Stereo5000zł na sprzęt audio, co wybrać?

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze stereo, streamery, przetworniki analogowo – cyfrowe, kolumny głośnikowe.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JOKER78
Nowicjusz Audiolub

#1 5000zł na sprzęt audio, co wybrać?

Post autor: JOKER78 » sob 12 paź 2019, 21:30

Witam. Na początku powiem że jestem nowy w tym temacie :roll: chciałbym kupić sprzęt do 5000zł, będzie on stał w pokoju o wymiarach 5 na 6 metrów. Gatunki muzyczne które słucham to przede wszystkim Rock i metal 🤟np( Hendrix, led zeppelin, pink floyd, sepultura, Behemoth itd. czyli mocne uderzenie ) ale także minimal techno np( sven vath, boris brejcha, carl cox) i rap. Odtwarzanie głównie z płyt CD ale tez bym chciał podłączyć tv laptopa, telefon i mógłby miec bluetooth, moze kiedyś dokupię gramofon. Uzyskać bym chciał ciepłe brzmienie z mocnymi niskimi tonami. Trochę poszperalem na allegro i takie coś mi wpadło w oko: wzmacniacz YAMAHA A-S501, Odtwarzacz CD MusicCast Yamaha CD-NT670D i Kolumny Tonsil ALTUS 300. Jeśli jest tu ktoś kto się na tym zna to proszę o rade czy mój wybór jest dobry a jak nie to co wybrać. Z góry dzięki i pozdrawiam ;)

Jackobtone
Junior Audiolub

#2 5000zł na sprzęt audio, co wybrać?

Post autor: Jackobtone » ndz 13 paź 2019, 00:41

Cześć!

Ja swoje pierwsze kroki w świecie audio zacząłem właśnie od Yamahy A-S501. Za źródło służyła mi Yamaha CD-N501 (teraz to niestety trochę przeżytek), a dźwięk leciał do Dali Zensor 7. Ogółem brzmienie Yamahy określiłbym jako neutralne. Nie wiem jakim brzmieniem charakteryzują się Altusy. Zensory grały ciepło, z mocno podbitym basem w średnim zakresie. Nie schodziły za nisko ale imprezę przeżyły niejedną. Miałem ten system przez 5lat.

Yamahę CD-NT670D mam w jednym z systemów. To całkiem fajny, wielofunkcyjny grajek obsługujący MusicCast, więc mógłbyś korzystać nie tylko z płyt, ale też z zasobów Spotify, Tidal etc. Gorzej natomiast z łącznością USB przez komputer, bo zarówno wzmacniacz jak i odtwarzacz nie mają stosownego gniazda. No, ale wciąż pozostaje streaming - możesz odtwarzać pliki z komputera via wifi. TV podłączysz bez problemu, bo zarówno wzmacniacz, jak i odtwarzacz mają wejście optyczne (o ile telewizor ma wyjście optyczne - jeśli nie to pewnie po RCA można puścić sygnał do wzmacniacza).

Sprawdź jeszcze NADa C326BEE - to ciepłe granie z dużą ilością basu. Na początek przygody to również dobry wzmacniacz o ile wystarczy mu mocy do poprawnego nagłośnienia Twojego pomieszczenia.

Nie upieraj się przy Altusach, przerzuć trochę kolumn. Przy założonym budżecie, zakładając że zdecydujesz się na A-S501 i CD-NT670D, zostanie Ci koło 2000zł na same kolumny. W tej cenie jest naprawdę bardzo dużo pozycji na rynku (np. Tannoy, Heco, Pylon Audio, STX). W sklepie audio zawsze możesz negocjować cenę. Nie kupuj sprzętu audio po cenie rynkowej bo zawsze sklepy są w stanie coś urwać, zwłaszcza jeśli kupisz jednocześnie kilka elementów systemu.

Zastanawiałeś się nad sprzętem z drugiej ręki? W kwocie 5000zł można by znaleźć coś lepiej grającego od tego co zostało wymienione wyżej.

