Vademecum AudiolubaWróżbici i wróżenie z fusów w sprzęcie audio.

Artykuły, recenzje, opisy, poradniki
Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#16 Wróżbici i wróżenie z fusów w sprzęcie audio.

Post autor: Mały 75 » sob 14 mar 2020, 13:06

Więc na prawie każde zapytanie powinieneś ludziom odpowiadać, SPRAWDZAJCIE TESTUJCIE SAMI U SIEBIE W DOMU, prawda? Pzdr

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Czeladnik Audiolub

#17 Wróżbici i wróżenie z fusów w sprzęcie audio.

Post autor: Sofokles » sob 14 mar 2020, 13:57

Mały 75 pisze:
sob 14 mar 2020, 13:06
Więc na prawie każde zapytanie powinieneś ludziom odpowiadać, SPRAWDZAJCIE TESTUJCIE SAMI U SIEBIE W DOMU, prawda? Pzdr
Nieprawda. Bo każdy tak powinien odpowiadać, a nie tylko ja. Każdy to powinien wiedzieć.

Widziałeś kiedyś doświadczonego audiofila pytającego o cokolwiek ? Bo ja nie. Każdy mój kolega na wysokim poziomie wiedzy nawet nie myśli pytać. Sam to sprawdza i nie jest to dla nikogo obeznanego czymś nienormalnym, a jedynym słusznym krokiem.
Oni nie pytają. Nie dlatego, że uważają, że wszystko wiedzą i nikt im nie podpowie. Oni nie pytają, bo wiedzą, że i tak muszą to sprawdzić sami u siebie. Można o tym podyskutować, ale zmiany dźwiękowe konkretnych podzespołów są mocno uzależnione od wszystkiego co się posiada i gdzie to gra. To, że coś komuś zwiększy ilość basu, to nie znaczy, że u Ciebie też to nastąpi.
Więc jaki jest sens słuchać nawet takich porad ?
Ci doświadczeni to wiedzą. A niedoświadczeni się tego dowiedzą w przyszłości.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Polecam tekst o „Wróżbitach w audio”: viewtopic.php?f=5&t=932#p12895

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#18 Wróżbici i wróżenie z fusów w sprzęcie audio.

Post autor: Mały 75 » sob 14 mar 2020, 14:36

😁
A Ty na jakim poziomie jesteś, że innym wytykasz wróżenie, błędy, ITP. bo na pewno nie na takim jak Twoi Koledzy, bo ONI NAWET NIE PYTAJĄ a o pouczaniu innych pewnie nie myślą.
Komedie trochę Tworzysz Sofokles no ale Twój temat ciągnij to dalej , szczerze to mi wisi co ludzie gdzieś TAM wypisują a Ciebie to tak boli? ostatnio zauważyłem jak traktujesz prześmiewczo początkujących
Zapytanie a od ciebie kilka tekstów w slabym stylu 😎 i goście uciekają. Brawo. Pzdr

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Czeladnik Audiolub

#19 Wróżbici i wróżenie z fusów w sprzęcie audio.

Post autor: Sofokles » sob 14 mar 2020, 19:03

A co ma poziom wiedzy z wytykaniem wróżb ? Dziwne są Twoje twierdzenia. To, że część ludzi ma to gdzieś i nie mówią jak postępują przy wyborach- nie znaczy, że część może o tym mówić. Dla Ciebie to komedia, ale nie dla wszystkich. Dla części komedią jest uczestniczenie w forach, dla innych nie. Dziwią mnie takie wpisy jak Twój.
To co piszę na forum audiolub.pl jest moją prywatną opinią. Nie każdy musi się z nią zgodzić, nie każdy musi się z nią niezgodzić.

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#20 Wróżbici i wróżenie z fusów w sprzęcie audio.

Post autor: Mały 75 » sob 14 mar 2020, 20:42

Naturalnie uważasz że Twoje są prima sort.
Uświadomię Cię że nie i to nie tylko moje zdanie. Takie gadki, internet często wybacza ale prawdziwe życie to weryfikuje brutalnie.. Pzdr
Spójrz na ilość dyskutujących 😁w temacie i w ogóle na forum.

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#21 Wróżbici i wróżenie z fusów w sprzęcie audio.

Post autor: Simpson » ndz 15 mar 2020, 00:18

Ja wielkiego doświadczenia nie mam, ale uważam, że każdy podzespół trzeba odsłuchać u siebie. Lubię testować sprzęty, ale też jestem świadomy tego, że dana recenzja związana jest zdecydowanie z pomieszczeniem w którym ją przeprowadzamy oraz z pozostałymi komponentami. Generalnie recenzje, które zamieszczam są recenzjami w drodze szukania "pod siebie".

Owszem. Chario u mnie się nie sprawdziło, ale w innych warunkach brzmiały bardzo dobrze (np u kolegi z forum). To co prawda nie moja filozofia grania, ale dla wielu odpowiada i nie ma się co dziwić.

Co do porad odnośnie sprzętu w Internecie. Osobiście jestem z natury nieufny i wszystko i tak muszę sprawdzić. Z częścią recenzji branżowych nie zgodzę się, ale też nie można wykluczyć tego, że u kogoś coś mogło zagrać, a wcale nie musiało u mnie.

Jeśli chodzi o wzmacniacze i ich wpływ na niskie tony. Przewód głośnikowy, który odsłuchałem przed kupnem - Tellurium Q Black II wprowadził mi diametralną zmianę jeśli chodzi o "zejście" basu. Sam się dziwiłem i nie dowierzałem, że przewód aż tak potrafi wpłynąć na ten zakres. Wzmacniacz ? Zdecydowanie potrafi sprawić cuda, temu nie można go deprecjonować, tak jak każdej składowej systemu (jednakże do "gadżetów audio" mam mieszane podejście).

