Stereojazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Autor tematu
jazzzie
Nowicjusz Audiolub

#16 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: jazzzie » czw 17 paź 2019, 18:59

Ja ze wszystkim co napisaliście się zgadzam, tylko leniwy jestem :)

OK OK. Tak zrobię, tylko właśnie muszę zawęzić wybór do kilku zestawów. Jedną propozycję dostałem (Zensor 3).

Odstawiając temat kolumn na bok, za chwilę założę kolejny wątek, na razie czysto teoretyczny :), ale widzę, że lubicie pogadać, więc odzew będzie i chętnie poczytam co o tym sądzicie. Założę tu kolejny temat w ciągu pół godziny.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#17 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: Simpson » pt 18 paź 2019, 07:58

Z tym co Koledzy napisali powyżej zgodzę się jak najbardziej. @Sofokles wspomniał o brzmieniu tego samego zestawu w różnych pomieszczeniach i faktycznie różnice są kolosalne.

Wspomniane kolumny Chario Delphinus w moich warunkach akustycznych, w moim pomieszczeniu totalnie sobie nie poradziły. A warto też wspomnieć, że te kolumny często "w ciemno" polecane są do pomieszczeń w granicy 18m2.

Do poczytania tu:

viewtopic.php?f=5&t=876#p12092

Warto też wspomnieć, że jakąś adaptację akustyczną posiadam, także tym bardziej może to dziwić. Z tego co pamiętam @DiBatonio także wspominał o brzmieniu Atoll'a w innych warunkach, którego opis nijak się ma z przeważającymi opiniami na temat filozofii jego brzmienia.

Wiele jest takich przykładów, np spory na forach co do brzmienia danego komponentu, gdzie każdy z użytkowników może mieć rację, gdyż słuchają tego w różnych warunkach. Dodatkowo każdy inaczej słyszy, czyli stopień głuchoty różny jest- w różnych stadiach i dotyczy różnych słyszalnych pasm. To nic nowego. Tak po prostu jest.

Osobiście uważam, że takie polecanie czegokolwiek na odległość zapoczątkowali sprzedawcy sprzętu, gdyż nie każdemu chce się ruszyć tyłek, a sprzedać cokolwiek jest dobrze. Oczywiście na początku drogi w audio jest to najgorsze co może być (spokojnie, to tylko moja teoria).

Ja od samego początku (jeszcze kupując kino domowe jakiś czas temu) zawsze byłem przynajmniej na odsłuchu w salonie i zawsze "wyczytane" top wśród szukanych zestawów w salonach się często nie broniły i wracałem z czymś innym.

Gdy szukałem kolumn dla siebie (około pół roku) także dużo o wszystkim czytałem. Opisy, recenzje, porady "wróżbitów" ...a skończyło się tak, że gdybym miał wybierać z opisów, rad i recenzji to wróciłbym zupełnie z czymś innym niż wróciłem.

Traf chciał, że te polecane konstrukcje mogłem ze sobą porównać w salonie (generalnie w jakiś 6 salonach, bo tyle gdzieś odwiedziłem) i te polecane, te z kwiecistych recenzji, z tych wyborów redakcji zostały daleko w tyle, gdy porównałem je z konstrukcją praktycznie nikomu nie znaną. Najzwyczajniej w świecie akurat te "podpasiły" mi brzmieniowo i wydały mi się kolumnami z innej bajki, a wcześniej słuchając innych wrażenia nie miałem, że mogą znaleźć się jakieś takie, co "zamiotą" całą stawką.

Wówczas pół dnia odsłuchu w Gdańsku powiedział mi dużo, dużo więcej, niż miesiące czytania opinii, recenzji i "wróżbitów".

Dobrze, że przyznałeś się, że jesteś leniwy ;) Ale co by nie było, jeśli chcesz najlepszego wyjścia z sytuacji to za Ciebie nikt tego nie zrobi dobrze. Zaś jeśli jesteś leniwy to pożycz skądkolwiek każdą konstrukcję w Twoim zasięgu i uwierz mi na słowo, że wystarczy Ci kilka utworów sobie znanych włączyć na każdej parze kolumn, co daje jakieś 2-3 godziny odsłuchów i ogólny rys brzmienia będziesz znał na tyle, żeby określić co wg Ciebie brzmi najlepiej. To jest dużo lepsze rozwiązanie, niż strzelanie w ciemno, bo komuś dane brzmienie pasuje w zupełnie innych warunkach lokalowych, komuś kto może zupełnie inaczej odbierać brzmienie i różne aspekty brzmienia mogą mu się podobać.

Tak jak poprzednicy, również uważam, że "w ciemno" kolumny może kupować ktoś, kto już daną konstrukcję słyszał, zna, jest doświadczony. A tacy jak my (włącznie ze mną) MUSZĄ ruszyć się na odsłuch. Bo komu to ma służyć ?

@jazzzie , wydajesz ciężko zarobione pieniądze. Nie szkoda ich trwonić na strzelanie na oślep ??? Nie chcesz ich dobrze wydać ??