Nie kupuj w ciemno, jeśli masz możliwość udaj się do sklepu audio w Twojej okolicy. Jeśli mają salę odsłuchową na pewno nie będzie problemu z posłuchaniem większości wybranego przez Ciebie sprzętu. Jak coś Ci wpadnie w ucho wypożycz sprzęt do domu i koniecznie sprawdź go u siebie. Nie sugeruj się za bardzo tym co piszą inni (na innych forach), każdy z nas słyszy trochę inaczej i ma inne wymagania co do sprzętu. Oczywiście możesz sprawdzić jak gra zaproponowany sprzęt, ale powtórzę, najpierw odsłuch w domu, potem zakup.

Awatar użytkownika

Autor tematu
JOKER78
Nowicjusz Audiolub

#3 5000zł na sprzęt audio, co wybrać?

Post autor: JOKER78 » wt 15 paź 2019, 03:43

Jackobtone, dzięki za odpowiedź. Przez ten weekend wiele myślałem, przegladalem allegro i czytałem na forach o sprzęcie audio. Zgodze się z tobą że kolumny altusa to chyba zły pomysł więc będę szukał dalej, z reguły nie napalam się na zakup pierwszej rzeczy jaką zobaczę szczegulnie za te pieniądze więc decyzje będą się zmieniały i ma to byc przemyślany zakup. Na temat altusów większość opinii jake znalazłem były negatywne, między innymi że z czystością dźwięku mają problem a mi zależy na dobrym dźwięku więc będę szukał dalej, a w tej chwili moją uwagę zwracają kolumny jamo c95. Ze względu na brak dobrych salonów w mojej okolicy muszę bardziej zagłębić się w tym temacie i polegać na podpowiedziach osób które się znają. Zastanawiam się od czego zacząć, wydaje mi się że na początku powinienem wybrać wzmacniacz i odtwarzacz CD a na końcu kolumny. Ze sprzętu którego wcześniej wspominałem najbardziej podoba mi się odtwarzacz CD yamaha A-S501 ze względu na funkcję jakie posiada czyli odtwarzacz sieciowy, połączenie wi fi, bluetooth ( bezprzewodowo podłączę tv, telefon) ma też fajną funkcje MusicCast. Wzmacniacz YAMAHA A-S501 to też chyba dobry wybór, a co myślicie o podłączeniu do niego jamo c95, czy jamo to dobra firma 🤔.

Jackobtone
Junior Audiolub

#4 5000zł na sprzęt audio, co wybrać?

Post autor: Jackobtone » wt 15 paź 2019, 13:30

Słuchałem Jamo jak kupowałem Yamahę i Dali Z7. Bylo to dawno temu ale pamietam jedno - miałem wrażenie że Jamo były bardziej muzykalne. Praktycznie nic nie jestem w stanie o nich powiedzieć. Nawet nie pamiętał jaki to był model.

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#5 5000zł na sprzęt audio, co wybrać?

Post autor: DiBatonio » wt 15 paź 2019, 19:17

@@JOKER78
Przy takiej kwocie, to jechałbym nawet ze 100-200 km do salonu, żeby posłuchać, może znajdziesz salon, który wypożyczy na jakiś odsłuch u Ciebie.
5 tysi na ulicy nie leży.

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#6 5000zł na sprzęt audio, co wybrać?

Post autor: Sofokles » wt 15 paź 2019, 21:21

DiBatonio pisze:
wt 15 paź 2019, 19:17
Przy takiej kwocie, to jechałbym nawet ze 100-200 km do salonu, żeby posłuchać, może znajdziesz salon, który wypożyczy na jakiś odsłuch u Ciebie.
Oczywiście że tak. Tylko i wyłącznie na osobisty odsłuch lub pożyczkę na chatę. Nie ma lepszej możliwości na finałowy sukces.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#7 5000zł na sprzęt audio, co wybrać?

Post autor: DiBatonio » wt 15 paź 2019, 23:45

@Sofokles
My to wiemy...
Ale jeszcze dzisiaj miałem wątpliwą przyjemność na forum audio.com, gdzie proponowano chłopakowi do 13m pokoju podłogówki, co prawda Dali 505 niby takie mniejsze, ale cóż oczekiwano ode mnie konkretnych propozycji, padły nawet słowa typu wróżbita.
Ubaw co nie miara, aż dziw bierze, że mówią to osoby, które mają się za doświadczonych melomanów sprzętoznafffcuuuufff, ba mają cy się za znawców od akustyki.
No cyrk Monthy Pythona na kółkach 😁😁😁

Awatar użytkownika

Autor tematu
JOKER78
Nowicjusz Audiolub

#8 5000zł na sprzęt audio, co wybrać?

