StereoPOTRZEBNA PORADA PRZY WYBORZE SPRZĘTU [ok.6000zł)

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Sqter
Junior Audiolub

#16 POTRZEBNA PORADA PRZY WYBORZE SPRZĘTU [ok.6000zł)

Post autor: Sqter » pn 05 kwie 2021, 23:58

No pogratulować drugiej połowki ;)
ale to tak nie działa ..... z doswiadczenia wiem ze podświadomość i psychika działa na człowieka w wiekszym stopniu niż dźwiek
Spróbuj zrobic test 1/10...... raz na 10 odsłuchow zmien kable i zobacz czy bedzie trafiona zmiana, najlespiej ten jeden raz wstaw najlepsze kable i nie pytaj o zmianę ... wez notes i niech odznacza kiedy bedzie lepiej :)

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#17 POTRZEBNA PORADA PRZY WYBORZE SPRZĘTU [ok.6000zł)

Post autor: DiBatonio » wt 06 kwie 2021, 00:14

Zgadzam się, to się nazywa psychoakustyka.
A ślepych testów nikt nigdy nie przeszedł i raczej nie przejdzie, nawet w 7/10, ba nawet mniej, poza tym logistycznie w domowych warunkach ciężko je wykonać.
Ale, z jakąkolwiek podkładką, izolatorem np Vibrapod, czy inną pierdołą np. kabelkiem, nigdy nie wiesz w którą stronę powędruje brzmienie.
Co innego, kiedy naczytasz się wcześniej, że to zadziała tak, a tamto inaczej, wtedy masz z tyłu głowy to co wyczytałeś.
Kiedyś przetestowałem kumpla, nie wiedział co zrobiłem, po włączeniu wcześniej puszczanego kawałka spojrzał na mnie podejrzliwie, prawie krzyknął: Co zrobiłeśśś!!!
😁😁😁😂😂😂

Tacy spoza kręgów audiofilskich są najlepszym miernikiem, co innego jak my sami sobie nawtykamy do głowy gdzieś zasłyszanych tekstów audiovoodooo.
Nigdy nie mam zamiaru na siłę nikogo przekonywać do swoich racji, wystarczy samemu sprawdzić na sobie 😛

P.S.
Nawiasem mówiąc, to wnosząc panele, czy Schroedera 2D do pokoju i wynosząc 10razy za którymś razem nie usłyszysz różnicy ?
Tak mam rozumieć tę teorię?
😁

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#18 POTRZEBNA PORADA PRZY WYBORZE SPRZĘTU [ok.6000zł)

Post autor: DiBatonio » wt 06 kwie 2021, 00:29

Sqter pisze:
pn 05 kwie 2021, 23:58
Spróbuj zrobic test 1/10...... raz na 10 odsłuchow zmien kable i zobacz czy bedzie trafiona zmiana, najlespiej ten jeden raz wstaw najlepsze kable i nie pytaj o zmianę ... wez notes i niech odznacza kiedy bedzie lepiej :)
Akurat z kablami nie tak się to robi, tutaj w zasadzie każdy polegnie za którymś podejściem, jak w kółko będziesz przepinać w te i wewte.
Tutaj potrzebna inna metodologia, żeby nie było efektu WOW, jak zazwyczaj ma to miejsce.

Sqter
Junior Audiolub

#19 POTRZEBNA PORADA PRZY WYBORZE SPRZĘTU [ok.6000zł)

Post autor: Sqter » wt 06 kwie 2021, 00:32

do akustyki i wygłusznia bym się nie czepiał .. ale jest kupa elementów które działają tylko na psychikę .. a podkladki itp to już nie będę komentował.. temat byl o kablach .
swoja drogą ładny swiąteczny OFFTOPic walnelismy... może wypadałoby usunać :?

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#20 POTRZEBNA PORADA PRZY WYBORZE SPRZĘTU [ok.6000zł)

Post autor: DiBatonio » wt 06 kwie 2021, 06:57

Jaki off top?!
Ostatnio i tak nic się nie dzieje na forum, chyba powoli umiera.
Kiedyś więcej się działo, a szkoda.

ODPOWIEDZ