StereoCo wybrać kolumny czy dac

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.
Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#31 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: Sofokles » pt 09 paź 2020, 16:31

DiBatonio pisze:
ndz 27 wrz 2020, 03:11
seb pisze:
sob 26 wrz 2020, 23:32
@DiBatonio pozwolę sobie na powielanie Twojego zdania
Jak nie masz punktu odniesienia do czegoś lepszego, to tak naprawdę nie wiesz o czym mowa i nie jestem w tym momencie za grosz złośliwy .
Dobrze, a w jakiej kwestii?
Ajjjj, rozpisałem się i mi tekst zżarło.
:oops:

To jeszcze raz:

Wiesz, jakiś punkt odniesienia mam.
Wiem, że to zabrzmiało, jakby moje było najmojsze i było najlepsze, ale tak nie jest.
Mam jednak świadomość, bo czasem slucham na systemach o wiele droższych, nawet takich z okablowaniem np. Nordosta za kilkanaście tysięcy za głośnikowy, nie wspomnę o reszcie okablowania, czy elementów. Co z tego, jak w słabych warunkach akustycznych, a wtedy wracam do siebie i włączam to samo, nawet z takiego Tidala i wraca banan na twarzy, po wcześniejszych "wrażeniach" nordostowskich :)

Oczywiście trzeba wspomnieć, że kłania się tutaj to, iż każdy z nas ma inne preferencje brzmieniowe. Nie mniej jednak z czasem człowiek jest osłuchany i łatwiej jest oceniać konkretny set audio i jego brzmienie.

Z drugiej strony mam kontakt z pierwszymi wydaniami Atolla z serii 200, które grają z 3way Vienna Acoustic na okablowaniu VDH, za to w świetnych warunkach akustycznych z utrojstwami wyliczonymi pod dane pomieszczenie. Pisałem o tym kiedyś tutaj, a osoba która tym dysponuje to dr fizyki, wie co robi w tej materii i takiej kontroli basu i namacalności brzmienia nie słyszałem z żadnego Atolla, a ta marka raczej ma opinie troszkę odmienne od powyższych. Zresztą niejednego Atollka gościłem u siebie, najwyższy model jaki miałem np.IN300.

Słuchalem już różności, choćby takie Magico M3, czy M5-kawał brzmienia, jednak wymaga też kawał dobrego źródła i kawał piecyka, bez Passa lub Gryphona najlepiej końcówek nie podchodź. Okablowanie też powinno być adekwatne niestety. Zresztą chyba na przemian z tymi piecami ich słuchałem.

W kontekście tego z czym już mialem do czynienia i mam, wiem że można lepiej, tylko po co i za ile?
Mnie już szkoda czasu szukać dalej, szkoda kasy, bo w co bym musiał teraz celować, żeby było znacząco lepiej? Znam ograniczenia swojego pokoju i jego przestrzeni, chociaż adaptacja akustyczna jest, może nie zapięta na maxa, ale dalej nie pójdę niż ponad to co mam.
Zresztą jestem już w takim wieku, że powoli charakterystyki z tabelek przestają mnie dotyczyć :D
Tak naprawdę zabrakłoby mi życia na kolejne przewalanie systemów audio i pięcia się wyżej, szkoda życia i kasy. Nie mam już 20, 30 lat niestety.
Poza tym mam kilka innych zainteresowań/hobby, szkoda by mi było wciąż marnować życia tylko na audio.

Przez kilka/kilkanaście lat złożyłem sobie stereo z głośnikami i drugi system słuchawkowy, pomijam sprzęty mobilne, tak sobie myślę, że chyba na tym poprzestanę, bo jakby to powiedzieć... patrz wyżej ;)

Natomiast koledze @Sorel123 proponuję coś, co jeszcze nie doprowadza do bankructwa, a może dać dużo przyjemnych chwil z muzyką, za w miarę rozsadne pieniądze, ale pod warunkiem zakupu na rynku wtórnym.

Pzdr
Kurka. Normalnie nic dodać nic ująć !!!
Mam identyczny pogląd.
Niedawno sprzedałem swój cały system, wszystko. Kasy mam jak na sporawe mieszkanie i się waham, czy wydać na ostatni sprzęt, docelowy i już nie zmieniać, czy może wracać do Polski ? :roll:
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#32 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: DiBatonio » pt 09 paź 2020, 19:58

Do Polski ?
Po co, nie widzisz co się dzieje ?
:D

Awatar użytkownika

seb
Czeladnik Audiolub

#33 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: seb » sob 10 paź 2020, 01:24