Post autor: JOKER78 » śr 16 paź 2019, 01:00

Objechałem wszystkie lokalne sklepy ze sprzętem elektronicznym typu media markt i nie ma ani jednego wzmacniacza stereo :oops: same kina domowe, poweraudio. We Wrocławiu około 150km ode mnie, na stronie www znalazłem ciekawe sklepy https://www.mdbaudio.pl/ https://www.tophifi.pl/akcesoria.html?g ... gIUn_D_BwE https://strefadzwieku.pl/ planuje się wkrótce tam wybrać.

Jackobtone
Junior Audiolub

#9 5000zł na sprzęt audio, co wybrać?

Post autor: Jackobtone » śr 16 paź 2019, 06:59

W każdym Top-HiFi jest sal odsłuchowa. Najlepiej przejrzeć asortyment tych sklepów, zadzwonić w celu uzgodnienia co mają stacjonarnie, a czego nie i wtedy zastanowić się gdzie się umówić

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#10 5000zł na sprzęt audio, co wybrać?

Post autor: DiBatonio » śr 16 paź 2019, 13:39

JOKER78 pisze:
śr 16 paź 2019, 01:00
Objechałem wszystkie lokalne sklepy ze sprzętem elektronicznym typu media markt i nie ma ani jednego wzmacniacza stereo.
Bo nie o Media Markt, ani Miedia Expert nam nie chodziło.
Tak jak ko,mega wyżej, chociaż TopHifi zobacz w Q21 też wypożyczania za kaucją.

Jackobtone
Junior Audiolub

#11 5000zł na sprzęt audio, co wybrać?

Post autor: Jackobtone » śr 16 paź 2019, 13:50

A dla stałych klientów Q21 i bez kaucji wypożyczy 😁

Awatar użytkownika

DiBatonio
Czeladnik Audiolub
Kontakt:

#12 5000zł na sprzęt audio, co wybrać?

Post autor: DiBatonio » śr 16 paź 2019, 16:13

A ja mam jeszcze lepszy układ, ale nie mogę powiedzieć z jakim salonem 😛

Awatar użytkownika

Autor tematu
JOKER78
Nowicjusz Audiolub

#13 5000zł na sprzęt audio, co wybrać?

Post autor: JOKER78 » sob 02 lis 2019, 01:37

Witam, sprzęt już kupiłem a wybór padł na wzmacniacz yamaha a s701, urzywka na allegro żeby zmieścić się w założonej kwocie do tego kolumny jbl e100 też urzywka i oczywiscie po odsluchu bo tak jak sugerowaliście żeby dobrze wybrać trzeba posłuchać. Parę dni przed zakupem byłem we Wrocławiu w 6 sklepach audio i za te pieniądze ktore mialem przeznaczone nic sensownego bym nie wybrał a te jbl e100 jak dla mnie są mega, o take brzmienie mi chodziło. Na wzmacniacz wydalem 1300, na kolumny 1650 i przed chwilą zamówiłem odtwarzacz yamaha cd s300 za 1050 i odtwarzacz sieciowy yamaha wxad-10 za 666zł te 2 rzeczy nowe, w sumie wydalem 4700zł. Wydaje mi sie że na początek taki zestaw sprawi mi dużo przyjemności. Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Sofokles
Czeladnik Audiolub

#14 5000zł na sprzęt audio, co wybrać?

Post autor: Sofokles » wt 05 lis 2019, 07:57

Właśnie o to chodzi, żeby wybrać swoje brzmienie. Nikomu innemu to się podobać nie musi, samemu trzeba być zadowolonym. Twoje podejście było najlepsze z możliwych.

Wiele osób czeka na gotowce, których brzmienia się nie przewidzi. Trzeba samemu się ruszyć, temat trochę zgłębić i wówczas zawsze będzie sukces. Także brawo Kolego @JOKER78 . Może opisz nam jeszcze jak to wg Ciebie gra na tle tych z salonów ? Co tam Ci się najbardziej w Twoim zestawie podobało.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.
Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

ODPOWIEDZ