyć, poszukaj na olx w twojej okolicy, albo co, zapytaj o możliwość pozyczenia.
Do mnie kiedyś przyjechał gość z 70km z głośnikami TOTEM MODEL 1 SIGNATURE, zapłaciłem za paliwo w jedną i drugą stronę i nie było problemu, fajny gość, pogadaliśmy, wymieniliśmy uwagami, radami i pojechał z powrotem.
Można? A no można, kwestia dogadania.

Na audio com PL 😁...
Polecają tam jakiegoś kolegę pumpurek, podobno nie ma problemu żeby Ci podesłać jakieś kolumienki, a jak się nie sprawdzą gość zgadza się na zwrot, pewnie koszty wysyłki po twojej stronie, ale może warto.
Jak by to były jakieś niewielkie monitory, może wyśle Ci dwie pary, wtedy masz jakieś porównanie, ale nie rób tego łeb w łeb.
Jest naprawdę kilka sposobów tylko trzeba chcieć, trochę się wysilić, jak pójdziesz w temat kolumn w ciemno na chybił trafił, to możesz się bujać z brzmieniem nie takim jak byś chciał.

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#15 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: Sofokles » czw 17 paź 2019, 18:32

jazzzie pisze:
czw 17 paź 2019, 18:06
Tu dostałem dobre rady, ale z Wami to ja kolumn nie wybiorę :)
Błąd, błąd, błąd. Z nikim nie wybierzesz. Możesz jedynie kupić nie wybrać. Kupić "coś", niekoniecznie dobrze.

Najprostrza droga to pojechać z amplitunerem, odsłuchać na miejscu różne propozycje, wybrać dwie - trzy najlepsze i z nimi pojechać do siebie. Dwa- trzy dni u siebie odsłuchu i masz najlepszy wybór pod siebie. To żaden problem, nie trzeba miesięcy na to, a jak dobrze pójdzie to w jeden weekend będziesz miał to czego szukasz.
Tak wybierając masz możliwość trafić lepiej niż dobrze w swoje preferencje.

Nikt nie zgadnie jak kolumna zachowa się w Twoim pokoju. W różnych pokojach kolumny te same, w tym samym torze grają mocno inaczej. Zapytaj @Simpsona jak to było np w przypadku kolumn Chario. Jak różniły się w różnych poojach. Różnica była od zachwytu po niewypał zależnie gdzie grały, a tylko pokój się zmienił. To jeden z wielu przykładów jak to samo gra tak inaczej. To nie jest trudna rzecz. To jest łatwe, ale sobie komplikujesz. Wstępny odsłuch w salonie, dwie trzy wybrane pod pachę, jedną zostawiasz, dwie pary odsyłasz. Co w tym trudnego ?

Jakimi metodami wróżbita Ci pomoże wybrać ? Nie ma takiej opcji.
Ale jak to mówią. Twój cyrk, twoje małpy. I tak zrobisz tak jak założyłeś na początku- czyli czekasz na gotowca, którego nie ma i nikt takiego nie wskaże.

ODPOWIEDZ