Sofokles nie pitol,że sprzęt nad życie. Jeśli wyjechałeś dawno temu, to mówię Ci,że tu można tak samo, jak tam tylko jest inaczej. Di Batonio bredzi.Jeśli masz pomysł, to go realizuj, to jest ciągle chłonny rynek. Można tu rozwijać karierę tak samo, jak zagranicom. Kasę możesz przeliczać na euro a i tak wyjdziesz na swoje. Byłem, wróciłem, i jestem szczęśliwy.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#34 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: DiBatonio » sob 10 paź 2020, 22:48

seb pisze:
sob 10 paź 2020, 01:24
Di Batonio bredzi.
:D :D :D
A w jakiej kwestii, powrotu do kraju?
;)

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#35 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: Sofokles » pn 12 paź 2020, 13:51

W czym lub z czym Batonio bredzi ??? Ja nie zauważyłem aby w czymkolwiek bradził.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#36 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: Jackobtone » pn 12 paź 2020, 14:19

Trochę offtop, ale @Sofokles z czystej ciekawości (o ile to nie tajemnica), zastanawiałeś się już co kupić? Masz jakiś pomysł na nowy system? :) Co miałeś wcześniej?

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#37 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: Sofokles » wt 13 paź 2020, 08:22

Jackobtone pisze:
pn 12 paź 2020, 14:19
Trochę offtop, ale @Sofokles z czystej ciekawości (o ile to nie tajemnica), zastanawiałeś się już co kupić? Masz jakiś pomysł na nowy system? :) Co miałeś wcześniej?
Co miałem wcześniej to trudne pytanie. Wcześniej sporo sprzętu przerzuciłem - od takich mniej znanych po te znane na rynku. Ostatnio co miałem to Moon'a 700 i zasilało to kolumny FS Ktema (ale one były po upgrade, który wart był jakieś połowę jej ceny). Kolumny kupiłem "po znajomości" używane. Okablowanie miałem przeróżne w różnych pułapach cenowych (jakieś dwa kartony). Najbardziej cenię chyba Harmonix'y- ale te wyzsze modele. Z IC też lubiłem Harmonix. Kolumn miałem bardzo dużo u siebie (z racji że pracowałem w salonie audio- audiofilskim, drogim).
Za całe dwa pudła kabli dostałem dobrze ponad 60 tysia, kolumny sprzedałem też bardzo dobrze, wzmak też sprzedany, ale czeka na odbiór. Przez całe życie nazbierało się tego i wszystko puściłem. Wszystko, wszystko, nawet swoją adaptację akustyczną, którą też miałem kupioną po znajomości. Obecnie jestem goły sprzętowo.

Co kupić to się nie zastanawiałem. Nie mam pojęcia. Chcę coś wziąć i już nic nie wymieniać, nie zbierać, bo to bez sensu. Ze 100 tysia zł może przeznaczę na nowy sprzęcik, ale wolałbym mniej- dobrze byłoby się zmieścić w kilku dychach, ale to będzie ciężkie.
Za resztę kupię sobie jacht, bo jak byłem na wakacjach w Polsce bardzo spodobało mi się żeglowanie. To relaksuje chyba lepiej jak muza, no może podobnie, ale będzie taniej.

PS. Chyba znudziło mi się gonienie króliczka. Nie ma sensu. Aż ciężko pomyśleć ile to ja kasy wtopiłem w audio. Trzeba kupić raz a dobrze i w zmiany już nie wchodzić, bo znowu nazbierają się dwa kartony kabli i pół szafy nieużywanego sprzętu. Studnia bez dna.

Też sorry za of-top. Pozdro.

Jackobtone
Czeladnik Audiolub

#38 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: Jackobtone » wt 13 paź 2020, 09:58

Dużo mądrych rzeczy napisałeś. A może takowego króliczka nie ma i taka gonitwa nie ma sensu? :) W każdym razie jeśli system cieszy ucho to nie ma co kombinować. Dlatego też postanowiłem nic nie ruszać do przeprowadzki i mam nadzieję, że w swoim postanowieniu wytrwam. Póki co system cieszy jak cieszył, mimo że kosztował mały ułamek tego co Ty wydałeś :D

Dzięki za odpowiedź :)

pajto
Nowicjusz Audiolub

#39 Co wybrać kolumny czy dac

Post autor: pajto » pn 19 paź 2020, 00:11

Cześć forum!

Na ciekawe tory temat zboczył :) Ale w sumie się ciekawie się tego czyta, więc nie żałuję, że przeczytałem do końca.

Sprzęt MOON-a nie znam, ale wiem, że to b. wysoka półka. Na YT dziś oglądałem kolumienki Opera Grande Mezza, właśnie jakiś Arab ma całą szafę sprzętu MOON i z tymi kolumienkami zrobił pokazowe video :) https://www.youtube.com/watch?v=4i5cXdt-7Lg

ODPOWIEDZ