StereoRotel ra 980bx problem

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Autor tematu
ceba29
Nowicjusz Audiolub

#1 Rotel ra 980bx problem

Post autor: ceba29 » śr 03 cze 2020, 20:53

Dzień dobry. 

Jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Rotel ra 980bx. Od pewnego czasu mam z nim problem. Czasami zanika dźwięk z jednego kanału ( dotyczy to prawego i lewego kanału), czasami  jeden kanał gra ciszej i słychać w nim trzaski, innym razem oba kanały wydają się grać równo i czysto. Dzieje się to w losowych momentach. Jaka może być tego przyczyna? Czy ktoś mógłby polecić serwis w Warszawie, który podejmie się naprawy/diagnozy takiej usterki. 

Dziękuję z góry za pomoc. 

Jackobtone
Poszukiwacz Audiolub

#2 Rotel ra 980bx problem

Post autor: Jackobtone » śr 03 cze 2020, 21:25

Witaj,
A podłączałeś słuchawki wtedy gdy grał nierówno kanałami? W przypadku słuchawek też problem jest obecny?
Jeśli tak - obstawiałbym sekcję przedwzmacniacza, jeśli nie - może to być dosyć prosta usterka i łatwa do wyeliminowania.
Z Warszawy nie jestem i w związku z tym nie potrafię polecić żadnego serwisu, w sumie w Łodzi też żadnego zaufanego nie mam :/

Awatar użytkownika

DiBatonio
Specjalista Audiolub
Kontakt:

#3 Rotel ra 980bx problem

Post autor: DiBatonio » czw 04 cze 2020, 00:20

To może być wszystko, ale zaczął bym od najprostszej rzeczy.
Sprawdzić potencjometr, może już się powoli kończy, poza tym nie piszesz, czy tak się dzieje jak już wzmacniacz osiągnie temperaturę pracy itp.

Awatar użytkownika

Profi
Początkujący Audiolub

#4 Rotel ra 980bx problem

Post autor: Profi » pt 05 cze 2020, 00:15

Czy wspomniane objawy zdarzają się niezależnie od poziomu głośności czy przy cichym / średniogłośnym słuchaniu? Bo jeśli przy cichym, obstawiałbym raczej przekaźnik soft startu niż potencjometr. Oczywiście diagnoza na odległość to wróżenie z fusów ...

Autor tematu
ceba29
Nowicjusz Audiolub

#5 Rotel ra 980bx problem

Post autor: ceba29 » pt 05 cze 2020, 12:23

Postaram się sprawdzić jak będzie na słuchawkach, związek z temperaturą i głośnością. Poobserwuję bo dziś jak na złość działa wszytko dobrze.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

ODPOWIEDZ