StereoPodwyższenie jakości stereo w zestawie KD

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.

Autor tematu
halik
Nowicjusz Audiolub

#1 Podwyższenie jakości stereo w zestawie KD

Post autor: halik » pt 31 sty 2020, 14:23

Witam. Na wstępie chciałem się przywitać, jestem nowym uzytkownikiem tego forum, i poprosić was o radę.
Mianowicie, posiadam zestaw onkyo rz840, fronty klipsh rp6000, central pr404c, subufer 115sw. W kinie domowym sie zestaw super sprawdza , naprawdę, pomimo braku tylnych efektowych jestem super zadowolony. Ale w stereo brakuje mi trochę środka, wysokie i niskie tony są słyszalne bardzo intensywnie ale zagłuszaja mi srodek. Wiem że taka jest charakterystyka tych kolumn ale świadomie je kupiłem bo jak pisałem wcześniej były do Kd. Nie wiedziałem że tak mi się spodoba słuchanie muzyki w stereo. Na dzień dzisiejszy jest tak że 90% czasu pracy zestawu to muzyka.
I stąd moje pytanie czy mogę jakoś poprawić brzmienie bez wymiany kolumn
Dodam że salon mam bardzo nieszczęśliwy akustycznie , duzy i otwarty na kuchnie i korytarz.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#2 Podwyższenie jakości stereo w zestawie KD

Post autor: Sofokles » sob 01 lut 2020, 21:54

halik pisze:
pt 31 sty 2020, 14:23
I stąd moje pytanie czy mogę jakoś poprawić brzmienie bez wymiany kolumn
Raczej nie sądzę. Możesz popytać przeróżnych wróżbitów, którzy będą podpowiadali miesiącami cuda.

Jeśli jesteś świadomym użytkownikiem sprzętu to powinienieś wiedzieć, że bez odsłuchów konkretnych sprzętów u siebie w pokoju nic nie wskórasz.
Niestety. Każde pomieszczenie jest inne i sprzęty różnie grają w każdym pomieszczeniu. Wiem, że Ci się to nie podoba, bo liczyłeś na "gotowca" , ale gotowców nie ma.

Pewnie wcześniej przed zakupem jakiś "wróżbita" wywróżył Ci co masz kupić i po niedługim czasie życie wszystko zweryfikowało. Nie zdziwie się, jak tak to wyglądało, bo często tak właśnie to wygląda.

Proponuję ruszyć tyłek, eksperymentować, pożyczać, słuchać i tylko tak sobrać sprzęt. Żadnego kupowania w ciemno sprzętu, który ktoś tam wywróży.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#3 Podwyższenie jakości stereo w zestawie KD

Post autor: Mały 75 » ndz 02 lut 2020, 08:01

Ciężko coś podpowiedzieć, bo jeśli kolumna po macoszemu trochę traktuje średnie tony to wzmacniaczem ich raczej nie wyczarujesz.
Tu pasowałby wzmacniacz który właśnie tak traktuje wysokie i niskie a przed szereg co za tym idzie na uprzywilejowanej pozycji stawia właśnie srednice
Może klocki które grają potocznie mówiąc na twarz by się tu sprawdziły.
Może jak bym miał takie zestawienie klipsch +onkyo mógłbym powiedzieć więcej i byłbym wiarygodny ale na tym poziomie to tylko GDYBANIE 😉. Pzdr
PS Jak widać MOŻE to kluczowe słowo HAHA

ODPOWIEDZ