Co do wróżenia... Sądzę, że dużo prawdy jest w tym, że porady w internecie, dane aspekty brzmienia podzespołów mogą różnić się w zależności od warunków, gdzie sprzęt wybrzmiewa. Ogólny charakter raczej można zachować, jednak wpływ pomieszczenia jest znaczący i on determinuje najbardziej filozofię brzmienia (też niuanse, o które często przede wszystkim chodzi). Oczywiście nie każdy musi się z tą tezą zgodzić, zaś z drugiej strony każdy ma prawo do swoich przemyśleń i wniosków. Każdy też inaczej poszukuje sprzętu. Jedni wierzą na słowo i słuchają porad, inni sami muszą wszystko sprawdzić, jeszcze inni mają to "gdzieś" i mogą słuchać na wszystkim co wydaje dźwięk. Dla mnie najbliższe, z oczywistych względów, są własne poszukiwania.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Czeladnik Audiolub

#22 Wróżbici i wróżenie z fusów w sprzęcie audio.

Post autor: Sofokles » pn 16 mar 2020, 12:48

@Mały 75 , dlaczego uważasz, że moje jest najważniejsze ? Ja mam tylko swoje zdanie z którym się dzielę i dużo osób uważa ,że mam dużo racji. A Tobie jak się nie podoba i nie zgadzasz się to mógłbyś odnieść się na ten temat, a nie zarzucać coś czego sam nie potrafisz opisać. Napiszesz dwa zdania i sądzisz sam, że Twoje jest najważniejsze. Postawa iście godna wróżbity, a może ty bronisz "wróżbiarstwa" w audio ? Możesz bronić, ale Twoje zarzuty niczym nie są poparte konkretnym. Masz coś konkrenego to dawaj.

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#23 Wróżbici i wróżenie z fusów w sprzęcie audio.

Post autor: Mały 75 » pn 16 mar 2020, 13:47

Dla Ciebie mogę być nawet wróżka zębuszką, i nic Ci właśnie do tego,
Zastanawiam się po co te Twoje krucjaty, chcesz zostać nadwornym szeryfem, i mówić ludziom kto się zna a kto nie kto teoretyzuje a kto ma praktyczną wiedzę.
Kto dał Ci mandat do obsmiewania ludzi.
Co niby mojego ma być najważniejsze?
Pzdr

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Czeladnik Audiolub

#24 Wróżbici i wróżenie z fusów w sprzęcie audio.

Post autor: Sofokles » pn 16 mar 2020, 17:52

Gdzie powiedziałem kto się zna, a kto nie ? No gdzie ?????????

Obśmiewam zachowania pewnych ludzi, a nie ludzi. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Wmawiasz mi słowa, których nie wypowiedziałem. Nie rozumiem w czym widzisz problem. Ktoś musi niektórym oczy otwierać. Po odzewie na PW czy maila widzę, że do niektórych to trafia i to mi wystarczy. Ty możesz wierzyć w co chcesz. Twoja sprawa.

Awatar użytkownika

Mały 75
Czeladnik Audiolub

#25 Wróżbici i wróżenie z fusów w sprzęcie audio.

Post autor: Mały 75 » pn 16 mar 2020, 18:44

Jeśli ktoś pisze według Ciebie brednie i wróży z fusów to się nie zna, Ty się znasz haha bo wytykasz błędy 😂
Ludzie są ok ale głupoty piszą 😁
Reszta forumowiczów jest tak nie ogarnięta ze to Ty właśnie Ty musisz im oczy otwierać haha.
Jesteś chwalony i rozumiany w mailach i na PW
Ja też miałem mozliwosc czytac wiadomości ale potępiające Twoja działalność 🤔
Gdzie są dyskusje i posty pochwalne jaki to z ciebie jest fachowiec, masz rację w wielu rzeczach i jak to innym potrafiłeś pomóc NO GDZIE?
To już są ostatnie moje podrygi na tym forum, może przed Twoim przyjściem nie było jakoś mega rozbuchane ale było nawet miło i życie się toczyło kilkunastu stałych użytkowników się tu udzielało, może to zbieg okoliczności że cos tu przestało działać dzięki Tobie, ale teraz diabeł tu mówi dobranoc niestety to nie tylko moje zdanie.
Piaskownica jest teraz Twoja. 😁
Radzę sam otwórz oczy. Pzdr

Awatar użytkownika

Autor tematu
Sofokles
Czeladnik Audiolub

#26 Wróżbici i wróżenie z fusów w sprzęcie audio.

Post autor: Sofokles » pn 16 mar 2020, 20:27

Ty napomagałeś za to..... To chyba był twój najdłuższy post ! Brawo!!

Awatar użytkownika

Simpson
Administrator

#27 Wróżbici i wróżenie z fusów w sprzęcie audio.

Post autor: Simpson » wt 17 mar 2020, 09:47

Panowie. Spokojnie ;)
Każdy ma prawo do swoich twierdzeń, moim prywatnym zdaniem na tym polega właśnie dyskusja. Odrębne spostrzeżenia w mojej ocenie też są potrzebne, umożliwia to spojrzenie na temat z innej perspektywy, zaś wnioski każdy wyciągnie dla siebie. Każdy może mieć je inne, na tym to wszystko polega przecież. Nie ma jednego słusznego wzorca na nic, każdy niech podąża drogą wygodną sobie.

ODPOWIEDZ