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#18 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: DiBatonio » ndz 20 paź 2019, 00:14

Na razie chyba nie ma sensu tłumaczyć koledze, może kiedyś zrozumie....
Kolega cały czas szuka propozycji na innym forum i liczy na cudowną receptę, najgorzse, że wciaż szuka propozycji/potwierdzenia "słusznego" wyboru jakim są kolumny podlogowe do 14m, niestety są tacy, którzy namiętnie i takie proponują.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#19 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: Simpson » ndz 20 paź 2019, 00:40

DiBatonio pisze:
ndz 20 paź 2019, 00:14
Na razie chyba nie ma sensu tłumaczyć koledze, może kiedyś zrozumie....
Niestety obawiam się, że masz rację. Osobiście sądzę, że chyba cześć ludzi musi przejść ten etap, musi jednak przekonać się na swoim błędzie, zamiast czerpać nauki z błędów innych.

Autor tematu
jazzzie
Nowicjusz Audiolub

#20 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: jazzzie » ndz 20 paź 2019, 19:59

Wróciłem i trochę zmądrzałem ;)

Biorę monitorki / podstawkowe i przesłucham je u siebie, ale nie 20 zestawów, ani 15, ani 10...tylko muszę drogą losowania (kilkukrotny rzut monetą?) skrócić listę kandydatów do 4-5 zestawów.

Wstępnie wybrałem (na oko):

Elac Debut B6.2

Dali Zensor 3

KEF q150

Quadral Argentum 530

WHARFEDALE DIAMOND 220

MONITOR AUDIO BRONZE 2

INDIANA LINE NOTA 260

ACOUSTIC ENERGY AE 100

Klipsch R-51M

Tannoy Mercury 7.1

Awatar użytkownika

mario33lgw
Czeladnik Audiolub

#21 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: mario33lgw » ndz 20 paź 2019, 21:40

Jak koledzy powiedzieli wyżej - jak nie posłuchasz to nic nie będziesz wiedział... Natomiast ja, jako były posiadacz amplitunera, który był tuż przed Twoim (8150) i miał/ma podobną charajterystykę grania (sprawdziłem), to skoro opisujesz swoje potrzeby muzyczne jw. (raczej spokojne granie, potrzebujące melodyjnego 'środka') to od razu odradzę pary, które moim zdaniem grają bardzo mocno w krawędziach pasma - tj odradzałbym:

Dali Zensor 3
KEF q150
Klipsch R-51

Monitor Audio Bronze niedawno sprzedałem, używałem ich z Onkyo dość długo, a z kinem domowym mam dalej i nie zamierzam zmieniać szybko. To kolumny bardzo dobrze układające się z solidną elektroniką 'podstawową' jak Onkyo czy Denon, zaskakująco sporo w nich pasji i dynamiki. Pytanie, czy Ty tego potrzebujesz i czy pomieszczenie Ci będzie sprzyjać...

Spróbowałbym MA i Tannoya w pierwszej kolejności. Ale jw. - jak nie sprawdzisz SAMEMU...
Stereo: Sansui Alpha AU-607XR + Harbeth Monitor M30.1
Streaming & DAC: Lumin D1
Analog: Technics SL-1410mk2 + Ortofon Stylus 20
KD: Denon AVR-X4400H + Monitor Audio Bronze 5.1

Autor tematu
jazzzie
Nowicjusz Audiolub

#22 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: jazzzie » ndz 20 paź 2019, 22:15

Dziękuję za podpowiedzi!

"Wyciąłeś" - Dali zensor 3, które mnóstwo osób poleca i były to moje jedne z faworytów :) I tak je przesłucham, bo za dużo się o nich nasłyszałem dobrego.

MA i Tannoy -> Lubię firmę Monitor Audio (kolega ma podłogówki, chyba Silver 6 - dobrze wykonane i ładnie grają). Tannoya posiadam M2 Mercury (starocie) grają dość przyzwoicie z Cambodżą A1 V3 (ale oczywiście w zupełnie innych warunkach). Te 7.1 przesłucham, mam nadzieje że są zauważalnie lepsze.

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi! (choć nie do wszystkich się zastosuję).

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#23 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: DiBatonio » ndz 20 paź 2019, 23:25

@jazzzie
A , czy czasem już nie wybrałeś?
Po co ściemniasz, zrobiłeś po swojemu i niech Ci wyjdzie na zdrowie.
Masz już podłogówki przecie, czekam na nowe wątki Twojego autorstwa.
😁😁😁

Mickymouse
Nowicjusz Audiolub

#24 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: Mickymouse » czw 30 lip 2020, 07:48

Chcę sprzedać swoje Magnaty Tempus77. Jeszcze na gwarancji.Troche za słabe do mojego wzmacniacza Demon 2500.poza tym bardzo dobre.mozna posłuchać.m

Mickymouse
Nowicjusz Audiolub

#25 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: Mickymouse » czw 30 lip 2020, 07:53

Demon 2500 kolumny magnat za połowę ceny na gwarancji

Mickymouse
Nowicjusz Audiolub

#26 jazzzie potrzebuje tanie kolumienki stereo 2.0 do Onkyo 8250 - pomożecie?

Post autor: Mickymouse » czw 30 lip 2020, 07:55

denon2500

ODPOWIEDZ